Şimdi Ara

Lenovo ThinkPad E14 Gen2 i5 11. Nesil (1135g7) MX450 6.990 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
4
Favori
23.603
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

https://www.lenovo.com/tr/tr/laptops/thinkpad/edge-series/E14-G2/p/22TPE14E4N2

Kristal netliğinde görseller oluşturan tam HD çözünürlüğe ve %100 sRGB renk skalasına sahip dikkat çekici bir ekranla daha iyi görün. 300 nit düzeyine kadar parlaklığı seçip, dışarıda bile ekranınızı görebilirsiniz. 

Diyorlar...

Yani Gen2 E14 için 300 nit %100sRGB var.

Gayet güzelmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 14 inch olmasa düşünürdüm

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Kimse sıcak değil demedi. Fiyatın iyi olduğunu belirttim. Ama 1650 ile kıyaslanamaz aynı segmentte değiller bir kere. aynı motora sahip diye mercedes c serisiyle e serisini karşılaştırmak gibi bu. Evet ikiside aynı temeller üzerine inşa edilmiş farklı amaçları olan ekran kartları. İnsanlar senin bu lafına cevap veriyor. Alınmana gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran kartsız ve ryzen 4700u işlemcili modeli. eğer aynı ekransa 60% sRGB ekran var. belki almayı düşünen varsa ve ekran önemli kriterse belirtmiş olayım.

https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

• Herkes ekran kartına takılmış da GDDR6 modül gözden kaçmış sanırım :) Bu fiyata kesinlikle kaçırılmaz.

• efekan_02 kullanıcısına yanıt

Gen2 E14 olmasına rağmen Ryzen olanlar siyah

i5 olan metal füme alüminyum kasa

• Asus X515JF-BR024T i5-1035G1U 8GB RAM 256GB SSD MX130 2GB 15.6 Win10 Notebook... şu nasıl arkadaşlar

• Tırişka T kullanıcısına yanıt

MX130 çok zayıf, olmasa daha iyi

i5 10. Nesil

• Peki bu beni uzun süre götürür mü. Office için alıcam. Sana zahmet inceler misin dostum çünkü ben anlamıyorum eskiden bikaç özellik ve işlemci ekran kartı vardı şimdi çeşit çok

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

https://www.lenovo.com/tr/tr/laptops/thinkpad/edge-series/E14-G2/p/22TPE14E4N2

Kristal netliğinde görseller oluşturan tam HD çözünürlüğe ve %100 sRGB renk skalasına sahip dikkat çekici bir ekranla daha iyi görün. 300 nit düzeyine kadar parlaklığı seçip, dışarıda bile ekranınızı görebilirsiniz. 

Diyorlar...

Yani Gen2 E14 için 300 nit %100sRGB var.

Farklı seçeneklee yazmış sitesinde hocam.

Ekran

14 inç Tam HD (1920 x 1080) TN, 220 nit, yansıma önleyici

14 inç Tam HD (1920 x 1080) IPS, 250 nit, yansıma önleyici

14 inç Tam HD (1920 x 1080) IPS, 300 nit, yansıma önleyici, %100 sRGB

14 inç Tam HD Dokunmaya Duyarlı Ekran (1920 x 1080) IPS, 300 nit, yansıma önleyici

• Klavyesi çok zevklidir, yarı yolda bırakmaz sizi. Tüketici sınıfı laptoplar ile karşılaştırmayın bu cihazlar kurumsal için sağlamlık göz önünde bulundurularak dizayn ediliyor.

• Ram arttırılabilir değil sanırım tek slot ram girişi var galiba, soğutma performansı da pek iç açıcı değil sanki. Testlerde 20 dk da 87 dereceleri gördüğünden bahsedilmiş. Yinede Fiyatı çok güzel.

• selmand kullanıcısına yanıt

IPS olduğu kesin. Satıcı bu şekilde belirtmiş.

Ama 250 nit mi 300 nit %100 sRGB mi bilmiyorum

• selmand kullanıcısına yanıt

Gen2 RAM arttırılabilir

• Tırişka T kullanıcısına yanıt

Bence götürür, ThinkPad sağlamlığı ile bilinir

office için güzel

• Satıcı aşağıdaki gibi bir bilgi verdi.

