Şimdi Ara

LENOVO Y570 DONMA PROBLEMİNE ÇÖZÜM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şubat ayı içerisinde y570 i7 6gb ram olan modelini aldım ve aldığım günden beri yaklaşık 1 2 hafta öncesine kadar oyunlarda sürekli donma problemi yaşıyordum sorun tam olarak ne bilmiyorum voltaj dalgalanması yüzünden mi adaptörü mü iyi değil derken donanımı takip ederken bi kaç çözüm buldum onları uyguladım ve kurtuldum bu problemden ben diskin 5400 rpm olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olması için kendi çözümlerimi sunmak istiyorum öncelikle energy management ve windows güç seçeneklerini yüksek performans yaptım ve windows güç seçenekleri gelişmiş güç seçeneklerinden pilde işlemci durumunu en düşük %99 en yüksek %99 olarak ayarlardım sonra energy managementdan sağ altta İ ve ? arasındaki seçeneklere geldim ve en iyi pil sağlığı modunu seçtim sonra akıllı güç tasarrufu sekmesinde güç tasarruflu diski kapattım ve son olarakda akıllı algılamadan akıllı gürültü algılamayı kapattım ve sorun çözüldü. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Fakat ben yinede diski 7200 rpm bir diskle değiştirmek istiyorum sanırım bilgisayarın performansını törpülüyor ssd düşünüyordum ama onu almam mümkün değil.

• pilde değil prize takılı durumda en düşük %99 ve en yüksek %99 olarak ayarladım o kısmı yanlış yazmışım
  • olay prizde işlemci değerlerini %99 a almakta bitiyor, diğerlerine gerek yok. iyi bulmuşsun çözümü tebrikler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.