Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu) (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.466
Cevap
82
Favori
608.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ele.elec.eng.

Arkadaşlar selamlar,

Lenovo P2'nin ortalama ekran süresi ve bekleme süresi nedir?

Ayrıca telefon şebeke çekim kalitesinin daha düşük olduğu yerlerde (internetin 2g/3g'ye düştüğü özelliklede vodafone için) pil süresi ne kadar düşüyor?

Şimdiden teşekkürler.

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)

karma kullanım net bazen açık bazen kapalı.net kapalı derken ekran süresi benim için interneti temsil ediyor. yani tel kullanimdayken full netteyim. ekran parlaklığı ev ortamında genelde en düşük seviyelerde. dışarıda otomatikte. bekleme 4-5 gün, ekran süresi 15 in altına düşmüyor. güç ayarlarından gereksiz arka plan uygulamalar kapalı. hat turkcell..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-16F114518 -- 20 Mart 2017; 21:30:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dstrykmrs

quote:

Orijinalden alıntı: yunusmessi

quote:

Arkadaşlar bende lenovo p2 almayı düşünüyorum. Şimdi acaba 1700-1800 tl civarında teknosa media markt gibi mağazalardan mı alsam yoksa internetten 1550-1650 tl civarında yaklaşık 100-150 tl daha ucuza mı alsam karar veremedim.

İnternetten ucuza alan arkadaşlar var mı ? Güvenilir mi ? Acaba mağazadan mı alsam yada daha ucuza internetten mi ?

Ben hepsiburadadan aldım gayet iyiydi hatta sabah 11-12 gibi sipariş verdim akşamına geldi hemen

Kaça aldınız hocam ?

http://www.hepsiburada.com/lenovo-p2-lenovo-turkiye-garantili-p-HBV000002O1OM?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CK3vsvnc5dICFTgo0wodf7IJwg

Buyur hocam

• Öncelikle teşekkürler,

İnterneti hiç kapatmadan denediniz mi, bu durumda süreler nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2 gün önce lenovo p2 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Telefon hakkındaki bazı görüşlerimi söylemek istiyorum:

Öncelikle pil konusunda efsane bir telefon ve kullandıkça şunu anlıyorsun batarya deyip geçmemek lazım batarya bir telefonun en önemli özelliklerinden biri. Ben telefonu çok kullanan biriyim, önceki telefonlarımda telefonun parlaklığını sıfır yaparak kullanırdım her özelliğini kısardım bakmam gereken ama erteleyebileceğim bazı isteklerimi eve gidince şarja takar öyle yaparım derdim. Eve gelip telefonu şarja takıyorum 1saat-2saat telefondan bu yüzden uzak kalıyordum. Böyle sıkıntıları boşuna çektğimi anladım. Benim için telefonda en önemli özellik hız, arayüzü hızı, internete giriş uygulamalara giriş hiç takılmadan, ve tabi bunlara kullanmak için telefona batarya lazım. 4Gb rami olduğu için telefonu kullanırken ortalama 2gb ram boşta kalıyor ki bu telefonu hiç takılmadan kullanabilmemizi sağlıyor.

Bu arada bazı arkadaşlar 3.5gb ram gözüküyor demiş, bende 4gb ram gözüküyor, arkadaşlar sizin telefonda bir sıkıntı olabilir dikkat edin.

Telefonda bir kere denemek için whatsapp ses kaydettim gerçektende kötü kaydetti.

Kamera olarak da ortalama bir kamerası var. Yani sorarlarsa evet kamerası var dersiniz ve kullanırsınız da fotoğraf çeker ama çok kaliteli diyemezsiniz, 5 üzerinden 3buçuk gibi bir not verilebilir.

Sonuç olarak telefon mukemmel en azından benim için, çünkü bataryası ve akıcılığı mükemml telefonun banada bunlar gerek sadece. Son bir not, batarya gerçektende telefon için çok önemli bir özellik bir kere kullanın şu kafa rahatlığını yaşayın anlayacaksınız.

