Şimdi Ara

< Lenovo z580 Vs Asus k55vj > Sizce Hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ortalama 2gündür forumda laptop araştırması yapıyorum ve edindiğim bilgilere göre;

Lenovo z580 , Asus k55vj 1300 - 1550 tl arası bütçesi olanlar için alternatifi olmayan bilgisayarlar.

Ancak ben henüz hangisi olduğuna karar veremedim çünkü Asus k55vj hakkında fazla yorum yok. kullanıcı sayısı az olduğundan kaynaklanan bir problem sanırım. lenovo z580 50 sayfa kullanıcı yorumu var.

Bu tür bilgisayarlarda özellikler genelde aynı oluyor işlemci ram vs. farkı yaratan ise tasarım, kasa, ısınma durumu

Bu dediğim özellikler içerisinde en dikkat çekici olan bilgisayar ısınıyormu?. şuan acer aspire kullanıyorum ve sadece bilgisayarı açıp youtubeye girmem bana 90dereceyi bulmamı sağlıyor :)

Lenovo z580 konusunda oldukça iyi yorumlar olduğu gibi sıkıntılı yorumlarda var. ısınma konusunda oldukça güzel fan sistemi olduğu belirtilmiş. bir kaç alternatifle beraber.

Asus k55vj kullanıcı yorumu çok olmadığı için ve asusun k55vj den önceki modelinde çıkan ısınma sorunlarından dolayı (forumdaki birkaç konuda bahsedilmiş) asus konusunda ne düşüneceğimi bilemedim.

2Bilgisayar arasında fark olarak asus ekran kartı olarak daha iyi ve yüz tanıma özelliği var.

Sizlerden ricam kullanan arkadaşların yorumları ve hangisi olmalı?

ASUS K55VJ-SX031D:http://www.pcdepo.com/asus-k55vj-sx031d-8gb-notebook-urun8678.html

Lenovo IdeaPad Z580 59-352524: http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z580-59-352524-8gb-notebook-urun8847.html

• aynı durumla karşı karşıyayım. ben de araştırıyorum senin gbi.benim gördüğüm eksileri yazaım bak. arkadaşlar da yardımcı olur inş.

asusun eksileri:
    1) ekran çok parlak. 2) ekran kartı 635m geçio ama millet 630 m den farkıyok dio. 3) hoparlörler altta ses az gelio.. 4) servis konusu biraz sıkıntılı

lenovo eksileri:
    1) ekran kumlu , film izlerken zorluk oluyomuş. 2) kasa kalitesi asus a göre daha zayıf.

benm bulduklarım bunlar. sizdeartılarını eksilerini belirlerseniz çözüme kavuşuruz. bir an önce alırız notebook u..
  • asusun soğutucusu hakkında fazla bilgi verilmemiş ve buda işi şansa bıramak gibi birşey oluyor.
    lenovoda kumlanma ve film izlemede sıkıntı var demişsiniz bu benim açımdan büyük bir sıkıntı açıkcası. bu durum çözünürlüklede alakalı olabilir. pcnin çözünürlüğüne göre ayarlanmadığı zaman videolarda bozukluk oluyor.

kullanıcılardan bu konu hakkında bilgi istiyoruz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hibo40

ortalama 2gündür forumda laptop araştırması yapıyorum ve edindiğim bilgilere göre;

Lenovo z580 , Asus k55vj 1300 - 1550 tl arası bütçesi olanlar için alternatifi olmayan bilgisayarlar.

Ancak ben henüz hangisi olduğuna karar veremedim çünkü Asus k55vj hakkında fazla yorum yok. kullanıcı sayısı az olduğundan kaynaklanan bir problem sanırım. lenovo z580 50 sayfa kullanıcı yorumu var.

Bu tür bilgisayarlarda özellikler genelde aynı oluyor işlemci ram vs. farkı yaratan ise tasarım, kasa, ısınma durumu

Bu dediğim özellikler içerisinde en dikkat çekici olan bilgisayar ısınıyormu?. şuan acer aspire kullanıyorum ve sadece bilgisayarı açıp youtubeye girmem bana 90dereceyi bulmamı sağlıyor :)

Lenovo z580 konusunda oldukça iyi yorumlar olduğu gibi sıkıntılı yorumlarda var. ısınma konusunda oldukça güzel fan sistemi olduğu belirtilmiş. bir kaç alternatifle beraber.

