Şimdi Ara

LENOVO VİBE P1-P1 PRO ANAKONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
16.152
Cevap
140
Favori
432.362
Tıklama
Giriş
    20 Mesaj
    Arkadaşlar iyi akşamlar ben 1 yıldır Vibe P1 kullanıyorum sormak istediğiniz birşey varsa yanıtlarım şuan tek sıkıntım parmak izi kaydetmeye çalışınca bu sıkıntıyı veriyor çözümünü bilen varmi ve başka telefonlarda çıkıyormu sizce ne yapayım teşekkürler

|
    |
    |
    |
    slm kardeşim.asagidaki linkten 12. maddedeki qfil yontemiyle s135 romu flaslayip lolipopa dönebilirsin.

https://mobile.donanimhaber.com/lenovo-vibe-p1-pro-p1c72-04-12-16-guncel-turkiye-modu-unbrick-imei--112674625

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsme... -- 31 Aralık 2016; 0:18:54 >
    |
    |

Acaba ekranin yanindaki bakir görünümlü çıta deforme oluyor mu vede kasa cabuk ciziliyor mu?kilifsiz kullanmak istiyorum da deforme olmasini da hic sevmem

Arkadaşlar orta segmentte bir f/p telefonu almak istiyorum ve Lenovo p1 plusda karar kıldım 1300 lira civarında bir fiyatı var. İlk sorum Sizce beklersem p2nin fiyatı da düşer mi? P1 plus konusunda bayağı incelemede bulundum takılması kasması olmayan bir telefonmuş ancak kamera konusunda kafam karıştı. Cidden çok mu kötü her yerde yerden yere vuruluyor bu kamera? Bir s3 mini kullanıcısıyım benim kameramdan kat ve kat iyidir zaten ondan şüphem yok ama kamera konusunda bi aydınlatmanıza ihtiyacım var. Diğer bir sorum telefon kaba mı acaba. 9.9 mm bir kalınlık rahatsız edici mi? Bir iki inceleme videosu baktım parmak izi okuyucusu iphone gibi çalışıyor çok hızlı beğendim. Telefonu uzun zaman kullanan arkadaşlar da varsa izlenimlerini almak isterim. Teşekkürler

Not: bu civarda galaxy a5-a7 gibi telefonlar da kafamı karıştıyor ama ben lenovonun bu ürünün uzun vadede daha keyifli kaliteli bir deneyim sunacağına inanıyorum bu konu da da görüşlerinize ihtiyacım var

• Binbaşı
    1047 Mesaj

https://mobile.donanimhaber.com/lenovo-vibe-p1-p1-pro-anakonu--112103508-740
    burada birkac cektigim fotografi koymustum inceleyebilirsin...
    telefonu kamera icin aliyorsan bu fiyata cok daha iyileri var lakin ara sira isimi gorsun dersen yeterli bence...
    a5 ile a7 arasinda bende cok kalmistim alirken alali 2 ay kadar oldu lakin fiyatlarini hak etmiyor o cihazlar bence p1 pro nun pili yeter....Kabalik durumu kisiye gore degisir ben cebime filan da koydugumda pek bi rahatsizlik duymuyorum acikcasi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    yusuf alemdar 61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teşekkür ederim telefonla ilgili bir kaç sorum daha olacaktı. Hiç kasma donma yaşıyor musunuz acaba. Yoksa takır takır çalışıyor mu telefon. 3gb ramli modelini düşünüyorum. Bir de p2 çıktı şu sıralarda daha ince ve daha performanslı sanırım ama fiyatı 1600 lira. Birkaç ay beklersem fiyatı düşer mi sizce
    |
    |
    Bahsedilenler: -shadow--

hocam telefon piyasası acayip bir piyasa biliyorsunuzdur.. illaki düşecektir fiyatı lakin bizim millette hep almışken en iyisi olsun anlayışı var burada en önemlisi sizin ihtiyacınız nedir?Aradaki 300-400 tl vermenize değecek özellikleri kullanacak mısınız vs. vs.
    donma şu ana kadar hiç yaşamadım ama ben pek oyun oynayan birisi değilim.Aldığımda 2-3 tane oyun yükledim bir iki hafta zaman geçirdikten sonra sildim ben telefonu genelde en saf haliyle kullanmaya özen gösteririm belki bu yüzden yaşamamışımdır.Benim için en önemlisi şarjı uzun gitsin ekranı büyük olsun internet performansı yüksek olsun video vs. kaliteli ekranda güzel güzel oynatsın başka kullanımım yok açıkcası.
    |
    |

• Aynen haklısınız :) benim beklentilerim şunlar açıkçası:

Büyük oyunlar oynamam. Hatta telefonu oyun aracı olarak görmem oynarsam da çok nadir.

