Şimdi Ara

LENOVO S90 ANA KONU.. İNCELEME, GÖRÜŞLER, KULLANICI YORUMLARI.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
7
Favori
21.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musti38

http://www.hepsiburada.com/htc-desire-820g-dual-sim-pm-telcephtcdes82g

bu telefonla lenovo s90 arasında kaldım hangisini tercih etmeliyim

Htc hakkında bilgim yok ama ilk bakışta benim için iki olumsuz yanı var.

1- Ekranın içinde dahili sanal tuşlar.. Bazı markalar böyle tercih ediyor ama ben bir daha sanal tuşlu telefon istemiyorum.
    Ekranı daraltıyor gereksiz yere.. Resimde gördüğünüz gibi saydam olmuyor ne yazık ki o tuşlar.. Webe girdiğinizde siyaha dönüşüyor.

2- Çift hatlı telefonlarda dikkat edilmeyen bir husus var. Çoğunun sar değeri (yaydığı radyasyon oranı) yüksek oluyor.

Diğer yanlarını bilmiyorum ama..

Bu iki husus sizin için önemli değilse tercih edebilirsiniz.

• Bugun bende s90 almayı planlıyorum alınası bir cihaz mi herhangi kronik sorunlari vs vs var midir ? kullanan arkdaslar tavsiye ediyor mu ? Yardımcı olursanız sevinirim aklım diger model olarak Asus zen2 var ancak kasa ve sekil itibariyle s90 kendine cekiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3301

Bugun bende s90 almayı planlıyorum alınası bir cihaz mi herhangi kronik sorunlari vs vs var midir ? kullanan arkdaslar tavsiye ediyor mu ? Yardımcı olursanız sevinirim aklım diger model olarak Asus zen2 var ancak kasa ve sekil itibariyle s90 kendine cekiyor..

Zenfone 2 performans olarak s90'dan biraz daha iyidir. Bu gerçek..
    Ama bu demek değildir ki, s90 ağır bir telefon..

Bana performansı yetiyor, s90'ın..

Ama zenfone 2'nin kamerası, s90'a göre kıyaslanamayacak kadar kötüdür! Fotoğrafçı olduğum için, çok iyi bildiğim bir detay bu..
    Zenfone 2 çok kötü fotoğraf çekiyor. Ama çektiği fotoğrafı anında işleme yaparak, kendi içinde bir tür filtre ile keskinleştiriyor.
    Fotoğrafı full boy açtığınız zaman, detayların çok metalik ve yapay olduğunu görüyorsunuz.

Hatta buna gerek bile yok..
    Aynı anda, aynı fotoğrafı hem zenfone 2, hem de başka herhangi bir iyi telefonla çekip yanyana koyun.
    Zenfone 2 nin kalitesizliğini kıyaslayabilrsiniz.

Zenfone 2 yi başka bir anlamda eleştirmiyorum, iyi bir cihaz.. ANCAK KAMERA HÜSRAN...

* * *

Lenovo s90 da en eleştireceğim şey, başlıkta da yazdım.
    Bu sıcak havalarda gündüz üzerine güneş vurarak kullanırsanız, cihaz ısınıyor. Isınınca da kasılıyor.
    Bunun sebebi aliminyum kasa olduğu içindir. Aliminyum ısıyı çok hızlı emen bir madde..

Telefonunuzu gündüz güneşinden uzak tutun, kullanırken.. Gölgede sorun yok.. Sabah ve akşam da sorun yok..
    Zaten yaz da bitiyor, az kaldı.

• Bu cihazda çift tıkla uyandırma var mı arkadaşlar varsa nasıl ayarlanıyor
    saygılar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka4545

Bu cihazda çift tıkla uyandırma var mı arkadaşlar varsa nasıl ayarlanıyor
    saygılar...

Cihazın kendi üzerinde yok sanırım. Ama google play'de bunu yapabileceğiniz programlar mevcut..
  • Teşekkür ederim sağolun
    Saygılar...

