Şimdi Ara

Lenovo Vibe P1 artık Turbo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Lenovo'nun 5000mAh kapasiteli bataryaya sahip olan ve uzun kullanım sürelerine imza atan Vibe P1 modeli, biraz daha güçlendirilmiş şekliyle Vibe P1 Turbo olarak Endonezya'da satışa sunuldu. Lenovo Vibe P1 Turbo modeli, RAM kapasitesi açısından farklılık içeriyor.

Yeni modelde karşımıza çıkan yenilik 3GB RAM kapasitesi. Önceki versiyonda 2GB RAM kapasitesi bulunuyordu. 64-bitlik Snapdragon 615 yonga seti ile birlikte Lenovo Vibe P1 Turbo, performans çıtasını biraz daha yukarı çekecek. Turbo eklentisinin referansı da bu yenilik. Bunun haricinde herhangi bir farklılık görünmüyor. 

5.5 inçlik Full HD IPS ekrana sahip olan Lenovo Vibe P1 Turbo; 13MP çözünürlüğünde faz algılamalı otomatik odaklama ile desteklenen arka kamera, Quick Charge 2.0 teknolojisi, parmak izi okuyucu, Bluetooth 4.1, WiFi AC, çift SIM desteği, Android 5.1 işletim sistemi şeklinde diğer özelliklere sahip. 

Lenovo Vibe P1 Turbo modeli 295$ civarında bir fiyat etiketine sahip. Yeni model ile birlikte serideki üye sayısı üçe yükseldi. Orijinal Lenovo Vibe P1-280$, Lenovo Vibe P1 Turbo-295$ ve 4000mAh kapasiteli bataryaya sahip Lenovo Vibe P1m-160$ şeklinde sıralan seride, Vibe P1 ve P1 m modelleri ülkemizde satışta.  

• lenovo p1 m 749 tl. almayı düşünüyorum, alınır mı?

• Boş iş olmuş bence.

P2 modeli çıkarsa eğer: bataryayı koruyup telefonu inceletirler ve en azından FHD + Snapdragon 652 ikilisiyle gelirse çok memnun kalırız. Kamerasından memnun olmayanlar için kamerası da güncellenecektir zaten.
  • snapdragon 615 degismedikce telefon orta-alt seviye performans gösterecek

• bu yazi haber degil, DH forum da "Murat 190706" nin esaretinde bir topic.
    Lenovo Vibe P1 Pro (turbo) filanca tarihte ülkemizde satışta olacak...... bu haber olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilasat

lenovo p1 m 749 tl. almayı düşünüyorum, alınır mı?

100 lira daha koy casper via m1 felan al. Veya Android One felan al. Bunlar olmaz diyorsan xiaomi redmi note3 pro al ama dedigin cihazi alma ileriyi donuk hicbir ozelligi yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo p1 pro diye bir model var zaten bu özelliklerde Türkiye'ye gelmeyen o telefonu endonezyada turbo diye isimlendirmişler olay bu yeni çıkan bir telefon veya bir donanım güncellmesi yok.

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    Sd 615 orta segmentin islemcisidir. Htc One a9 kullanma firsatim oldu catir catir calisiyor. En ufak delay, lag vs yasatmiyor o islemci. Gunluk kullanim icin oldukca yeterli. Bahsettiginiz islemci android one'da kullanilan sd 410 islemcisidir.

• Bunun yanında Xaomi redmi note 3 Pro gibi Snapdragon 650 kullansaydi çok daha iyi olabilirdi...

• Snapdragon 615 güç tüketimi konusunda çok iyi. Cihazın batarya kapasitesi de fazla olunca ortaya pili bitmeyen bir telefon çıkıyor. Bence günlük kullanıma en uygun işlemci 615.

• sadece ram artmış bence olması gereken normal model buydu....

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

sadece ram artmış bence olması gereken normal model buydu....

alat acele, telaşla bi dalıyorsun ROM 'un 32GB oldugunu bile farketmiyorsun.
  • Artık öldürseler Lenovo telefon almam. Zira Vibe X2 almıştım. G2 kullanıcısıyım. Mesela bende kask interkom var. G2 ile başlandığım zaman sıkıntı yok. Lenovo ile bağlandığım zaman, her 1 dakikada bir telefondan ses geliyor ve ekrana "Bağlandı" diyor. Size rahatsız edici gelmeyebilir ama kafamda kask varken ve telefon pantolon cebinde bile olsa o sesi duyuyorsun. Her dakika kıtık kıtık edip duruyor. Ayrıca dokunmatiği de aşırı hassastı. 1 dokunuyorsun, 2 basıyor. Şifre girilen ve ne yazdığını görmediğin yerlerde neler çektim anlatamam. Sil sil tekrar yaz. Yine 2 bastı, yine sil yine baştan yaz. Ayrıca ben klavye olarak swype kullanıyorum. Ekrana kaydırarak yazıyorsun. Lenovo'da nasıl bir güç tüketim koruması varsa, bazen sorunsuz çalışıyor, bazen ise kaydırırken yarıda kesiyor. Dolayısıyla yazamıyorsun. Aklıma gelenler bunlar. Bunlar haricinde daha bir sürü sorunla karşılaştım. Bir daha LG, Samsung gibi bilindik, adam akıllı markalar haricinde düşünmüyorum. Ha, telefonu verirler, birkaç gün test ederim, uyarsa o zaman başka marka düşünebilirim. O da pek olmayacağına göre...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rezn0v.dll

Sd 615 orta segmentin islemcisidir. Htc One a9 kullanma firsatim oldu catir catir calisiyor. En ufak delay, lag vs yasatmiyor o islemci. Gunluk kullanim icin oldukca yeterli. Bahsettiginiz islemci android one'da kullanilan sd 410 islemcisidir.

iyi guldurdun

• Vala madem yeni model yapacan sd650 3gb ram yapsalardi daha guzel olurdu artik 6000mah bataryali telefonlarida gormeye basladik bataryayi da 6000mah yapsalardi super olurdu ama yinede vibe p1 turbo alinir ne yaparsan yap 1gun rahat gider ram 3gb olmus performansida biraz artmistir alinabilir

• 280$ = 1.260 TL
    Matematiğim yetmedi lan bu nası vergi :@

• quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

quote:

iyi guldurdun

tez illaki benimki gerisi yalan diyorsun he ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

quote:

iyi guldurdun

snapdragon 615 orta seviyeyse mt6752 üst seviyedir.ama besbelli ki üst değil orta seviye.o zaman 615 i bir alt segmente çekeriz

• quote:

quote:

quote:

quote:

iyi guldurdun

snapdragon 615 orta seviyeyse mt6752 üst seviyedir.ama besbelli ki üst değil orta seviye.o zaman 615 i bir alt segmente çekeriz

gorusunle istedigin yere cekersin.

maksatim zitlasma filan degil, Rezn0v.dll "Gunluk kullanim icin oldukca yeterli." yorumunu yapmis.
    oyle degil dersen bunu dikkate alalim..... varmi oole bi durum ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iyi guldurdun

gorusunle istedigin yere cekersin.

maksatim zitlasma filan degil, Rezn0v.dll "Gunluk kullanim icin oldukca yeterli." yorumunu yapmis.
    oyle degil dersen bunu dikkate alalim..... varmi oole bi durum ?

günlük kullanım diye bir kelime tutturmus gidiyor.benim günlük kullanımım sürekli ağır oyunlar oynamaktır, başkasının ki alo demektir.göreceli bir kavram yani.ama performans açısından ele alırsak objektif sonuçlara ulaşırız

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.