Ayarlar-Bellek tıklarsan 3.5 gb toplam ram miktarını görürsün hocam, yoksa telefon hakkına kısmında 4 gb yazıyor normal

• ele.elec.eng. kullanıcısına yanıt
    denemedim ama prk fark olacağını sanmıyorum. şarj konusunda üstüne tel yok zaten. gsmarena battery test te birinci sırada.. aklında extra soru varsa sorabilirsin. bende alırken baya araştırma yaptım. parasını son kuruşuna kadar hak ediyor.bu arada rootla dahi 40 takla atarak extra app lerle yapacağın ayarlari standart olarak sunmuşlar. kasma vs hiç yaşamadım zaten standart Android e sadık kalınmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-16F114518 -- 20 Mart 2017; 22:3:31 >
  • daha önce cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

güç tüketimi kısmıyla ilgili bir sorum olacak. radyo neden hiç kullanılmamasına rağmen bu kadar güç tükettiği gözüküyor?

• orda geçen radyo 'sinyal gücü' yani telefonun çekimi. bildiğiniz radyo değil. zaten solundaki sinyal çubuklarından da belli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-16F114518 -- 20 Mart 2017; 22:7:6 >
  • Çok teşekkürler. Dezavantajları neler peki? Şuan ki telefonum s7 edge ama çalıştığım yerde çekim pek iyi değil ve s7 edge çekim kalitesi düşünce çok pil tüketiyor. Bunun dışında çok memnunum ama lenovo eğer diğer konularda da tatmin ederse almayı düşünüyorum.

• benim de aklıma ilk gelen oydu, teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bende lenovo p2 almayı düşünüyorum. Şimdi acaba 1700-1800 tl civarında teknosa media markt gibi mağazalardan mı alsam yoksa internetten 1550-1650 tl civarında yaklaşık 100-150 tl daha ucuza mı alsam karar veremedim.

İnternetten ucuza alan arkadaşlar var mı ? Güvenilir mi ? Acaba mağazadan mı alsam yada daha ucuza internetten mi ?

Ben hepsiburadadan aldım gayet iyiydi hatta sabah 11-12 gibi sipariş verdim akşamına geldi hemen

Kaça aldınız hocam ?

http://www.hepsiburada.com/lenovo-p2-lenovo-turkiye-garantili-p-HBV000002O1OM?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CK3vsvnc5dICFTgo0wodf7IJwg

Buyur hocam

Hayırlı olsun.

Hocam peki peşin mi aldınız ? Taksit seçenekleri var mı ? Taksitle olsa benim için daha iyi olur.

• ele.elec.eng. kullanıcısına yanıt
    s7 kullanmadım kıyas yapamam ama çekim olarak fark eder mi bilemiyorum. hangi operatör cekimi iyi ise ona geçmeyi deneyebilirsin onun dışında 3g/4g çekimi fark ediyor. full kapalı kılıf yerine daha açık kılıf tercih edebilirsin telefon çekecem çekecem diye kazınmaz..nitekim p2 kutu içinden çıkan plastik şeffaf kılıfta anten yerleri açık bırakmış. full kapatıp giriş yerlerini açık bırakabilirdi. s7 ye göre kamera gündüz çekimi fark etmese de gece fark eder.. batarya odaklı bir telefon şarjda 3 e katlar galiba.. home butonu 3 işlevli tuşa dönüşüyor isterseniz ekrandaki sanal tuslar kapanıyor. home butonu dokunmatik işleve geçiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: balpaslan38

ben mediamarkt tan nakit 1559a almıştım lenovo tr garantili (internetten değil) . netten alma olayina da gelirsek diğer firmaları bilemem.. ama mediamarkt ta saat 22 de başlayan gece kuşu indirimleri oluyor ordan da yakalayabilirsin. olmazsa hafta sonları mediamarkt a bak..

İyi fiyata almışsınız. Media marktta indirimsiz fiyat şu anda 1799 tl. Taksit yaparlar mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dstrykmrs -- 21 Mart 2017; 4:13:43 >
  • karta taksit olayı yok. karttan tek çekim yapıp bankayı arayıp böldülerebilirsin yalniz vade farkı oluyor. bunun dışında diğer seçenek kredi kullanarak almak. mediamarkt içinde kredi sorgulama vs yapıyorlar birde Vodafone anlaşması vardı galiba detayını bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

https://forum.donanimhaber.com/lenovo-p2-objektif-bakis-bakmadan-almamali--124893746#124893746

telefon ile ilgili herşeyi yazdım sanırım artık şu gömme işleri biter diye umuyorum.

pişman olanlarda inşaallah zararsız satarda herkes kurtulmuş olur.

