DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
[Silindi]
50
Cevap
1
Favori
53.791
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Lenovo Z500 Ekran Sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1565 Mesaj
      06 Şubat 2013 21:54:30
      performans ayarlarını kontrol ettinizmi yani güç seçeneklerinden parlaklık kısılmış olabilir yada güç tasarrufu modunda olabilir ?
      |
      |

Asus N56VZ S4037V - Intel® Core™ i7-3610QM - NVIDIA® GeForce® GT 650M 2GB - 8GB DDR3 1600MHz - 15,6" FHD LED
      750GB 7200RPM HDD - Bluray - Audio by Bang & Olufsen ICEpower - Windows 7 Home Premium 64Bit

• Binbaşı
      1224 Mesaj

iOS Beta Tester
      07 Şubat 2013 20:54:12
      quote:

Orijinalden alıntı: patula

Sorun çözüldü intelin son yayınladığı ekran kartı güncellemesi sebep olmuş.

hocam nasıl çözdünüz sorunu bende de aynı sorun var

İmza Mimza yok bam bam bam .....
      ;
    • Er
      2 Mesaj
      08 Şubat 2013 12:44:50
      aynı hata bende de var. bi iki saattir ekran karanlıktı. eski sürücüleri araştırdım.http://downloadmirror.intel.com/22082/a08/win64_15288.zip linkteki sürücüyü kurdum yeniden başlatılsın mı seçeneğine evet dedim. bilgisayar başlarken elim parlaklığı arttırmadaydı arttırdım. ancak şimdi azaltamıyorum yine çözüm olmadı.
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      08 Şubat 2013 23:06:28
      Çok sağolun hocam. Aygıt Yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarından intele girdi. sürücüye geri dön yoktu, sürücüyü güncelleştir dedim. Sürücüyü güncelleştir > sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara > bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri için listeden seçmeme izin ver dedim.

en eski olan Intel HD 4000 9.17.10.2867 [26.9.2012] yi seçtim. sorunsuz şimdi.

• Er
      2 Mesaj
      02 Nisan 2013 15:21:00
      Arakdaşlar Bendede lenovo z500 var.Bi Sorun Var.Fn Tuşuna Basmadan f1 e Basdığımda ses kapanıyor mesela bunu nasıl değiştirebilirm acaba?
      |
      |

• Binbaşı
      1770 Mesaj
      01 Mayıs 2013 09:59:38
      quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

Alıntıları Göster

Teşekkürler hocam.

Aynı sorun biraz önce bende de oldu dediğiniz gibi çözüldü. intelin son sürücüleri hatalı demek ki.
      |
      |
    • Çavuş
      97 Mesaj
      24 Haziran 2013 03:18:38
      quote:

Herkese merhaba 3 gün önce almış olduğum bilgisayarımın ekran parlaklığı birden gitti.Ekran parlaklığını azaltıp çoğaltmama rağmen hiçbir şekilde etki etmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Dün Nvidia sürücü güncellemesi geldikten sonra oldu eski sürücüyü geri yükledim fakat sonuç değişmedi.

Hocam bir yakınıma z500 aldırmıştım. Bu sorun çıkınca adamlar beni kötü bellemişti. Yeni alette olunca iyice pimpirik yaptılar iade e kadar gitti.

Sizin yazdığınızı gördüm. Ve dediklerinizi yaptım. Allah razı olsun. Teşekkürler.
      |
      |

• Yarbay
      2187 Mesaj
      18 Temmuz 2013 00:22:52
      Aynı sorun bugün bende oldu. Lenovo z500 kullanıyorum. Alalı 3 ay oldu. Ekran parlaklığı gitti ayarlama yapamıyordum. ilk işletim sistemi kurarken aldığım image a sistemi geri döndürdüm sorun çözüldü. sorun yazılımsal. Lenovo z500 performans ve fiyat bakımından güzel ama incik boncuk sorunları beni sinirlendiriyor. Mesela arada bir ses tamamen gidiyor yeniden başlatınca geliyor. bu arada f11 , f12 ekran parlaklığı ayarlama tuşu çalışmıyor şuan. ekran parlaklığım eskiye döndü ama genede tuşlarla ayarlayamıyorum. Lenovo dan uzak durcam artık. Gerçi firmanın önerisi win 8 ben win 7 kullandığım için bu sorunlar oluyordur :/ Belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grafmaster -- 18 Temmuz 2013; 0:24:32 >
      |
      |

PUBG : @Kanakan - Steam ID : vkzengin (add for squad) - Donanım : i5 6600k - Gtx 1050 - 16Gb Ram - SSD Disk]
    • 13 Ekim 2013 23:36:17

bende de aynı sorun var yazılanların hepsini denedim olmadı başka fikri olan?
      |
      |
      Bahsedilenler: skidproof , Totsuga

asdddfff
    • Çavuş
      97 Mesaj
      14 Ekim 2013 07:16:38

hocam. Ben denileni yaptım. Problem kalmadı. Eski sürücüye dönün. belki sizde otomatik olarak windows update güncellemiş olabilir.

Olmadı aldığınız yere götürün. Büyük ihtimal yazılımsal. Ama genede gidin.
      |
      |
      combomax309 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      638 Mesaj
      14 Ekim 2013 10:36:57

Kayıt defterinden düzenlemeyi denediniz mi?

