Şimdi Ara

Lenovo Z500 İnceleme (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.012
Cevap
42
Favori
314.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende yaklaşık 1 senedir kullanıyorum bukadar uygun fiyata i7 piyasada yoktu, yüksek performans moduna alıp saatlerce oyunda oynadım hiçbir sıkıntı çıkarmadı ama son günlerde şarjı inanılmaz az gidiyor 30dk sürmeden cihaz kapanıyor
    full fişte kullanmak zorunda kalıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorbaxxx38

arkadaşlar KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE z500 akıl karı değil 200-300 tl ekleyip samsung alınn LENOVO pişmanlıktır fiyatına aldanıp aldım aldığımdan beri sorun sakın almayınnn

Hiç bir sorun yaşamıyorum z500ümle. İyi ki o çok övdüğün samsungları almamışım :)
  • Merhaba, intel driverın güncellenmesi ile ekran ışığının tamamen gitmesi konusuna bir çözüm getirildi mi arkadaşlar? Ben i7 modelini kullanıyorum ortalama 1 senedir. Şuan size tamamen sıfır ışıkla yazıyorum tekrar lanet driverın eski sürümünü kuracagım.Geçen hafta durduk yere klavye tuş kombinasyonum fn+space çalışmamaya başladı, birşeyi kaçırıyorum ama ne oldugunu anlamadım çünkü bana mantık olarak ters geliyor, caps lock, num lock tuşlarımın ışıkları normal şekilde çalışıyor çünkü. Herhangi bir lenovo uygulamasından oldugunu düşünerek recovery işlemi gerçekleştirdim yine düzelmedi, tüm driverları ve yardımcı programları energymanagemnt powermanagement vs. lenovonun sitesinden indirip tek tek kurdum yıne degişen birşey yok. Servisi aradığımda onlada energymanagemnt vs tekrar kurmamı ve bios'ta configuration kısmında birşeyi aktif etmemi istedi ne dedigini malesef şuan hatırlamıyorum ama söyledigi şey zaten BİOS'ta yoktu. Servise göndermemi istediler ancak işim dolayısıyla bu imkansız bilgisayarımı bunun için onlara bukadar süre teslim edemem. Bu sorunları yaşayan yada hakkında bilgisi olan birileri varsa yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler..

• bu z500 un anakart modeli ne ? aradım taradım bulamadım hiç mi merak eden olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhandemirbas

Merhaba, intel driverın güncellenmesi ile ekran ışığının tamamen gitmesi konusuna bir çözüm getirildi mi arkadaşlar? Ben i7 modelini kullanıyorum ortalama 1 senedir. Şuan size tamamen sıfır ışıkla yazıyorum tekrar lanet driverın eski sürümünü kuracagım.Geçen hafta durduk yere klavye tuş kombinasyonum fn+space çalışmamaya başladı, birşeyi kaçırıyorum ama ne oldugunu anlamadım çünkü bana mantık olarak ters geliyor, caps lock, num lock tuşlarımın ışıkları normal şekilde çalışıyor çünkü. Herhangi bir lenovo uygulamasından oldugunu düşünerek recovery işlemi gerçekleştirdim yine düzelmedi, tüm driverları ve yardımcı programları energymanagemnt powermanagement vs. lenovonun sitesinden indirip tek tek kurdum yıne degişen birşey yok. Servisi aradığımda onlada energymanagemnt vs tekrar kurmamı ve bios'ta configuration kısmında birşeyi aktif etmemi istedi ne dedigini malesef şuan hatırlamıyorum ama söyledigi şey zaten BİOS'ta yoktu. Servise göndermemi istediler ancak işim dolayısıyla bu imkansız bilgisayarımı bunun için onlara bukadar süre teslim edemem. Bu sorunları yaşayan yada hakkında bilgisi olan birileri varsa yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler..

