Şimdi Ara

Lenovo ThinkPad E14 Gen2 i5 11. Nesil (1135g7) MX450 6.990 TL (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
4
Favori
23.601
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet tüm markaları inceledim, malzeme kalitesinden ekran tepki hızına kadar kıyasladım.

Huawei MateBook harici grafik kartı YOK.

Ben Nvidia MX450 altını düşünmüyordum. MX serisini bile düşünmüyordum fakat GTX1650 ile aynı mimari ve aynı yongaya sahip olduğu için bu modeli de alternatiflerime aldım.

Dükkan sahibi ben değilim, stokları günlük kontrol ediyorum, hızla satılıyor.

Satıcı ben olsam AMG gömüp İntel savunmazdım.

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Merhaba bu bilgi için teşekkürler

Bunun dışında Parmak İzi okuyucu var mı?

Bir de kasası mineralli metal dedikleri kasa mı?

Tüm mesajları okudum ama bu bilgilere erişemedim.

• Brabus kullanıcısına yanıt

E14 Gen2 bazı modellerde parmak izi okuyucu ve gümüş metal kasa var.

Fakat bu satılan ürün siyah ve okuyucu yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece dizi, film ,günlük işler için alacak birine bu bilgisayar olur mu? yoksa 15 inch bi bilgisayar daha mı iyi olur

• Yoğun bir şekilde dizi ve film izlemek için kullanacaksanız 14" üzeri ekranlara bakmanız daha iyi olur. Bende Matebook D14 var ve 14" ekran bana çok küçük geldi. Ama taşınabilirlik de sizin için önemliyse o zaman bilemem.

• Thinkpad E14 Gen2 nin Ryzen 4700 versiyonunu 6700 e almıştım, harici ekran kartı olmayanı, bu 11. nesil i5 ve harici ekran kartıyla güzel fırsat.

dışarıda vs kullanacaklar için ekranı memnun etmedi açıkçası, bilgisayarın ekranı mat, yansıma önleyen türden ama kesinlikle parlak değil, renkler falan çok doygun değil IPS ekran olmasına rağmen.

NOT: Tüm yorumlarım E14 Gen 2 Ryzen 4700 içindir.
    Ram ve SSD intel versiyonunda mevcut mu bilmiyorum.
    oyun oynatıyor ama çok serin çalışmıyor, en düşük ayarda LOL oynarken bile işlemci %30 u geçmediği, GPU da %20 yi geçmediği halde ısınma oluyor.

Siyah ekranlarda panelde ışık sızması mevcut, daha çok film izlerken fark ediliyor.

Fn tuşunun yeri berbat, Biostan CTRL ile yer değişikliği yapılabiliyor.

Windows 7 kurmak mümkün değil, Windows 10 un da yeni versiyonunu kurmak gerekiyor. Windows 10 lisansı olmayan bunu göz önünde bulundursun. Eski bilgisayardaki Windows 10 lisansını taşımak çok zor oldu.

++
    Artıları, çoğu netbookta olmayan ram ve hdd takviyesi yapılabiliyor.
    Gömülü 8 gb ram mevcut ve içinde 16 GB destekleyen boş bir de ram yuvası mevcut.
    içinde dahil olan Nvme SSD değiştirebilirsiniz ve ayrıca 1 tane de tam boy boş nvme SSD slotu mevcut.
    2.5 HDD slotu yok.

Ben ram takviyesi ve hdd takviyesi avantajı olduğu için E14 serisini tercih ettim, oyunda ısınma hariç cihaz mükemmel, zaten oyun için uygun değil.

Benim aldığım versiyonda klavye ışıklı değil, bu hepsiburada yorumlarında da ışıklı olduğu belirtilmiş, gayet güzel özellik.

Bilgisayar ihtiyacı olanların değerlendirmesi gereken bir notebook. Sağlamlığı ile ünlü bir seri, Eski bilgisayarlarımda her zaman menteşe sorunu yaşadım, bu bilgisayardan o konuda umutluyum.

NOT: ram ve SSD takviyesi sahip olduğum E14 Gen 2 AMD Versiyonu içindir, intel versiyonu hakkında Emin değilim. Almayı düşünenler araştırmasını yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmngngr -- 7 Ocak 2021; 13:19:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

E14 Gen2 bazı modellerde parmak izi okuyucu ve gümüş metal kasa var.

Fakat bu satılan ürün siyah ve okuyucu yok.

Teşekkürler bir yandan mağazaya da sormuştum Onların da cevaplarını paylaşıyorum.

Kısaca Bilişim sektöründe çalışan 15 senedir bu tarz notebook'lar kullanan biri olarak bence Thinkpad serisi olarak vasatın altında. Tabi diğer standart markaların özelliklerine göre kıyaslamadım.

Klavye çok önemli oradaki plastik hissi ve büyük ihtimal klavye tuşları da T14S gibi değildir beni vazgeçirdi.

Parmak izi de benim için olmazsa olmaz. Thinkpad gibi bir model alıyorsam.

T14S alacağım.

