Şimdi Ara

Lenovo Zuk Z2/Z2 Pro Ana Konu (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.418
Cevap
33
Favori
123.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha önce ben denedim sıkıntım olmadı cihazın 6.0 romundan mokee 71,2 sürümüne geçtim tek sıkıntım twrp sürümüm uyumlu değildi onu yükselttim . twrp yi 3.1 e çıkardım . umarım sende de bir sıkıntı olmaz .

wipe ederken lütfen usb-otg , persist gibi şeylere dikkat edin silerseniz cihazınızda sensörler falan çalışmaz .
  • ebagirtan E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

Wipe işleminde (system, data, cache, dalvik) dışında bir şey seçmiyorum, GAPPS (ARM, 7.1, Pico) olanı kuracağım doğru mudur?

Gerekirse diye soruyorum TRWP nasıl güncelleniyor, kurduğumuz gibi mi?

AEX romu deneyimlediniz mi, evetse tecrübenizi duymak isterim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flcnr

Teşekkür ederim hocam

Wipe işleminde (system, data, cache, dalvik) dışında bir şey seçmiyorum, GAPPS (ARM, 7.1, Pico) olanı kuracağım doğru mudur?

Gerekirse diye soruyorum TRWP nasıl güncelleniyor, kurduğumuz gibi mi?

AEX romu deneyimlediniz mi, evetse tecrübenizi duymak isterim..

gappsı indirdiğiniz roma göre seçeceksiniz mesela android 6.0-01 ise gapps android 6.0 olmalı yoksa twrp zaten hata verir. aex rom şu anda 4.5 sürümü mevcut ve güzel denedim eklentileri harika diyebilirim zaten benim favorilerimden biri (RR rom , aex rom ve flyme romdur favorilerim ). deneyimledim . via browser i zaten ilk bunda denedim hiç bilmezdim artık browserim via dır.

kuracak isen aex 4.5 i kur bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum . gapps falanda indirmene gerek yok sanırım ayarlar =>telefon hakkında => aex güncellemeleri=>addons.... seçeneğine gelirsen orada supersu magisk ve beans gapps indirme seçeneği sunuyor sana bu rom. birde ayarlar eklentileri kurcala işine yarayacak çok şey bulursun. utouch a eklenti yapacaksan da ayarlar => eklentiler => sayfayı sola doğru kaydır ve sistem üzerine gel => tuşlara bakarsın ;)

hadi iyi forumlar dilerim .

Romu dün akşam kurdum, şimdiye kadar yaşadığım deneyim son derece olumluydu umarım böyle devam eder.

Cevaplar için tekrar teşekkür ediyorum..

AospExtended ROM V4.5 Z2 Plus için denemek isteyenlere tavsiye ediyorum ben memnun kaldım.

Rom sayfası;

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/development/rom-aex-4-3-t3622909
  • Flcnr kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Ben z2pro için yazıyordum. :)) yalnız . Ben sizin z2pro kullandığınızı sanıyordum . Hiç farketmemisim . Sıkıntınız olmadığına sevindim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Önceki mesajlardan Pro kullandığınızı görmüştüm, Plus kullandığımı söylememem benim hatam. Bahsettiğimiz konu ve rom genel itibariyle aynı olduğu için gerek duymadım sanırım.

Tekrar teşekkürler..
  • Herkese merhaba.

Huawei mate 8 den bir başka telefona geçmek istiyorum. Bütçem maksimum 300 dolar.

Zuk z2 pro ya geçmemi önerir misiniz?

Kısaca artı ve eksi yönlerini özetleyebiliriz misiniz?

Tüm konuyu zamanım olmadığı için okuyamadım..

Zaman ayırıp yorum yazan herkese teşekkür ederim..

• Zuk edge alabilirsiniz boyut olarak zuk 2 prodan kucuk olup ekrani daha buyuk

• muhendis biri kullanıcısına yanıt
    bir kaç sebep var batarya performansı istiyorsan eğer ingilizcen yok ise ve telefonu türkçe kullanmak istiyorsan original rom da türkçe desteği yok bunu baştan bilmelisin. original rom un verdiği süreyi hiç bir rom da göremedim bizim en büyük muzdaripliğimiz bu. diğer romlarda ekran süresi de berbat değil ama aex rom da mesela 4.5-5 saat ekran süresi var. original rom da 6 saat kadar . etrafı komple cam telefonun milimetrik düz olmayan bir yere konduğunda aşağı doğru kayıyor hemen . bana göre eksiler bunlar . telefon un zaten özelliklerini biliyorsun tam bir canavar . bir çok çeşit rom seceneği mevcut ama onlarda u-touch tam anlamı ile kullanılmıyor u-healt da yok. gsm 800 bandını destekliyor . türkiye deki bütün operatörleri de destekliyor demek bu.

geri kalan artıları zaten biliyorsundur . boyut olarak iyi, premium hissi, fiyat olarak uygun, bir çok rom seçeneği mevcut, android 7 aldı hatta alternatif romlarda 7.1.2 var şu anda, ekran amoled, kamera f1.8 lense sahip,

u-touch a alışmak biraz zaman alabilir ama alışınca bırakamazsın .

