Şimdi Ara

Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.955
Cevap
32
Favori
126.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bu konuştuğunuz notebook ile solidworkds, autocad, 3dsmax programlarını kullanabilirmiyim?

Oyun oynamayacağım.

Lenovo V155 AMD Ryzen 5 3500U 12GB 1TB + 256GB SSD Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81V50010TX09

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proud2BeTurk -- 23 Şubat 2020; 0:9:42 >

• Evet bu programları rahatlıkla kullanabilirsiniz, U serisi Intellerden de daha yüksek performans alırsınız fakat sakın masaüstü bilgisayar performansı veya i7-9750H performansı beklemeyin. Bu fiyatlarda alabileceğiniz bu programları en iyi çalıştıracak cihaz V155'tir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1tb+256 gb modeli aynı satıcı morhipoda tam 3000lira fiyatla yani 100tl daha ucuza satıyor bana fazla geleceğini düşündüğüm için 512gb ssd li versiyonu sipariş ettim kargoyu bekliyorum :) merak ettigim nokta ise ram ve hafıza yükseltmesini acaba satıcı mı yapıyor yoksa bu şekilde mi üretilmiş?

https://www.morhipo.com/lenovo-v155-81v50010tx09-ryzen-5-3500u-12gb-1tb/27199308/detay?rType=2&rKey=lenovo%20v155

https://www.morhipo.com/lenovo-v155-81v50010tx07-ryzen-5-3500u-12gb-512/27199303/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: cagrimkonuk

1tb+256 gb modeli aynı satıcı morhipoda tam 3000lira fiyatla yani 100tl daha ucuza satıyor bana fazla geleceğini düşündüğüm için 512gb ssd li versiyonu sipariş ettim kargoyu bekliyorum :) merak ettigim nokta ise ram ve hafıza yükseltmesini acaba satıcı mı yapıyor yoksa bu şekilde mi üretilmiş?

https://www.morhipo.com/lenovo-v155-81v50010tx09-ryzen-5-3500u-12gb-1tb/27199308/detay?rType=2&rKey=lenovo%20v155

https://www.morhipo.com/lenovo-v155-81v50010tx07-ryzen-5-3500u-12gb-512/27199303/detay
    Büyük ihtimalle böyle üretilmiyor fakat Lenovo Türkiye yükseltiyor gibi çünkü cihazların kutularında ram miktarı farklı yazıyor fakat kutunun ağzında da orijinal Lenovo çıkartması var. O çıkartma sökülürken parçalanma özelliğine sahip olduğundan yükseltmeyi anca Lenovo Türkiye yapmış olabilir :)

Kaldı ki satıcı yükseltme yapmış olsa bile Lenovo Türkiye ram ve hdd-ssd yükseltme/değişmelerinde ürünü asla garanti dışı bırakmıyor

• Herkese merhaba. Bilgisayarı bugün aldım, windowsu kurdum. Fakat sürücüleri nereden nasıl kurmam gerektiğini ve yapmam gereken iyileştirmeleri bilmiyorum. Bu konuda yardım edebilecek biri var mı. Özellikle ekran biraz can sıkıcı duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuhammedDogan -- 26 Şubat 2020; 23:40:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İki cihaz arasında kaldım. Bilgisayarı photoshop autocad gibi çizim programları kullanacağım. Bütçe 4000max başka tavsiyesi olan varmı.

LENOVO V155 81V50010TX06 RYZEN 5 3500U 12GB 256SSD 15.6" FHD FDOS 3.896,10 TL yerine 2.858,99 TL
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-v155-81v50010tx06-ryzen-5-3500u-12gb-256ssd-156-fhd-fdos-P407974591

https://www.hepsiburada.com/lenovo-v130-intel-core-i5-8250u-12gb-240gb-amd-radeon-530-2gb-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81hn00uvtxt-p-HBV00000OH46T?magaza=Bisistem

• MuhammedDogan M kullanıcısına yanıt
    Lenovo Vantage, Lenovo System Update ve Lenovo PC Destek adreslerinden sürücü ve güncelleştirmeleri takip edebilirsiniz.

• PC kapanması uzun sürüyor bilgisayarı kapatıyorum ekran hemen kararıyor ama güç tuşuğundaki ışıklar ve fanlar 30 saniye kadar çalışıp sonra sönüyor. Ne yapabilirim? Daha öncesinde bu sorun yoktu.lenovo sitesinden güncelleme yaptıktan sonra oldu ekran kartı sürücüsünü kururken hata vermişti.bi alakası varmıdır ?
  • ugurcansayan kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı için amd'nin sitesini mi kullanmalıyız yoksa lenovo mu? Bir de bu temiz kurulum denen olay için ne yapmalı? Sonrasında sorun yaşamak istemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MuhammedDogan M kullanıcısına yanıt
    AMD'nin sitesinde bile "varsa üreticinizin yayınladığı sürücüyü kullanın" yazıyor. Yani Lenovo'nun kendi sitesindeki sürücüyü kullanmak en doğrusu. Windows 10 malesef internete bağlanıldığı anda eğer cihazda eksik sürücü varsa otomatik olarak Windows sunucularındaki en güncel sürücüleri indiriyor. Bunlar ise uyumsuz olabiliyor ve performans düşüklüğüne yol açabiliyor. En doğrusu windows'u kurarken ve kurduktan sonra Lenovo'nun sitesinden indirilen tüm sürücüleri kurana dek cihazı internete bağlamamak. Kendi orijinal sürücüleri kurulduktan sonra Windows kendiliğinden sürücüleri kafasına göre güncellemiyor. Büyük ihtimalle orijinal sürücülerin içindeki kayıt defteri girdileri ile bu iş hallediliyor ve Windows da akıllanarak sadece Lenovo'nun yayınladığı sürücüleri güncelliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 29 Şubat 2020; 12:30:20 >

