Şimdi Ara

Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.753
Cevap
44
Favori
201.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duncan_fb

Miui yükledim ben görsel olarak harika fakat telefonu kapatmicaksın. Kapatırsan brick oluyor telefon. Başlangıç ekranında kalıyor. Defalarca denedim aynı Benim önerim hiç girme bu işe. Yüklediğim bütün romlarda illaki bir sorun var. Ya bir şey çalışmıyor, yada tlf açılmıyor xda–developers da yayınlanırsa en iyisi oradaki romlardan yüklemek. Tr piyasasındakiler sıkıntılı. Ayrıca orjinal stock rom bile yok piyasada

yukledim bu romu başta kalıyordu sonra düzeldi şu an çalışıyor. eğer sorun olursa eskisine dönerim yedeği almıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Kroton

quote:

Miui yükledim ben görsel olarak harika fakat telefonu kapatmicaksın. Kapatırsan brick oluyor telefon. Başlangıç ekranında kalıyor. Defalarca denedim aynı Benim önerim hiç girme bu işe. Yüklediğim bütün romlarda illaki bir sorun var. Ya bir şey çalışmıyor, yada tlf açılmıyor xda–developers da yayınlanırsa en iyisi oradaki romlardan yüklemek. Tr piyasasındakiler sıkıntılı. Ayrıca orjinal stock rom bile yok piyasada

yukledim bu romu başta kalıyordu sonra düzeldi şu an çalışıyor. eğer sorun olursa eskisine dönerim yedeği almıştım

Yedeği nasıl aliyoruz anlatim var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Stock romlu olarak mı yedek aldın hocam? Nasıl aldın bu arada?

• quote:

Stock romlu olarak mı yedek aldın hocam? Nasıl aldın bu arada?

twrp yüklemiştim ordan backup kısmından hafıza kartına yedek aldım
  • Twrp yüklemenin bilgisayarsız bi yolu varmı yada bilgisayarlı fakat kolay olan bi yolu varmı. Yardım ederseniz çok makbule geçer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutana

Twrp yüklemenin bilgisayarsız bi yolu varmı yada bilgisayarlı fakat kolay olan bi yolu varmı. Yardım ederseniz çok makbule geçer...

yuklemiştim ama sonra orjinal romu indirip flashladım tekrar eski haline döndü twrp falan gitti. en iyisi gene kendi romu diğer romlar çok eksikleri var. çok istersen yardımcı olurum
  • Kardeşim ben ojinal stock romu sildim. Yedeklenmiş halini bir şekilde yükleyebilir misin bir yere. Oradan indirsek.@Kroton

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duncan_fb -- 2 Ocak 2017; 1:41:38 >
  • duncan_fb kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar burada yanlış yapılan bir bilgilendirme var.

Romda sorun yok ben 1 aya yakın miui'yi kullanıyorum ve tanıdığım kullananlar da var. Bu sorun sizinle ilgili. Romun genelinde bu tür bir hata yok. Ben sürekli cihazı kapatıp açıyorum v.b, hiçbir sorun olmuyor. Her neyse bunu açıklamaya gerek yok, kullananlar sorun olmadığını bilir. Bunun haricinde ise stock rom için hem benim hemde başka bir arkadaşımızın paylaştığı orjinal dosyalar aynı şekilde forumumuzda mevcut. XDA üzerinde bu cihaza daha iyi rom bulamayacağınızın her türlü garantisini verebilirim. Bu cihazın yurtdışına ait geliştirici gruplarında da bulundum, hepsinin ellerinden gelen sadece cm açıp buglu halde verebilmek. Kaldı ki sizin belirttiğiniz bu yabancı arkadaşlarımız da benim portladığım romları kullanıyorlar. Maalesef sandığınız kadar XDA'daki elemanlar k5 cihazında bu işi yürütemiyor. Burada TR üzerinde bu işin başarısız olduğuna dair mesaj yazmak bence doğru değil. Eğer ki bu rom üzerinde yaşanan sorun genel ise herkes aynı şeyi söyler, eğer 1-2 kişi söylemişse başka bir problem var demektir. Bu sebeple yargılamayı dozunda yapmanızı öneriyorum.

Kullanıcıları yanlış bilgilendirmesek daha iyi olacağını düşünüyorum. forum.one-teams.com adresinde vibe k5 bölümüne girip stock romlar bölümünü kontrol etmek bu kadar zor olmamalı. Cihazın her iki modeline de ait stock rom dosyaları var ve hepsi test edilerek paylaşılmış durumda.

Lenovo vibe k5 cihazı için açık ve net geliştiricilik yönünden sizlere şunu belirtebilirim. Bu cihaz için en stabil romlar lollipop tabanlıdır. Burada iki seçeneğiniz var flyme veya miui. Bunda tercih sizin. Ancak bu cihazın marshmallow ve nougat romlarını denerseniz, her birinin inanılmaz kullanışsız olduğunu ve lp olarak verdiğim bu 2 romu mumla aratacaklarını gayet net görebileceksiniz.

Burada ki romların stabil olmamasına sebebiyetin kaynağı Lenovo'nun vibe k5 cihazı marshmallow/nougat romunu ve kaynak kodlarını duyurmamasıdır. Eldeki imkanlarla oluşan bir şeylere göre olmayan bir şeyi var etmek hele ki bunu en stabil şekilde yapabilmekte sanıldığı kadar kolay değildir.

