Şimdi Ara

Lenovo vibe p1-p1 pro hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum ve lenovo vibe serisinin bataryası dillere destan oldu şimdiden. kullanıcılar varsa p1 ve p1 pro hakkında bilgi verip bu iki telefonu kıyaslayabilirler mi ?

ayrıca lenovonun mobil piyasasındaki yeri nedir? lenovo topuna girmektense samsung almak daha mı mantıklıdır? bu konuda genel bir telefon tavsiyesi alabilirim. bütçe 1600-1700 bandına kadar çıkabilir

kriterler
    -şarj çok önemli. yani en az 1 gün atacak bir telefon arıyorum (oyun falan pek oynamıyorum. kitap okuma, dizi izleme ve sözlükte dolanma tarzı aktiviteler için)
    -performansın düşük olmasını istemiyorum. ama yüksek bütçeli telefonlardaki gibi bir performans haliyle beklemiyorum. kasma problemi, kronik problemler olmamalı
    -kamera umrumda değil.

lenovo vibe serisi bu ihtiyaçları karşılar mı? karşılamıyor ise ne önerirsiniz?
    ayrıca lenovonun servis imkanları hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi ?

• 3 aydır kullanıyorum izlenimlerim.
    Olumsuzlar
    1-)Çok büyük çerçeveli cebe zor sığıyor.
    2-)Normalden biraz ağır
    3-)normal şarj aletleriyle şarj olması çok uzun sürüyor kendi şarj aletıyle cok kısa suruyor
    olumlular
    1-)Telefonda istediğini yap istediğin kadar zorla 4g+hotspot+full kullanım en az 1 bucuk gun dayanıyor telefonu gün boyu elinden düşürmesen de
    2-) Kasma donma vs kesinlikle yaşamadım kamerası fln da gayet hoş laptop kullanımım yarıdan aza indi diziyi dahi telefondan izliyorum
    3-) Sesi yani hoparlorü çok çok iyi .
    4-) hd goruntu kalıtesi ve ekran ışığı çok iyi.

daha soruların varsa alabilirim
  • ha bide redmi3 pro yu da araştır o da iyi telefon hem küçük hem hafif onuda kuzenım kullanıyor.
  • P1 kadar gitmese de 1 günü çok rahat çıkaran, çok daha kibar ve kamerası daha iyi olan A7 2016 yı önerebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkhanBalta

P1 kadar gitmese de 1 günü çok rahat çıkaran, çok daha kibar ve kamerası daha iyi olan A7 2016 yı önerebilirim.

hocam a7 yi araştırıyorum da senin a5 veya j7 prime hakkında bilgin var mı? tavsiye eder misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: World is Yours

quote:

P1 kadar gitmese de 1 günü çok rahat çıkaran, çok daha kibar ve kamerası daha iyi olan A7 2016 yı önerebilirim.

hocam a7 yi araştırıyorum da senin a5 veya j7 prime hakkında bilgin var mı? tavsiye eder misin

A5 te tercih edilebilir fakat 3gb ramli A7yi öneririm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: World is Yours

quote:

A5 te tercih edilebilir fakat 3gb ramli A7yi öneririm

5 yıldır samsung kullanıyorum. farklı bir markaya yönelmek istiyordum. ondan dolayı lenovo, asus falan düşündüm. ama samsung kadar tanınmış markalar değil mobilde. kronik bir sorun olur mu? 3-4 yıl kullanılacak telefonlar mıdır? onu bilemedim.

mesela ben de 4,5yıldır samsung galaxy s2 var. bir tane bile kronik sorun hatta sorun olmadı. lenovo böyle bir güvence verebilir mi acaba

• Ben A5 2016 kullanıyorum. Pil ömrü gayet iyi ama tabiki p1 kadar iyi değildir olamaz. Fakat şöyle özetliyim;

Ortalama bir kullanımda güç tasarrufu kullandığımda 2. Günün akşamı şarja takıyorum.

Ortalama bir kullanımda güç tasarrufu açık değilse 1.5 gün gidiyor

Elimden düşünmediğim zamanlar güç tasarrufu açıksa akşam uyumadan hala şarjım kalmış oluyor

Elimden düşünmediğim zamanlar güç tasarrufu açık değilse uyumadan önce şarjım bitmiş oluyor.