• V155 ips panel mi ben tn diye biliyordum birkaç sitede ips yazılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: InvisibleLord

V155 ips panel mi ben tn diye biliyordum birkaç sitede ips yazılmış.
    Kesinlikle TN panel, IPS versiyonu yok.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam insan tereddüte düşüyor ürün açıklamalarında. Lenovo v155 alsam mı yoksa E595 alıp ips panel mi kullansam çok kararsız kaldım. Evde tv yok o yüzden film filan da izleyeceğim ips iyi olur diyorum ama bir yandan da aradaki 600 700 liraya değer mi bilememiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: InvisibleLord

Teşekkürler hocam insan tereddüte düşüyor ürün açıklamalarında. Lenovo v155 alsam mı yoksa E595 alıp ips panel mi kullansam çok kararsız kaldım. Evde tv yok o yüzden film filan da izleyeceğim ips iyi olur diyorum ama bir yandan da aradaki 600 700 liraya değer mi bilememiyorum.
    Emin olun aradaki 600-700 TL sadece IPS farkı değil ve kesinlikle değer, E595 çok daha üstün kaliteli bir kasa, tek fanlı olmasına rağmen 3000 serisi Ryzen'ları sürekli turboda çalıştırabilen yegâne kasadır E595 ki bunu çift bakır boru ve çik kaliteli termal bileşenlerine borçlu. Ayrıca wifi ve kart okuyucu gibi diğer bileşenleri de V155'den çok daha hızlıdır. V155 kötü olduğundan değil, E595 kendi sınıfına göre çok üstün bileşenler kullandığından kaynaklı bir durum. Aynı işlemcide gözle görülür performans farkı oluyor.

E595 ile ilgili iki eksik var sadece. Birinci eksik ilk alındığında grafik (oyun) performansının tam potansiyelini yansıtamaması çünkü 16 gb ram modellerinde bile iki ram slotundan sadece biri dolu, bu yüzden tek kanal çalışıyor. Tam oyun performansı için bir tane daha uyumlu ram modülü alınıp çift kanal yapılmalı. İkinci eksik ise alttan aydınlatmalı klavye olmayışı...

Bu arada isterseniz mayıs haziran gibi çıkacak olan 7 nanometre 4000 serisini bekleyebilirsiniz. Özellikle işlemci tarafında baya bir performans farkı olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 1 Mart 2020; 9:13:29 >

• 8 gb RAM önerebilir misiniz ? RAM yetersiz gelmeye başladı.
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim Bir yanım bekle yeni cihazları diyor ama bir yanım da artık beklemek istemiyor. Hemen alırsam E595i alacağım

• InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    E595'i ben de kullanıyorum. Isınma ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Bilgisayar yük altında ısınıyor mu evet, hissediliyor mu hayır. Fonksiyon tuşlarının da ötesinde, menteşelere yakın bölgede elle kolayca hissedilen bir sıcaklık oluyor, ama elimi klavyenin üzerinde veya fare yüzeyinde gezdirirken herhangi bir şey hissetmiyorum. Kasanın altında da yine uzak bir bölgede ısınma oluyor. Isınmanın olması için işlemciye yüklenmek gerekiyor. Yeni nesil Edge tarayıcıda, Microsoft Ofis programlarında, Spotify ve Netflix uygulamalarında vb. böyle bir ısınma ile karşılaşmadım. Ama bazı oyunlar var ki… Isınma oyun sırasında çok kolayca gerçekleşiyor. Muhtemelen CPU veya GPU ihtiyacı olan her programda da oluyordur. İşte o sırada fandan ince bir ses geliyor. Gece evde oda içinden fark edilir bir sesken oda dışından duyulmayan, kalabalık bir kütüphane ortamında duyulma eşiğinden pek anlaşılamayan bir ses çıkarıyor. Yorucu olan program veya oyun her neyse kapatıldıktan sonra da bir dakikaya kalmadan pervanenin dönüşü duruyor. Soğutması baya başarılı.
    Ekranı güzel. Görüş açısı, renk sıcaklığı, netlik, akıcılık vb. şikayetim yok. Gerçi rekabetçi oyuncu olsaydım olurdu belki :D Oynadığım birkaç oyun var, gelişmiş oyunlarda 1080p çözünürlükte APU ucu ucuna yetiyor. Ama yarı yolda asla bırakmadı, ben açmam, çalıştırmam demedi. Fakat çift kanal RAM ile denemedim, onun avantajını bilmiyorum.
    Pil ömrüne dikkat etmek lazım. Ben %20-80 düzeylerinde tutmaya çalışıyorum, o şekilde ayarlarını da yaptım. Standart ofis işleri diyeceğimiz düzeyde iki saati biraz aşıyor. Acil durumda hayat kurtaracağını düşünebiliriz ama buna göre iş yapmak doğru bir karar olmaz.

• birkaç mesajda ekran parlaklğı,netliği ile ilgili olumsuz yazan gördüm.alan kişiler ekran parlaklığı nasıldır.birde aşağıdaki cihaz nasıldır v155 mi o mu.https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-a315-42g-r4en-amd-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-radeon-540x-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hf8ey-007-p-HBV00000PJLQ8

birde casper nasıldırhttps://www.hepsiburada.com/casper-nirvana-s500-1021-8150x-g-f-intel-core-i5-10210u-8gb-1tb-120gb-ssd-mx230-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000QYTYH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destiny184 -- 2 Mart 2020; 16:35:50 >

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.