Şimdi Ara

Lenovo Vibe Shot Z90-7 (Almayı düşünenler) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
9
Favori
20.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en alınası telefonlardan biri ama fiyat işte iyi bir konumda değil.
  • Xperia m5 ile bunun araeinda gidip geliyorum bunun batarya m5 den daha iyi m5 in batarya skntili gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence buna bakmalı
    Lenovo P1
    5000 mAh batarya, Snapdragon 615 yine.

http://www.hepsiburada.com/lenovo-p1-p-TELCEPLENP1-B
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih591

Xperia m5 ile bunun araeinda gidip geliyorum bunun batarya m5 den daha iyi m5 in batarya skntili gibi

Kıyas yapılacak olursa her türlü M5 önde diye düşünüyorum.

M5 de 2600 mAh batarya olmasına karşın Sony 2 güne kadar batarya ömrünü vadediyor.
    Suya ve toza dayanıklı (IP65 ve IP68), 64 Bit 2,0 GHz Sekiz Çekirdekli işlemci, 0,25 saniyelik Hibrit Otomatik Netleme, 1280 pixels x 1920 pixels ekran.

• Tek renk siyahla olması sıkıntı
  • SkyReader kullanıcısına yanıt
    2 güne kadar batarya ömrü vadediyor ama konusunu incelediğim kadarıyla 2 gün götürecek bir yapıda değil telefon. Sahip olduğu helio işlemci fazla güç tükettiği gibi ek olarak durduğu yerde fazla şarj yiyormuş bunu incelemelerde söylüyor zaten.Su geçirmezlik olayına gelirsek Youtube'da su geçirdiğini ve güven olmayacağını söyleyen videolar var.Kamera içinse fotoğraf karşılaştırmalarından gördüğüm kadarıyla özellikle düşük ışık manzara çekimlerinde vibe shot daha iyi bir sonuç sergiliyor.
  • adige_cenk kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl 1200tl'ye aldınız?
  • Ben başkasından aldım cihazı 1200e. Hediye gelmiş adama hiç kullanılmamış. 1500tl ye alınmış mediamarkt faturası var. Biraz kovalarsaniz 1000-1200 arasi temiz ikinci el almak mantıklı bence. 1500 lira çok fazla. Bu arada p1 ile bu cihazı kıyaslamak bence mantıklı değil. P1 sadece batarya sunuyor. Bu cihazda p1e gore çok fazla artı var. Tasarım, malzeme, kamera, ram vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih591

Xperia m5 ile bunun araeinda gidip geliyorum bunun batarya m5 den daha iyi m5 in batarya skntili gibi

Xperia m5 in tasarımı çok kötü duruyor .
  • Hoo
  • er türk kullanıcısına yanıt
    m5 in özellikleri fena gözükmüyor kağıt üstünde ama tamamen plastik, forumda bölümü var, kameradan çok şikayet ediyorlar birde şarz sorunu sıkıntılıymış, iyi düşünmek gerekir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 5 Aralık 2015; 1:53:50 >
  • adige_cenk kullanıcısına yanıt
    Bir ara mediamarkt ın internet sitesinde 1380 satış oldu, yetişemedim.Şuanda aynı sitede 1500 neden böyle yaptılar anlayamadım. Yoksa teşhirdeki telefonlarımı 1380 e verdiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Bir ara mediamarkt ın internet sitesinde 1380 satış oldu, yetişemedim.Şuanda aynı sitede 1500 neden böyle yaptılar anlayamadım. Yoksa teşhirdeki telefonlarımı 1380 e verdiler...

Cihaz geleli ne kadar oldu ki teşhiri olsun.
  • er türk kullanıcısına yanıt
    Medimarkta bir tane vardı teşhirde, sıfırı varmı dedim yok dediler.Alırsan teşhir alırsın dediler. Peki Mediamarkta internette bu telefonu 1380 satıyorsunuz burada 1500 bu fark neden, cevap veremediler.2. gün aynı mağazaya gittiğimde telefonun yerinde olmadığını gördüm.Sorduğumda internetten satılmış başka bir mağaza aracılığı ile gönderdik ..diye cevap aldım.Kanımca ilk edapta mağazalara gönderilen bu telefonları stoklar bitince internetten 1380 liraya bitirmişler.Şimdi normal fiyatına satıyorlar.Stoklar erirse teşhirdekiler tekrarından 1380 liraya aynı mağazanın internet sitesinde yerini alırlarsa şaşmayın....
  • Arkadaşlar bugun Vibe Shot ı Vatan da bayağı bi inceledim.
    Cihaz şahsen aşırı şık ve ben buradayım diyen bir cihaz. Arka Panel de de Corning Gorilla Glass 3 kullanıldığı yazıyor Lenovo nun sitesinde ve Xperia tarzı bi hissiyat veriyor ama Metal çerçevler ve daha ortanlı bi kasa Bence Xperia cihazlardan daha hoş olmuş :)