şahsen huawei nin ne denli + veya - versiğini bilemem ama kirin işlemciye sahip sanırım kendi işlemcisi samsung gibi ise telefon android olmayı haketmiyor kapalı kutudur. bu telefon verilen parayı hak ediyor mu diye sorsalar evet ediyor . fakat azıcık bilgili olmak lazım rom atma falan işlerde . boot loader kilidi açıktı bana geldiğinde ama bilmiyordum ne yapılacağını. zamanla öğrendim . asla da o kilidi de kapatmam böyle harika. bazı arkadaşlar telefonun açılıştaki uyarı ekranına bile takılıyor =)))

umarım yardımcı olur söylediklerim. iyi forumlar dilerim .

• flyme deelie versiyonun en son çıkan romunda u touch çalışıyor mu ? home tuşu sıkıntısı vardı ?

http://www.flyme.cn/firmwarelist-114.html
  • iyi bir haberim var zuk z2 için aex adnroid 8 tabanlı rom gelecek geliştiricisi bir foto paylaştı büyük ihtimal zuk z2 pro içinde gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deta53 -- 14 Eylül 2017; 1:54:21 >
  • deta53 kullanıcısına yanıt
    ooo süper haber bu yaa . =) çok sevindim buna .
  • saf android arayüzü(aex-mokee-rr) kullanan arkadaşlarda kamera sıkıntısı çeken var mı bilemiyorum . ben çok çektim bu original kamera gibi olmuyor hiç biri ama bu linki inceleyin bakalım . 3-4 çeşit kamera yazılımı veriyor ve cidden güzel kamera uygulamaları ben camera next mod v7 kullanıyorum şu anda twrp ile kurdum =) iyi günler dilerim.

original konu :https://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/themes/app-zui-2-5-camera-snapcamera-los14-1-t3641561
  • merhaba hocam hem size cevap olsun hemde yeni sürümlere ek olarak bir patch var burada . öncelikle bu önceki sürümün yeni versiyonu çıkmış twrp ile kurulan original zui 2.5.462s rom 2017.08.30 versiyonu.
    https://mega.nz/#!kLRghJqD!5mngIPnIectXtHkniYIos_MFA0kQ3IfFGChswoA0IT4

bun şu an kullanamadım fırsatım olmadı ama en kısa sürede bende deneyeceğim . deneyince yorumlarımı da yazarım.

ve şu konuda multilang patch var giannib denen arkadaş tam uyumlu diyor fakat sanırım türkçe ekli değil konuda bir arkadaş neden türkçe dil yok demiş o da e-posta vermiş bana yollayın ekleyeceğim diyor. eğer geliştirici bir arkadaş konuyla ilgilenirse türkçe multilang hayal olmaktan çıkar.

konu:https://zukfans.eu/community/threads/multi-language-patch-on-stock-zui-2-5-462.6984/

indirme linki : V 1.2.2 ->https://drive.google.com/file/d/0B5wA2ABidp02dVVTbU1Md215V0k/view?usp=drivesdk

değişiklikler :
    V1- initial release
    V1.1- add packageinstallar, homesetting, Appmanager, themechooser.
    V1.2 - add notes. compass, meteo(by francko), calendar, recorder, wallpaperssetting, contact (please feedback by contact and wallpapersetting)
    V1.2.1 - remove contacts.apk for unresolved compilation problems, placed apk stock position for correct replacement, add file manager.
    V1.2.2 - decrease weight in MB, finally put the zui app locations, such as calendar, compass, notes, and registrator. Remove gapps except Gplay, Google Sync, gboard.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebagirtan -- 14 Eylül 2017; 23:53:5 >

Ben elimde bulunan 27 adet türkçeleştirilmiş uygulamamnın linkini gönderdim oraya. artık eklerler diye düşünüyorum
  • bayvargel B kullanıcısına yanıt
    Hocam elinize sağlık çok teşekkür ederim ekleyeceklerdir çalışmalarını beğendim.

Şu an sistemi kurdum giannib denen arkadaş iyi işlem yapmış. Zukz2 de kendi dilleri haricinde baya

dil eklenmiş. Sistem de herhangi bir problem yok . İlk açılışta verdiği patchı da kurdum play store vb uygulamalar da geldi.

• bayvargel arkadaşımız stock rom u Türkçeleştirebilmek için gerekli dosyaları yabancı forumdaki stock rom modlayan kişiye vermiş . Kendisine teşekkür ederim .Umarım yakın zamanda entegre edip yayınlar.
    https://zukfans.eu/community/threads/multi-language-patch-on-stock-zui-2-5-462.6984/page-4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiIIyTheKiD -- 16 Eylül 2017; 11:4:34 >
  • Android oreo test etmek isteyenler whatsapp grubuna katılıp link rica ederler ise alfa sürecine alınacaktır. Rom benim tarafımdan build ediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkçe stok rom yayınlanmış zukfan eu sitesinden.https://zukfans.eu/community/threads/multi-language-patch-on-stock-zui-2-5-462.6984/page-5

Ben U-Healt uygulaması haricinde bütün uygulamaları türkçeleştirdim. U-Healtı kullanmadığım için silmiştim ama verdiğim bütün uygulamaları eklememiş. Yani benim verdiğim bütün uygulamaların dillerini eklerse %95 oranında türkçe olarak kullanılabilir. daha sonra ekler belkide diğer uygulamaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayvargel -- 22 Eylül 2017; 18:25:31 >
  • bayvargel B kullanıcısına yanıt
    Hocam test yazıyor sonunda . Bu ilk sürüm galiba. Daha sonra çıkarır diye umuyorum . Giannib e mahkum olarak beklemek zorundayız :/ böyle bir calısma yapması bile umut verici şu anda .

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.