Güç tasarrufu modu bu cihazda gercekten verimli çalışıyor ancak gariptir bu forumda hiç rastlamadım ama kendi yaşadığım bir sorun var ve yabancı forumlarda bir çok insan bu sorunu yaşıyor, Samsung Android 6 ile çok agresif bir güç tasarrufu modu getirdi ve güç tasarruf modu açıkken Spotify/deezer kullandığınızda şarkı bittikten sonra otomatik diğer şarkıya geçmiyor, adeta güç tasarruf modu arka planda çalışan uygulamayı kapatıyor. Bu sebeple müzik dinledigimde güç tasarrufunu kapatıyorum tek sorun bu o da çok büyük bir sorun değil ve bu galaxy a5 e özgü değil marshmallow kullanan çoğu samsung da durum böyleymiş ki ben bundan önce note 4 kullanıyordum onda da aynı sorun vardı.

Sonuç olarak a5 2016
    Güç tasarrufu modunda 8 saat kadar(bir keresinde 9 saati gordum)
    Güç tasarrufu devrede değilken 6 saat kadar ekran açık süresi veriyor.

Az önce bahsettiğim durum haricinde herhangi bir sorunu yok ki dediğim gibi garip bi şekilde bu sorundan şikayet eden de benden başkasını görmedim bu forumda. Yalnız on arka cam olduğu için Kılıfsiz kullanmak çok zor elden kayiyor ve düşerse hemen kırılırmis gibi duruyor. Eğer büyüklük sorun değilse ki p1 almayı planlıyorsunuz o yüzden sorun olduğunu düşünmüyorum a7 2016 aynı özelliklerde birazcık daha büyük batarya ve 1 GB daha fazla ram ile geliyor. Ben küçük bir cihaz istediğim için bunu almıştım büyüklük sorun değilse a7 daha mantıklı.

Hepsinden öte lenovo p2 tanıtıldı fakat ne zaman tr ye gelir bilmiyorum. Hiç incelediniz mi onu? YouTube dan bir izleyin bence p1 den epey daha ince fakat 100 Mah daha fazla bir bataryayı sahip. Ayrıca amoled ekran kullanıyor p1 e göre çok daha güzel bir cihaz. P1 alırsanız ve 1 ay sonra p2 gelirse çok uzulebilirsiniz. Bir de aralıkta a serisinin 2017 modelleri tanıtılacak. İnsanın kafayı yememesi elde değil durmadan birşey çıktı çıkacak alsam mı beklesem mi vs vs....

• quote:

Orijinalden alıntı: Cassation

Ben A5 2016 kullanıyorum. Pil ömrü gayet iyi ama tabiki p1 kadar iyi değildir olamaz. Fakat şöyle özetliyim;

Ortalama bir kullanımda güç tasarrufu kullandığımda 2. Günün akşamı şarja takıyorum.

Ortalama bir kullanımda güç tasarrufu açık değilse 1.5 gün gidiyor

Elimden düşünmediğim zamanlar güç tasarrufu açıksa akşam uyumadan hala şarjım kalmış oluyor

Elimden düşünmediğim zamanlar güç tasarrufu açık değilse uyumadan önce şarjım bitmiş oluyor.

Güç tasarrufu modu bu cihazda gercekten verimli çalışıyor ancak gariptir bu forumda hiç rastlamadım ama kendi yaşadığım bir sorun var ve yabancı forumlarda bir çok insan bu sorunu yaşıyor, Samsung Android 6 ile çok agresif bir güç tasarrufu modu getirdi ve güç tasarruf modu açıkken Spotify/deezer kullandığınızda şarkı bittikten sonra otomatik diğer şarkıya geçmiyor, adeta güç tasarruf modu arka planda çalışan uygulamayı kapatıyor. Bu sebeple müzik dinledigimde güç tasarrufunu kapatıyorum tek sorun bu o da çok büyük bir sorun değil ve bu galaxy a5 e özgü değil marshmallow kullanan çoğu samsung da durum böyleymiş ki ben bundan önce note 4 kullanıyordum onda da aynı sorun vardı.

Sonuç olarak a5 2016
    Güç tasarrufu modunda 8 saat kadar(bir keresinde 9 saati gordum)
    Güç tasarrufu devrede değilken 6 saat kadar ekran açık süresi veriyor.

Az önce bahsettiğim durum haricinde herhangi bir sorunu yok ki dediğim gibi garip bi şekilde bu sorundan şikayet eden de benden başkasını görmedim bu forumda. Yalnız on arka cam olduğu için Kılıfsiz kullanmak çok zor elden kayiyor ve düşerse hemen kırılırmis gibi duruyor. Eğer büyüklük sorun değilse ki p1 almayı planlıyorsunuz o yüzden sorun olduğunu düşünmüyorum a7 2016 aynı özelliklerde birazcık daha büyük batarya ve 1 GB daha fazla ram ile geliyor. Ben küçük bir cihaz istediğim için bunu almıştım büyüklük sorun değilse a7 daha mantıklı.

