Şimdi Ara

Lenovo Vibe P1 Pro (P1c72) (03.04.2017 güncel) Türkiye modu / Unbrick / imei (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
14
Favori
24.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu sıfırladım.Kurulum ekranından Google hesabı girerken hata veriyor hesap girilemedi diye.Kurulum ekranı da geçilmiyor.Orijinal romu yükleyeceğim hangi işlemi yapacağım ?
  • Telefonu sıfırladım.Kurulum ekranında Google hesabı girerken oturum açılamıyor ve kurulum ekranı da geçilemiyor.Orijinal romu yüklemek için hangi işlem yapılacak ?
  • güncellemeyle 6 ya geçtim ancak pil performansı yarı yarıya düştü , tekrar 5'e geçmek istiyorum . geçebileceğim en stabil 5 romu hangisi ? varsa birde link alabilir miyim ?
  • Merhabalar,
    Vibe p1 için 6.0 upgrade geldi ama henüz kurmadım, bunu kuran birisinden bilgi alabilir miyiz mennun mudur?
    yeni versiyonda pil ve diğer uygulamaların performansı ile telefonun genel çalışma hızını merak ediyorum.

Otomatik kurulum yaparken dikkat edilmesi gereken bir şey var mıdır?

şimdiden teşekkürler.
  • bu telefonu rootlamak için türkçe bir kaynak yok mu?
  • Selam ben rom yuklerken sanırım telefon brıck oldu tamamen sustu hıc acılmıyor ? yardımcı olurmusunuz?
  • Arkadaslar p1 proma miphone ile rom atma islemi yemedi. Qfil ile once yine yemedi sonra driveri kaldirdim yeniden yukledim yukleme islemini yapti. Once acilmadi lenovo yazisinda kaldi. Recoverye girip vipe ve diger formatlama islemlerini yaptim cabucak acildi telefon :) daha hat takmadim ama hata falan almadim. 38 mb lik guncellemeyi sorunsuz yapti suan 33 mb lik s140 guncellemeyi indiriyorum. Sirayla guncelleyecegim durumu editlerim...

Bu arada android 6 guncellemesini de yapacagim. Guncelledikten sonra hard reset oneriyorlar galiba bilgisi olan varmi?

Edit 1: s140 guncellemesini de sorunsuz yaptim hata vs uyari almadim.. suan diger s145 42mb lik guncellemeyi indirip kurdum sorunsuz devam.. s147 49mb lik guncellemeyi indiriyorum.

Edit 2: s152 de dahil sorunsuz guncelleme aldi cihaz. Simdi 6.0 guncellemesi gorunuyor onuda wifi den indirip deneyecegim. Simdilik herhangi bir hata vs gorunmuyor..

Edit 3: android 6 ve diger guncellemeleri dun yaptim. Guncellemede herhangi bir hata vermedi. Hattimi taktim sorunsuz sebeke ve 3g calisiyor. Gmail hesabini ekledim google playdan indirme yapacagim zaman hata verdi. Veri temizledim yine hata devam etti hicbirsey indirmiyordu. Sonra google play (gmail) hesabini kaldirip yeniden ekledim duzeldi. Su an sorunsuz kullaniyorum. Hatta bugun yeni bir guncelleme geldi onu da kurdum sorunsuz devam ediyorum. Konuyu acan arkadasa ve bilgilendirme yapanlara tesekkur ederim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted007 -- 8 Ağustos 2016; 22:01:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• #-1907fb-

Hocam efsane bir anlatım olmuş gerçekten çok yabancı kaynak araştırdım ama bu kadar sade gerçekten okuduğunu anlatan bir içerik görmemiştim emeğine saygı duydum. Ellerine sağlık...

Üstadım merak ettiğim bir kaç husus var senin fikirlerin bana karar verdirecek dikkate alıp bilgi verebilirsen çok sevinirim,
    Telefonu Aliexpressten Almayı Planlıyorum: Ürün Sayfası İçin Tıklaya Bilirsiniz
    Not: Ürün Türkiye Adresime Gelmeyecek Gümrük Mevzuatını Biliyorum Yurt Dışındaki adresime sipariş vereceğim..
    Ürünün orjinal olduguna ve iyi çalıştığına inanıyorum keze ürün feedback lerinden de bunu anlayabiliyorum ve satıcınında güvenli satıcı olduğunu anlayabiliyorum ancak tabi sizinde değerlendirmeleriniz önemli.

