Şimdi Ara

Lenovo PC pazarında payını artırıyor, Apple beşinciliğe yükseldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lenovo PC pazarında payını artırıyor, Apple beşinciliğe yükseldi

Uzun süredir durgun giden PC pazarında Microsoft'un ve donanım ortaklarının almaya çalıştığı tedbirler yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı ve en azından düşüşün yavaşladığına şahit oluyoruz. Durum böyle olunca PC üreticileri de satışlarını artırma eğilimine girdi. 

IDC tarafından yapılan yılın üçüncü çeyrek analizine göre geçen yıl HP'den liderliği devralan Lenovo halen bir numara ve pazar payını yüzde 20'ye çıkardı. Firma toplamda 15.7 milyon adet satış yaptı ve satışlarını da yüzde 11 artırdı. 

İkinci sıradaki HP, yüzde 5.1 artışla 14.7 milyon satış yaptı ve pazar payını 18.8'e yükseltti. Son çeyrekte en fazla artışı Acer yaşadı. Yüzde 11.4 büyüme yaşayan firma 6.6 milyon adet satış yaptı ve pazar payını da yüzde 8.4'e ulaştırdı.

Listede en büyük sürpriz ise Apple tarafından yapıldı. Birkaç farklı seriden oluşan Mac ailesi ile satış yapan Apple uzun süredir istikrarlı yükselişini dürdürüyordu ve yaklaşık 5 milyon satış ile beşinci sıraya oturmayı başardı. Firmanın pazar payı da yüzde 6.3 oldu. Samsung gibi devlerin dizüstü pazarından çekildiği bir dönemde Apple'ın MacBook ailesi ile başarılı satışlar yapması dikkate değer.

Pazarın geneline bakıldığında ise toplamda 78 milyon PC satışı yapıldığı görülüyor. Pazar yıllık bazda düşüşünü yüzde 1.7'de tutmuş durumda. Önümüzdeki dönemlerde de düşüşün süreceği ancak bunun yüzde 1 seviyesinin altında olacağı tahmin ediliyor. 

Kaynak:http://www.zdnet.com/lenovos-global-pc-market-share-hits-20-7000034499/

• ASUS yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

ASUS yok mu

Harbinden acer asusu geçmiş mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony ,samsung ,toshiba gibi firmaların pc pazarından çekilmasi lenovo,acer ve hp ye yaradı.
  • apple'ın pc pazarı seneler içinde daha da artacak. millet yeni yeni anlıyor mac kullanmanın nasıl birşey olduğunu ve milletin alım gücü de her geçen gün artıyor. ayrıca yeni bir cihaz alan artık en az 5 sene kullanırım kafasında bu yüzden apple tercih ediliyor. şu "oyun bile oynanmayan cihaza 2-3k para vereceğime gider son model oyun pcsi dizerim" ve "sadece facebook ve twitter'a girmek için o kadar para verilmez"'ciler bitse apple'ın önü çok açık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vasto Lorde

apple'ın pc pazarı seneler içinde daha da artacak. millet yeni yeni anlıyor mac kullanmanın nasıl birşey olduğunu ve milletin alım gücü de her geçen gün artıyor. ayrıca yeni bir cihaz alan artık en az 5 sene kullanırım kafasında bu yüzden apple tercih ediliyor. şu "oyun bile oynanmayan cihaza 2-3k para vereceğime gider son model oyun pcsi dizerim" ve "sadece facebook ve twitter'a girmek için o kadar para verilmez"'ciler bitse apple'ın önü çok açık.

ucuz ve kullanıcı dostu oldu da almadık mı dostum?

apple bu fiyat politikası ile devam ettiği sürece 1 tl vermem apple a

• 5 yıldır Macbook kullanıcısıyım ne format attım ne yavaşlama var.Virüs derdi desen 1 kere bile başım ağrımadı.Oyun için alınmıyorsa ve illa MS programları kullanmak zorunda değilseniz Macbook en iyi seçenketir.5 yıl içinde Normal bir dizüstü alsaydım 2 veya 3 kere değiştirmiştim ve daha pahalıya gelmişti bile.

• güzel haber teşekkürler dh

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

apple'ın pc pazarı seneler içinde daha da artacak. millet yeni yeni anlıyor mac kullanmanın nasıl birşey olduğunu ve milletin alım gücü de her geçen gün artıyor. ayrıca yeni bir cihaz alan artık en az 5 sene kullanırım kafasında bu yüzden apple tercih ediliyor. şu "oyun bile oynanmayan cihaza 2-3k para vereceğime gider son model oyun pcsi dizerim" ve "sadece facebook ve twitter'a girmek için o kadar para verilmez"'ciler bitse apple'ın önü çok açık.

paraya kıy al bi tane. yaptığın en iyi yatırım olduğunu düşüneceğine adım gibi eminim. bi kere alıyorsun sonuçta böyle bişeyi. 5 sene öncenin pcsiyle 5 sene öncesinin macini karşılaştır lütfen

• zaten sony, samsung, toshiba çekildi. diğerlerinin pazar payının artması çok normal.

