Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu) (420. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.467
Cevap
82
Favori
608.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şarj aleti dediğiniz, adaptör değil mi? Kabloyu değiştirdim ama adaptör aynı bende, yine 2 saat kadar sürede %100 şarj oluyor.

• Batarya artık pes etmek üzere. Gitgide ekran süresi azalıyor. Bir batarya değişikliği yapsak yine de adam olmaz değil mi bu ?

• lenovo p2

whatsapp ta birileri bir şeyler yazınca boyna yukarıdan açılır pencere geliyor ve o anda telefonda bir şeyler yapıyor isem yapmamı engelliyor. insanlarda nedense cümlede ki kelimeleri yan yana yazıp cümle kurmaktansa her 1 kelimeyi yazıp göndermeyi tercih ediyorlar. Örnek :

Merhaba

bugün

nasılsın

saat

kaçta

buluşalım

işin

var mı?

o zaman ardarda mesaj geliyor ve boyna yukarıdan pencere iniyor. telefonu kullanmamı engelliyor bu durum. bunu nasıl kapata birim?

• Keşke birisi cevap verseydi. Yok mu böyle bir sorun yaşayan

• vocalise38 V kullanıcısına yanıt

Kolay gelsin pusula kullanamıyorum ne yapmam lazım cihazınız pusula özelliğini desteklemiyor diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Cihaza uzun bir aradan sonra Oreo 8.1e geçmeyi düşündüm ve araştırmalarımın sonucunda bu custom romu kurmuş bulunmaktayım;→ ROM][8.1.0_r48][OFFICIAL] AospExtended ROM V5.8 [DUI]

Ben magma kernel ile beraber yükledim batarya daha performanslı olsun diye çok farketti.

İmkanı olan bunu yüklesin derim eğerki bootloader kilidiniz açıksa tabi artı gerekli olan twrp recovery ile beraber flash ediniz temiz kurulum yaptıktan sonra telefon inanılmaz derecede sorunsuz çalışmakta.

Yüklediğim romun ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen bu xda sayfasından ulaşabilirsiniz>

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)
    Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)xda forums
    [ROM][8.1.0_r48][OFFICIAL] AospExtended ROM V5.8 [DUI]
    https://forum.xda-developers.com/t/rom-8-1-0_r48-official-aospextended-rom-v5-8-dui.3774641/

• Hocam böyle bir şey yüklersek NFC çalışmıyor mu ? Benim için en önemli şey NFC o yüzden soruyorum.

• dekonline kullanıcısına yanıt

Şunu belirteyim ben Android 7.1.2 Viperos sürümüne yinede döndüm çünkü oreoda batarya sanki sonradan hemen eksiltiyordu gibi oldu aslında hepsi çalışmaktaydı nfc hakkında bilgim yok malesef.

Önce stock romu fastbootla yükledim sonra android 7.1.2yi yaptım temiz kurulum olsun diye.

İsteyen son sürüm 7.1.2 14-4-2018 Viperos linki verebilirim.

• MuRaTx38. kullanıcısına yanıt
    Fastboot yükleme nasıl oluyor hocam anlatır mısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adb dosyasının içine tümüyle kopyala stock romu sonra sırasıyla komutları yazıp (kopyala yapıştır) tekerteker yüklenecek.

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)androidfilehost
    P2a42_S244_170725_ROW_fastboot.7z | by Abhayruparel for P2
    https://androidfilehost.com/?fid=889764386195924600

• Merhaba,

Lenovo P2 cihazım arızalandı, anakart satan var mı ?

• dekonline kullanıcısına yanıt

Hakikaten öyle ama bende bayağı hor kullandım. Pubg çıktığı zamanlarda deli gibi oynamıştım. Bundan dolayı kısa aralıklarla şarj deşarja maruz kaldı batarya atıyorum 3 el oyun atıyordum %60tan %30a iniyordu. Şarja takıp yemek yiyip devam ediyordum. Şu an ölü gibi bir şey ilk günden eser kalmadı güç bela 1 günü çıkartıyor. Dolap uygulamasından sıfır orjinal batarya buldum. Alan adam telefona takamadan telefonun ekranı kırılmış. O da vazgeçip satmaya karar vermiş. İndirimlerle 47 lira gibi bir fiyata geldi bana taktıracak birini bulursam size sonuçları paylaşırım. İlk günkü haline dönmesini tabiki beklemiyorum fakat en azından kullanımda 10 saat ekran süresi alsam gittiği yere kadar kullanmaya devam edeceğim. Aradığım her şeyi bana sunan bir cihaz. Değiştirmek istemiyorum. Şu an telefonlarda ateş pahası, benim işimi görüyor açıkçası. 4 sene boyunca tepe tepe kullandım banamısın demedi. Şu an ki sonuçları ise şöyle:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heisenbergin asistanı -- 3 Kasım 2021; 19:26:26 >

• Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt
    En azından 10 saat ekran süresi diyorsun ya hocam en iyi halinde kaç saat ekran süresi alıyordun

• müzikadamı kullanıcısına yanıt

Ekranı kirik p2 var. Çalışıyor problemsiz.