Ekran ışığı sornunu ben her güncellemeden sonra aşağıdaki yolu izleyerek hallediyorum.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000 klasörüne tıkla
    oradaki FeatureTestControl değerini 0000f048 yaptıktan sonra pc ye restart at ekran ışığı düzeliyor

• Beyler buna nasıl format atıcaz yapamadım bir türlü ?
  • Basbayaa atıyorsunuz hocam. işletim sistemi kuracaksanız takın CDsini kurulum sırasında atın, yok içinde işletim sistemi geliyorsa netten araştırıp açlılışta ilgili function tuşuna basın, kurulum menüsü geliyordur. Bendeki icatta işletim sistemi yoktu. Win8 kurdum başlangıçta sonra nefret edip win 7 ye geri döndüm

geçenlerde icada zorda olsa arkadaşla SSD montajı yaptık. performans yönünden kesinlikle 10 numara alet, saatlerce oyun oynasanız bile bir gram ısınmıyor.. (WOW, LOL) ama o lanet ekranı var ya .. her şeyden sogutuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 15 Aralık 2014; 9:12:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Basbayaa atıyorsunuz hocam. işletim sistemi kuracaksanız takın CDsini kurulum sırasında atın, yok içinde işletim sistemi geliyorsa netten araştırıp açlılışta ilgili function tuşuna basın, kurulum menüsü geliyordur. Bendeki icatta işletim sistemi yoktu. Win8 kurdum başlangıçta sonra nefret edip win 7 ye geri döndüm

geçenlerde icada zorda olsa arkadaşla SSD montajı yaptık. performans yönünden kesinlikle 10 numara alet, saatlerce oyun oynasanız bile bir gram ısınmıyor.. (WOW, LOL) ama o lanet ekranı var ya .. her şeyden sogutuyor..

Hocam cd taktık bios felan gırdık tıklıyoruz olmuyor kalıyor öyle flash taktık yıne olmuyor öyle kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mishakal

quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Basbayaa atıyorsunuz hocam. işletim sistemi kuracaksanız takın CDsini kurulum sırasında atın, yok içinde işletim sistemi geliyorsa netten araştırıp açlılışta ilgili function tuşuna basın, kurulum menüsü geliyordur. Bendeki icatta işletim sistemi yoktu. Win8 kurdum başlangıçta sonra nefret edip win 7 ye geri döndüm

Hocam cd taktık bios felan gırdık tıklıyoruz olmuyor kalıyor öyle flash taktık yıne olmuyor öyle kalıyor.

Hocam öylece kalmaktan kastınız ne UEFI modamı giriyor.. öyleyse şimdi tam aklımda değil ama onu geçmenin yolunu bulmaya çalışmanız gerekiyor.. yada en temizinden win 7 kurarsanız çoğu kurulumda EUFI desteği yok bildiğim kadarı ile.. bendekinde hazır işletim sistemi gelmediği için belkide sorun çıkarmadan kurulum gerçekleşmiştir. işletim sistemli z500 kullanan arkadaşların yorumlarını da bekleyelim.

• Arkadaşlar konuya biraz geç dahil oldum, ben de bir seneye yakındır kullanıyorum, ÜRÜN ANAHTARIMI bulamıyorum :/
    Vatan Computer'den satın aldım nasıl bulabilirim

• son 2 haftadır wifi ile ilgili sorunum var aynı odadaki arkadaslarım cayır cayır nete girip kullanabilirken ben baglanamıyorum şifresi herşeyi giriyorum gene aynı modemi fabrika ayarlarına döndürüp deniyorum gene aynı bunun bir çözümü yokmu arkadaslar acaba yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahTR -- 4 Mart 2015; 17:51:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖÜ7

Arkadaşlar konuya biraz geç dahil oldum, ben de bir seneye yakındır kullanıyorum, ÜRÜN ANAHTARIMI bulamıyorum :/
    Vatan Computer'den satın aldım nasıl bulabilirim

