Şimdi Ara

Lenovo Y50-70 ani fps düşme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklasık 2 hafta önce Lenovo Y5070 laptop aldım bilgisayar harika görünüme sahip. Ancak belli bariz ani fps düşme sorunu yaşıyorum.
    Lenovo nun donanım Lenovo solution programı ile tarattım donanımda bir sorun çıkmadı. 500 gb ssd takılı tek harddisk. Isınma deseniz hem pc altında
    soğutucu hemde fan temizliği (termal macun vs) yeni yapıldı. Toz filtresinden hava akımı yapamıyor diyorsanız onu da çıkarttım. Dün yeniden format attım ve ekran kartı driverım en güncel sürümde. Oyunlarıda geforce experience ile optimize edip giriyorum. Pubg Cs:go ve Lol oyuncusuyum. Pubg kasar hadi yüksek oyun tamamdır dedik. Cs go ilk deathmatch oynunda başlıyor. Lolde ilk girdiğimde yüksek ayarlarda 150 170 180 alırken bi anda 70 75 o aralara düşüyor. Sorun nerede ve neyden kaynaklı bana yardımcı olun lütfen.
    NOT: FOTO fps düşme sorunundan sonra 2 3 el lol attıktan sonra çekilmiştir.

Sistemim..

Gtx 860m Nvidia
    8 Gb 1600mhz ram
    500 gb SSD
    i7 4710HQ 2.50 ghz işlemci

Lenovo Y50-70 ani fps düşme

• Hocam ben bu laptobu alacaktım o yüzden çok araştırdım. Bu ısınma yüzünden meydana gelen FPS düşüşü kronik bir sorunmuş Y50-70 modelinde. Ben sırf bu yüzden almaktan vazgeçtim. Size de tavsiyem imkanınız varsa satıp sorunsuz bir cihaza geçmeniz olacaktır.
  • gtx960m ve i7 4720 işlemcili modeli var bende, 500 gb ssd'li sizinki gibi
    geçenlerde watch dogs 2 oynadım bir kaç saat sıcaklık 86-90 derecelere kadar çıktı en fazla ve ısınmaya bağlı hiç performans düşüşü yaşamadım şu ana kadar bilgisayarda
    ve ben max 60 fps'ye sabitleyerek oynuyorum oyunları zaten 30'un - 40'ın altına düşmedikçe çok da fark etmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gibson SG

gtx960m ve i7 4720 işlemcili modeli var bende, 500 gb ssd'li sizinki gibi
    geçenlerde watch dogs 2 oynadım bir kaç saat sıcaklık 86-90 derecelere kadar çıktı en fazla ve ısınmaya bağlı hiç performans düşüşü yaşamadım şu ana kadar bilgisayarda
    ve ben max 60 fps'ye sabitleyerek oynuyorum oyunları zaten 30'un - 40'ın altına düşmedikçe çok da fark etmiyorum

çözünürlük ne kullanıyorsun ben 60 sabitleyince bozuluyor resmen :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgokhanozen

Hocam ben bu laptobu alacaktım o yüzden çok araştırdım. Bu ısınma yüzünden meydana gelen FPS düşüşü kronik bir sorunmuş Y50-70 modelinde. Ben sırf bu yüzden almaktan vazgeçtim. Size de tavsiyem imkanınız varsa satıp sorunsuz bir cihaza geçmeniz olacaktır.

Paşam, resime bakarsan ısı problemimin olmadığını görürsün
  • Cuneyt2834 C kullanıcısına yanıt
    Bu problemi yaşamayan %10'dur en fazla hocam. Gerisi hep şikayet..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ısınmadan fps düşmesinin vardır elbet bir başka sorunu
    cozunurluk 1920 x 1080

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hem y50 hem y70 kullandim. y50 bu tarz sıkıntıları banada yaşattı. Ama format attığımda sorun çözülmüştü. lenovonun bu serileri yazilim olarak sıkıntılı sanırım. Bu arada windows 10varken fps düşüşleri oluyordu. 8.1e döndüm sonradan problem ortadan kalkti

• Bios Update ile çözüm sağladılar diye biliyorum

• blackbox34 B kullanıcısına yanıt
    Bende onu denemek istiyorum teşekkür ederim bilgin için.
  • electro58 kullanıcısına yanıt
    Bios update i lenovo müşteri hizmetleri bağlanıp yaptı
  • mecbur değilsiniz ama:

işlemci ve ekran kartını uzun vadeli için alt kapağın ekrana bakan sağ ve sol taraflarını sökün, bu hava çıkışına izin verecek yoksa 3 tane delik var sökünce görürsünüz bantla yapıştırılmış zaten merak etmeyin ve ortadaki kağıt gibi toz tutan şeyide çıkarın ve ekranın altına havada tutacak birşey koyun bunlar sadece alt kapağın yaptıkları...
    bide fanın çıktığı noktayı temizlet yani sadece şurasına hava tutayım falan değil. Komple sök, temizle, tak.

donanımsal olarak rahatsanız, temiz windows 10 ile 30 40 derece olur işlemciyi %100 high performance kullanmazsan sıkıntı olmaz ani düşüşler falan bende muzdariptim throttle sorunundan... sana sadece windowsun durumu arkada çalışan,başlangıçta çalışan,zamanlanmış uygulamalar ve olaylar sorun çıkarır bilgisayarda sadece oyunu açmaya yarayan şeyler gerekli şeyler olsun program yükleme öyle ccleaner solution center gibi onedrive gibi sil kapat herşeyi tertemiz sadece oyun ve gerekenler olsun, arada bir "disk birleştirme" yapın cmd'de "sfc /scannow" kullanın windows + r yapıp dxdiag yapın , sereby orgdan aoi runtimes yükleyin güncel olun temiz tutun en sonda intel rapid storage ve dmu ile nvidia driverını komple sil "378.78" versiyonunu kur. biostan birşeye ellemene gerek yok v3.03 yüklü görünüyorsa dxdiag üzerinde başka birşey yok yani yapılacak bide dikey senkronizasyonu açmayı dene ekran 60hz olduğu için 60fpsye sınır yap oyunlarda

donanım temiz , yazılımlar temiz , gerekenler güncel , gereksizler silinik , hava kanalları açıldı laptopun arkası havadaysa %100 işlemci çalışmıyorsa yinede düşüyorsa aniden ilk alındığı güne getirmek için lenovonun kendi tuşu var açma tuşunun yanında onunla aç windows 8'e getir falan filan

ben bunu oyun için almamıştım o zamanlar şimdi bunu satıp msi almak istiyorum 1070li 120hz ekranlı
  • Akinau kullanıcısına yanıt
    Yorumun için teşekkür ederim.

Hava filtresini zaten söktüm. Eksta bir program kullanmıyorum bios dediğiniz gibi 3.03 te. temizliğini yeni yaptırdım bilmiyorum baska ne yapılması gerekiyor bu gün 8.1 performance edition kuracağım eğer sorun devam ederse ne yapacağım hakkında bilgim yok.
    Hocam 8.1 e dönmek sorunu çözdü mü?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.