Şimdi Ara

★★Lenovo P70-A Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü★Herşey İlk Sayfada★8.1 Romları Geldi★ (658. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.311
Cevap
127
Favori
528.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 656657658659660
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu ilk sayfadaki root dosyasında Android sürümü fark ediyor mu bende 5.1 varda bir sıkıntı çıkarır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazın camı hemen çiziliyor mu arkadaşlar?

Koruma kullanmayan varsa öğrenebilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frk_Plt

Cihazın camı hemen çiziliyor mu arkadaşlar?

Koruma kullanmayan varsa öğrenebilir miyim?
    2 Yıldan fazla oldu, ekranda çiziğim yok, cebime koyarken anahtar bozuk para vs. olmamasına dikkat ediyorum yetiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

2 Yıldan fazla oldu, ekranda çiziğim yok, cebime koyarken anahtar bozuk para vs. olmamasına dikkat ediyorum yetiyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ediyorum.

O zaman çizikler içindeki korumayı atıp, normal kullanalım :)

• Ben cm12.1 yukledim ama gapps flashlamayı unuttum. Simdi flashlamaya çalışıyorum ama twrp açılmıyor. Lütfen yardimci olur misuniz. Uygulamada yüklenmiyor.

• mart 2016'da aldığım lenovo p70 telefonum 22 haziran 2018 tarihiyle yani bugün hakkırahmetine kavuştu.
    en önemli ilk sorun, bundan 8 ay önce olmuştu, simkart girişi birden çalışmamaya başlamış ve telefon sürekli hata vermişti. servise yolladım ve bu sorun çözüldü. ardından mart başında telefon birden kendi kendine kapandı ve açılırken sürekli açılıp kapanıyordu, derken kendiliğinden düzeldi. daha sonra bu hata yine gerçekleşti ve bu sefer lenovo yazısından öteye gidemedi. ben de spflashtool ile yazılım attım, bu sayede düzeldi, derken bu sorun 2 haftada 1 tekrar oluşmaya başladı ve her seferinde yazılım atıyordum. bu hafta başında aynı sorun yine oldu, yazılım atayım dedim. bu sefer yazılım atamadım ve hata verdi sürekli. en sonunda telefon hiçbir şekilde tepki vermemeye başladı, yani şarja takınca led dahi yanmıyordu. semtimizdeki tamirciye gösterdim ve benim de tahmin ettiğim üzere anakartı yanmış. anlayacağınız telefon çöp oldu. tek şaşırdığım nokta, telefondaki bu asıl sorunun başlama zamanının direkt garantinin dolduğu aydan sonra başlaması.
  • ratsorizzo kullanıcısına yanıt
    hocam pm atcaktımda gönderilmiyor sana tlf çalışmıyprsa ekranına talibim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ratsorizzo

mart 2016'da aldığım lenovo p70 telefonum 22 haziran 2018 tarihiyle yani bugün hakkırahmetine kavuştu.
    en önemli ilk sorun, bundan 8 ay önce olmuştu, simkart girişi birden çalışmamaya başlamış ve telefon sürekli hata vermişti. servise yolladım ve bu sorun çözüldü. ardından mart başında telefon birden kendi kendine kapandı ve açılırken sürekli açılıp kapanıyordu, derken kendiliğinden düzeldi. daha sonra bu hata yine gerçekleşti ve bu sefer lenovo yazısından öteye gidemedi. ben de spflashtool ile yazılım attım, bu sayede düzeldi, derken bu sorun 2 haftada 1 tekrar oluşmaya başladı ve her seferinde yazılım atıyordum. bu hafta başında aynı sorun yine oldu, yazılım atayım dedim. bu sefer yazılım atamadım ve hata verdi sürekli. en sonunda telefon hiçbir şekilde tepki vermemeye başladı, yani şarja takınca led dahi yanmıyordu. semtimizdeki tamirciye gösterdim ve benim de tahmin ettiğim üzere anakartı yanmış. anlayacağınız telefon çöp oldu. tek şaşırdığım nokta, telefondaki bu asıl sorunun başlama zamanının direkt garantinin dolduğu aydan sonra başlaması.
    Geçmiş olsun diyelim. Aynı tarihte almışız telefonları, bende çok şükür kayda değer bir sorun oluşmadı çok şükür. İki sefer açılmadı o kadar. Tuş kombinasyonu yaparak açtım. Uygulama güncellemeli nedeniyle az biraz yavaşlama olsa da, ilk günkü pratikliği ile kullanmaya devam ediyorum.
  • Kasım 2015 ten beri çift hatla aktif kullanıyorum. 5 saat ekran süresi ile yola devam...