Kamerasını bi 20 dk kadar kurcaladım, daha önce Lumia 1020 kullandım ve kamera konusunda şu ana kadar F/p olarak içime sinen tek cihaz oldu. Deklanşor hızının max 1sn olarak sınırlandırılması biraz hatta bayağı bayağı can sıkıcı ama umaraım 6.0 güncellemesi ile bu 2 ya da 4 sn olur. Çünkü zaten 1sn lik bi deklanşör ile çok bişi yapılamaz ki. Deklanşör hızı artılırsa kamera odaklı olduğunu kanıtlar nitelikte olacaktır diye düşünüyorum.

Yine Lenovo kendi sitesinde cihazın Contrast ından bahsetmiş ve siyahların derinliği ve ekran kalitesi bence çok çok iyi.

3 gb ram ve 32 gb rom çok çok iyi artıları.

Ocak ayında yeni bir telefon almayı düşünüyorum ve istemsizce çokca da araştırıyorum.

1000-1500 lira bandında olan Aklıma yatan cihazlar

HTC Desire Eye - 1499 TL Snap801 kullanıyor değer gibi bu fiyata.

Xperia C4 - 1099
    Xperia M5 - 1499
    Asus Zenfone 2 - 1199
    Lenovo Vibe Shot - 1499

C4 ve Vibe Shot aynı işlemci kullanıyor ama Vibe Shot da 3 gb ram var ve kamera avantajı var. M5 in de Halihazırda yığınla sorunları var.
    Bu aralıkta ki cihazlar arasında en alınası duran Vibe Shot ama aşırı pahalılığı var. Üst yorumlarda da denildiği gibi 1200-1100 fiyat olsa kesinlikle alınır ama bu fiyata değmez diye düşünüyorum. Asus da ise dandik bir kamera olması ve de hantal bir tasarıma sahip olması itici geliyor ama 2.3x4 lük işlemci ile 4gb ram oldukça cez

Ne alacağım hiç bilemiyorum arkadaşlar sizlerinde öneri ve fikirlerini özellikle de tasarımı ile bayağı cezbeden Vibe Shot hakkında ki görüşlerinizi bekliyorum şimdi deb teşekkür ederim

• Chazim 3-4 haftalık. Mediamarkt faturalı sıfırdan farkı yok. Aksesuarları açılmadı bile. Ben başkasından 1200e aldım 3 günlük iken. Hevesimi aldım isteyen olursa 1200e veririm. İlgilenen PM atsin. Sakaryadayim su an. İki gün sonra üc dört günlük İstanbul da olacam. Elden alabilirsiniz.

• burak-82 kullanıcısına yanıt
    c4 'bu tellerin dengi değil ..( acaba c5 düşünülebilir mi * )

m5 benim de aklımı çeliyor, zenfone 2'yi tasarımdan dolayı kesin kez eledim ..vibe shot hakkaten çok iyi telefon ..

Htc desire eye ise o özelliklere kesinlikle 1200 tl üstü etmeyecek bir telefon ki sanal tuşları ekranın yüzde 15 'ini falan götürüyor sıkıntı bir durum ..

Htc one m8s ise sırf dizayn icin aşık olanacak bir telefon ki dedigim gibi o ekranın sanal tuşlarca bölünmesi rahatsızlık verecek bir durum ..xperia m5 'de de öle malesef ...

geriye vibe shot, g4 ve m5 arasinda seçim yapmak kaldi ... Benim açımdan kamera, pil ve ekranının kalitesi, dizayn önemli şartlar ...

