Şimdi Ara

Lenovo V310 kullanıcılar klübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
3.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lenovo V310 kullanıcıları buraya. Ben henüz satın almadım ama V310 satın almayı düşünüyorum. V310 kullananlar malzeme kalitesi hakkında bilgi verebilir mi? Özellikle klavyesini merak ediyorum. Klavye bastırınca içeri göçüyor mu? Tuşları sert mi yumuşak mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben yaklaşık 10 gün önce aldım.
    Malzeme kalitesi olarak; ben beğeniyorum. Daha önce iş yerine G50 almıştım, onun malzeme kalitesiyle aynı.
    Tam olarak neyden bahsettiğinizi anlamadım ama klavyede içeri göçme falan yok. Tuşların normal bana göre çok yumuşak değil.
    Benim model; V310 15IKB i5 6200- 1TB HDD- 2GB AMD EKRAN KARTI- 4 GB RAM, N11 den 1.700,00 TL. ye aldım. 75,0 TL Maxi puan hediyesi var. 1.625,00 TL ye gelmiş olacak.
    Çok sessiz ısınma falan yok, performansı çok iyi. Oyun sormayın, oyun için almadım, internet ve iş için kullanıyorum.
    Bu fiyata bu özellikte çok iyi bence.
  • Cemented kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. güle güle kullan. 6200U işlemci olduğuna göre model numarası IKB yerine ISK olabilir mi acaba?

• coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Doğrusunuz, model 15ISK imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 27 Temmuz 2017; 19:10:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba V310-15IKB 80T3 modelli bir laptop aldım. Önceki bilgisayarım da Lenovo'ydu ve bataryayı çıkartınca hemen altındaki vidaları da çıkarınca kapağı kolayca açılıyordu. Bunda ise batarya sökülmüyor ve bunun dışında da tüm vidaları söktüm ama kapağı açmak için tutacak bir yer bile gözükmüyor. Niyetim SSD diskimi takmak. Bilgisayarın 1-2 resmini atayım. Bu modele veya benzerine sahip olup da fikir verebilecek varsa sevinirim. Youtube'dan baktım, 15IKB modellerinin hepsinde HDD bölmesi doğrudan açılıyor ama bendeki sürümde yok öyle bir bölme. Garantinin bozulması umurumda değil, şimdi onlara göndersem kim bilir kaç günde yollayacaklar.

Lenovo V310 kullanıcılar klübüLenovo V310 kullanıcılar klübüLenovo V310 kullanıcılar klübüLenovo V310 kullanıcılar klübüLenovo V310 kullanıcılar klübüLenovo V310 kullanıcılar klübüLenovo V310 kullanıcılar klübü

• husomuso H kullanıcısına yanıt
    Ayak olarak kullanılan kauçukların altında gizli vida olabilir. Kauçukları çıkartıp baktın mı?

• Hayır, ilk fırsatta deneyeceğim, teşekkürler.
  • husomuso H kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Sonucu yazarsanız seviniriz.

• Öncelikle hayırlı olsun.
    Kenardaki tüm civataları sökün. Ortadaki civatanın bir tanesi cd rom civatası. O civatayı söküp cd rom'u çekerek çıkarın. CD rom çıktıktan sonra altında 3 adet daha kısa civata olması lazım, onlarıda söktükten sonra kapağı komple alabilirsiniz.
    Kapağı çıkardıkran sonra resim atarsanız iyi olur.
  • Lenovo V310 kullanıcılar klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 28 Temmuz 2017; 23:13:40 >

• Yedek batarya tüm IKB modellerinden çıkıyor mu yoksa sadece 128gb SSD içeren modellerden mı çıkıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkürler, DVD romun altındaki vidaları fark etmemiştim. Diski iyice oturtmak gerekiyor, yoksa okumuyor. SSD önceki bilgisayarıma göre çok daha fazla fark etti bu bilgisayarda, resmen uçtu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husomuso

Teşekkürler, DVD romun altındaki vidaları fark etmemiştim. Diski iyice oturtmak gerekiyor, yoksa okumuyor. SSD önceki bilgisayarıma göre çok daha fazla fark etti bu bilgisayarda, resmen uçtu.

Üzerindeki hdd yi ne yaptınız?
    HDD kutusu sipariş ettim, harici olarak kullanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husomuso

HDD kutusu sipariş ettim, harici olarak kullanacağım.

Bildiğim kadarıyla cd rom iptal edilip oraya takılabiliyor hdd.

Evet, önceki bilgisayarımda öyle yapmıştım, gene aynı HDD'yi takacağım oraya.
  • Benim bilgisayarda ram kullanımı %40-60 arasında oluyor. 4 gb ram azmı geliyor acaba?
    Win 10 var.
  • Bir aylık bilgisayarı servise göndermek zorunda kaldım. Bilgisayardan çok memnun kalmadım.
    Bir ay sonunda touchpad birden bire şarj da iken takılma, donma hareket etmeme yapmaya başladı. Şarj dan çıkardığımda problem yok, her şey normal ama adaptörü taktığımda toucpad donuyor.
    Şarj da iken usb maus bağladığımda da maus sorunsuz çalışıyor.
    Servise p.tesi gönderdim, salı saat 15:30 mesaj geldi servisten, "cihazınız onarıma girdi" diye. Saat 16:30 da tekrar mesaj geldi, "onarım tamamlandı kargoya verildi" diye.
    Adaptörü değiştirip kontrol etmeden göndermişler. Aynı sorun devam ediyor.
    Dün tekrar yolladım. Bakalım ne olacak. Ama iyice soğudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 25 Ağustos 2017; 11:6:6 >
  • V310-15ISK modelinde m2 ssd slotu var mı arkadaşlar bir fikri olan yok mu ?
    Birde ssd takarsak garanti dışı kalıyo mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemented

Bir aylık bilgisayarı servise göndermek zorunda kaldım. Bilgisayardan çok memnun kalmadım.
    Bir ay sonunda touchpad birden bire şarj da iken takılma, donma hareket etmeme yapmaya başladı. Şarj dan çıkardığımda problem yok, her şey normal ama adaptörü taktığımda toucpad donuyor.
    Şarj da iken usb maus bağladığımda da maus sorunsuz çalışıyor.
    Servise p.tesi gönderdim, salı saat 15:30 mesaj geldi servisten, "cihazınız onarıma girdi" diye. Saat 16:30 da tekrar mesaj geldi, "onarım tamamlandı kargoya verildi" diye.
    Adaptörü değiştirip kontrol etmeden göndermişler. Aynı sorun devam ediyor.
    Dün tekrar yolladım. Bakalım ne olacak. Ama iyice soğudum.

Geçmiş olsun hocam. Çok alternatif olmadığından bende bu cihazı düşünüyorum . Sizin yaptığınız gibi hdd yerine ssd takip hdd yide dvd rom yerine takacağım . Cihazdan pek memnun olmadığınızı yazmışsınız ancak ideapad510 ile de baya bir fiyat farkı var . Servis konusunda gelişme oldu mu? Dvd yerine hdd takınca garanti dışı gibi bir durum oldu mu , servis problem çıkarttı mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.