Şimdi Ara

Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.748
Cevap
51
Favori
189.767
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Lenovo >> Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü
Giriş
    323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Staree

3 gün önce bu telefonun sahibi oldum, burada anlatılan problemleri test ettim çok şükür hiç bir sıkıntısı yok :)

Yalnız wi-fi yavaş geldi bana birde sanki telefon böyle kaymıyor akıcı değil yazılımsal problem olduğu çok açık, mesela bildirim çubuğunu aşağı çekerken hızlı çekmeyi deneyin gelmiyor en azından bende böyle belkide cihazın yanında gelen ekran koruyucudan kaynaklıdır onu çıkartıp öyle bir denemek lazım.

Problem denilebilecek tek sorun var oda arka planda mail sisteminin çalışmaması, daha doğrusu mail sync etmiyor arka planda anca mail programının içine girince senkron edip gelenleri görebiliyorum bu tür sorunla karşılaşan var mı ? bir sürü deneme yanılma yöntemi yaptığım halde sonuç alamadım.

Not : Alacaklara bilgilendirme tel açılış kapanış yavaş arkadaşlar, lenovo yazısında belli bir süre kalıyor.

Edit : Daha fazla kurcalayınca sorunlar buldum ben böyle rezalet yazılım görmedim. Telefona bildirim gelmiyor arkadaşlar, çoğu şey arkaplanda çalışmıyor. Saat ayarlamasında istanbul yok bu nedenle sosyal medya ve maillerin saatleri şaşıyor, gidip +3 minsk seçin. Böyle saçma salak bir yazılımla telefon mu çıkartılır hiç mi denemiyor bu firma çıkarttığı telefonları hadi onu geçtim kaç ay geçmiş ufak tefek bug düzelten yamalar verip stabil hale sokmaya çalışsa anlarım oda yok. Lenovo'nun değeri gözümden düştü. İlk başta hoşuma gitti ama bu ufak tefek sorunlar insanı telefondan soğutuyor.

Edit2 : Tüketiciyi düşünmeyen bir firma teknik destek telefon konusunda sınıfta kaldı hiç bir şekilde yetkili birisiyle görüşemiyorsunuz en azından telefon ve tablet departmanı için durum böyle.

yazilim konusunda berbat olan guncelleme gelmeyen bu cihazi almayi dusunen arkadaslar. Lenovo K5 ten uzak dursunlar derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Çavuş
    65 Mesaj

Ben de 2 gündür birkaç defa aradım,dediğiniz gibi ilgili birim için tuşlama yaptıktan sonra bir süre çalıp kapanıyor. Cevap verilmesede,destek adına bir telefon tahsis edilmiş olması bile büyük incelik. Önümüzdeki günlerde Lenovo merkeze bir mail atıp cihazdaki sorunlardan ve Türkiye biriminin ilgisizliğinden bahsetmek istiyorum. Sizce yanlış yapmış olur muyum değerli forumdaşlar?
    |
    |
    Scavenger Of Human Sorrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir tüketici olarak en doğal hakkınız, neden yanlış olsun ki?
    |
    |
    Happy-Go-Lucky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    357 Mesaj

Teknik destek sıfır bence gelecek tepkilerin farkındalar.

Madem telefonunun arkasında durmayacaksın neden satıyorsun ? hadi para için dedin sattın, e be kardeşim o zaman ufak tefek güncelleme yapıp yazılımı topla da bizde diyelim ki lenovo elinden geleni yapıyor bizler için yakında dahada iyi olacak vs, ama nerdee...

Anasını satayım wp den mesaj geliyor bildirim çubuğunda gözüküyor oradan siliyorsun whatsapp ikonunda mesaj sayısı yazmıyor birisi elini kaydırıp bildirim çubuğundan silse mesajın gelip gelmediğini anlayamayacağız, lan mail desteği var ama push servisi arka planda çalışmıyor güler misin ağlarmısın, kahroldum yeni çıkan 3310 bile daha iyidir eminim.

Bu telefondan ve bu markadan uzak durun arkadaşlar gidin vestel vb markalara yönelin en azından telefonda konuşacak bir adam t.destek bulursunuz.

