Şimdi Ara

LENOVO S90 ANA KONU.. İNCELEME, GÖRÜŞLER, KULLANICI YORUMLARI.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
7
Favori
21.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fotbes

quote:

Orijinalden alıntı: Echo Zulu

Batarya süresi ne kadar aldınız ekran süresi filan?

Bugün öğlen aldığım ekran görüntüsü..
    Pil henüz %52 de..
    Ekran süresi 4 saat 27 dk..

Ekran ve gpu tasarrufu açık.. Performanstan çok bir kayıp olmuyor.
    Tasarruf kapalı olduğunda bir kez takip ettim, 7 saat toplam ekran süresi almıştım. Çoğunluk wifi kullanım idi.
     LENOVO S90 ANA KONU.. İNCELEME, GÖRÜŞLER, KULLANICI YORUMLARI..

Radyo donanımı var mı bu telefonun? Yoksa sonra dan gizli menü'den mi açılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 5 Ekim 2015; 22:27:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• frux kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye gelen telefonlarda radyo yok. O radyo dediği şebeke anteni yani operatöre bağlanmayı sağlayan anten
  • zkdln Z kullanıcısına yanıt
    Anakart'ta fm radyo donanımı varsa, gizli menü'den açılabilir. Yeni çıkan telefonlar da fm radyo yok, o yüzden galaxy S4 mini'yi satamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 5 Ekim 2015; 23:27:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanan arkadaşlar bi sorunum var. Telefonda çok nadirde olsa dokunmatık 1 2 sanıyeliğine ters tepki veriyor.örneğin menuyu sağa kaydırıyorum sola gidiyor.
  • Selamlar arkadaşlar 2 haftadır s90 kullanıyorum, oldukça memnunum bugüne kadar eski telefonumun kulaklığı ile kullanıyordum sesi yeterli geliyordu, O kulaklığım bozulunca kendi orjinal kulaklığını taktım sesi çok az çıkıyor, sizde kulaklık sesi nasıl çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sstarr

kullanan arkadaşlar bi sorunum var. Telefonda çok nadirde olsa dokunmatık 1 2 sanıyeliğine ters tepki veriyor.örneğin menuyu sağa kaydırıyorum sola gidiyor.

dokunmatiği çok hassas.. elin çok çok az değmesine bile tepki veriyor. bu yüzden dokunurken ilk hareketi ters vermiş olabilirsin veya telefon algılamış olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: allopa

Selamlar arkadaşlar 2 haftadır s90 kullanıyorum, oldukça memnunum bugüne kadar eski telefonumun kulaklığı ile kullanıyordum sesi yeterli geliyordu, O kulaklığım bozulunca kendi orjinal kulaklığını taktım sesi çok az çıkıyor, sizde kulaklık sesi nasıl çıkıyor.

Evet kulaklığın ses seviyesi biraz düşük bende de aynen öyle..

ama ses kalitesi gayet iyi.. Basları çok doygun veriyor.
  • fotbes kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam. 10 gündür kullanıyorum telefonu ekran ve gpu tasarrufu açık şekilde. ortalama 3 saat civarı ekran süresi alıyorum. senin aldığın değerler benim için hayal gibi. acaba benim pilde bir sıkıntımı var. önceki telefonum lg g2 de aynı kullanımla 5-6 saat arası idi bu süre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zkdln

merhaba hocam. 10 gündür kullanıyorum telefonu ekran ve gpu tasarrufu açık şekilde. ortalama 3 saat civarı ekran süresi alıyorum. senin aldığın değerler benim için hayal gibi. acaba benim pilde bir sıkıntımı var. önceki telefonum lg g2 de aynı kullanımla 5-6 saat arası idi bu süre.

selamlar..

ilk günler pil biraz kısa dayanıyor doğru ama 3 saat fazla kısa geldi bana.. şunları yapalım;

1- pili tamamen bitirin.

2- uçak modunda iken şarja takın, o sırada hiç kullanmayın.

3- yüzde yüz şarj olunca telefonu kapatın, 1 saat daha kapalı şekilde şarj edin.

Bunu yaptıktan sonra daha iyi olması gerekiyor.
    Bir de şunu hatırlatayım; internete 3G ile (mobil operatörle) bağlanıyorsanız, pili 2 kata yakın fazla tüketir. Bu her telefon için geçerlidir. Wi-fide daha uzun kullanılabilir.

Telefonun ekranının sol alt tuşuna basılı tutarak, orada görünen süpürge işaretine tıklayarak temizleme yapın ara sıra..
    Bunu 2 defa üstüste yapın. Gereksiz arka plan uygulamalarını kapatıyor.