Mağaza Cevabı:

Ürünün üst ve alt kasası metaldir.

Klavyenin bulunduğu orta kasa plastiktir.

Klavye aydınlatması mevcuttur.

Parmak izi okuyucu yok.

Lenovo Tr Garantili

• Brabus kullanıcısına yanıt

Think serisinde 35.000 TL'ye de bulursunuz, bu 6.950 TL olan bir PC.

En iyi lenovo değil, en iyi Think değil, E serisinin en iyisi değil, F/P olarak fırsat olduğu kesin.

arkadaşlara da sordum;

1135g7 + MX450 ile daha ucuzu var mı ?

GTX1050 + İ5 10. Nesil ile daha iyisi daha ucuza var mı ?

Fiyat konusunda iddialı, varsa daha iyisi daha ucuza buyrun. . .

• https://www.amazon.com.tr/dp/B08LD3X4H9/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_pcV9Fb1MC1A79
    6625TL

Oyun oynamam dersen bunu al konudaki cihazı her konuda ikiye katlar.

• Ussuz kullanıcısına yanıt

Huawei kasası ilk düşüşte parçalanmak üzere tasarlanmış , ilk düşüşte menteşe fırtması ile birlikte ekranı eline alırsın.

çakma gri kaplama kasa zayıf

kalite hissiyatı zayıf

tokluk yok, premium izleniminden çok uzak, ucuz olsun diye yapılmış...

mx450 ve 1135g7 içinden 4600h ile mi geçecekmiş  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 7 Ocak 2021; 15:8:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

https://www.amazon.com.tr/dp/B08LD3X4H9/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_pcV9Fb1MC1A79
    6625TL

Oyun oynamam dersen bunu al konudaki cihazı her konuda ikiye katlar.

• Lenovo L14 20U5001WTX04 Ryzen7 4750U 16GB 512SSD 14" FreeDOS Full 8.299,00 TL yerine 7.489,99 TL
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-l14-20u5001wtx04-ryzen7-4750u-16gb-512ssd-14-freedos-full-P456013351

Merhaba, Bu PC ile genel performans ve ekran kalite, kasa farkı nasıldır acaba?
  • outpost O kullanıcısına yanıt

İşlemci daha iyi ama harici ekran kartı yok

eksiği ekran kartı ve fiyat

• quote:

İşlemci daha iyi ama harici ekran kartı yok

eksiği ekran kartı ve fiyat

Tam olarak bilmemekle birlikte L serisi kasa olarak daha iyi galiba.
  • E14 serisi kurumsal seri arkadaşlar o yüzden Win10 pro gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: outpost

Tam olarak bilmemekle birlikte L serisi kasa olarak daha iyi galiba.

Alıntıları Göster

durum şöyle; l serisi kurumsala daha uygun seri. bunun en basit göstergesi ultra dock ile uyumluluğu. e serisinde böyle bir uyumluluk yok, düz tüketici bilgisayarı, alıp eba'dan ders işlemek için... maksat dersi thinkpadle işliyorum demek için. başka bir aksiyonu yok. l serisi abs plastikten üretilme bu arada. e serisi alü. t serisi eskiden magnezyum iken şimdi karbon destekli plastik. bu arada hem l serisi hem e serisi su kanallarına sahip değil. "su geçirmez thinkpad" lafı bu cihazlar için geçerli değil kısacası. e serisi sadece üstünde thinkpad yazan bir bilgisayar, l ise üstünde thinkpad yazan, birkaç güvenlik donanımıyla güçlendirilmiş bilgisayar. t,x ve w serileri ise birer thinkpad'ler.

• quote:

Think serisinde 35.000 TL'ye de bulursunuz, bu 6.950 TL olan bir PC.

En iyi lenovo değil, en iyi Think değil, E serisinin en iyisi değil, F/P olarak fırsat olduğu kesin.

arkadaşlara da sordum;

1135g7 + MX450 ile daha ucuzu var mı ?

GTX1050 + İ5 10. Nesil ile daha iyisi daha ucuza var mı ?

Fiyat konusunda iddialı, varsa daha iyisi daha ucuza buyrun. . .

Merhaba Sn. CaptainSkyWalker.

Benim mesajımla senin yazdıkların ne alaka. Bütün konuyu okudum durmadan benzer cevapların olmuş.

Gerçekten benim mesajı okudun mu? Yazdıkların çok alakasız çünkü.

İkinci olarak 35.000 nereden çıktı. Bir araba konuşurken diyelim 250bin TL, 5 Milyon TL'lik aracı mı örnek veriyorsun?

Ben çok basit bir şey demişim ben ThinkPad gibi kurumsal hayata hitap eden bir notebook alacaksam benim için klavye kısmı çok önemli parmak izi okuyucu da çok önemli demişim. Bana uymuyor. 15 senedir çalıştığım bilişim şirketlerindeki 1000 tane arkadaşıma sorsam %90'ına uymaz. Giderler 1000-2000 TL farklı biraz daha iyi modeline bakarlar. Bunların da çoğu ekran kartına da bakmaz.