Alıntı

metni:
    Merhaba, Ekran bilgisi aşağıdaki gibidir. Display Type 14.0" FHD (1920 x 1080) IPS, anti-glare, 250 nits
  • size bu satırları Thinkpad T470p den yazıyorum, thinkpad dünyası başkadır, gaming makinalar ile karıştırmayalım öncelikle. Bu cihazın fiyatı da bence çok ama çok iyi, 11. nesil i5 işlemci olması, 4gb ddr5 ekran kartının olması da artı avantajları, ağırlık ise 1,65kg diyor ki bu sağlamlıkta makinaya göre süper değerler.

Yukarıdaki mesajlarda bir arkadaş günlük işlerden arada da oyun oynarsınız dan bahsetmiş, bana göre tam açıklama bu olmalı. Yanımda sürekli taşıyayım, açtığımda yolda bırakmasın, kahve dökersem anında elimde patlamasın, şarjı iyi gitsin plastiği orası burası cozlamasın derseniz ideal bir makina. uzun seneler de hizmet verir Thinkpad ler.

He ben oyun oynucam, ekran 144hz olsun, RTX ekran kartı olsun derseniz kamyon takozu gibi bir şarj aleti taşımak zorunda kalırsınız sürekli yanınızda bilesiniz.

Fırsatı paylaşan arkadaşa teşekkür eder, hayırlı forumlar dilerim.

• bahadir_bado kullanıcısına yanıt
    selmand kullanıcısına yanıt
    kese kağıdı kullanıcısına yanıt
    thunderstruck7 kullanıcısına yanıt
    Tırişka T kullanıcısına yanıt

Sıcak olarak işaretler misiniz herkes faydalansın

@Tırişka @kese kağıdı @selmand @thunderstruck7

• Fırsat olarak işaretler misiniz eğer gerçekten öyle diyorsanız @CaptainJack @acelilctl @kesbi @crawlers

çünkü bu bilgisayardan daha kötü olan Acer fırsat olarak gözüküyor

• Tüm bilgisayarları thinkpad olmuş biri olarak yazıyorum. Bu bilgisayar fırsat değil. Elimde aktif kullandığım 2 t serisi 1 x serisi 1 e serisi thinkpad var buna istinaden yazıyorum. E serisi thinkpad’in üvey evladıdır. Eski rx ekran kartlı thinkpadlerde e480 580 590 490 e14 vb... ekran kartı performansı, soğutma performansı yetersizliğinden dolayı %70 kısıldı ve dahili ekran kartından daha düşük frekansta çalışacak hale getirildi. Dolayısıyla bu cihazlarda da oyun oynananadı, rx550 ekran kartlarıyla lolde 60 fps alabildi insanlar, veya ısınma yüzünden fps drop aldılar. Bu e serisinin en büyük dezavantajıdır. E serisi son kullanıcıya sunulan 2. Sınıf thinkpaddir. T serisiyle kıyaslayan arkadaşa kaba etimle gülüyorum. T serisi elit performans serisi, markanın amiral gemisi 20 senedir. E serisi ise edge olarak başlanıp, kurumsalda çalışanların çocuklarına da thinkpad alabilsinler diye üretilen görece düşük kaliteli ve performanslı seri. Dolayısıyla ekran kartından birşey beklemeyin, ilk bios yamasında son 5 yıldır çıkan abileri gibi ekran kartı frekansı düşürülür, oyun moyun oynayamazsınız. Merak edenler diğer rx ekran kartlı thinkpad e modellerini thinkpad forumlarında araştırabilirler. Lenovo bu kullanıcılara; “ ekran kartı yeteri kadar soğutulamadığı için dahili kartla aynı frekansa getirildi” diye bir bilgi verip, harici karta 250 dolar ekstra para veren insanları mağdur etti ve etmeye devam ediyor. Ayrıca e serisinin klavye, kasa, ekran vb kalitesini t serisiyle kıyaslamak, t serisine büyük haksızlık olur. Aynı konuyu txxxp bir thinkpad için konuşuyor olsaydık tam bir performans canavarı diyebilirdik ancak e serisi olunca “ne yazıkki” işler değişiyor.

Özetle bu bilgisayar ile oyun oynayacağını düşünen varsa yanılıyor, ilk bios güncellemesine kadar ısına ısına oynar, güncellemeden sonra serin bir bilgisayarda solitaire oynamaya devam eder.

Saygılar :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.