Ayrıca ekran parlaklığını sürekli OTOMATİK olarak kullanın bence..

Ve son önerim:

*Ayarlardan GÜÇ YÖNETİCİSİne girin.

*Orada ARKA PLAN YÖNETİMİni açın.

*Burada yüklü uygulamalar içinde,telefon açıldığında otomatik başlamasını istemediğiniz uygulamaları işaretleyerek durdurun.
    Bunlar artık sadece siz tıkladığınızda çalışır. Ben şahsen sadece 4 uygulama açık bırakıp hepsinin otomatik çalışmasını durdurdum.

Bunları yaptıktan sonra sonuç ne olacak buraya yazın lütfen..

Cevap için teşekkürler. Genelde wifi ile kullanırım ve otomatik parlaklıkla. Sol alt tuştan süpürmeyide sık sık yaparım. Sebep onlar değil yani. Dediğiniz şekilde şarj ettim ve arka plan yönetimindeki bütün uygulamaları seçtim. Bugün daha iyi gibi. Durduğu yerde şarjı azalmıyor. Sanırım sıkıntı arka planda çalışıp şarjı bitiren uygulamalarmış. Birkaç gün böyle kullanıp sonucu yazarım. Tekrar teşekkürler.
  • Ne pis işmiş bu dragon işlemci.

Çökerttik telefonu, kitkat yükledim olmadı, imei yazdım ama hattı görmüyordu. Lolipop yükledim yine aynı. Bu arada da twrp uçtu gitti. İmei var ama hat çalışmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Ne pis işmiş bu dragon işlemci.

Çökerttik telefonu, kitkat yükledim olmadı, imei yazdım ama hattı görmüyordu. Lolipop yükledim yine aynı. Bu arada da twrp uçtu gitti. İmei var ama hat çalışmıyor.

android sürümleri arasında neden bu kadar gel-git yapıyorsun ki be kardeşim...

halbuki telefonu ilk aldığımızda google girişi bile yapmadan..
    eğer biraz kullanmışsak, fabrika ayarlarına dönüp google girişi yapmadan lollipopa yükseltiyoruz.
    ve cihazda herşey sorunsuz çalışıyor maşallah..

• Evet arkadaşlar lenovo s90 alaçam birkaç gün içinde gold renk sizce memnun kalırmıyım

• Lenovo s90 da resimler in birkısmı silindi geri getirmek için ne yapmalıyım. Markette bir iki uygulama var birisi foto lari buldu ama ücretli 90 tl istiyor.diğeri root atılması gerekiyor diyo.başkada bulamadim.yardım lütfen.

• Arkadaşlar telefonda menü yokmu acaba ?
  • Telefonda menü yok arkadaşlar her şey masa üstünde oluyor masa üstünde.

• bende araniza yeni katıldim şuanda mesajı telefonumdan yaziyorum. Aklında soru işareti olan arkadaşlar hiç düşünmeden alsın telefonu. Her açıdan 5 yıldızı haneden telefon. Kendi fiyat aralığının en iyisi.

• Radyo çalışıyor vibe x2 formundaki ilk sayfadaki stock radyo apk indirin kurun radyo çalışıyor. Radyonun çalışması telefonun eksi yönlerini kapatıyor. Güzel oldu.

telefon çöktüğü için kitkat attım bir şekilde açıldı. ama imeiler 0-0 görünüyordu. imei attım birinci hatta ama hattı tanımadı.
    ben de attığım romda sorun olabilir diye 5.0 rom indirip yükledim hatlar düzelir belki diye. ama düzelmedi. wipe falan da yaptım ama attığım imei duruyor ve hattı görmüyor.

mtk işlemcilerde modem atıyoruz böyle olunca, modem dosyasını yenileyince hat çalışabiliyor. ama bunda modem atma olayı bulamadım.

bir de kitkat yüklü iken bootloader açmak için download moda girebiliyordum bir tuşlama ile, lollipop olunca ona da girmiyor şimdi aynı tuşlama çalışmıyor.
  • S90 Telefonun artı yönleri

Tasarım çok güzel ele oturması tek el icin kullanımı metal yekpare kasa

Ekran iyi parlaklık piksel yoğunluğu güzel dokunmatik hassas.

Radyo yuklenenebiliyor en azından ben yukleyebildim.

Telefon ısınmıyor.

32 gb dahili hafıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray_1980 -- 19 Ekim 2015; 22:18:13 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.