Şimdi Ara

Lenovo Z580 Wireless Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
15.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop elime bugün geçti.Batarya ile kullanırken internete bağlanmıyor.Ancak adaptörü takınca internete bağlanmaya başlıyor.Güç yönetimi ile ilgili bir sorun heralde nasıl çözebilirim ?

• çözümünü nasıl yaptın kardeşim
  • tamamen güç ayarları ile ilgili eğer düşük performansa alırsan (güç yönetimi programında bisiklet simgesi) minumum ayarlarda çalıştığı için bağlantıda sorun oluşuyor.Adaptörle kullanır yada yüksek performansı seçersen sorunsuz çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swearer

tamamen güç ayarları ile ilgili eğer düşük performansa alırsan (güç yönetimi programında bisiklet simgesi) minumum ayarlarda çalıştığı için bağlantıda sorun oluşuyor.Adaptörle kullanır yada yüksek performansı seçersen sorunsuz çalışıyor.

Kafayı yiycem 2 günlük notebook wifi kopma sorunu yapıyor vatan bilgisayarın kafasına atacam nerdeyse emin misiniz dostum ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendede arasıra oluyor ama çok nadir yani 20 saat kullansam 1 kez falan ama nedenini bilmiyorum. Ben modemden şüpheleniyordum. Demek genel bir sorun
  • Genel bir sorun evet bende de aynı sorun mevcut modemin yanında bile modemin verdiği son hızı alamıyorsun ya laoptopdaki antenler çok kötü yada broadcom wireless kartı kötü leonovo müşteri hizmetleriyle de görüştüm bir kaç çözüm denediler uzak bağlantı ile ama nafile sonrada servise alalım diyolar daha yeni cihaz servisede vermek istemiyorum şu an için tek çözüm wireless adaptörü alıp sinyali kuvvetlendirmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: durulovic

Genel bir sorun evet bende de aynı sorun mevcut modemin yanında bile modemin verdiği son hızı alamıyorsun ya laoptopdaki antenler çok kötü yada broadcom wireless kartı kötü leonovo müşteri hizmetleriyle de görüştüm bir kaç çözüm denediler uzak bağlantı ile ama nafile sonrada servise alalım diyolar daha yeni cihaz servisede vermek istemiyorum şu an için tek çözüm wireless adaptörü alıp sinyali kuvvetlendirmek.

benim şuan sorun yok çok şükür.yükseltmeye falan gerek kalmadı canavar gibi maşallah
  • bu modelde wifi sorunu var olduğunu söylüyorlar hocam siz nasıl çözdünüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r.cinar

bu modelde wifi sorunu var olduğunu söylüyorlar hocam siz nasıl çözdünüz?

adaptörü çıkartıp maksimum tasarrufa aldığımda sorun çıkartıyordu. güncellemeleri falan yaptım şimdi herhangi bir sorun yok.
  • adaptorlu adptorsuz kesinlikle yapıyor ben de kırmanın eşiğindeyim cidden!!
  • Merheba arkadaşlar dell laptopumun miladını doldurunca yeni laptop aldım baktım lenovo z580 on numara bir laptop intel i7 işlemci 2.20 ghz 6 gb ram 2 gb ekran kartı intel hd 4000 ve nvidia gt635m ve laptopun bir çok begendigim özelligi mevcut akıllı mouse pad ve Akıllı fan gürültü kontrollü yapmışlar toz temizleme özelligi mevcut ve buz gibi altı + dolby theater özel ses sistemi mevcut bana böle bişi lazımdı aldım kasma yok pcde rahatça 7 program açtım Cs photoshop,autocad,after effect,dreamweaver,cs 1.6,most wanted,gta san andreas helal dedirti bana derken wifiye gözüm çarptı hız olarak yavaş ve diger laptopta 5 cubuk full varken benimki 3 cubuktu aradım nette sonuç olarak bulamadım biraz kurcaladım ve çözümü buldum

Broadcom 802.11n yani N serisi karta sahip laptop yeni çıkan modemler zyxel örnegin 802.11n destekli birçok modeli var onlardan birini aldım hemen 150 tl civarı yanında sinyal artırıcı aparatta verdiler.