İyi olan haberlerim ise; Cihaz üzerinde asus zenui (orjinal cihazdan) ve yeni marshmallow tabanlı miui çalıştırdım ve çoğu hatalarını giderdim. Bu romlar da en stabil konuma gelince paylaşımını yapacağım ve bunlardan memnun kalacağınızdan eminim.

Son söz olarak şunu belirtebilirim bu cihaz için eğer daha fazla stabil rom bekliyorsanız XDA'yı beklemek yerine, bizim gibi insanların (daha doğrusu zaman ve vaktini ayırıp bu işe gönüllü çalışanların) elindeki romları stabil hale getirip yayınlamasını bekleyin. Çünkü beklediğinize değecek çok şey var..

Not: Mesajım bilgilendirme ve yanlış bilinenleri düzeltmek amaçlıdır. Herhangi bir yargılama/artniyet yoktur.

• Bilgisayarsız olarak TWRP yükleyebilmeniz mümkün değil. Lenovo geliştiriciliğin önünü tıkamak için bizim kullandığımız, daha doğrusu Türkiye'ye gelen varyantlarında oem kilidini açmaya dahi destek vermiyor ve bu bir bootloader hatası. Biz bunu özel araçla ve hazırladığımız dosyalarla aşmayı başardık. Ancak bu işlem PC olmadan asla yapılamaz. Bu sebeple TWRP'yi yükleyebilmeniz için geçici de olsa bir PC'ye ihtiyacınız olacaktır.
  • CyberBot kullanıcısına yanıt
    Dostum sadece indirmek yetmez, dil ayarlarından yeni yüklenen klavye yi seçeceksin ki aktif olarak kullanabilesin. Kendisi otomatik olarak devreye girmez!
  • Rom yukleyince garantisi gidiyor mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DeftonesOT kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sana asla lafım yok. Elinden geldiğince uğraşıyorsun Allah razı olsun. Fakat hepimiz aynı cihazları kullanıyoruz ve aynı yöntemlerle yüklüyoruz bu romları. Bahsettiğin lollipop tabanlı romlardan verim alamadım. Miui'yi başta sorunsuz bir şekilde kullanırken bir kaç zorunlu yeniden başlatta açılış ekranında kalır oldu. Belki kerneldendir dedim vegito'yu yükledim. Ardından senin paylaştğın xposed'ı kurdum, bu sefer de ayarlara, rehbere girmez oldu. Girdiği anda geri atıyordu. Cm 13'e dönüş benim için tek kurtuluş yolu. Video çekim ve karşıdan gelen kişi sesinin kısılamaması haricinde çok can sıkacak bir sorun yok. En azından dışarda bir yerdeyken telefon kapandığında acaba açılacak mı, yada başka birşey olurmu endişem yok. Orjinal stock romu yükleyemedim sürekli hata veriyor. Hem Qfil'den hem de smart assistan dan denedim. Şuan tek çarem arkadaşın k5'ini yedekleyip onun imaj dosyalarıyla benimkini halletmek.

• beyaz orjinal kutusunda arka kapağım var, telefonu sattıktan sonra geldi sipariş :D isteyen ses etsin aldığım fiyata veririm.
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    Hangi telefonu aldınız yerine?

• ellekem kullanıcısına yanıt
    samsung c7. yok abi kanser bu model. arkadaşta aynı paraya aldığı lenovo vibe s lite model vardı. bundan çok çok daha stabilmiş.
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    Bende dıreginden döndüm k5 in sonra s1 lıte aldım. İyi telefon sonra 1 tane daha aldım abime. 2 tane s1 lıte aldım.

Ama K5 de kötü değil fiyatına göre çoğu kullanıcı memnun. Sizde ne.gibi problemler oldu çıldırtan sizi merak ettim.

Bu arada c7 de tam FP telefonu. Mi 5 den sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 2 Ocak 2017; 23:8:40 >
  • Arkadaşta k5 plus var. Görüşme sırasında karşı tarafın sesinin az gelmesinden şikayetçi. Varmı böyle kronik sorunu yoksa arkadaşa mı o şekilde denk gelmiş. Bende babama alayım diyorum bir tane k5 ama arkadaş bu durumdan dolayı tavsiye etmiyor. Ne dersiniz?
  • duncan_fb kullanıcısına yanıt
    Mutlaka atlanılan bir nokta veya yapılan bir hata varki bu problemi oluşturuyor. Temiz bir kurulum yapıp denemenizi öneriyorum. Bunun haricinde ise stock yüklemek bu cihaz için biraz zahmetli, bunu kabul ediyorum. Ancak bu yine lenovo'nun suçu. Oem kilidini bile açmaya izin vermeyen bir bootloaderimiz var. QFIL harici müdahale mümkün olmuyor. Stock rom atmak istediğindehttps://www.facebook.com/FLooR.DaRKFire adresinden bana ulaş, müsait zamanımda yardımcı olmaya çalışayım. Bir çok arkadaşın bu ve benzeri sorunlarını çözümledim. Senin sorununu da çözebilceğime inanıyorum.

• K5 Plus kullanıyorum. Lütfen twrp nasıl yüklenir biri anlatsın. One-teams'da anlatıldığı gibi yapmaya çalıştım ancak yarıda kaldı. Twrp ile yedek alıp room yüklemek istiyorum. Hatta yedek alıp fabrika ayarına dönmek istiyorum. Kingoroot ile yaptığım rotu tb tanımıyor uygulama yedeklemesi yapamıyorum.
  • ysf525 Y kullanıcısına yanıt
    Kingroot uzerine superuser yukleyin tb tanir.

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.