Şimdi Ara

LENOVO Z510 KULLANICILARI (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.089
Cevap
24
Favori
90.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Ben de z510 kullanıyorum. İnternete kablolu olarak bağlanırken her 2-3 dakikada bir 15-20 saniyeliğine internet kopuyor sonra kendiliğinden tekrar bağlanıyor. En son driverları yükledim ama hala aynı. Sizde de bu sorun var mı?
  • Vatandan almış olduğum 8-9 aylık z510 laptop arızalandı. Ekrana hiç görüntü gelmedi. Vatana götürdüm onlarda yapamamışlar. Çek olarak geri geldi. Şimdi Aynı bilgisayar 2300 tl olmuş. Aynı muadilde başka bir pc verirler mi acaba ? Aynı pc almak istemiyorum. Stokta da görünmüyor gerçi.
  • Arkadaşlar ben de bir z510 kullanıcısıyım. Ancak birkaç sorunum var. Leptopu şarza takmadan açtığım zaman çok yavaş çalışıyor tarayıcıda bile sıkıntı çıkartıyor. Ekran kartına geçmiyor sanırım. Ekran kartına nasıl geçirebilirim leptopu bilgisi olan var mı?
  • ahmet_dpt A kullanıcısına yanıt
    Geçiremezsin hocam fişe takmadan tam fps değerlerini de yakalayamazsın arkadaşımda asus laptop var onda da aynı durum olduğunu görünce rahatladım yani böyle :D
  • Maalesef aynı durum herkeste var diye biliyorum .
    Bazı yerlerde güç seçeneklerinden ayarlarla felan çözülebileceği yazıyor ancak nafile .
    Sadece biri işe yarar oda güç seçeneğini güç tasarrufundan (veya başkasından) yüksek performans a almak .
  • Z510 u windows10 a yükselten varmı? Varsa sizde touchpad çalışıyor mu? Bende çalışmıyor galiba driver çalışmıyor win10 da.
  • Touchpad çalışıyor bende herhangi bir sıkıntı yok onda ama başka sorunlar çıktı Windows 10 dan sonra. Win 8.1 iken çok memnundum fakat yüklemeyi tamamladığı günden beri sorunlar var şöyle sıralayabilirim;

1. Cihaz hazırda beklet moduna geçirildikten sonra bir zaman bekleyip tekrar açıldığında wifi çalışmıyor. Her seferinde aygıt yöneticisinden disable/enabke yaptıktan sonra çalışıyor. Driver güncelledim win 10 için ama nafile sorun devam ediyor.

2. Pil ile ilgili ciddi sorunlarım var. 1 gün öncesinde 3 saat giden pil win 10 yüklediğim andan beri sorunlu. Cihazın pili %100 dolu olmasına rağmen kabloyu çeker çekmez 1 dk içerisinde boşalıyor ve ailet hard olarak kapanıyor. Hemen açtığımda 3,4 dakika sonra tekrar %100 oluyor. Henüz power management tool win 10 için güncel değil. Şuan kalibrasyon yapıyorum sonucu yazarım.

3. Boot süresi (windows un masa üstüne gelene kadar) açılış süresi windows 8.1 e göre 2 kat daha uzadı.

4. Pil ile ilgili ciddi sorunlar olmalı ki modlar düzgün çalışmıyor her zaman açık yüksek performans yapsam bile bazen pc başından 2 dk ayrılıp geri geldiğimde bekleme moduna geçmiş görüyorum.

Cihazda donanımsal bir arıza var diye düşündüm ama win 8.1 de son derece düzgün çalışıyordu win 10 a geçer geçmez sorunlar başladı. Windows u acaba yükseltme değil de sıfırdan mı kursam diye düşünüyorum belki yükseltmel ile ilgili bir sorun olabilir diye düşünüyorum. He bu arada aynı gün birlikte aynı modelini arkadaşımla almıştık oda yükledi windows 10 hiç bir sıkıntı yok diyor.