• Arkadaşlar benim bataryam sismisti telefon şarj olmuyodu şarj almiyodu. Bataryayi değiştirdim ama yine saatlerdir şarjda yüzde 36 olmuş. Ne olabilir başka arkadaşlar bataryayi da degistirdim

• ymtrgkbr Y kullanıcısına yanıt
    Farklı bir kablo ile denediniz mi?

• Hayır ama kablodan olcagini sanmıyorum kablo yeni önceden ediyordu

• Lenovo p70 anakartı yandı ,yaptıranlar var mı ? ne kadar tutuyor garantisi bitti.
  • İyi günler herkese bende telefon kapalıyken gelen smslerin telefon açılınca hemen gelmemesi sorunu var mesela biri bana 10 SMS atmış bu smsler 30 dk arayla 10 saat içinde yayıla yayıla geliyor bu hattın problemi mi Lenovo P70'in problemi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sambacı Golcü

İyi günler herkese bende telefon kapalıyken gelen smslerin telefon açılınca hemen gelmemesi sorunu var mesela biri bana 10 SMS atmış bu smsler 30 dk arayla 10 saat içinde yayıla yayıla geliyor bu hattın problemi mi Lenovo P70'in problemi mi?
    Yaklaşık bir saat gecikmeyle hepsi birden geldi de neden hemen gelmiyor acaba?

• Şebeke kaynaklı bence, geçen gün eşimin telefonuna da aynı şey olmuştu, hattı telekom ve mesajlar parti parti gelmişti, sonrasında düzeldi.
  • ratsorizzo kullanıcısına yanıt
    bende ki durum ile aynı sanırım. garanti kapsamı içinde bir çok sorun için garantiden çözüme ulaştım. ancak en sonunda telefon olduğu yerde hiç açılmamaya başlayınca yazılım atmaya çalıştım. Bu sefer de dediğiniz gibi telefon hiç tepki vermiyor. Son durum da garanti bittikten 1-2 ay sonrasına rastlıyor.
  • Merhaba arkadaşlar. Bu konudan baya bir faydalandim bunu en başta belirtmek isterim. Şuan kullandığım 3. Yılını doldurmuş Lenovo P70 im var üzerinde android lolipop 5.1 kurulu idi. Ben bunun yedeğini TWRP 2.6.8 ile alıp sonrasında nette Lenovo P70 için Oreo 8.1 rom ( lineage 15.1 ) yüklemek istedim. Yükleme için gerekli ayarları yaptım sonrasında install den hafıza kartındaki rom u gösterip kurmak istedim. Kurulum başladı baya bir aşama ilerliyor bitim mesajı vermeden pat diye kapatıyor kurulumu bitirmeden.

Şimdi size sorum

1. - Oreo 8.1i kuran oldu mu, olduysa nasıl yardımcı olur musunuz?

2. - TWRP menünün yeni (3. . . ) Versiyonunu nasıl yükleyebilirim yardımcı olur musunuz?

3. - almış olduğum yedeği geri yüklemek istedim ama geri yükleme yapmasına rağmen telefon açılmıyor neden olabilir? ( Yeni rom yukleyemez İsem bunu mecbur kullanacağım )

Ben nette bulduğum Lenovo P70e ait yabancı bir videodan yardım alıp oradaki dosyalar ile kurmayı denedim ama başarılı olamadım. Daha sonra bir şekilde flash tool ile lolipop 5.1i geri yükledim ama denemek istiyorum yeni rom u tel i kasmazsa bundan sonra bu yeni rom u kullanmak istiyorum.

• eyuperol E kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım ben daha önce Lenovo P70 için Oreo 8.1 romunu kurdum ve şimdi sana adım adım nasıl yapılacağını anlatıyorum. Kurmak isteyen arkadaşlara da rehber niteliğinde olur. Tamamen kendim hazırladım.

Öncelikle telefonunuzun şarjının en az %80 dolu olduğundan emin olun.

