Şimdi Ara

Lenovo Z510 Batarya Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
8.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lenovo Z510 alalı 8 ay geçmesine rağmen bataryam en fazla 15dk gidiyor ve şarj göstergesi normal şekilde gitmiyor. Bilgisayarı teknik servise teknosa aracılığıyla gönderdim fakat sorun halledilmeden geri geldi. Batterybar programını indirip batarya yıpranmasını %93 olarak gördüm. Batarya yıpranmasının bu sürede bu kadar olması normal midir, değilse sorunu anlayıp gidermeme yardım edebilir misiniz? Sorularınız varsa yanıtlayabilirim. Teşekkürler...

• Orjinal şarj almalısınız eğer servis müdahale etmediyse.
  • TeknoSA ' ya şikayette bulunmadın mı peki ? Sorunu çözmeden geri gönderdikleri için . İş yerimde aynı pc'den kullanıyordum Batarya koruması vardı kendiliğinden onu kullanmışmıydın hiç ?
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 19 Haziran 2020; 11:2:55 >
  • Aldığın ürün teşir ürünü müydü? Tekrar gönder garantiye zaten aynı nedenden bi kaç defa gönderince ürünü değiştirmek zorundalar
  • @PlusOne batarya koruması derken neyi kastettin anlamadım ?

@hams deneyeyim teşekkürler

@kucukcuce Teşhir ürünü olduğunu zannetmiyorum. Olmadı tekrar garantiye gönderirim teşekkürler

Bunun haricinde bu bilgisayarı alıp da batarya sorunu çeken kimse yok mu?
  • SimurgFC kullanıcısına yanıt
    En doğrusu garantiye tekrar göndermek gibi duruyor. Eğer yine tamir edilmezse tüketici hakem heyetine başvurabilirsin.
  • Cevaplar için teşekkürler tekrardan servise vermeyi düşünüyorum. İyi forumlar
    7 aydır kullandığım z510'da aynı sorunu bende yaşıyorum. şu anda şarj hiç dolmuyor. zayıf pil uyarısı veriyor.
    Seviste sorununuzu çözdüler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slamdunk393

7 aydır kullandığım z510'da aynı sorunu bende yaşıyorum. şu anda şarj hiç dolmuyor. zayıf pil uyarısı veriyor.

Servise tekrardan göndermedim, ilginçtir ama kendi kendine düzelme gösterdi
    1 yıldır kullanıyorum bende i5 modelini şarjı genelde %60 koruma modunda oluyor ama %100 dolu olduğu zaman 2 saat pil gidiyor garantisi varken gönderin bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SimurgFC

quote:

Benzeri bir sorun var, pil çok yavaş şarj oluyor. Pil düşük uyarısı gelmeden kapanıyor ve mesela 30 dk pilde gezdim 30 dk şarj %99 ken birden uyarı vermeden sifirlaniyor.
    Sorun nasıl kendi kendine çözüldü?
    Bende şimdi ölçüm sıfirlama denicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ycan00

quote:

quote:

Benzeri bir sorun var, pil çok yavaş şarj oluyor. Pil düşük uyarısı gelmeden kapanıyor ve mesela 30 dk pilde gezdim 30 dk şarj %99 ken birden uyarı vermeden sifirlaniyor.

aynı yazdığın bende de oluyor şu anda.. Hatta şu ada şarj 0 da 10 dk dir kullanıyorum. Önceden yüzde 10 a düşünce uyarı veriyordu artık vermeden kapanıyor. Bazen uzun sürede şarj oluyor açıkken, bazen de kısa sürede.. Ne yapmak lazım ?

• ainstain A kullanıcısına yanıt
    pil ölçüm sıfırlayın yada format atın yada müşteri hizmetlerini arayın bu teknoloji gerçekten şans işi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ainstain

quote:

Orijinalden alıntı: ycan00

quote:

quote:

aynı yazdığın bende de oluyor şu anda.. Hatta şu ada şarj 0 da 10 dk dir kullanıyorum. Önceden yüzde 10 a düşünce uyarı veriyordu artık vermeden kapanıyor. Bazen uzun sürede şarj oluyor açıkken, bazen de kısa sürede.. Ne yapmak lazım ?

Pil gitmeye başladı. Bende de düzelir gibi oldu şimdi. Pil normal gidiyor bazen doğru ölçüyor bazen yanlış ölçüyor. Yalnız pilde sorun yok yani kondisyonu yerinde haftasonu ölçüm sıfırlama deneyeceğim.

• Bende de z500 var i5 lik modelden alalı 2 yıla yaklaştı.Laptopu uzun bi süre kullanmamıştım yaklaşık 2 hafta , 2 hafta sonra laptopu açmaya çalıştım açılmadı.Şarja bağladığımda açıldı.Şuan laptop prizsiz çalışmıyor.%7 prize takılı doluyyor yazıyor.
  • Bu sıkıntı z500,z510,g500 serilerinde çokça karşılaşılıyor belli bir süre sonra bataryada heralde sorun oluşuyor kronik bir sıkıntı diyebiliriz çok kişi muzdarip bu konuda.
  • Büyük ihtimal kronik problem. Şu an sıfırlama yapıyorum. Sonucu yazarım.

• Agustos basinda aldim 4 -5 ay olmus bilgisayari haftada 1 gun 2-3 saat aciyorum sadece ve ubuntu kullandigim halde 2 saati gorse sukur . Neyse ki sarja takilip takilmamasinj cok dert etmiyorum.

• Evet beyler aynı sorun benimde başıma geldi. PC hep lazım 2.ci pc ayarlamadan servise veremem. Siz çözebildiniz mi? Çözebildiyseniz naptınız? Lenovo teknik destek aracılığıyla enerjiyi management programını kullanarak pile 2 defa Reşat attık ama olmadı. Pili full dolduruyorum gösterge azalmadan ekranda pil düşük uyarısı vermeden 45 dakika sonra kapanıyor kendiliğinden! Çözüm bulan varsa yardımcı olsun lütfen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.