Acaba aranızda z510 a windows 10 yükleyip bu sorunları ya da birkaçını yaşayan var mı?
  • zafer1994 Z kullanıcısına yanıt
    Ben win 10 dayım ve touchpad 7 ve 8 e göre daha iyi bir halde.
    Yani sorun yok .
  • Uzun bi aradan sonra tekrar merhaba :D bende nasıl bir c**betlk varsa neyse konuya geleyim

"Energy Manager" ile Ölçüm Sıfırlama yapayım ne hikmetse elektrikler gitti ve Batarya Yüüzdesi artık dogru calısmıyor 1 2 saat %99da kalıyor ve %0 oldugu zaman kırmızı ısık yanıyor fabrika ayarı falan yaptım gene aynı gidip jeneratörle ölçüm sıfırlamama ragmen düzelmedi .s yardımcı olablrsnz teşekür ederm
  • Merhabalar, Lenovo Z510 Marka i5 4200M işlemcili bilgisayarımı satıyorum ilgilenenler bakabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_109765102/f_//tm.htm#109765102
  • Arkadaşlar ısınma sorunu var diyenler görev yöneticisinden çalışan programlara bir baksınlar bazı virüsler orda çok cpu yiyen programlar açıyor virüs programlarında da virüsler bulunmuyor eğer sizinde öyleyse format atmadan recovery yaparak sorunu çözebilirler.
  • Arkadaşlar bu Lenovo Z510 ların bataryası değişiyormu?Değişiyorsa nerden alabilirim? İnternette pek bir bilgi bulamadım. Benim batarya iflas etti, elektrikte takılı kullanıyorum, elektrikte takılı olduğu halde dolmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: camps81

Arkadaşlar bu Lenovo Z510 ların bataryası değişiyormu?Değişiyorsa nerden alabilirim? İnternette pek bir bilgi bulamadım. Benim batarya iflas etti, elektrikte takılı kullanıyorum, elektrikte takılı olduğu halde dolmuyor

servis değiştiriyor diye biliyorum, normal bir bilgisayarcıya gitsen oda değiştirir ama garantin varsa iptal olabilir lenova servisine ver en iyisi pahalıdır ama söyleyeyim şimdiden
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 sene önce z510 ideapad diz üstü bilgisayar aldım.2 gündür uyarı vermeden kapanıyor.batarya %100 doluyken 5-10 dakka içinde %10 lara düşüyor kapanıyor.araştırdım belki 100 lerce bu konuda şikayet var.servise gönderenlere kullanıcı hatası diyip para talep ettikleri yazıyor.Aynı sorunu yaşayanlar ne yapmamı önerirsiniz?Cevap bekliyorum.
  • Ben de yaklaşık 1 yıl önce aynı laptopu almış ve pil sorunundan dolayı servise yollamis durumdayım. Kullanıcı hatası deyip 240 tl istiyorlar. Mecburen ödedim ancak stok olmadığı icin 3 haftadır yurtdışı ndan gelmesini bekliyorum. Durum bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vmesut kullanıcısına yanıt
    Aynı sıkıntı kardeşimin bilgisayarında da vardı yurt dışından ürün geleceği için dizüstü bilgisayarın ücretini iade ettiler.

Bu arada elimde Z510 adaptörü kaldı dizüstü bilgisayarın ücretini iade alınca ilgilenen varsa ÖM atabilir.
  • Vatandan z510 almıştım pilden dolayı gitti yapamamışlar değişim verdiler fakat ürün stokta yok. Para iadesi almak istemiyorum. Tüketici haklarını aradım isterseniz bir üst modelini verebilirler dedi. Vatan olmaz yok öyle diyor. Sizce ne yapmalıyım?

• mertcaliskan M kullanıcısına yanıt
    eğer ellerinde yoksa bir üst model vermeleri gerekiyor benim bildiğim tüketici haklarına bir daha sor eğer gerçekten öyleyse söke söke alman gerekiyor üst modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

eğer ellerinde yoksa bir üst model vermeleri gerekiyor benim bildiğim tüketici haklarına bir daha sor eğer gerçekten öyleyse söke söke alman gerekiyor üst modeli

Konustum tuketici haklariyla boyle bir sey var diyorlar fakat vatan yanasmiyor bu ise aldigim parayi vermek istiyor. Dolar uctu o paraya o ozelliklerde hayatta laptop alamam.

• mertcaliskan M kullanıcısına yanıt
    Söyliceğiniz şey bence şu olmalı; ben laptopumdan memnundum servisten de dendiğine göre sorun bendede değilmiş yani sizin bana aynı laptoptan vermeniz lazım yoksa daha üst versiyonunu bu benim hakkım para mı geri alırsam bu laptobumdaki özellikli bir laptopu bile alamam ya aynısını verin yada üst versiyonunu.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.