1. Driverları bilgisayara tanıtma :

http://www.mediafire.com/file/x12x3wz3zuqx2it/MTK+drivers.rar
    bu linkten driverları indirin ve masaüstüne çıkartın
    Sonra MTK klasörü içerisinden önce bunu kurun'u seçin ve kurulumu tamamlayın.
    Daha sonra aynı klasördeki İşletim sistemine uygun olan driveri kurun(Eğer Windows 10 kullanıyorsanız kurmadan önce başlat-ayarlar-güncelleştirme ve güvenlik-kurtarma-gelişmiş başlangıç-şimdi yeniden başlat-gelişmiş başlatma- sürücü imzalamasını devre dışı bırakın(7. seçenek) ve yeniden başlattıktan sonra windows 10 için olanı kurun(ekrana gelen yinede kur seçeneğini seçin) ve bittikten sonra pcyi yeniden başlatın.

2. Pcden Rom flashlama :

Şimdi telefona 64 bit rom kuracağız:
    https://yadi.sk/d/hE7zrV3HzcTbJ bu linkten romu indirin ve masaüstüne çıkartın.
    Daha sonra bu linktenhttp://spflashtool.com/download/SP_Flash_Tool_v5.1524.00.000.zip flash tool programını indirin ve açın option—download kısmındaki 2 kutuya tik koyun sonra Download only kısmını Upgrade olarak seçin.
    Scatter loading kısmından az önce indirdiğiniz 64 bit romu seçin telefonu kapatın programdan download seçeneğini seçin ve ardından telefonu usb kablosu ile kapalı halde pcye bağlayın flashlama otomatik olarak başlayacaktır. Bittikten sonra ekrana yeşil bir tik gelecektir. Ok dedikten sonra teli pcden çıkarmayın.

3. twrp kurma :

Bu linktenhttps://drive.google.com/file/d/10UsEKwGGmKwRyngr_0aFVaiI5ZFVfhNJ/view
    dosyayı indirin img olarak inecek şimdi telefon hala pcye bağlı olduğu halde flashladığımız 64 bit romun ana dosyalarındaki
    sadece recovery seçeneğini tik ile seçiyoruz daha sonra aynı satırın Location kısmına 2 defa tıklayarak az önce indirdiğiniz twrp3.2.1 img dosyasını seçiyoruz ve sadece recovery tikli halde flashlıyoruz işlem bittiğinde yeşil bir tik gözükmeli artık pcden telefonu çıkarabilirsiniz ve teli bir defa açıp 64bit romun yüklenmesini bekleyin.Ana ekrana gelip telefonu kapatın.

4. LineageOS 15.1 rom ve gapps indirme :

Bu linktenhttps://drive.google.com/file/d/1hvTvPCIRZh16xUP3VnFbU8np5IIywcvz/view
    LineageOS 15.1 romu indirin.
    Bu linkten dehttps://opengapps.org/
    (arm64-8.1-nano bu üç opsiyonu seçerek gapps paketini indirin.
    İndirdiğiniz rom ve gapps dosyasını zip dosyası halinde boş bir sd karta atın ve sd kartı telefon kapalı halde telefona takın.

5. LineageOS 15.1 rom ve gapps yükleme :

Telefon kapalı halde iken ses açma ve güç tuşlarına birlikte basın. Karşınıza TWRP ekranı çıkacak buradan
    Wipe'ı seçin ardından advenced wipe'ı seçin bu ekranda ise Dalvik, System, Data ve Cache seçeneklerine tik koyun ve swipe to wipe ile sağa kaydırın.
    Ardından back ile geri gelin şimdi romu yükleyeceğiz.
    İnstall'ı seçin buradan external sd'yi bulun ve lineage 15.1'i seçin ve swipe to confirm flash ile sağa kaydırarak flashlayın. yaklaşık 10 dk sürecek ve telelefon tekrar kendini twrp ekranında başlatacak.
    Şimdi gapps dosyasını flashlayacağız. Tekrar install seçilip external sd'den gapps dosyasını seçin ardından swipe to wipe ile sağa kaydırın.
    Sistemi yeniden başlatmadan önce ekrana gelen Wipecache/dalvik seçeneğini seçin ve swipe to wipe ile sağa kaydırın.
    Bittikten sonra Reboot System seçeneğini seçin ve Sistemi yeniden başlatın.
    Sisteme rom dosyası yüklenecek işlem yaklaşık 10 dk sürüyor ve ardından telefon açılacak.
    İşlemimiz bu kadar Oreo romunuz hayırlı olsun.
  • Black Swordsman kullanıcısına yanıt
    Hiç aklımda yoktu ama deneyeceğim ben de. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 656657658659660
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.