Diğer hiç anlamadığın konu direkt en iyisi olsun da demedim. Herkesin beklentisinde minumum kriterler vardır. Sende ekran kartı olur başkası 4K ekran arar. Bende bu...

Sana karşı mantıklı olan bir şeyi bu şekilde mesajları anlamadan savunmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: slmngngr

Thinkpad E14 Gen2 nin Ryzen 4700 versiyonunu 6700 e almıştım, harici ekran kartı olmayanı, bu 11. nesil i5 ve harici ekran kartıyla güzel fırsat.

dışarıda vs kullanacaklar için ekranı memnun etmedi açıkçası, bilgisayarın ekranı mat, yansıma önleyen türden ama kesinlikle parlak değil, renkler falan çok doygun değil IPS ekran olmasına rağmen.

NOT: Tüm yorumlarım E14 Gen 2 Ryzen 4700 içindir.
    Ram ve SSD intel versiyonunda mevcut mu bilmiyorum.
    oyun oynatıyor ama çok serin çalışmıyor, en düşük ayarda LOL oynarken bile işlemci %30 u geçmediği, GPU da %20 yi geçmediği halde ısınma oluyor.

Siyah ekranlarda panelde ışık sızması mevcut, daha çok film izlerken fark ediliyor.

Fn tuşunun yeri berbat, Biostan CTRL ile yer değişikliği yapılabiliyor.

Windows 7 kurmak mümkün değil, Windows 10 un da yeni versiyonunu kurmak gerekiyor. Windows 10 lisansı olmayan bunu göz önünde bulundursun. Eski bilgisayardaki Windows 10 lisansını taşımak çok zor oldu.

++
    Artıları, çoğu netbookta olmayan ram ve hdd takviyesi yapılabiliyor.
    Gömülü 8 gb ram mevcut ve içinde 16 GB destekleyen boş bir de ram yuvası mevcut.
    içinde dahil olan Nvme SSD değiştirebilirsiniz ve ayrıca 1 tane de tam boy boş nvme SSD slotu mevcut.
    2.5 HDD slotu yok.

Ben ram takviyesi ve hdd takviyesi avantajı olduğu için E14 serisini tercih ettim, oyunda ısınma hariç cihaz mükemmel, zaten oyun için uygun değil.

Benim aldığım versiyonda klavye ışıklı değil, bu hepsiburada yorumlarında da ışıklı olduğu belirtilmiş, gayet güzel özellik.

Bilgisayar ihtiyacı olanların değerlendirmesi gereken bir notebook. Sağlamlığı ile ünlü bir seri, Eski bilgisayarlarımda her zaman menteşe sorunu yaşadım, bu bilgisayardan o konuda umutluyum.

NOT: ram ve SSD takviyesi sahip olduğum E14 Gen 2 AMD Versiyonu içindir, intel versiyonu hakkında Emin değilim. Almayı düşünenler araştırmasını yapsın.

Aynı ürün bende de var ama klavyesi ışıklı.

Bu ürünler neden bu kadar farklılık gösteriyor anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cali4nication

durum şöyle; l serisi kurumsala daha uygun seri. bunun en basit göstergesi ultra dock ile uyumluluğu. e serisinde böyle bir uyumluluk yok, düz tüketici bilgisayarı, alıp eba'dan ders işlemek için... maksat dersi thinkpadle işliyorum demek için. başka bir aksiyonu yok. l serisi abs plastikten üretilme bu arada. e serisi alü. t serisi eskiden magnezyum iken şimdi karbon destekli plastik. bu arada hem l serisi hem e serisi su kanallarına sahip değil. "su geçirmez thinkpad" lafı bu cihazlar için geçerli değil kısacası. e serisi sadece üstünde thinkpad yazan bir bilgisayar, l ise üstünde thinkpad yazan, birkaç güvenlik donanımıyla güçlendirilmiş bilgisayar. t,x ve w serileri ise birer thinkpad'ler.

Alıntıları Göster

Çok güzel yazmışsınız. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brabus

Teşekkürler bir yandan mağazaya da sormuştum Onların da cevaplarını paylaşıyorum.

Kısaca Bilişim sektöründe çalışan 15 senedir bu tarz notebook'lar kullanan biri olarak bence Thinkpad serisi olarak vasatın altında. Tabi diğer standart markaların özelliklerine göre kıyaslamadım.

Klavye çok önemli oradaki plastik hissi ve büyük ihtimal klavye tuşları da T14S gibi değildir beni vazgeçirdi.

Parmak izi de benim için olmazsa olmaz. Thinkpad gibi bir model alıyorsam.

T14S alacağım.

Mağaza Cevabı:

Ürünün üst ve alt kasası metaldir.

Klavyenin bulunduğu orta kasa plastiktir.

Klavye aydınlatması mevcuttur.

Parmak izi okuyucu yok.

Lenovo Tr Garantili

Alıntıları Göster

Hocam bahsettiğiniz model 11000 tl nin üzerinde.

Hatta bu fiyatta notebook alabiliyorsanız e14 almayı düşünmek hata olur.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.