Aynı sorunu ben de yaşamıştım kayıt defterinden çözdüm:

Lenovo z500 ekran parlaklık sorunu
      |
      |
      combomax309 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1167 Mesaj
      14 Ekim 2013 11:24:55
      driverları lenovonun sitesinden indirirseniz sorun olmuyor.
      ek olarak bi kaç driver daha var elan mı ne onları da indirirseniz yukarıdaki tuslara bastığınızda ekranda görülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K120 -- 14 Ekim 2013; 11:25:56 >
      |
      |

• 14 Ekim 2013 17:54:32
      quote:

Orijinalden alıntı: taximproject

Kayıt defterinden düzenlemeyi denediniz mi?

Aynı sorunu ben de yaşamıştım kayıt defterinden çözdüm:

Lenovo z500 ekran parlaklık sorunu

tamam bu sorunum çözüldü çok sağolun. şimdi bluetootum alışveriş yapmıyo telefonumla ve aygıt yöneticisnde hatalı gözüküyo onu nasıl hallederim? bide hani yönetici olarak çalıştır deyince evet hayır dıye gelıyoduya ben onu iptal etmiştim nası geri alabilirim bilen varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

asdddfff
    • Er
      2 Mesaj
      06 Kasım 2013 22:03:22
      dostum burda ne güzel insanlar varya seviyorum sizi akşam vakti ps'de iş yapıcam kapkaranlık ekran kafamı duvara sürtecektim.
      |
      |

Takma kafanı, haketmesende yaşarsın.
    • Onbaşı
      23 Mesaj
      15 Kasım 2013 23:24:15
      arkadaşlar bende yeni z500 aldım. üzerinde w7 ultimate yüklü dediklerinizin hepsini yaptım yinede parlaklık sorunu çözülmedi. valla gözüm bozuldu kapkara ekrana bakarken...
      şimdi sürücüleri tekrar geri güncelleştireceğim bakalım nasıl olacak.
      (ekran parlaklığı f11 e yanlışlıkla dokundum. ekran parlaklığı en dibe indi. sonra f11 ve f12 çalışmadı)
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      16 Kasım 2013 22:05:47

eyw. gercekten cok sagolun yeni aldım pc yi cok tırsmıstım sorun kalmadı suan @skidproof
      |
      |
      skidproof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      30 Mesaj
      18 Kasım 2013 03:30:19
      Lenovo z500 ekran parlaklık sorunu çözüm 1:

Lenovo z500 bilgisayarınızda şu işlemleri takip edin:

Başlat tıklayın Denetim Masası'nı tıklayın
      Sistemi Tıklayın.
      Sol taraftan Aygıt Yöneticisini açın
      Görüntü Bağdaştırıcıları sekmesini genişletin.
      Inter(R) HD Graphics 4000 sağ tuşla tıklayın. Özellikleri seçin.
      Sürücü'yü seçin.
      Sürücüye Geri Dön seçin.
      İşlem bitene kadar bekleyin.
      Lenovo z500 ekran parlaklık sorunu bu işlemden sonra çözülmüş olmalı.

Lenovo z500 ekran parlaklık sorunu çözüm 2:

Inter(R) HD Graphics 4000 son sürücülerini yükleyin.
      Başlat > Çalıştır > yolunu izleyin regedit yazın ve enter'a basın.
      Kayıt Defteri editöründe aşağıdaki yolu izleyerek FeatureTestControl değerini 0000f048 olarak değiştirin.
      [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]
      "FeatureTestControl"=dword:0000f048
      veya
      [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001]
      "FeatureTestControl"=dword:0000f048
      Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Lenovo z500 ekran parlaklık sorunu kayıt defteri yöntemi ile çözülmüş olmalı

" alıntı "

• Yüzbaşı
      436 Mesaj
      25 Kasım 2013 16:30:41
      quote:

Herkese merhaba 3 gün önce almış olduğum bilgisayarımın ekran parlaklığı birden gitti.Ekran parlaklığını azaltıp çoğaltmama rağmen hiçbir şekilde etki etmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Dün Nvidia sürücü güncellemesi geldikten sonra oldu eski sürücüyü geri yükledim fakat sonuç değişmedi.

Aylar sonra gelen edit : Intel Hd4000 Graphics sürücüsünü aygıt yöneticisinden önceki sürücüyü geri yükle diyerek eski haline getirin.

önceki sürücü seçeneği aktif değil. seçilemiyor. başka tavsiyen var mı?

i shot the sheriff...
    • Yarbay
      2139 Mesaj
      26 Kasım 2013 00:45:41 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mhkner

Alıntıları Göster

önceki sürücü seçeneği aktif değil. seçilemiyor. başka tavsiyen var mı?

Aşağıda ki driverı kurun.

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/1hvh14w8.exe

• Çavuş
      92 Mesaj
      30 Kasım 2013 23:57:52
      quote:

Sorun çözüldü intelin son yayınladığı ekran kartı güncellemesi sebep olmuş.

kardeşim nasıl çözdüm söylermısın ya

• Reklamlar
      Reklamlar
      Bildirim
      mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.