Hepsinden öte lenovo p2 tanıtıldı fakat ne zaman tr ye gelir bilmiyorum. Hiç incelediniz mi onu? YouTube dan bir izleyin bence p1 den epey daha ince fakat 100 Mah daha fazla bir bataryayı sahip. Ayrıca amoled ekran kullanıyor p1 e göre çok daha güzel bir cihaz. P1 alırsanız ve 1 ay sonra p2 gelirse çok uzulebilirsiniz. Bir de aralıkta a serisinin 2017 modelleri tanıtılacak. İnsanın kafayı yememesi elde değil durmadan birşey çıktı çıkacak alsam mı beklesem mi vs vs....

samsungun a serisinde batarya kapasitesi 3000 civarlarında. cidden iyi bir rakam ama lenovonun yanında sönük kalıyor gene. samsungun kalitesini biliyorum zaten 5 yıllık kullanıcı olarak. A serisi de baya tuttu zaten. ama dedim ya lenovonun servisinden, kronik problemin olmamasından emin olursam lenovo alacam. 5 yıldır samsung galaxy s2 yi bir kez olsun servise göndermedim. hala da çalışıyor. benzeri bir performans olmasa da en azından lenovo beni 3 yıl falan atsa yeter.

ayrıca p2nin özellikler ve tasarım gayet iyi. ortadoğu,hindistan gibi yerlerde kasımda çıkacak diyor. türkiyedeki fiyat 1500 den aşagı olacak diyorlar. yakın zamanda cıksa aslında onu bekleyebilirim.

• P2 bekleyemiyorsan samsung filan al. P2'nin de ne halt olduğu belli değil kağıt üstünde iyi. P1'in pili dışında hiçbir olayı yok. Kasma yaşamayanlar da yeterince zorlamayanlar. S3'üm den çok kasılıyor p1'im. Kamera ve ekranından hiç bahsetmeyeyim

• Garanti sorun değilde Redmi Note 3 Pro alınabilir, aksi halde Lenovo Vibe P1 alınabilir. Tabi bütçe daha müsait ise Xiaomi Mi5 yada Galaxy A9 da alınabilir.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-a9-dual-sim-ithalatci-garantili-p-HBV0000025PVZ?magaza=Hepsiburada

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-5-ithalatci-garantili-p-HBV0000000YQ1

• P1 Pro için ekran ile kenar kısmı arasında kalan boşluklar çok can sıkıcı mı acaba hoş durmadığını söyleyenler var.
  • Samsung s2'yi hala sorunsuz kullanıyorsanız telefonu çok zorlamadığınızı düşünüyorum. O nedenle seçenekleriniz arasında bulunan ürünlerden herhangi biri sizi memnun edecektir diye düşünüyorum. Samsung c5 (yakında c5 pro çıkacak) ya da a5 2016 alın derim ben.
    Eğer çin menşeili cihazlara güveniyorsanız xiaomi mi5 çok fazla övgü alıyor. donanım olarak övgüyü de hak ediyor aslında. baktığınız zaman tam bir f/p ürünü. ama ben bu markalara çok da güvenemiyorum. Çünkü Xiaomi nin bir önceki serisi de çok övülmüştü sonra alanlar pişmanlık yaşadı.
  • Bu arada Huawei mate s de inceleyebilirsiniz. Teknik sorun yaşadığınız zaman ürünü evden teslim alıp kısa sürede tekrar size ulaştırdıklarını duydum.
  • Öncelikle Selamun Aleyküm ben vibe p1 alalı 1 ay oldu her şeyinden memnunum fakat sadece ilk hafta %1 e düştü diğer zamanlarda %5 e gelince direk kapanmaya başladı sorun nedir sizce

• p1pro kullanıyorum sony c4 ten gectım,cekıncem vardı sonynın mukemmel aryuzunden sonra,ama sıkıntı yok gayet akıcı kasa ve ses kalıtesı gayet ıyı.

kullanmadan sallayanları olması gerektıgı gıbı kaale almazsan,abartı derecede yogun kullanıorum gun ıcınde navıgasyon acık whatspp yogun antıvırs yuklu yınede gram kasma yok,batarya ıse ılk defa gun ıcınde ne yaparsam yapayım gece sarja takmıorum adaptor derdı yok alarmı kur yat,mıs yemınle 1 ay once power bank aldım 10.000 xıamoı daha bır kez bıle takmadım bosuna almıs oldum hanıma verdım.

kamera zayıf yanı ama cekılen resımlere pc de bakınca uzmuyor,ortalama bır g2 kamerası gıbı bugun paramı ıade etseler yıne p1pro alırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.