1- Bu cihazı alanlar sıkça bahsetmiş ki cihaz p1c58 firmware ile geldi neden р1а42 firmware değil? Bu ikisi arasındaki fark nedir? ve Sizin dökümanlarla bu güncellemeleri yapabiliyormuyuz?
    2- Çin firmware filan demişler sanırım buda p1c58 mi oluyor? İşte tam çevrilmemiş telefon yarı ingilizce yarı rusça filan diyen var mesela ben bu telefonu aldığımda eski ya da yeni versiyon tam Türkçe kurulum orjinal dosyalarını bulup atabilirmiyim?
    3- Android 6 nın batarya performansını düşürdüğü filan söyleniyor sağda solda bu konu hakkında ne düşünürsünüz. Birde bu cihazada İMEİ atabileceğimi umuyorum..

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: sdr.ozturk

#-1907fb-

Hocam efsane bir anlatım olmuş gerçekten çok yabancı kaynak araştırdım ama bu kadar sade gerçekten okuduğunu anlatan bir içerik görmemiştim emeğine saygı duydum. Ellerine sağlık...

Üstadım merak ettiğim bir kaç husus var senin fikirlerin bana karar verdirecek dikkate alıp bilgi verebilirsen çok sevinirim,
    Not: Ürün Türkiye Adresime Gelmeyecek Gümrük Mevzuatını Biliyorum Yurt Dışındaki adresime sipariş vereceğim..
    Ürünün orjinal olduguna ve iyi çalıştığına inanıyorum keze ürün feedback lerinden de bunu anlayabiliyorum ve satıcınında güvenli satıcı olduğunu anlayabiliyorum ancak tabi sizinde değerlendirmeleriniz önemli.

1- Bu cihazı alanlar sıkça bahsetmiş ki cihaz p1c58 firmware ile geldi neden р1а42 firmware değil? Bu ikisi arasındaki fark nedir? ve Sizin dökümanlarla bu güncellemeleri yapabiliyormuyuz?
    2- Çin firmware filan demişler sanırım buda p1c58 mi oluyor? İşte tam çevrilmemiş telefon yarı ingilizce yarı rusça filan diyen var mesela ben bu telefonu aldığımda eski ya da yeni versiyon tam Türkçe kurulum orjinal dosyalarını bulup atabilirmiyim?
    3- Android 6 nın batarya performansını düşürdüğü filan söyleniyor sağda solda bu konu hakkında ne düşünürsünüz. Birde bu cihazada İMEİ atabileceğimi umuyorum..

Teşekkürler

üşenmeyip konuyu okuduğun için bende sana teşekkür ederim :))

satın almayı planladığın firma iyi bir firmaya benziyor. hangi ülkeye alacaksın bilmiyorum ama bu satıcılarda iyi;
    http://etstar.aliexpress.com/store/104710
    http://goldway.aliexpress.com/store/311331
    http://www.aliexpress.com/store/106530

1- Cihaz asya ve avrupa model olarak 2 çeşit üretildi. çin versiyon 3gb ramli avrupa 2gb ramli. çin cihazı p1c58 rom kullanırken avrupa modeli p1a42 rom kullanmaktadır. Anlatımlarımı okuyarak çin cihazına avrupa rom kurabilirsiniz.
    2- cihazda gelecek rom p1c58 roma türkçe dil entegre edilmiş custom rom denilen yapıya sahip romla geliyor. sen p1a42 kurmalısın.
    3- android 6 kurmadım. bilgim yok. sen 5 kullan. 6 için güncelleme gelince geçiş yaparsın. imei işi basit, yaparsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -1907fb-

quote:

#-1907fb-

Teşekkürler

üşenmeyip konuyu okuduğun için bende sana teşekkür ederim :))

satın almayı planladığın firma iyi bir firmaya benziyor. hangi ülkeye alacaksın bilmiyorum ama bu satıcılarda iyi;
    http://etstar.aliexpress.com/store/104710
    http://goldway.aliexpress.com/store/311331
    http://www.aliexpress.com/store/106530

1- Cihaz asya ve avrupa model olarak 2 çeşit üretildi. çin versiyon 3gb ramli avrupa 2gb ramli. çin cihazı p1c58 rom kullanırken avrupa modeli p1a42 rom kullanmaktadır. Anlatımlarımı okuyarak çin cihazına avrupa rom kurabilirsiniz.
    2- cihazda gelecek rom p1c58 roma türkçe dil entegre edilmiş custom rom denilen yapıya sahip romla geliyor. sen p1a42 kurmalısın.
    3- android 6 kurmadım. bilgim yok. sen 5 kullan. 6 için güncelleme gelince geçiş yaparsın. imei işi basit, yaparsın.