• s90 varmı satan veya s60 2 el .
  • Merhaba hocam, sizin telefonun kamerasında çözünürlük ayarı, resim modu gibi özellikler yok mu? Ayrıca kamerası fabrika ayarlarında renkleri biraz daha farklı gösteriyor mu? Abimin teknosa'dan aldığı telefonda bu gibi sorunlar var. Acaba telefonda mı sorun var diye düşündük ama gittik baktık ki oradaki tehcir ürünleri de aynı şekilde. Bu arada telefon lollipop yüklü halde geldiğini de belirteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cyromancer

Merhaba hocam, sizin telefonun kamerasında çözünürlük ayarı, resim modu gibi özellikler yok mu? Ayrıca kamerası fabrika ayarlarında renkleri biraz daha farklı gösteriyor mu? Abimin teknosa'dan aldığı telefonda bu gibi sorunlar var. Acaba telefonda mı sorun var diye düşündük ama gittik baktık ki oradaki tehcir ürünleri de aynı şekilde. Bu arada telefon lollipop yüklü halde geldiğini de belirteyim.

Telefonun kamerasındaki varolan özellikleri ve ayarları ekran görüntüsü olarak paylaşıyorum.
    Tabii ekranda gördüğünüz seçeneklerin içine girdiğinizde farklı ayarlar çıkmakta..

Fabrika ayarlarında renkler derken? Tüm ayarları sıfırlayınca demek istediniz sanırım. Renkler nasıl görünmekte sizde?
    Birkaç örnek eklerseniz, yardımcı olmaya çalışırım. Örneklerin ebadını küçülterek yüklemenizi önemle rica ediyorum. Yoksa sayfa bozuluyor.

Kamera menüsü seçenekleri :

LENOVO S90 ANA KONU.. İNCELEME, GÖRÜŞLER, KULLANICI YORUMLARI..

.

.

.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 12 Ağustos 2015; 2:25:19 >

• Apple cakmasi mi? Apple ile alakası yok ürünün

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Apple cakmasi mi? Apple ile alakası yok ürünün

Öyle söyleniyor.

Yerli ve yabancı test platformları da aynı şeyi söylüyor

Birebir görüp incelediğinizde o hissi uyandırıyor.
  • vibeui çözünürlük seçeneği yerine en-boy oranı seçeneği veriyor. 4:3 13mp oluyor, 16:9 olursa 10mp falandı galiba, 1:1 seçerseniz daha düşük oluyor.

bu arada 7 saat ekran süresi süper. ufaklığa alalım derken bir tane de ben mi alsam ne
  • Menüler birebir aynı hocam. Sizde de çözünürlük ayarı yok. @MaDMaxiBo arkadaşın dediği gibi kamera yazılımına öyle bir özellik koymamışlar. Resimleri fırsat bulup yollayamadım ama bugün bir yerde başka bir S90 ile karşılaştırma imkanı bulduk. Orada açıkça gördük ki bizdeki telefonda bir sorun var. Uzaktaki cisimleri dağınık gösteriyor ve bir cisim geçerken görüntü diğer telefona göre takılarak gidiyor. Odaklamada biraz sıkıntı var. Ayrıca renkleri gerçekten daha puslu gösteriyor. Aldığımız yere götürüp değiştireceğiz telefonu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cyromancer

Menüler birebir aynı hocam. Sizde de çözünürlük ayarı yok. @MaDMaxiBo arkadaşın dediği gibi kamera yazılımına öyle bir özellik koymamışlar. Resimleri fırsat bulup yollayamadım ama bugün bir yerde başka bir S90 ile karşılaştırma imkanı bulduk. Orada açıkça gördük ki bizdeki telefonda bir sorun var. Uzaktaki cisimleri dağınık gösteriyor ve bir cisim geçerken görüntü diğer telefona göre takılarak gidiyor. Odaklamada biraz sıkıntı var. Ayrıca renkleri gerçekten daha puslu gösteriyor. Aldığımız yere götürüp değiştireceğiz telefonu.

Evet çözünürlüğü kademe kademe düşürme yok, görüntülerde paylaştığım gibi..

Bunun bence hiç gereği yok.. Özellikle cep telefonlarında..
    Varolan en yüksek çözünürlüğü kullanmalıyız.

Çünkü cep telefonlarının görüntü sensörleri zaten fotoğraf makinelerine göre küçük..
    Ayrıca lensleri çok ince bir kasaya sığdırıldığı için, bir fotoğraf makinesi kadar kaabiliyetli değil..