Buna karşın kesinlikle kasma donma istemiyorum

Büyük ekranda akıcı bir deneyim ve lazım olduğu zaman iş görecek bir kamera. Örneğin bir a4 sayfayı çekeceğim iki saat başında oyalanmamalıyım çekip cebime koymalıyım telefonu

Biraz da şık olsun. Kasa olarak çok beğendiğim p1 pro 9.9 mm kalınlığıyla biraz tedirginlik de oluşturuyor doğrusu acaba diyor insan

Batarya konusunda ise bu cihazın eleştirilecek bir yanı yok galiba
    |
    |

Orijinalden alıntı: yusuf alemdar 61

Aynen haklısınız :) benim beklentilerim şunlar açıkçası:

Büyük oyunlar oynamam. Hatta telefonu oyun aracı olarak görmem oynarsam da çok nadir.

Büyük ekranda akıcı bir deneyim ve lazım olduğu zaman iş görecek bir kamera. Örneğin bir a4 sayfayı çekeceğim iki saat başında oyalanmamalıyım çekip cebime koymalıyım telefonu

Biraz da şık olsun. Kasa olarak çok beğendiğim p1 pro 9.9 mm kalınlığıyla biraz tedirginlik de oluşturuyor doğrusu acaba diyor insan

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf alemdar 61

Aynen haklısınız :) benim beklentilerim şunlar açıkçası:

hocam bende üniversite öğrencisiyim a4 fotoları çekip arkadaşlarla çok paylaşıyoruz
    büyük oyunları da çok akıcı bir şekilde oynatıyor o konuda tereddüdünüz olmasın.Kasma donma olayı dediğim gibi hiç yaşamadım şimdiye kadar ben daha önce iphone 5c kullanıyordum onda bile çok yaşıyordum kasma donma...
    kasası güzel benimde çok hoşuma gidiyor.İnternet performansına gelince arkadaşımda lg g4 var onunla aynı standartları veriyor hatta bazen ondan daha hızlı girdiği oluyordu ufak bi karşılaştırma yapmıştık
    kasanın kalınlığını dediğim gibi siz demeden önce hiç düşünmedim siz deyince bi baktım şöyle kot pantolonda yada montun cebinde pek sorun oluşturmuyor.lakin eşofman altının cebine koyduğumda cebi biraz kısa olduğundan birtek orada tedirginlik oluşturuyor acaba düşer mi diye
    öğrenci de olduğum vede tasarım-program işi vs. ile alakadar olduğum için de büyük ekran her zaman çok daha kullanışlı olmakta.
    |
    |

• Aynen a4 paylaşımı önemli

Lenovo kalitesine güveniyorum anlaşılan ya p1 pro ya da p2 alacağız. Bende şu an s3 mini var eşekten inip uçağa binmiş gibi olacağımdan eminim içimde bu telefonu aldıktan sonra hep Lenovo alacağım yönünde bir his var. Bakarsınız gelecekteki lenovo ürünleri bizi samsunga geri dönmek zorunda bırakmaz

Bu arada Sizde hangi versiyonu var acaba 2gb mı 3gb mı
    |
    |

hocam ben 3gb lı pro modelini aldım bildiğim kadarıyla daha güçlü işlemci ve daha fazla ram var birkaç küçük iyileştirme de mevcut...
    samsung u nedense marka olarak hiç sevmiyorum a7 ye bayağı bakmıştım lakin distribütör garantili olanı 1700-1800 civarındaydı ama onun ekran kalitesi daha iyi vede kamerası daha iyiydi.bunda ise hem 400 tl daha uygun hem işlemcisi çok daha iyi hemde bataryası muhteşem olduğu için ve ayrıca parmak izi okuyucusu da olduğu için bunu tercih etmiştim...
    devir ekonomi devri kullanmayacağımız özelliklere vede sırf marka diye 300-400 tl fazla para vermeye bence hiç gerek yok hele de öğrenciysen
    |
    |

