Şimdi Ara

LENOVO Yoga Slim 7 14' /i7-1065G7/16 GB/1TB/2GB/ Ultra HD Laptop 7299 TL (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
646
Cevap
16
Favori
62.054
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hatalı yaptığım için düzeltmeye gittim .Belgeleri teslim alan kişide pek anlayan birisi değildi. Doldurdum verdim dosyaya ekleyip düzelteceklermiş 6 ay süresi var filan dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FixXxeR06 F kullanıcısına yanıt

Benimde belgeler orada görünmüyordu ama sitemde kayıtlı olduğunu öğrendim . Eğer ekleyip ilerlediyseniz sorun yok

• guzel1nıck kullanıcısına yanıt
    Hocam sen başvurunu nasıl duzelttin 6502 sayılı kanunda yer alan diğer talepler olarak mı yaptın
  • guzel1nıck kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağolun.

Şöyle nete baktım da "savunma istendi" pozisyonunda 5-6 ay kalan onlarca şikayete rastladım. O kadar sündürmezler umarım.

Ben şikayeti ve talebimi yazmamıştım dilekçeden verdiler doldurdum ekleyeceklerini söylediler hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guzel1nıck -- 30 Kasım 2020; 12:59:3 >
  • Arkadaşlar bu edevletten yapılan başvurularda basvuru çıktısını alıp imzalayarak hakem heyetine götürmeye gerek var mı yoksa sadece internetten basvuru yeterli mi

Gerek yok.

15 gün meselesi hikaye. 4 ay önce açtığım bi şikayet geçenlerde karara bağlandı. Genelde min 2-3 ay bekleniyor.

• Bugun benide arayip size özel 7000 e 1000 tl hediye ceki verelim dediler. Tabiki kabul etmedim .THH ye verdigimi biliyorlarmis zaten. Arkadaslar konuyu canli tutmamiz lazim. Ve destek almamiz gerekiyor bu konu hakkinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

Hiçbirşey demeyecekler boşuna macera aramayın :D karşı tarafa 15 gün süre tanırlar sonra karar alınır. bi 15 gün daha itiraz hakkı ve sonra laptop elimizde..

Çok iyimersin. Hakem heyeti yoluyla 1 ay içinde o cihazı alamazsın. İmkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: opc_line

Edevletten kontrol ettim karşı tarafın savunması istenmiş bakalım ne diyecekler

Cevap vermiyorlar genelde ama Mediamarkt belki cevap verir.

• _magnetar_ kullanıcısına yanıt

2 ay olsun hocam seni mi kıralım. :D hızlı karar alırlarsa olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7065557BE

Bu mesaj silindi.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 16'ya atıfta bulunarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _magnetar_ -- 30 Kasım 2020; 21:46:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

2 ay olsun hocam seni mi kıralım. :D hızlı karar alırlarsa olur

Evet hakem heyeti hızlı karar alırsa 2 ay içinde alma ihtimalin mevcut. Benim tahminimce 4 aydan önce konu çözülmez. Hatta Mediamarkt çıkan karara itiraz ederse daha da uzar. Veya itiraz etmese bile güzellikle ürünü vermeyebilir, icra yoluyla almak gerekebilir. Ürünü ben satın almadım ama almış olsam sonuna kadar gidip ürünü alırdım :)

• _magnetar_ kullanıcısına yanıt

Madde 6 hocam

• Biraz önce medimarkt tarafindan arandim arkadaslar. Hediye cekini kabul etmemistim. Simdi soylediklerine gercekten şok oldum. Musteri temsilcisi arkadaslarin hicbir sucu yok onlar dilek iletileni soyluyor.

Bana aynen sunu söylediler 'Tuketici tuketici hakem heyetine basvurdugu özellikle beyan etmistir. Bu durumdan sonra medimarktin bu konu hakkinda yapacak birseyi yoktur' acik acik naparsaniz yapin yardimci olmuyoruz diyorlar arkadaslar.umurlarinda bile değil. Musteri temsilcisi arkadas bile olayi bastan dinledi sesi degisti adamin. Adam bizim elimizden de birsey gelmiyor diyo.

Gercekten rezil bir firmaymis bunu anladim ve ders oldu banada. Tuketici hakem heyetiyle beraber sonuna kadar hakkimi ariyacagim isterse 5 yil sursun farketmez..

Konu sahibi arkadas basligi Mağdurlari diye degisebilir mi ? Bu konuya dikkat cekmemiz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi death44 -- 30 Kasım 2020; 21:29:38 >
  • death44 kullanıcısına yanıt
    Ne acayip ya başvuru yapmasak sanki vereceklerdi :) Trip atıyor koca şirket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abc1905 -- 30 Kasım 2020; 21:48:49 >
  • erturkburak E kullanıcısına yanıt

Geçenlerde hakem heyetine başvurmuştum madde 16 üzerinden. Mevzuatı karıştırmışım. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 16 demek istedim.

Sözleşmenin ifası ve teslimat

MADDE 16 – (1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin siparişinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içinde edimini yerine getirmek zorundadır. Mal satışlarında bu süre her halükarda otuz günü geçemez.

(2) Satıcı veya sağlayıcının birinci fıkrada yer alan yükümlülüğünü yerine getirmemesi durumunda, tüketici sözleşmeyi feshedebilir.

(3) Sözleşmenin feshi durumunda, satıcı veya sağlayıcı, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde tüketiciye 4/12/1984 tarihli ve 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1 inci maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa tüketiciyi borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.

(4) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez.

• Ula çekle 7300'lük iPhone'u 6300'e tam alacaktım fiyatını 9000 üstüne çıkardılar. Hakikaten batsalar hakediyor bunlar. :)

• Chronotide kullanıcısına yanıt

Kullanmak istemediğiniz çeklere talibim. Makul ücret karşılığında

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.