Harika olmuş

Ben 15 gündür kullanıyorum cihazı benim için tek sıkıntı oynadığım tek oyunda onuda 7 ile çözecekler diye tahmin ediyorum. Telefondan sabah benden önce kalkıp çayı demlemesini beklemiyorum gayet yeterli makine

• quote:

Orijinalden alıntı: tam1marjinal

quote:

2 gün önce lenovo p2 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Telefon hakkındaki bazı görüşlerimi söylemek istiyorum:

Öncelikle pil konusunda efsane bir telefon ve kullandıkça şunu anlıyorsun batarya deyip geçmemek lazım batarya bir telefonun en önemli özelliklerinden biri. Ben telefonu çok kullanan biriyim, önceki telefonlarımda telefonun parlaklığını sıfır yaparak kullanırdım her özelliğini kısardım bakmam gereken ama erteleyebileceğim bazı isteklerimi eve gidince şarja takar öyle yaparım derdim. Eve gelip telefonu şarja takıyorum 1saat-2saat telefondan bu yüzden uzak kalıyordum. Böyle sıkıntıları boşuna çektğimi anladım. Benim için telefonda en önemli özellik hız, arayüzü hızı, internete giriş uygulamalara giriş hiç takılmadan, ve tabi bunlara kullanmak için telefona batarya lazım. 4Gb rami olduğu için telefonu kullanırken ortalama 2gb ram boşta kalıyor ki bu telefonu hiç takılmadan kullanabilmemizi sağlıyor.

Bu arada bazı arkadaşlar 3.5gb ram gözüküyor demiş, bende 4gb ram gözüküyor, arkadaşlar sizin telefonda bir sıkıntı olabilir dikkat edin.

Telefonda bir kere denemek için whatsapp ses kaydettim gerçektende kötü kaydetti.

Kamera olarak da ortalama bir kamerası var. Yani sorarlarsa evet kamerası var dersiniz ve kullanırsınız da fotoğraf çeker ama çok kaliteli diyemezsiniz, 5 üzerinden 3buçuk gibi bir not verilebilir.

Sonuç olarak telefon mukemmel en azından benim için, çünkü bataryası ve akıcılığı mükemml telefonun banada bunlar gerek sadece. Son bir not, batarya gerçektende telefon için çok önemli bir özellik bir kere kullanın şu kafa rahatlığını yaşayın anlayacaksınız.

Ayarlar-Bellek tıklarsan 3.5 gb toplam ram miktarını görürsün hocam, yoksa telefon hakkına kısmında 4 gb yazıyor normal

Haklısınız hocam :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kaça aldınız hocam ?

Buyur hocam

Hayırlı olsun.

Hocam peki peşin mi aldınız ? Taksit seçenekleri var mı ? Taksitle olsa benim için daha iyi olur.

Hocam, normal kredi kartlarına taksit yok, sadece ticari kredi kartlarına üstüne hiçbir ek ücret koymadan taksit yapıyor. Ben babamın bir esnaf arkadaşından rica ettim onun ticari kredi kartıyla 5taksit yapıp aldım. bu taksit sayısı bankadan bankaya değişiyor.

• P2 alacakken htc 10 aldım. Ama hala p2'nin pil süresini merak ediyorum. Geçen teşhirde kurcaladim almalı mıyım

• Ekranın altında bulunan 3 tuşun görevini home button üzerinden dokunmatik olarak yapabiliyoruz yani? Güzel özellikmiş.

• kreat kullanıcısına yanıt
    Bu gün deniz kenarında p2'nin hoporlöründen son ses 4 saat kadar mp3 dinledim, % 95'den, % 60'a indi bence çok iyi.
  • Şuan p2yle 5. Günüm ve 5. Yıla kadar kullanabilirim hissi var. Sevdim çekinmeden alın. Ufak tefek sorunlar her elektronik üründe var takılmayın alın ve kullanın soruları olanlar sorabilirler. Siyah renk öneririm.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.