Şimdi Ara

Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.955
Cevap
32
Favori
126.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar, burası biraz tavsiye konusuna da döndü, ilginç bir cihaz var:
    https://www.akakce.com/notebook/en-ucuz-asus-d509dl-ej034-ryzen-5-3500u-8-gb-256-gb-ssd-mx250-15-6-full-hd-fiyati,568459378.html

3299 TL'ya kağıt üzerinde çok iyi bir cihaz ama soğutmasından şüpheliyim, şu ana kadarki klasik soğutma sistemlerinden daha farklı bir sistem denenmiş, fan dışa değil içe üflüyor ve bir yol boyunca hava akımı oluşturarak oradaki ısıyı dışarı atmaya çalışıyor:

Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü

Bu fotoğrafta gördüğünüz üzere fanın oluşturduğu hava akımı o beyaz çizgiler içerisinde giderek uçtaki ızgaralardan dışarı çıkıyor, anakart üzerindeki VRM'ler soğutulmuş oluyor ama yine de fanın direk ısı dağıtıcı metal yapraklara vurmaması soğutma performansını düşürecektir diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Kasım 2019; 17:11:26 >

• Acer swift 3 notebooklar teknosada indirime girmiş arkadaşlar. 3000 liraya 8gb ram 256ssdli olanı var. 2499a geçenlerde 2600 liraya almaya çalıştığım ama alamadığım 4gb ram 128ssdlisi var. Thinkpad e595 almıştım ama şu an bi içim gitti fiyatları görünce:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • royalclass18 R kullanıcısına yanıt
    Acer giriş sevi bilgisayarlarını önermem. Servisi Türkiye'de rezalet. Senden kargo parası alıyor ve sorunları bulamayıp yok derler video olarak kanıt göndersen de. Yazılım sorunları çok oluyor giriş segment bilgisayarlarında. Kasa malzeme kalitesinden dolayı uyguna satıyorlar. Asus giriş seviye bilgisayarlarda öyle alınmaz. ASUS VE Acer servisleri SMSINFOCOMM bakıyor o yüzden servislik işi oldukları için giriş seviye bilgisayarların önermem. Bir daha Acer hakkında sormamaları için tecrübeleri mi aktarıp yazdım.
  • berlin007 kullanıcısına yanıt
    Benim Vega 8 ile Radeon 540 testlerini yaptım ortalama Radeon 540 5 FPS fazla alıyor. Minimum değeri Vega 8 az ancak maksimum değer de Radeon 540 az. Harici ekran kartın avantajı kendi VRAM bulunması ve bant genişliği fazla oluyor. Bu da oyundan oyuna değişiyor bant genişliği isteyen oyunda Radeon 540 çok iyi ancak bant genişliği istemeyen oyunlarda Radeon 540 arasında yine çok fark olmuyor. Vega 10 da bir nevi Radeon 540 ekran kartında performans veren bir kart. Ekran kartı bakıyorsan ondan iyi MX150 modellerine yönelebilirsiniz.
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Hepsi buradadaki sipqeisi iptal etsek bunu mu alsak. Kafam acayip karıştı

• Asus d509 a ne diyorsunuz

• Acer 3500U düşünenler için; Ryzen 5 3500U ve Radeon 540X düşük FPS sorunu

@hukuk1453 Ben şu anlık Asus dediğin model ilgili bir sorun duymadım. Ancak soğutması cidden kötü gözüküyor. Bakır borularını soğutacağını VRAM üzerine doğru soğutuyor ancak bakır boruların oyle pek soğutacağını sanmıyorum. Oyun PC yapımcılarda öyle yaparlardı soğuması için. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 25 Kasım 2019; 17:40:24 >
  • Sunset üstadım, hava o paylaştığım resimdeki beyaz yolun dışına çıkmıyormuş, donanımhaber resim paylaşma konusunda berbat olduğundan daha yakından incelemen için direk link bırakayım:
    https://themrphone.com/tech/wp-content/uploads/2019/09/ASUS-VivoBook-X509-review-internals.jpg

X509 bu cihazın Intel işlemcili olanı, geri kalanı ile aynı cihaz, hava anakart üstündeki VRM'ler ve soğutma borularının üstünden geçip en son bakır boruların bittiği yerdeki soğutucu yaprakların olduğu ızgaradan dışarı çıkıyor, aslında havanın geçmesi için bir yol yaptıklarından ve hava akımı bu sayede bataryanın olduğu tarafa dağılıp güçsüzleşmeyeceğinden dolayı çok mantıksız durmuyor ama işlevsel olması için güçlü bir hava akımına ihtiyaç var, o fan bunu verebilir mi, verse de sessiz yapabilir mi soru işareti...

