Şimdi Ara

Lenovo y5070 ssd takmak (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
15.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yasal süresi içince win8 den yükseltme yaptıysan sorun olmaz.
    Ürün anahtarı biosa gömülüdür, oradan çekip orjina olarak lisanslar.
    Yani evet, en kolay yolu direkt win10 yüklemek.
  • drk_m kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.Elimde lenovo ideapad 500 serisi notebook var.Daha 1 yıl gibi bir süre garantisi var.Bende ssd takmak istiyorum.Cihazım garanti dışı olur mu arkadaşlar ?
  • Slm,pc ye ssd taktım formatladım lenovo setting programının driverını bulamadım nasıl halledebilirim iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gokhan2121 G kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/m_110491319/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: cctekin

quote:

Orijinalden alıntı: by_siverekli

quote:

Merhaba, bilgisayarin kendi hdd i ile beraber kucuk bir ssd takmak istiyorum, windows icin sadece mesela 120 gblik bir ssd. Bu mumkun mu ? Birileri bana seni. Laptopda yer yok takamazsin orjinal hdd yi cikarmadan dedi.yani hdd+ssd seklinde kullanabilir miyim ?

Y50-70

hdd yeri 1 tane, bu yüzden ssd takacaksan eski hhd yi sökmen lazım

Bende aldığımdan beri ssd ile kullanıyorum, eski hdd sini hiç kullanmadım. Daha önceleri hiç ssd kullanmamıştım, lakin bana göre ssd ler öyle anlatıldığı gibi çokta ahım şanlı birşey değil. Belki de benim beklentim çok yüksekti

çok gıcık bi durum gittim 1 tb hdd söktüm 250 gb ssd taktım :( bide üzerine eski hdd den bazı bilgilerimi alıcam diye yaktım :(((((((((

Hocam ben 750 evo serisini aldım.Sizin elinizdeki marka model nedir ? Kullandığınız işletim sistemi nedir ? Bölümlendirme yapmış mısın ? Eğer windows 8 üstü işletim sistemi yüklü ise fast boot açık mı ? Uefi kurulum yaptın mı ? Yavaş olma sebepleri bunlardır ? Yazma okuma hızın 5 'e katlanıyor büyük bir performans artışı almaman mumkun değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: MooHyul

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by_siverekli

quote:

Merhaba, bilgisayarin kendi hdd i ile beraber kucuk bir ssd takmak istiyorum, windows icin sadece mesela 120 gblik bir ssd. Bu mumkun mu ? Birileri bana seni. Laptopda yer yok takamazsin orjinal hdd yi cikarmadan dedi.yani hdd+ssd seklinde kullanabilir miyim ?

Y50-70

hdd yeri 1 tane, bu yüzden ssd takacaksan eski hhd yi sökmen lazım

Bende aldığımdan beri ssd ile kullanıyorum, eski hdd sini hiç kullanmadım. Daha önceleri hiç ssd kullanmamıştım, lakin bana göre ssd ler öyle anlatıldığı gibi çokta ahım şanlı birşey değil. Belki de benim beklentim çok yüksekti

çok gıcık bi durum gittim 1 tb hdd söktüm 250 gb ssd taktım :( bide üzerine eski hdd den bazı bilgilerimi alıcam diye yaktım :(((((((((

Hocam ben 750 evo serisini aldım.Sizin elinizdeki marka model nedir ? Kullandığınız işletim sistemi nedir ? Bölümlendirme yapmış mısın ? Eğer windows 8 üstü işletim sistemi yüklü ise fast boot açık mı ? Uefi kurulum yaptın mı ? Yavaş olma sebepleri bunlardır ? Yazma okuma hızın 5 'e katlanıyor büyük bir performans artışı almaman mumkun değil

peki o halde açıklayayım, windows 10 da inanılmaz bir ısınma var bu nedenle win 8.1 pro 64 kurdum.
    lenovo y5070 4710hq serisi
    bölümlendirme yok tek c olarak çalışıyor, uefi kurulum yaptım, windows orjinal.
  • bende y5070 modeline sahibim. harddisk konusunda çok müzdaribim. diğer herşey gayet iyi. fakat bi ara içini silmek için açtım. harddiske bağlanan kablo o kadar ince bişey ki bunca veri güç bu 1 mm lik kablodanmı geçiyor diye düşündüm başka bağlatı yok. sadece bu kablo 6-7 pinli bişey. gerçekten bu kablo üzerinden verim alabilcezmi ya ? Kingston 500gb ssd aldım şuan eve geldim takmaya başlıcam. Korkuyorum kablo kopcak diye.
  • SSD aldım fakat arka kapağı açmayı başaramadım. Bu işin kolayi yok mu kapak sallanıyor ama hoparlör tarafindaki plastikleri kasadan kurtaramadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

SSD aldım fakat arka kapağı açmayı başaramadım. Bu işin kolayi yok mu kapak sallanıyor ama hoparlör tarafindaki plastikleri kasadan kurtaramadım.

Kapağı kastırınca o vida sıkışır ve rahatça çıkartırsınız. Ancak dikkatli olun vidanın karşılığı olan üstkasa bağlantısı kırılmış olabilir(Muhtemelen)
  • pinkcrow7 kullanıcısına yanıt
    Kasayı ilk kez acmaya çalışıyorum kırık bir yer olduğunu zannetmiyorum. Sadece kapağın ön tarafı havaya kalkıyor ama menteşe tarafındaki o gecmeli kismi kurtaramadim. Cok aşırı güç uygulamak da istemiyorum ama normali de öyleyse ona gore deneyeyim. Vidaların da hepsini soktum bir türlü geçen kısmı cikartamadim iste.

2 seneden fazla oldu alalı hala kıyamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

Kasayı ilk kez acmaya çalışıyorum kırık bir yer olduğunu zannetmiyorum. Sadece kapağın ön tarafı havaya kalkıyor ama menteşe tarafındaki o gecmeli kismi kurtaramadim. Cok aşırı güç uygulamak da istemiyorum ama normali de öyleyse ona gore deneyeyim. Vidaların da hepsini soktum bir türlü geçen kısmı cikartamadim iste.

2 seneden fazla oldu alalı hala kıyamıyorum

Hocam ilk defa açmakla alakalı bir durum değil.Bu bölge biraz zayıf bu sebeple diğer bölgelere nazaran çabuk kırılıyor vida olukları.Kolay gelsin
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.