• Size yüzde yüz katılıyorum p1 pronun üzerine samsung s6-battery edition yaz koy 3000liraya yok satar. Bir daha samsungun yanına uğracağımı da sanmıyorum zaten. (A7 duos 1300e düşmüş ithalatçı garantili yine de buna daha çok ısındım) ama androidden de vazgeçemem. Lenovoyu da deneyimleyelim bakalım ne olur. P1in parmak izi test videolarını izledim muazzam bir okuyucu. Ekran ışığı yanarken kilit açılıyor resmen.
    |
    |

aynen hocam bende parmak izinden vs. çok memnunum paralel ithalata girilmez bence g4 alacaktım hb den lakin gerek forumda olsun gerekse diğer ortamlarda insanların canı çok yanmış paralel ithalattan dolayı...
    mahkemeye başvuru yapmışlar para iadesi çıkmış vs. 6 aydır paralarını alamıyorlar o yüzden 200-300 fazla verip yetkili distribütör garantili almak en iyisi...
    bence siz herhangi bir teklonoji marketinde iyice inceleyin aleti ona göre karar verin ilk başta ben baktığımda kendi teması çok itici gelmişti alır almaz ilk işim içinde yüklü olan temalardan biriyle değiştirmek oldu
    ardından telefon titremiyordu geri götürdüm android özürlü olduğum için ayarını yapamamışım şuan hiçbir problem yok herşeyi çalışıyor...
    birde oyunlardan mıdır yada yüklediğim diğer uygulamalardan mıdır bir süre sonra duvar kağıdını değiştireyim dediğimde hata verdi sürekli ardından hard reset attım forumda da bayağı araştırdım bazı uygulamalar kendi duvar kağıtları ve temalarına hata verdirebiliyor muş onları da yüklemeyince şuan sorunsuz kullanıyorum...
    |
    |

• Önerileriniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim kararımı büyük ölçüde verdim sayılır. Lenovo kullanıcıları arasına bir üye daha girecek sanırım
    |
    |

Orijinalden alıntı: gorlinux

Arkadaşlar merhaba,

p1 pro ve p2 arasında kaldım. p1 1280 TL, p2 1680 TL aradaki farka değer mi ? p1 pro çıkalı 1 yıl oldu bunun bir etkisi var mı ? Teşekkürler
    quote:

Orijinalden alıntı: gorlinux

Arkadaşlar merhaba,

p1 pro ve p2 arasında kaldım. p1 1280 TL, p2 1680 TL aradaki farka değer mi ? p1 pro çıkalı 1 yıl oldu bunun bir etkisi var mı ? Teşekkürler

Bencr aradaki farka değer.
    Amoled ekran ciddi bir avantaj. Siyahlar tam siyah, renkler daha parlak. P2, P1 ve Pro'ya göre ciddi anlamda ince. 8.3 mm ve bu pil müthiş bir olay. Cihaz tip olarak da daha şık olmuş. Ram 4 gb. Alıp yıllarca kullanmayı düşünüyorsanız bence p2 daha avantajlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

• Binbaşı
    1047 Mesaj

ne demek hocam yardımım olduysa ne ala her zaman sorabilirsiniz...2 aylık tecrübelerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışırım

benden ziyade 1 yıldır yada daha uzun süre kullananlar yorum yapsalar aslında sizin için daha iyi olur...
    |
    |
    Kendi kendine kapanma sorunu halloldu mu acaba? Biz yüzde 50 altına düşünce şarj ederek çözdük sanki...
    |
    |

Elimde eski telefonum Galaxy S4 için aldığım MHL-HDMI kablosu vardı.
    Vibe P1 de denediğimde çalşmadı.Çalışma ihtimali yok mudur?

Vibe P1 için böyle bir kablo varmıdır.
kolayoto.com
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.