Çok soğutma sağlayacağını sanmam. Güçlü bir şey koyulursa yine pek soğutacağını sanmam. Direk kapalı bir ızgarada bakır boruyu soğutsa daha iyi olur VE hava akımı dağılmadan direk soğutmaya çalışır. Hadi güçlü olup soğursa gürültülü olacaktır. Bu sistem daha çok ince notebook 14 inç dediğimiz küçük bilgisayara yapıldıklarını gördüm.

Bu arada tasarımı soğutucu olmadan yapılıp hadi yalandan soğutucu fan koyalım denmiş gibi bir tasarımı da var. ;) Ancak günlük kullanım ve ofis işlerinde soğutacak bir şey olsun demişler ısı yayılmaması için. İşlemci U serisi de olsa güçlü olunca soğutucu eklemek istemişler. Bunun diğer atom ve i3 işlemcilerde o soğutucu bile yoktur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 25 Kasım 2019; 18:8:29 >
  • Yok zaten, harici ekran kartı koymadılarsa bakır boruyu hiç koymamışlar, işlemcinin üzerine dağıtıcı koyup bırakmışlar, o da tamamen yetersiz. Alttaki linke baksana, o kadar saçma ve komik ki...
    https://i0.wp.com/laptopmedia.com/wp-content/uploads/2019/09/internals-1.jpg?resize=680%2C453&ssl=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Kasım 2019; 18:30:19 >
    Hocam laptop zaten 512 Gb SSD li ram 8 gb. Oyun hiç oynamıyorum bahsettiğiniz oyunları bilmiyorum ama merakımdan belki 40 yılda bi tane yüklerim o da ne olur bilemiyorum :)

3299 tl bu laptopa çok mu değil mi onu bilemiyorum sadece. Bu ayarlarda bu fiyatlarda başka tavsiye olursa değerlendirebilirim. Yok derseniz sadece bu laptopa bu fiyat sizce nasıl onu söyleseniz yeterli benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Déad -- 25 Kasım 2019; 19:1:18 >
    Dediğim gibi bu laptobu almak isteyenler soğutmasını göz önüne almalı. Zaten bakınca soğutması ne kadar komik olduğu ve incelemesini dahalık bulamadığım içinde bir şey diyemem. Görüntü olarak oyunlarda soğutması kötü olup veya hız limiti olacağına eminim ısınmaması için. Aklıma MX150 HP bilgisayarı geldi. Onda da hız limiti vardı bir yere çıkıp düşürüp tekrar soğuyunca yükselip yeniden düşmesi oluyordu yeterli soğutamadığı içinde. Bunda da böyle bir sıkıntı olacağını düşünüyorum ve bu tasarımı yapan mühendis iyi mi yapmış kötü mü yapmış alan arkadaş bilgi vermesi lazım. Belkide dediğimizin tam tersi de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Déad

Hocam laptop zaten 512 Gb SSD li ram 8 gb. Oyun hiç oynamıyorum bahsettiğiniz oyunları bilmiyorum ama merakımdan belki 40 yılda bi tane yüklerim o da ne olur bilemiyorum :)

3299 tl bu laptopa çok mu değil mi onu bilemiyorum sadece. Bu ayarlarda bu fiyatlarda başka tavsiye olursa değerlendirebilirim. Yok derseniz sadece bu laptopa bu fiyat sizce nasıl onu söyleseniz yeterli benim için.
    https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-s145-15iw-intel-core-i5-8265u-8gb-512gb-ssd-mx110-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81mv015ytx-p-HBV00000NZFIU

Hmm siz bundan bahsediyorsunuz... Dediğim gibi, oyunu ve çizim programlarını tamamen unutacaksanız olabilir. Günlük windows ve ofis kullanımı için hayli hayli yeterlidir... Tabi Team Fortress 2, Dota 2 ya da Fortnite filan oynayacaksanız, ya da benim gibi eski oyunların hayranıysanız rahat rahat çalıştırır. Halen daha Patrician 2, Medieval 2 Total War, Stronghold Crusader ve Europe Universalis IV oynarım, bunları günümüzün en kötü ekran kartları bile canavar gibi çalıştırıyor :) Ama tutup Assassin's Creed Odyssey, Battlefield 1 veya Witcher 3 oynamayı düşünüyorsanız feci üzer en baştan söyleyeyim...