Kullandıgınız modem eger 802.11b/g destekliyse hız problemide yaşarsınız kopmada 54 Mb/s ile baglanmak var birde 300 Mb/s ile baglanmak neyse çözüm budur kullanan herkese hayırlı olsun.

modeminiz 802.11n destekli alın sorun kalkacaktır.

by xzadx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xzadx -- 1 Temmuz 2013; 21:51:42 >
  • Arkadaşlar bende de z580 var. başta hiç sorunum yoktu sonra bilgisayarı sadece uykuya aldıktan sonra geri açınca wifi ye bağlanamıyodum. bende bi yol buldum. ağ bağdaştıcılardan wifi yi devre dışı bırakıp açınca oluyodu. 2 hafta önce format attım düzelir diye bide yavaşladıydı. şimdi hem uyku durumunda hemde kapatınca aynı şey oluyo. tekrar bağdaştırıcı ayarlarından yapmaya başladım. bunun için lenovoyu mu aramak gerek??
  • keledos K kullanıcısına yanıt
    bence bir görüşün çağrı merkezi ile
  • arkadaşlar bendede aynı laptop var ve aynı sorunu yaşıyorum. modem karşımda olmasına rağmen 3 diş çekiyo herhangi bir wireless adaptörü alsam sorunuma çare olurmu?
  • cifan C kullanıcısına yanıt
    Tabii ki ben wireless adaptörle sorunsuzca kullanıyorum ..
  • energy management 6.0.2.4 Bu sürümü indirin fn+f5 ile ilgili ayarlardan wifi yi etkinleştirin birde yeniden başlatın Pc nizi
  • Z580 Yazılımsal sorunlar var Wireless, Bluetoothla çakışıyor, Çözüm : Msconfigden başlangıç menüsünden Bluetooth dosyalarını kaldır.

Edit: Msconfig' e girebilmeniz için Windows' un kendi arama barına Msconfig yazmanız yeterlidir. Açılan pencereden Başlangıç seçeneğine tıklayın. Bluetooth olarak gördüğünüz dosyaların yanındaki tik işaretlerini kaldırın ve cihazınızı yeniden başlatın.

Lenovo Z580 Wireless Sorunu

Energy Management v6.0.2.4 - >https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/caez22ww.exe

veya

Energy Management v7.0.3.4 - >https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/cagt26ww.exe

Yukarıda paylaştığım Energy Management programlarından birisini kurun FN + F5 veya sadece F5 ile Uçak Kipini etkinleştirin açılan sekmeden Wireless seçeneğini açık Bluetooth seçeneğini kapalı konumuna getirin.

Not: Programlar Windows 7 x86 - x64 ve Windows 8/8.1 x86 - x64 işletim sistemleri için geçerlidir. Windows 10 için Lenovo Çağrı merkeziyle iletişime geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi röpteşembır -- 24 Ağustos 2017; 9:48:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: röpteşembır

Z580 Yazılımsal sorunlar var Wireless, Bluetoothla çakışıyor, Çözüm : Msconfigden başlangıç menüsünden Bluetooth dosyalarını kaldır.

Edit: Msconfig' e girebilmeniz için Windows' un kendi arama barına Msconfig yazmanız yeterlidir. Açılan pencereden Başlangıç seçeneğine tıklayın. Bluetooth olarak gördüğünüz dosyaların yanındaki tik işaretlerini kaldırın ve cihazınızı yeniden başlatın.

Energy Management v6.0.2.4 - >https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/caez22ww.exe

veya

Energy Management v7.0.3.4 - >https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/cagt26ww.exe

Yukarıda paylaştığım Energy Management programlarından birisini kurun FN + F5 veya sadece F5 ile Uçak Kipini etkinleştirin açılan sekmeden Wireless seçeneğini açık Bluetooth seçeneğini kapalı konumuna getirin.

Not: Programlar Windows 7 x86 - x64 ve Windows 8/8.1 x86 - x64 işletim sistemleri için geçerlidir. Windows 10 için Lenovo Çağrı merkeziyle iletişime geçin.

Dostum bilgi için teşekkürler sayende problemi çözdük  Lenovo Z580 Wireless Sorunu 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.