Şimdi Ara

Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.753
Cevap
44
Favori
201.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende zil sesi uygulamasını değiştircem varsa başka uygulama kullanan bildirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihaz nasıl akıcı mı? Kronik sorunu var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıcılığı çok güzel zaten 8 çekirdekli memnunum kısaca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Ben son zamanlarda çok rahatsız edici bir şey farkettim cihazimda. Android sistemi aşırı derecede pil tüketiyor. Telefon 10dan beri hiç kullanılmadı neredeyse. Toplam 1 saat 9 dakika ekran süresi var ve ekran yüzde 5 güç tüketmiş fakat android sistemi yüzde 34 güç tüketmiş. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltilirim? Cevabını bilen varsa benimle paylaşırsa çok mutlu olurum çok kurcaladim telefonu ama çözemedim bir türlü.
     Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• onur936 O kullanıcısına yanıt
    Bu lanet sorun bi kac kiside daha var(bende de var). Ben hemen hemen 4,5-5,5 saat arasi aliyorum. Android sistemi aşiri şarj yiyor. Guncellemeyle cozulur umarım. Birisi bana lenovonun pc programindan stocl romu tekrar kur demisti. Usendigim icin yapmadim. İstersen deneyebilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bide telefonu yeni aldiysaniz bi sure sonra iyilesiyo. Benim şu an 82 şarj 1 saat 10dk ekran suresi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tugratas kullanıcısına yanıt
    Evet telefonu yoğun kullanınca 2 gün gidiyor ilk haftalarda 2,5 gün gibi sure alıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmara68 -- 4 Aralık 2016; 19:08:52 >
  • Şarj da işe durduk yere düşme sorunu bende de var çözüm bulamadım

• onur936 O kullanıcısına yanıt
    telefon uykudayken kulağını arka hoparlörüne dayar mısın? önceki sayfalarda bahsi geçmişti gerçi çözüm bulundu mu bilmiyorum. cihazda fm radyo yada hoparlör bazen açık kalıyor ve pili tüketiyor. geçen bana da oldu deftones in aokp rom unu yüklemiştim baktım şarj çok gidiyor sessiz bir ortamda cızırtılar falan geliyordu meğersem hoparlör açık kalıyormuş. kesin anlamak için equilizer ayarlarına en yükseğe çek. bende stock romda böyle bir problem yok hemen aldığım yedeğe döndüm zaten. siz de sorun bu olsun yada olmasın stock rom kurarsanız muhtemelen sorun çözülecektir.

• HünkarBeğendi kullanıcısına yanıt
    Gerçekten bundan olabilir mi? Bende de aynı şekilde android çok şarj yiyor. Ancak kapalı şarj edersem düzeliyor. Fakat sonra yine tekrar ediyor. Ayrıca Android içine girdiğimde ilk sıralarda dolby ve fm radyo oluyordu. Yani bana da dediğiniz mantıklı geldi. Diğer taraftan bu stok romu nereden ve nasıl yükleyebiliriz? Kesin olarak bu sorunu çözüyorsa bizde yükleyelim. Siz de android sistemi ne kadar şarj yiyor.
  • psirik kullanıcısına yanıt
    şarj tüketimine çok dikkat etmedim ama bende ekranın yanına yaklaşan yok bu hususta sanırım android sistemi %10 civarı tüketiyordur. ben sadece olabilir dedim kesin diyemem. önceki sayfalarda deftones isimli kardeşimiz bu telefonla ilgili paylaşımlar yaptı oralardan yardım alabilirsiniz. bunun garantiye bir zararı yok root yetkisi almıyoruz sadece biraz pc konularında kendine güven lazım telefona recovery (pc de bios gibi) yüklüyorsunuz çok zor birşey değil. sonra stock rom dosyasını hafıza kartına atıp telefondan bir dokunmayla halloluyor. @Deftones kardeşimize bu konuda tekrar teşekkürü borç bilirim.

Edit: bugun kontrol ettim andrid sistemi %6 harcamis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HünkarBeğendi -- 5 Aralık 2016; 23:10:11 >
  • Evet boşta iken gece kapatmakta fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeftonesOT

Merhaba arkadaşlar,

A6020A41 modelinde bilindiği üzere oem kilidi açılamıyor. Ancak bu konuyu çözüme ulaştırmış bulunmaktayım.

http://forum.one-teams.com/Konu-Lenovo-Vibe-K5-TWRP-v3-0-2-4-Bootloader-BYPASS

Yukarıdaki konuda bulunan talimatları uygularsanız cihazınıza TWRP yükleyebilirsiniz.

Şu yöntem sony xperia'da da çalıştırılabilse süper olur ama sony işlemcide default ayarları kullanmadığından olmuyormuş galiba..

• Hadi iyisiniz Lenovo son güncelleme ile K5'e volte özelliğini verdi.
    Artık darısı bizim k5+'ın başına...
  • 5 gün önce lenovo k5 plus aldım. Ekran parlaklığı otomatikte ve evde gsm sinyali çok az 5-5.30 saat ekran süresi alıyorum bu normal mi? şarj bir günü rahat çıkarıyor. Kronik bir soruna da rastlamadım. Gece yatarken ultra güç tasarrufu açarsanız sabaha kadar sadece %2 gidiyor. Ses kalitesi de çok iyi. Sanırım uzun süre ayrılmayacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Hadi iyisiniz Lenovo son güncelleme ile K5'e volte özelliğini verdi.

Hocam emin misiniz ben güncelleme alanına girdiğimde herhangi bir yeni güncelleme görünmüyor

• HünkarBeğendi kullanıcısına yanıt
    Hocam ben stock rom için biraz baktım foruma ama tam olarak bulamadım çok da geri gidemedim. Nasıl yapacağımı kısaca anlatma şansınız var mı?

• MustaaBaşkan M kullanıcısına yanıt
    Ota uzerinden önce cin ve hindistana vermisler. Yakinda bizim ulkeyede sira gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Hadi iyisiniz Lenovo son güncelleme ile K5'e volte özelliğini verdi.

Volte ne işe yarıyor hocam?

• Merhaba k5 de telefonla arama yaptığınızda ses 1-2 sn geç gidiyor karşıya sizde durum nedir? Kronik bir sorunmudur?
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.