Çok aydınlatıcı oldu valla 2 haftadır alsam mı almasam mı filan iyice kararsız kalmıştım. Siparişi Bulgaristana vereceğim daha önce umi Romex diye bir cihazı bir yakınım için istemiştim ve sorun yaşamamıştım yine sorun olacağını sanmıyorum..

Az sonra siparişi geçeceğim. Son bir soru olarak aşağıdaki bağlantıda AVRUPA Romlu Android 6.0 lı bir modeli var ama satıcı da kararsız kaldım. Direk sizin düşüncenizi alacak olursam. Hangisini tercih ederdiniz?

http://tr.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-Vibe-P1-4G-LTE-Mobile-Phone-Android-5-1-Octa-Core-3GB-RAM-16GB/816360_32472890441.html?storeId=816360&spm=2114.8147860.0.109.zXi8F9

• sdr.ozturk S kullanıcısına yanıt
    Sakın bulaşma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -1907fb-

Sakın bulaşma.

Okey,
    Teşekkür ederim...
  • quote:

#-1907fb-

Teşekkürler

Hocam merhaba..Bahsettiğiniz linkini verdiğiniz telefonu aldınızmı acaba?Burdaki anlatımları romları denedinizmi?Foruma baştan aşağı baktım neredeyse yurtdışından getirenler çin versionu P1 c78 3 gb olan modeli almış herkes yüklemeleri güncellemeleri yapmışlar.Ama P1 C58 2 gb olan modelden bahsetmemiş kimse.Benimde elime yeni geçti telefon #-1907fb- arkadaşın bahsettiği gibi türkçeleştirilmiş rom var üzerinde, bu P1 a42 romlar uyumlumu acaba C58'e bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim..Şimdiden cevaplar için saolun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsme... -- 19 Ağustos 2016; 23:38:23 >

• Ben qnb yontemi ile yapmak istiyorum fakat ses kisma ve power tusuna basarak denilen ekrana geliyorum ama sonrasinda ses kisma tusuna basiyorum olmuyo asagi inmiyor alttaki enter ve back tuslarinada basiyorum islem gormuyor nerede hata yapiyorum acaba yardimci olursaniz sevinirim.bu arada update.zip dosyasida linkte yok nereden indirebiliriz

• Sdcard ve dcmi klasoru pc ye takinca gorunmuyor neden olabilir acaba root olmadigi icnmi

• whitedeath13 W kullanıcısına yanıt
    Tuş kilidinizi açıp tekrar dener misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karatoprak82

quote:

#-1907fb-

Teşekkürler

Hocam merhaba..Bahsettiğiniz linkini verdiğiniz telefonu aldınızmı acaba?Burdaki anlatımları romları denedinizmi?Foruma baştan aşağı baktım neredeyse yurtdışından getirenler çin versionu P1 c78 3 gb olan modeli almış herkes yüklemeleri güncellemeleri yapmışlar.Ama P1 C58 2 gb olan modelden bahsetmemiş kimse.Benimde elime yeni geçti telefon #-1907fb- arkadaşın bahsettiği gibi türkçeleştirilmiş rom var üzerinde, bu P1 a42 romlar uyumlumu acaba C58'e bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim..Şimdiden cevaplar için saolun..

Selam hocam,

Cihazı aldım fakat henüz elime ulaşmadı bir işlem yapamadım. Fakat ben sorun olacağınız zannetmiyorum C58'de.

Bu arada geç yanıt vermişim var mı sizde bir gelişme? ilerleme kayıt edebildinizmi?

• arkadaslar cinden lenovo vibe p1 aldım buna imei atıldı.Simdi ben bunu android 6.0 a güncellemk istiyorum sd kart ile bir sorun çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prototype91

arkadaslar cinden lenovo vibe p1 aldım buna imei atıldı.Simdi ben bunu android 6.0 a güncellemk istiyorum sd kart ile bir sorun çıkar mı?

İmei gitmez. Yalniz rom surum nedir? Eger orijinal rom degilse guncelleme yapamayabilirsin..

• wanted007 W kullanıcısına yanıt
    p1c72 yüklüydü hocam buna orjinal roomuda yükledim fakat herşey cince oldu ve appstore falan hiç bir google uygulaması yoktu sonra tekrar 5.1.1 e döndürdüm sizce buna 6.0.1 sürümü olan p1a42 sürümlü bir rom yükleyebilirmiyim konu sahibi yükleyebileceğimizi söylemiş 6.0.0 veya 5.1.1 tamamen türkçe olacaksa yüklemek istiyorum çünkü bu şekilde yarısı ingilizce yarısı türkçe
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.