• Lenovo p2 cihazım var. Kutu adaptör dahil. Ekranı kirik.
    Yedek parça isteyen olursa PM atsın.
    Oppo cihaz aldım yoksa çok memnundum bu cihazdan.
    Hiç root atılmadı custom rom kurulmadı.

• babapars B kullanıcısına yanıt

Abartmış olmayayım konuda biraz araştırma yaparsan görürsün yanlış hatırlamıyorsam 16 saate yakın ekran açık görenler vardı. Standart kullananlar 3 günde bir eko kullananlar haftada 1 şarj ediyordu bu cihazı ilk çıktığında. Snap625 acayip verimli bir işlemci şu an için bile böyledir. Amoled ekranın az güç tüketimi ve 5100 mah gibi bir batarya ile hakikaten rakipsiz bir cihazdı zamanında. Birde şu var lenovo bu cihazı tasarlarken mühendislik sınırlarını sonuna kadar zorlamış, 5100 mah gibi devasa bir bataryayı 8.3 mm gibi gayet makul bir kalınlıkta kullanıcıya sunabilmiş. Şu an ki 5000 mah üstü bataryalı cihazlara bakarsan bunu daha iyi anlarsın hepsi kalas gibi. Bir diğer hususta bu bataryanın yan sanayileri aynı boyutta fakat 5100 değil 5000 mah sırf bundan dolayı orjinal hiç kullanılmamış batarya aradım. Eski üretimde olsa yan sanayilerden çok daha dayanıklı olacağı kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heisenbergin asistanı -- 3 Kasım 2021; 21:2:4 >
  • Bataryayı pazar günü taktırdım. 100e kadar şarj ettim ve sonuçlar aşağıda. Beni bayağı tatmin etti. İlk günkü hali olmasada halen daha iş yapar. En azından 10 saat ekran açık süresi bekliyordum, 10 saati aştı, 2017 temmuz üretimli bir batarya için gayet iyi, kayıp neredeyse çok çok az. Bu arada kullanım senaryosu yoğun kullanım, konum, hücresel daima açıktı, bluetooth yine hatrı sayılır bir süre açıktı, parlaklık otomatik ayarda idi. Güç tasarrufunda kullansam 14 saati zorlardım muhtemelen. Halen daha yeni çıkan cihazlara kafa tutabilecek güçte ve verimlilikte. Kalaşnikof tüfeği gibi telefon. Bataryayı taktırdığım telefoncu bile kullanan arkadaşlarım var memnunlar dedi.

• Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt
    İyi günler de kullanın inşallah kapasite kaybı olmamış hiç demekki

• Aynen katılıyorum bu telefon yeni çıkan 5000lik bataryalı cihazlara kafa tutar , ben yurtdışında olduğum için şebeke fazla pili bitirmiyor fakat Turkiyeye vardığımızda tabiki fark ediyor biraz fazla eksiliyor pili oda normaldir.
    Şimdiye kadar hiç ağır programlar yada oyunlar oynamadığımız için pili ilk günkü gibi ve bu 4 sene geçmesine rağmen asla sorun çıkarmadı.
    Mesela yurtdışında pili 3 gün gidiyorsa 7-8 saat ekran süresi ortalama ve sadece whatssapp facebook ve gezinmek icin yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuRaTx38. -- 19 Kasım 2021; 13:25:13 >
  • Batarya konusunda bu telefon dünyanın en iyi telefonu olabilir. Lineage os 16 android 9 yüklü, gapps (google uygulamaları-servisleri), facebook instagram vs yok. Whatsapp, chrome (kiwi browser) fln var sadece. Bu sistemle bir keresinde tam 19 SAAT EKRAN ÖMRÜ gördüm. Yalan yok. Rekor kırmış olabilirim.

Edit: Telefon 4 yıllık 5.yılına yeni girdi daha pili değistirmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_mahmutpek -- 15 Kasım 2021; 19:19:17 >

• 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.