Şimdi Ara

lenovo z500 Ses Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
22.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarı alalı 1 ay oldu. durduk yere sesi gitti. hiç bir türlü ses cıkmıyor ama hoparlör ya da kulaklık taktıgında onlardan ses geliyor ama laptoptan gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Ses sürücüsünü tekrardan kurmayı denediniz mi?Birde ses denetimini açın kulaklık mı seçili hoparlör mü bu genelde sürücü sıkıntısı oluyor.
  • Aslında durup dururken olmadı. Laptobu monitöre bagladım sonra çıkardım ses yok.
  • bende de aynı bilgisayarda aynı sorun oldu. monitöre falan da bağlamadım. nasıl yapıcam
    şimdi videoları da açmamaya başladı. yeniden başlatınca düzeliyor ama 5 dk sürmeden tekrar bozuluyor. realteki güncelleyecektim ama videonun açılmamasıyla bi alakası var mıdır onun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intotherain1 -- 14 Temmuz 2014; 12:44:40 >
  • yukarı
  • bende de aynı sorun var yeniden başlatıyorum bi düzeliyor geri gidiyor bu lenova ne dandik malmış a.q
  • lenovalarda bu sorun var galiba boyna aynı dorunu yaşıyorum sürücücüyü tekrar yükleyince düzeliyor.birmüddet sonra gene aynı sorunu yapıyor.
  • Ayni sorun mevcut Z500 kullaniyorum ses gitmişti bir kaç gün önce format attim az once bi CD taktim yine gitti kapatip aciyorum geliyor ses 5 dakka sonra yine gidiyor sorunu çözebilen var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UP UP UP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up up
  • Sizde nasıl bilmiyorum da ses ayarlarında Linux'ta pek çok ses çıkışı görünüyor. HDMI ve diğer çıkışlar girişler vs. Skype programında sesi zor ayarlamıştım. Muhtemelen siz de monitöre bağlayınca ses çıkışı ayarları falan değişmiştir. Ayarları iyice bir kontrol edin derim...
  • Bende z500 kullanıyorum. Ses sorunu bende de oldu ve şuan hala devam ediyor. Şimdilik bilgisayardan hiç ses alamıyorum. Winamptan ses açtığım zaman kod hatası : 88780078 diye birşey geliyor. Ses sürücüsünü lenovo sitesinden güncelleştirmesini yükledim ama bilgisayar daha iyi olacakken sorun daha çok büyüdü.Güncelleştirmeyi yüklemeden önce en azından kapatıp açınca ses alabiliyordum ama şimdi daha berbat oldu. Sonra bazı yerlerde sistem geri yükleme yapınca düzeliyor dediler ama onu yapmaya çalıştım bilgisayarda sistem geri yüklemeyi anti-virüs programını geçici devre dışı bırakıp öyle yapın diyordu. Anti-Virüs programını devre dışı bırakıp tekrar öyle denedim yine sistem geri yüklenemedi dedi.. Bu sorunu halledebilen varsa çok yararı olur ya :)
  • arkadaşlar bende aynı derten muzdarip idim.8,1 yükseltim sorunlar düzeldi
  • çözümü bulan var mı arkadaşlar 1 haftadır bende de basladı sorun
  • Malesef bendede var halbuki lenovonun kaliteli bi marka olduğunu düşünüyodum.Aldığımdan beri 2 kere şarj adaptörü yandı servise gönderdim ve 2. gönderdiğimde ekran kartına bakmalarını istedim onlarda bi check etmişler ve harddiski değiştirmişler elime alalı 10 gun oldu ve şimdide bu ses mevsuzu cıktı başıma yarın yine arıcam servisi heralde yazılım filan atıcaklar bakalım çözüm olursa paylaşırım
  • ayavas kullanıcısına yanıt
    Dediğini yaptım.Sonunda düzelti ya..Çok çok teşekkürler :)
  • cr4blee C kullanıcısına yanıt
    rica ederim
  • Windows 8.1 güncelleştirmesini yapmadan önce sesle ilgili problemlerim vardı. Güncellemeyi yaptıktan sonra ses gelmeme problemini düzelttim. Ancak bu seferde ekran kartında sorunlar ortaya çıktı. Bilgisayardan oyun açacağım zaman "Video kartınız gerekli özellikleri karşılamıyor. (GPU:Vram 128 mb) " diye bir şey karşıma çıktı. Aygıt yöneticisinden İntel(R) HD Graphics 4000'e güncelleştirme yapıyorum.Güncelleştirme tamamlandı diyor ama bir değişiklik olmuyor. Yardımınız olursa sevinirim..
  • cr4blee C kullanıcısına yanıt
    Nvidia kontrol panelinden bahsettiğiniz oyunu harici GPU'da çalışması için ayarlayın.
  • arkadaşlar aygıtı devre dışı bırakıp tekrar çalıştırın :) ben öyle yapıyom normalde aç kapa yapınca düzeliyor ama bu daha kısa :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.