Şimdi Ara

Lenovo Vibe z2pro(k920pro) (28.05.2016) TR Modu / 4.5G / VR box video / CMrom / Unbrick / imei / root / radyo (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.176
Cevap
22
Favori
52.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Problemsiz root lanabiliyorsa bende yapıcam.
    Unroot kolayda, root zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wolf02 W kullanıcısına yanıt
    Android 5.0.2 için ROOT;
    1- “root_K920Pro_Lollipop.zip” dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz.
    2- Dosyaları zipten çıkartıyoruz.
    3- Usb hata ayıklama modu’nu açıktan sonra telefonu bilgisayara bağlıyoruz.
    4- “0_install_root_K920Pro.bat” dosyasını çalıştırıyoruz.
    5- Bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki güvenlik ve bağlantı sorularına “evet” diyoruz.
    6- Telefon bootloader moduna geçiyor ve kurulumu tamamlayıp, telefon yineden başlıyor.
    7- Telefon açıldıktan sonra yaklaşık 2 dakika bekliyoruz ve supuersu.apk kuruluyor.
    8- işlemler bitince telefon kapanıp açılıyor, bizde cmd pencerisini kapatıyoruz ve artık root olduk.

Android 5.0.2 için UNROOT;
    Birinci yöntem; telefonumuza kurduğumuz SuperSu programının içinde “Root'u kaldır” işlemi ile UNROOT yapabilirsiniz.
    İkinci yöntem; “root_K920Pro_Lollipop.zip” dosyasını içindeki “0_delete_root_K920Pro.bat” dosyasını çalıştırarak; UNROOT yapabilirsiniz.

s226da çalıştı. Muhtemelen s230da da çalışacaktır.https://yadi.sk/d/aS0TrF0PgQHiU

• 31.05.2015 - Android 5 Lollipop K920_S246_150520_ROW.qsb (2,01gb) - eklenmiştir.

• Gerçekten mükemmel konu, böylesine bir konuda böylesine bildiğini paylaşan bir üye... ÇOK TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

Gerçekten mükemmel konu, böylesine bir konuda böylesine bildiğini paylaşan bir üye... ÇOK TEŞEKKÜRLER

Teşekkür ederim. Faydalı olmasına sevindim...

• Merhaba

11 numaralı madde deki driver ve exe dosyalarını nereden indirebiliriz bunlarla ilgili bir link verebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zimbamili

Merhaba

11 numaralı madde deki driver ve exe dosyalarını nereden indirebiliriz bunlarla ilgili bir link verebilirmisiniz.

https://yadi.sk/d/aS0TrF0PgQHiU/lenovo_k920pro/imei_islemleri

• Teşekkür ederim. Dikkat etmem gereken bir husus varmıdır ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zimbamili

Teşekkür ederim. Dikkat etmem gereken bir husus varmıdır ??

bence yok. herşeyi yeterince açık yazdığımı düşünüyorum ama dediğim gibi önce sonuna kadar okursanız daha rahat işlem yaparsınız...

• arkdaşlar ayarlardan güncellemeye yaptığımda yüklüyo yeniden başlattığında recovery girdiğinde kırmızı x root kaldır gibi birşey yazıyo unroot yaptım fabrika ayarlarına döndüm gsb uzantılı yazılımı indirdim yine olmuyor
  • -1907fb- arkadaşım HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM HALLETTİM ÇOKTA SÜPER OLDU :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zimbamili -- 4 Haziran 2015; 23:21:32 >
  • Evet @-1907fb- arkadaşımıza bu konudaki katkı ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Imei tamiri ve diğer konular için onun başlığını tavsiye ediyorum herkese

• Yardımcı olabilmeme çok sevindim.

K920 yani vibe z2de bu yollar ile çözümlenebiliyor. Sadece önemli olan nokta işlemleri android 4.4 üzerinde yapmalısınız.

Ona da ayrı başlık açacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga5000

arkdaşlar ayarlardan güncellemeye yaptığımda yüklüyo yeniden başlattığında recovery girdiğinde kırmızı x root kaldır gibi birşey yazıyo unroot yaptım fabrika ayarlarına döndüm gsb uzantılı yazılımı indirdim yine olmuyor

Orjinal rom kullandığına eminmisin? Yani stock rom kullanman lazım ve üstünde oynama yapmaman lazım. Vibeu 2.x versiyon kullanıyorsan ve sil paketi sonradan ilave edildiyse sorun bundan kaynaklanır diye düşünüyorum.

Bence yazdığım konudaki "qsb ile update" bölümünü oku ve Android 4.4 veya 5.0.2 sürümlerinden birine geçiş yap.

Cihazın eu değilde cn ise işlemler bitince modem flashlaman gerekir.

İlla vibeiu rom kullanacaksan internetten son sürümü indir ve manuel flashla. Bir sonraki güncellemeyi otomatik olarak yapıp yapamadığını tespit edersin.

Senin aldığın hata orjinal recovery'i canlandırdı gözümde. O yüzden vereceğim cevaplar bu şekilde. Yok cmw veya twrp kullanıyorsan zaten otomatik update edemezsin.

• 10 numara bir anlatım olmuş. Elinize sağlık.

• Hocam vıbe z2 proyu yeni aldım. Bu sabah otomatik olarak güncelledi. Ancak şu an telefon hiç açılmıyor. Ne yapmalıyım
  • teşekkür ederim; hero_19

lawey; hiç açılmıyor derken? cihazı şuanki haliyle pcye bağlayınca aygıt yönetisinde nasıl görüyor? veya görüyor mu?
    şarj'a taktığında şarj oluyor gözüküyor mu?

• Hocam pc de görmüyor şarj oluyor da gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawey

Hocam pc de görmüyor şarj oluyor da gözükmüyor

ses açma tuşuna basarken telefonu pcye bağladığında pc tepki verecek mi ve/veya telefonun titreyecek mi?
    eğer tepki olursa recovery moda girmeyi dene.

• Hocam Telefon hiç tepki vermiyor. PC de USB aygıtı arızalı olduğundan tanınmadı diyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.