Asus k55vj kullanıcı yorumu çok olmadığı için ve asusun k55vj den önceki modelinde çıkan ısınma sorunlarından dolayı (forumdaki birkaç konuda bahsedilmiş) asus konusunda ne düşüneceğimi bilemedim.

2Bilgisayar arasında fark olarak asus ekran kartı olarak daha iyi ve yüz tanıma özelliği var.

Sizlerden ricam kullanan arkadaşların yorumları ve hangisi olmalı?

ASUS K55VJ-SX031D:http://www.pcdepo.com/asus-k55vj-sx031d-8gb-notebook-urun8678.html

Lenovo IdeaPad Z580 59-352524: http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z580-59-352524-8gb-notebook-urun8847.html

Yahu ben de cok arada kaldim benim konum vardi onda herkes bu fiyata en mantikli asus diyordu ve ingilizce sitelerde de 630m ile 635m arasinda onemli bir fark oldugunu soyluyordu ki 635m basarmıs ama arada hala gidip geliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle asus oneriyorum artik :D
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=68009869&p=1#68009869

• 630m ile 635m arasında fark olmadığını gösterdiler bir kaç konuda. daha doğrusu asusun yaptığı satış hileside olabilir.
    2. olarak lenovoda soğutma sistemi için 3-4 seçenek var buda kararımda etkili oldu
    ayrıca lenovonun konusu bayağı bir irdelenmiş olduğu gibi kullanan kişi sayısıda çok. asus alıp deneme tahtasıda olmak istemedim açıkcası. asus iyi bir marka ancak o model hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım adam akıllı :)
    pcdepo yetkilisi ile görüştüm. sitede canlı destekleri var. lenovoda kumlanma oluyormuş dedim. şuana kadar çok sattık z580 fakat öyle bir şikayetde bulunan ürünü gönderen olmadı dedi. olursa bile servisle irtibata geçersiniz onlarda bize dönerler dedi. ( ayrıca pcdepoda ürün 20tl pahalandı aldıkdan sonra )
    şuan için z580 aldım. z580ler içerisinde de ürün olarak farklılıklar oluşmakta. ürün kodlarına göre i7 ürününden bir önceki i5 ürününü aldım. belki kumlanma sorununu fark etmişlerdir ve ekranlarda değişiklik yapmışlardır diye :)
    umarım doğru karar vermişimdir.

• bir şey sormak istiyorum bende bu iki modelden birisi arasında kaldım birde aklımda Dell Inspiron 5110 B45B67 Notebook var bu laptop da bu ikisi ile birlikte altanatif olazamı acaba fiyat ve donanım olarak 3 makinede birbilerine çok yakın makineler dell bu ikisi ile boy ölçüşemezmi acaba diye düşünüyorum açıkcası
  • quote:

630m ile 635m arasında fark olmadığını gösterdiler bir kaç konuda. daha doğrusu asusun yaptığı satış hileside olabilir.
    2. olarak lenovoda soğutma sistemi için 3-4 seçenek var buda kararımda etkili oldu
    ayrıca lenovonun konusu bayağı bir irdelenmiş olduğu gibi kullanan kişi sayısıda çok. asus alıp deneme tahtasıda olmak istemedim açıkcası. asus iyi bir marka ancak o model hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım adam akıllı :)
    pcdepo yetkilisi ile görüştüm. sitede canlı destekleri var. lenovoda kumlanma oluyormuş dedim. şuana kadar çok sattık z580 fakat öyle bir şikayetde bulunan ürünü gönderen olmadı dedi. olursa bile servisle irtibata geçersiniz onlarda bize dönerler dedi. ( ayrıca pcdepoda ürün 20tl pahalandı aldıkdan sonra )
    şuan için z580 aldım. z580ler içerisinde de ürün olarak farklılıklar oluşmakta. ürün kodlarına göre i7 ürününden bir önceki i5 ürününü aldım. belki kumlanma sorununu fark etmişlerdir ve ekranlarda değişiklik yapmışlardır diye :)

hocam lenovo z580 kullanıcısıyım bende kesinlikle bu makinayı al fana müdahalae etme şansın var asusta o yok ayrıca lenovo hiç ısınmıyor aldığıma çok memnun oldum kumlanmadan kastınız nedir anlamadım bende bir sorun yok 8gblı lenovo z580 öneririm bence onu alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **KAAN** -- 17 Aralık 2012; 16:50:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asityanığı

bir şey sormak istiyorum bende bu iki modelden birisi arasında kaldım birde aklımda Dell Inspiron 5110 B45B67 Notebook var bu laptop da bu ikisi ile birlikte altanatif olazamı acaba fiyat ve donanım olarak 3 makinede birbilerine çok yakın makineler dell bu ikisi ile boy ölçüşemezmi acaba diye düşünüyorum açıkcası