**Sırf dizayn icin sececek olsam one m8s ancak anlamsız pahalı ..

**sırf ekran kalitesi icin sececek olsam g4,

**sırf f/p ve su geçirmezlik telefonu olsun dersem xperia m5 olurdu ..

**Ancak vibe shot'u bu telefonlar arasinda bir yere koyamadigimdan onu da eliyorum(kesinlikle f/p telefonuı değil bir de lenovo markalı bir telefona 1500 tl vermek bana anlamsız geliyor )

Geriye g4 ve m5 kalıyor

Bu 2 tel arasinda da değerlendireceğim kıstas kesinlikle öncelik olarak 1080p 60 fps çekebiliyorlar mi ,ois yada steady shot'dan hangisi daha iyi ve son olarak f/p durumu olacak ki zannedersem g4 her türlü ezmekte ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 5 Aralık 2015; 20:34:58 >

Z3 compact 1450 tl Düşünülebilir. Bende vibe shot düşünüyorum ama ama 1500 tl çok fahiş fiyat 1200 max. Fiyat olmalı. M4 aqua modelide f/p sayılır 999tl ve pil süresi 2 gün. Bende tel bakıyorum bakıyorum bakıyorum sonuç : z3 compact en alınası duruyor. Daha önce kullandığım samsung k zoom uda öneririm gündüz foto ve video çekimi çok çok iyi. Sadece ekranda değil tv de baskıda çok iyi sonuç veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uchuroom -- 5 Aralık 2015; 21:21:18 >
  • @streamin Kesinlikle katlıyorum hocam yazdıklarınıza
    Vibe Shot a bir türlü sıcak bakamıyorum çünkü, birincisi ederi en fazla 1200 Lira olacak bir cihaz ikincisi ise Marka Lenovo. tamam Lenovo yu Pc lerden tanıyoruz ama Akıllı Telefon farklı bir kulvar. Daha önce Android tarafında adının duyulmamış olması ve de 2013-14 yıllarında kayda değer donanımlarda telefon üretebilmiş olması cabası (: Kısaca demem o ki Lenovo Pc dünyasında ne kadar köklü bir marka imajına sahip olsada Akıllı telefon pazarında toy bir marka o yüzden bende istemeyerek elemek zorunda kalıyorum Vibe shot ı.

Desire Eye nin de Tasarımı beni benden alıyor desem yalan olmaz Ön ve Arka kamerası boomsound hoparlör ve de uzun kasa yapısı gayet iyi ve hoş ama şu an Snap801 3gb ram li Lg g3 bile 1300 e satılıyorken Eye nin 1500 bandında direnmesi çok saçma. Ve de son yıllarda hızla batmakta olan HTC neden batma durumunda olduğunun göstergesi aslında..
    Bir çok farklı telefon kullandım ama HTC hiç kullanmadım belki bunun da etkisi olabilir Eye düşünmem de ama şahsımca yine de askıya alınabilir uygun bi fiyata düşerse alabilirim :)

Zenfone 2 de kafadan elemiş olduğum bir cihaz zaten.

M5 ve G4 asıl alınası seçenekler ama M5 de bi dolu sorun okudum bu biraz geri itiyor ve Sony lerde Z serisinin tipini sevemeyen bir ben miyim bilmiyorum :) M5 in de Z serisinden farkı yok ne yazık ki .
    G4 ise 1500 e elden alabileceğim bi yer bulsam Ocak da değil yarın gider alırım ama G4 ü üst mesaj da yazamamamın sebebi fiyatının halen 1600-1700 lerde seyrediyor olması :)

Ve bu arada M5 mi G4 mü gibi bi soru arasında kalmam valla direkt gider G4 alırım ama maddiyat malum herşeyden öte manuel ayarlı kamera ve ois yeter bence adam gibi ekranı da saymıyorum bile

@uchuroom hocam tavsiyeniz için çok teşekkür ederim ama Z3c arkadaşımda var hergün elime alıp bakıyorum fakat çok aşırı küçük malesef 4.6" ekran küçük olduğu gibi çerçevlerde bi hayli küçük tutulmuş telefon elimin içinde ha var ha yok gibi. 5.2" 5.5" Telefonlar daha cazip geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak-82 -- 5 Aralık 2015; 21:05:57 >

dostum n11'Den kupon,çek,kart kampanyasi ile 1450 tl civarina bile getirebilirsiniz ..ha elden alicam derseniz evet fiyatlar malesef en az 1550 tl ..m5 'de bana kalirsa cok rahat 1200 -1300 tl arasina oturacaktir keza o telefonun oluru kesinlikle o aralik.

lenovo p70 800 tl civarina aldim 700 tl 'ye okutup g4 alayim diyorum yada olmadi m5 olacak dediğim araliga duserse ..

g4 max 1500 tl , m5 'de max 1250 limitlerim böle bu teller icin ; bakicam artık

Vibe shot basliginda konusmak cok dogru değil gene vibe shot'a baglayacak olurak bu fiyatla malesef ölü doğdu bu tel ki max 1200 tl olmalıydı fiyatı ki g3 mü bu tel mi dediğinde şansı olsun ..

Aferin lenovoya ki tr pazarını çok ciddiye alıyor arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.