Eğer ürün anahtarını halen bulamadıysanız şu sitedeki yazılımlardan birini deneyip bulabilirsiniz;

http://www.nextofwindows.com/how-to-retrieve-windows-8-oem-product-key-from-bios/
  • Arkadaslar bilgisayarci orjinal w8 imi korsan w8.1 yapti format sonrası eski w8 original keyimi bulmamin bir yolu var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahTR

son 2 haftadır wifi ile ilgili sorunum var aynı odadaki arkadaslarım cayır cayır nete girip kullanabilirken ben baglanamıyorum şifresi herşeyi giriyorum gene aynı modemi fabrika ayarlarına döndürüp deniyorum gene aynı bunun bir çözümü yokmu arkadaslar acaba yardımlarınızı bekliyorum

aynı sorun bende de var

• Arkadaşlar servise verdim bilgisayarı , geldikten sonra acayip ısınma sorunu vardı ve de hoparlörden cızırtı sesi geliyor kulaklık taksam bile kulaklıktan geliyor. Sizce servise geri vermeli miyim ?
  • herkese merhaba.

z500 laptop'um şarjı takılıyken yere düştü şarj yerinin üzerine. ondan sonra şarj etmemeye başladı. lenovo yetkili servise gönderdim. anakartın şarj bağlantı yerinin kırık olduğunu söyledirler ve 655 tl'lik masraf çıkardılar (anakart değişimi falan). miktar çok yüksek geldiği için kabul etmedim ve geri yollattım. burda bir bilgisayarcıya gösterdim. anakart'ta herhangi bir kırık yokmuş. düştüğü an devreler yanmış ve anakartta tamir edilemez şekilde yanık olmuş. buna benzer sıkıntı yaşayan oldu mu? ne öneririniz? bir de temiz 2. el annakart bulanbilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma

quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma

ARKADAŞLAR - FAN AYARI İÇİN program var mı ? acaba , yada fanı sürekli en kısıkta tutmanın yolu var mı , lenovo z580'de tuşlar vardı 4 fan modu vardı ama ne yazık ki z500'de fan ayarı yapılamıyor , lenovo'nın kendine ait bir fan programı varsa paylaşırsanız sevinirim .

Arkadaşlar bu soruma cevap verebilir misiniz rica etsem ...

Cevap bulabildiniz mi ?
  • windows 10 dan sonra dolby çalışmıyo nasıl çözebilirim?

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • konuyu hortlatayım. garantim bitmediği için ssd işine giremedim bi türlü. Cuma günü inş SSD elime gelcek ve dvd rw çıkartıp onun yerine laptoptan çıkardığım hdd'yi takacağım.
    benim z500'de 6gb ram var. 2gblık olanı öküp yerine 4 taksam çok farkeder mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg_213 -- 12 Ekim 2015; 13:14:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg_213

konuyu hortlatayım. garantim bitmediği için ssd işine giremedim bi türlü. Cuma günü inş SSD elime gelcek ve dvd rw çıkartıp onun yerine laptoptan çıkardığım hdd'yi takacağım.
    benim z500'de 6gb ram var. 2gblık olanı öküp yerine 4 taksam çok farkeder mi acaba?

sonuçları buraya yazarım.

kızak:http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/ssd-kizak-dvd-to-hdd-ssd-ve-dvd-rw-kutu-12-7mm-187339076

ssd:http://www.hepsiburada.com/crucial-mx-200-250gb-555mb-500mb-s-sata3-2-5-ssd-ct250mx200ssd1-p-BD803290

Hocam yaparken ara ara foto ekleyebilir misiniz? Eşimin laptopuna ssd alacaktim eğer bu işi gözüme kestirirsem bi ssd de benim lenovo ya takarim. Zaten win 10 a geçtik etkinlestirme sorunu yaşıyorum. Böylece eskisi gibi win 8.1e de dönerim belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.