• S145 stokta ama fiyat 4599.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0CCF51958 -- 25 Kasım 2019; 19:35:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Abartmışlar, 3500U ile 3700U arasında performans farkı yok denecek kadar az zaten, çok daha ucuza, 3650 TL'ya (Trendyol) 3500U'lu Lenovo E595 alınıp geçilir, metal kasanın, kaliteli bileşenlerin, çift bakır borulu soğutma sistemi ile en ufak throttling yaşamayan ve sürekli turboyu koruyabilen TEK Ryzen cihazın ve parlak IPS ekranın keyfi çıkarılır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Kasım 2019; 19:44:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Abartmışlar, 3500U ile 3700U arasında performans farkı yok denecek kadar az zaten, çok daha ucuza, 3650 TL'ya (Trendyol) 3500U'lu Lenovo E595 alınıp geçilir, metal kasanın, kaliteli bileşenlerin, çift bakır borulu soğutma sistemi ile en ufak throttling yaşamayan ve sürekli turboyu koruyabilen TEK Ryzen cihazın ve parlak IPS ekranın keyfi çıkarılır :)
    Zorlayabilirsem E595 alacağım. Olmazsa V155 ya da S145 İ5 versiyon olan. Ama illaki alacağım artık :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bildiğim kadarıyla S145 metal kasa değil metal kasa görünümlü plastik kasa olduğu söylenmekte. Thinpad diyorsanız o modelin metal kasalı mı? Ben onuda plastik biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 25 Kasım 2019; 19:59:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

Bildiğim kadarıyla S145 metal kasa değil metal kasa görünümlü plastik kasa olduğu söylenmekte. Thinpad diyorsanız o modelin metal kasalı mı? Ben onuda plastik biliyorum.
    Lenovo Thinkpad E595'ten bahsediyorum, geçen bir tane elimden E595 geçti, geçen yıl çıkan E580-E585 ile bu yılki E590-E595'in kasa tasarımı birebir aynı ekran arkası üst panel ve klavyenin touchpad'in olduğu kolun dayandığı alan tamamen mat siyah boyanmış metal, ekran çerçevesi ve kasa altı plastik :)

Bu arada çift bakır boru derken de şaka yapmıyordum, cihazın içi şu şekilde:https://forum.level1techs.com/uploads/default/original/3X/c/7/c7eb51391fbcdb1061254d2017f5c17e06177be2.jpeg

Notebookcheck incelemesine göre de cihaz Ryzen işlemciyi sıfır thermal throttling ile 1 saat boyunca turbo moddan hiç düşmeden çalıştırabilen tek cihaz:

Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü

Direk link:https://store.donanimhaber.com/d8/28/03/d8280394897d74b76dd62caf15f51a04.jpeg

Grafikte en performanslıdan en düşüğe doğru sıralama:
    Kırmızı: Lenovo E595, AMD 3700U
    Pembe: Lenovo E495, AMD 3500U: Soğutma sistemi E595 ile aynı
    Mavi: Lenovo V155, AMD 3500U
    Kahverengi: HP 455R G6, AMD 3500U
    Turuncu: Lenovo E590, Intel i7-8565U: Soğutma sistemi E595 ile aynı, demek ki aynı şartlar altında 3500U bile 8565U'dan çoklu çekirdekte daha üstün
    Siyah: HP 14-dk0008ng, AMD 3700U: Kötü bir soğutma sisteminde neler olacağının kanıtı...
    Yeşil: Lenovo Ideapad 330, AMD 2500U: 510 puandan başlayıp 5 dakika geçmeden 300 puana düşüş, yani ağır thermal throttling sorunu
    https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-E595-laptop-review-AMD-laptop-better-than-its-Intel-counterpart.427304.0.html

Buradan ilgili alana gelip incelenmiş bilgisayarları grafiğe ekleyip çıkarabiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Kasım 2019; 21:5:17 >

E595 ile E495 arasındaki farklar nedir?

14 inch için E495 T almayı düşünüyordum. Linux kuracağım.Ekran kalitesine önem veriyorum.Verilerle uğraştığım için Ram benim için önemli. Upgrade yapılabilir mi?

Cevap için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 25 Kasım 2019; 21:44:46 >
  • Arkadaşlar 3500 TL ile 4.000 TL arası güzel laptop almak istiyorum oyun oynayabileceğim kasmayan
    Geçen sene şunu aldım Ekran Boyutu : 15.6'' İnç
    İşletim Sistemi : Free Dos
    Marka : Lenovo
    SSD : 128 Gb
    İşlemci : Intel Core İ7
    Disk Kapasitesi : 1 Tb
    Ürün Tipi : Notebook

Bu laptop ile football manager 2020 bile oynayamıyorum maç motoru berbat

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.