Lenovonun global desteğine ingilizce bir mail döşeyeceğim, artık niyetlerini anlayıp ona göre yol almak gerekecek.
    |
    |
    Bahsedilenler: Toprak41 , ivirzivir35

• Binbaşı
    1179 Mesaj

Lenovo global merkeze söylemeniz çok iyi olur.

Sonucu ben de merak ediyorum. Bir sonuç alınır ins.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 1 Mart 2017; 21:49:6 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Staree , Happy-Go-Lucky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    yaklaşık bir haftadan fazla süredir kullanıyorum gayet memnunum cihazda hiçbir sıkıntı yok , sadece ara yüzü berbat ve kullanışsız, arayüz olarak nova launcher prime kullanıyorum simge paketi desteği mevcut ve bir çok ayrıntılı ayarı var cok akıcı Whatsapp ve kullandığım 3 adet posta bildirimlerinde sıkıntı yok 5 dk. senkronizasyon ayarlı ozaman zarfında gelen postalar elime ulaşıyor , bazı arladaşlar uygulama simgesi üzerinde bildirim sayısına takılmış nova launcherde bu özellik var. Şarj konusunda da cihaz çok iyi gün içerisinde kablosuz ve 4g sürekli kullanmama rağmen şarj konusunda sıkıntım olmadı

ana ekran

şarj durumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1179 Mesaj

5 dk. senkronizasyon suresi nerden ayarlaniyor

|
    |
    kaan0101 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

pop3 hesabı kullanıyorum e posta sol üstteki bölüme tıklayıp ayarlara gideceksiniz oradan hesabı seçip alt kısımlarda senkronizasyon sıklığı var oradan seçebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 2 Mart 2017; 0:23:59 >
    |
    |
    ellekem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu pop3 hesabıyla gmail arasında ne fark var acaba.

Ben gmail uygulamasıyla kullanıyorum

|
    |
    kaan0101 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

pop3 çalıştığım şirkete özel ,

|
    |
    ellekem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar bende Lenovo k5i bir hafta önce araştırma yapmadan, direkt reklamdaki özelliklerine bakaraktan aldım 700tl. Stabil her işimi rahatlıkla görebiliyorum, şarjı bana 2 gün gidiyor internet ve arama yapyorum gün boyu. Ama yinede soğuk geliyor bana ısınamadım, inşallah alışırım.

Daha önce samsung ve lg gibi telefonları kullandıysanız olabilir. Onlar kadar arayüzü ve kullanışlıliği aynı değil

|
    |
    nev_can46 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Fiyatı dolar bu kadar patlamadan önce 500 TL civarında gezen bir cihaz bu ve ne zaman teknoloji mağazalarına gitsem gerek tasarımı gerek dokunma hissi çok güzel cihazın. 500-600 TL lik cihazdan aşırı bir beklentiniz var. Paranız varsa şirket zaten K5 NOTE , MOTO G4 , MOTO G4 PLUS gibi alternatifleri koymuş ortaya gider alırsınız güncellemesinide alırsınız herşeyini alırsınız.

Kronik sorunlu olmayan 1000 TL altı cihaz bulmak tamamen şansınıza bağlı bunu bilerek alın lütfen bi segmentteki cihazları.

Tasarımını cidden beğeniyorum onun dışında alacak arkadaşlar + - yi yan yana koysun baksın 630 TL lik telefon bu alternatifleri de uçmuyor bunun.

|
    |

Çok doğru bir tercih yapmışsınız hocam.

Telefonu 3.parti programlarla adam etmeye çalışıyoruz, ne hallere düştük.
    |
    |
    Bahsedilenler: mustinhoo
    Arkadaşlar telefonu babama almayı düşünüyorum. Ara sıra telefondan haber okur, whatsapa girer ve konuşur. N11'den almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hayır, yazılım problemleri var. Sesi kendi kendine kısılıyor, bildirim gelmiyor vs. Bu saatten sonra güncelleme de almaz.

|
    |
    RevivaL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Peki hangi telefona yönelmeli bu bütçede ?
    |
    |
    bozcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Beyler babama bu telefondan almıştım,konuşurken karşı tarafa sesi çok kötü gidiyor bişey anlaşılmıyor.Garantiye göndericem bu yüzden.Bu sorunu başka yaşayan varmı? Birde xda forumda official birkaç rom gördüm,deneyen varmı arkadaşlar?

Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,573
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.