• quote:

quote:

quote:

paraya kıy al bi tane. yaptığın en iyi yatırım olduğunu düşüneceğine adım gibi eminim. bi kere alıyorsun sonuçta böyle bişeyi. 5 sene öncenin pcsiyle 5 sene öncesinin macini karşılaştır lütfen

peki win8 filan kurabilirmiyim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

tabi ki. istersen direk hard diski bölüp pc açılırken os x veya windows hangisini kullanacaksan o an seçersin ya da os x'teyken uygulama penceresi şeklinde windows açabilirsin. 1 sene oldu mba alalı daha hiç windows eksikliği yaşamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tabi ki. istersen direk hard diski bölüp pc açılırken os x veya windows hangisini kullanacaksan o an seçersin ya da os x'teyken uygulama penceresi şeklinde windows açabilirsin. 1 sene oldu mba alalı daha hiç windows eksikliği yaşamadım.

Teşekkür ederim dostum şimdilik surface pro 3 kullanıyorum ama bunları bilmem iyi oldu ileride ciddi ciddi düşüneceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AYIBOGAN

5 yıldır Macbook kullanıcısıyım ne format attım ne yavaşlama var.Virüs derdi desen 1 kere bile başım ağrımadı.Oyun için alınmıyorsa ve illa MS programları kullanmak zorunda değilseniz Macbook en iyi seçenketir.5 yıl içinde Normal bir dizüstü alsaydım 2 veya 3 kere değiştirmiştim ve daha pahalıya gelmişti bile.

Cihazi oldugu gibi kullanirsan yavaslama olmaz ama is amacli kullanip biraz aplikasyon yuklendinmi maalesef yavasliyor..
    Virus derdi olmasa da bana gore arada format atmak gerekli cunku acilis hizi asiri yavasliyor ve kasmalar yapabiliyor folder acarken filan..

5 yilda normal ev kullanicisi normal bir pc laptop ta olsa sikinti yasamaz..7 sene kullandigim Sony Vaio'mdan ve sonrasinda 4 sene kullandigim Asus laptoptan dolayi tecrubeyle sabittir..

• Bundaki en büyük etki HP nin yeni kurumsal cihazlarında yaşadığı sorunlar etkendir. Lenovo aynı stabiliteyi sağlayabiliyorken HP yeni cihazlarında farklı farklı sorunlar yaşıyor. İş artık HP profesyonellerinin müdahalesine kadar gelmiş, hatta gelip araştırmalar yapmaya başlamışlardı.
    Lenovo IBM in izinden gidip bir de fiyatlarını aynı seviyede tutmaya devam ederse payını daha da arttıracaktır. Keşke serviste Thinkpad ve Thinkcentre seviyesindeki cihazlara verdiği önem kadar IdeaPad lere de verebilse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

Orijinalden alıntı: AYIBOGAN

5 yıldır Macbook kullanıcısıyım ne format attım ne yavaşlama var.Virüs derdi desen 1 kere bile başım ağrımadı.Oyun için alınmıyorsa ve illa MS programları kullanmak zorunda değilseniz Macbook en iyi seçenketir.5 yıl içinde Normal bir dizüstü alsaydım 2 veya 3 kere değiştirmiştim ve daha pahalıya gelmişti bile.

Cihazi oldugu gibi kullanirsan yavaslama olmaz ama is amacli kullanip biraz aplikasyon yuklendinmi maalesef yavasliyor..
    Virus derdi olmasa da bana gore arada format atmak gerekli cunku acilis hizi asiri yavasliyor ve kasmalar yapabiliyor folder acarken filan..

5 yilda normal ev kullanicisi normal bir pc laptop ta olsa sikinti yasamaz..7 sene kullandigim Sony Vaio'mdan ve sonrasinda 4 sene kullandigim Asus laptoptan dolayi tecrubeyle sabittir..

Ben sadece iş amaçlı kullanıyorum genelde resim dosyaları,mail ve klasik iwork dosyaları ile çalışmalarım oluyor.Sistemi çok zorlayacak uygulama veya programlar kullanmıyorum o konuda haklı olabilirsin daha profesyonel kullanım olsaydı belki daha farklı olabilirdi.Benim fikrim MS den her konuda daha daha stabil,güvenilir ve hızlı.Oyunlar için zaten konsol yetiyor.

• Dürdürüyordu?

• Asus nerde

• Mac'in piyasasının yükselmesinin bir nedeni de iPhone olmaktadır. iPhone'a uygulama veya design yapmak isteyen developer ve designer'lar mac almak zorunda kalıyor. Bu nedenle mac satışları iPhone'nun popülerliği ile doğru orantılı yükselecektir.

• Lenova hp dururken asus bunlarla kapışamaz bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.