Hocam bence dell in bilgisayari fiyatina gore kotu, ekran karti hem eski hem 2gb
    Asus a mail attim ve ekran karti olarak oyun performansinda 635m in 630m den cok acik ve net daha iyi oldugunu soylediler, bunu forumlarda da okuyabilirsin. Asus ayrica daha koklu markadir ve asla kumlu ekran , yok video oynayici hatasi hele isinma problemi asla ama asla yasamazsiniz. Ozellik olarak asus lenovo dan daha ustun bir laptop . 4gb ram ile satiliyor ancak 40-50 liraya siz de 4 gb ram eklettimi bilgisayar canavara doner . Arkadasimda var ve bf3 u takilmasiz high da oynatabiliyor. İsinma olarak tutup da 8 saat oynarsan tabi isinir zaten boyle bir oyun suresine 4000 liralik laptoplar anca dayanir.
    İsin kisasi asus k55vj derim- mukemmel param oldugunda en kisa zamanda ben de alacagim

• Selam arkadaşlar, naptınız? Ben de krarsızım, bu iki model arasında kaldım.
  • bende bu iki ürün arasında kaldım düşüncelerinizle yardımcı olursanız sevniirim
  • ben de Z 580 düşünüyordum, açıkçası çok tavsiye eden var, asus ve dell de iyidir ama ciddi bir kullanıcı kalabalığı bulamadım..

dell in eve servis hizmeti var, bu bir artı.. ama son çeyrekte dell ve HP az satış yaparak gerilemişler... asus hakkında da forumda sorunlar yazıyor...

z580 de kumlanma okudum ama inanamadım, ciddiye almadım.. buradan alan arkadaşın görüşleri nasıl, w7 ile mi w8 ile mi aldın.. veya ne yükledin...

lenovo da "power management" içinde "Batarya Koruma Modu" diye bir mod var, pili %60 dolu tutuyor, çok sık pil kullanmayanlar için li-ion pili korumak anlamında çok yararlı .. laptop- pil sürekli prizde takılı bile olsa full dolup beklemiyor... bunun win 8 de de çalışıp çalışmadığını merak ediyorum..

bir de z500 diye bir model vardı, çok şıktı, vatanda kampanya da 1800 den 1360 a düştü ama hemen bitti... i5 3210...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 3 Ocak 2013; 21:14:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: **KAAN**

quote:

630m ile 635m arasında fark olmadığını gösterdiler bir kaç konuda. daha doğrusu asusun yaptığı satış hileside olabilir.

hocam lenovo z580 kullanıcısıyım bende kesinlikle bu makinayı al fana müdahalae etme şansın var asusta o yok ayrıca lenovo hiç ısınmıyor aldığıma çok memnun oldum kumlanmadan kastınız nedir anlamadım bende bir sorun yok 8gblı lenovo z580 öneririm bence onu alın

Hocam Z580 kullaniyorsaniz kumlanmadan farkli olarak wireless problemi varmis diger laptoplara gore uzun mesafelerde cok az veya hic cekmiyormus acaba boyle bir problem varmi ? Su var ki ben bu bilgisayari alirsam yurt da kullanacagim ve wireless modem le aramda 4 duvar var ve ortalama 15-18 Metre mesafe var cekim gucu nasil olr acaba ? Telefon tek dis sinyal aliyor arkadasin dell laptop u var onu getiriyoruz o ise 2-3 dis cekiyor siz acaba boyle bir cekim gucunu deneme sansiniz varmi

• Bu pc'lere f/p ürünü deniliyor ama şahsen öyle değil. Ekran kartları eski gt540m ile aynı performansta ve bunu kimse inkar edemez. Derseniz benim güncel oyunlarla işim olmaz o zaman alınır ama bu paraya biraz daha ekleyerek 3-4 yıl daha fazla idare edebilecek oyun pc'leri almak mümkün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.