E bir de biz çözünürlüğü düşürürsek, fotoğraf kaltesini biraz daha düşüreceğiz aynı zamanda..

Bu yüzden o ayarın gerekli olmadığını düşünüyorum.

Telefonunuzdaki soruna gelince, bir an önce servise verin. Kamera donanımının komple değişmesi gerekiyor.
    Yeni bir cihaz verirler mi bilmiyorum ama eğer tamir ederlerse ve sorun düzelirse, bu şekilde de kullanabilirsiniz bence..

Bir yakınımın GM telefonunda benzer sorun vardı, tamir ile düzeldi. Sorunsuz çalışıyor.

• telefonu 2 aydır kullanıyorum. Çok stabil cihaz .Arayüzü sade ve hoş telefon hızlı,şarz bir günü rahat çıkarıyo.Eksilerine gelince : telefonda bildirim ışığı yok.Uygulama bildirimi gelince ekran uyanmıyor.Telefonun ön kamerası iyi ama arka kamerası 13mp değil de 4mp gibi çekiyor.Bu sıkıntı modelin genelinde var. kullanan arkadaşlar sadece sorunun kendi telefonunda olduğunu sanmasın.Telefonunun yazılımıyla oynayıp bozdum servise verdim allahtan yenisini yolladılar.Artık nasıl bozduysam işin içinden çıkamadılar.Yazılım 5.0.2 ye geçti ufak tefek eksikleri var inşallah onu da 5.1 de düzeltirler
  • Bu arada telefona s90-A global rom yükledim .Türkiye dışında çoğu yerde model çift hatlı.Çift hata uyarlanan rom bazen şebeke sorunu yaşatıyor .Ben a s90-A_S_S201_150506_ROW
    kodllu yazılımı arıyorum.Aldığımda cihaza bu yüklüydü ama nafile bulamıyorum.Yardımcı olabilecek birisi çıkar umarım.
  • anka4545 kullanıcısına yanıt
    Çift tıkla uyandırma yok ama ekran kapalıyken bile normal soldan sağa parağını sürüklediğinde ekran uyandırma özelliği var.Bunu da cihaz menüsünde özelliklik ayarlarında siyah ekran kilidi açma diye bir seçenek var orda normal ekran açma seçeneğinden aktif edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taxsulu

telefonu 2 aydır kullanıyorum. Çok stabil cihaz .Arayüzü sade ve hoş telefon hızlı,şarz bir günü rahat çıkarıyo.Eksilerine gelince : telefonda bildirim ışığı yok.Uygulama bildirimi gelince ekran uyanmıyor.Telefonun ön kamerası iyi ama arka kamerası 13mp değil de 4mp gibi çekiyor.Bu sıkıntı modelin genelinde var. kullanan arkadaşlar sadece sorunun kendi telefonunda olduğunu sanmasın.Telefonunun yazılımıyla oynayıp bozdum servise verdim allahtan yenisini yolladılar.Artık nasıl bozduysam işin içinden çıkamadılar.Yazılım 5.0.2 ye geçti ufak tefek eksikleri var inşallah onu da 5.1 de düzeltirler

Arka kamera konusunda neden öyle düşündüğünüzü bilmiyorum ama çekimleri gayet iyi.. Ön kameradan daha iyi..

Mesela size yüzde yüz krop edilmiş bir arka kamera fotosu ekleyeyim. Başlıkta bu fotoğrafın küçük halini paylaşmıştım.

Fotoğrafı full boy büyütüp (13mp) bir miktarını kestim.
    Hem krop parçası olarak, hem bütününü tekrar paylaşıyorum.

Görüldüğü gibi telefon kategorisi için gayet başarılı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 13 Ağustos 2015; 2:26:58 >

• valla hocam senin paylaştığın resimler güzel çıkmış. benim çektiğim resimlerde objeler kare kare çıkıyo.. İlk aldığımda acaba benim cihazımmı arızalı diye şüphelendim ama yeni cihaz geldi resimler yine eskisi gibi. Ben avea dan aldım. Avea nın sattığı cihazlar mı farklı acaba?
  • Mesela k3 not için telefon sabit olursa kamera yine iyi ama titreyip çekerse çok bozuluyor diyorlar yabancı inceleme sitelerinde.

Benzer bir durum olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 13 Ağustos 2015; 7:58:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.