Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8.000
Cevap
104
Favori
533.510
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Lenovo >> Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)
Giriş
    1420 Mesaj
    Daha önce de sordum. Tekrar sorayım ekran yanığı ile ilgili tecrübesi olan var mı? Yani garanti kapsamında onarım yapılıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: motomurat

Daha önce de sordum. Tekrar sorayım ekran yanığı ile ilgili tecrübesi olan var mı? Yani garanti kapsamında onarım yapılıyor mu?
    Ekran yanıklığı nedir ghost screen ise bende de aynı sorun oluştu.

ಠ╭╮ಠ
  • Binbaşı
    1420 Mesaj

Evet doğrudur. Sanırım telefon kullanıcıları buna "ghost screen" diyor. Biz Plazma TV kullananlar daha çok ekran yanığı "screen burn" diyoruz buna. Benim telin alt bari resmen görünür oldu. Çok umursadigim bir şey değil. Lakin garanti kapsamında onarım yapılıyor ise göndermek istiyorum. Ayrıca bu durum uzun süredir var. Fakat başka telefonum olmadığı için bir türlü gonderemedim.

|
    |
    steganography kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İlk 6 ayda yaktığımdan uzun tecrübelerim var. Garantinin karşılayacağını sanmadığımdan göndermeye çalışmadım. Bkz: Kullanıcı hatası. Zaten yine olacak. Sadece daha fazla olmamasını diliyorum.

|
    |
    motomurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam kullanıcı hatası denebilecek bir durum değil bu durum aslında. Ama dediğiniz gibi ülkemizde maalesef böyle oluyor. Mesela plazma TV lerimizin kullanım kılavuzlarinda, aynı yerde uzun süre duran ikon vb. Ekranda alıkonulabilecegi konusunda uyarılar var. Bu yüzden sürekli kanal değişimi yapılır veya ekran zoom edilip bu durumun önüne geçmeye çalışırdık. Tabi şimdi pek umursamiyoruz o ayrı. Lakin bu telefonun alt barinda sanal tuşlar var. Öyle tasarlanmış bizim suçumuz ne yahu. Sanal tuşlar fiziksel sel tuşa döndü Yedek telefon olsa inanın gönderip olacaklara bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 24 Mart 2019; 21:40:39 >
    |
    |
    Ext4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Telefonu alalı 1 yıl oldu ama benim batarya öldü galiba. Başlarda 3 günü çıkarıyordu şimdi 2 günü zar zor çıkarıyor. Sabah 100'den alıp elimden düşürmediğim zaman bile gece %30 kalıyordu şimdi %2 kalmış durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Thor10dor

Telefonu alalı 1 yıl oldu ama benim batarya öldü galiba. Başlarda 3 günü çıkarıyordu şimdi 2 günü zar zor çıkarıyor. Sabah 100'den alıp elimden düşürmediğim zaman bile gece %30 kalıyordu şimdi %2 kalmış durumda.
    Benim de 1.5 sene oldu neredeyse 12 saat falan ekran süresi verirdi 10 buçuk falan oluyor artık ama yeter de artar. Batarya bulabilsem alırdım direk.
    |
    |

Kullanıcı hatası diyip ücretlendirme yapmaları yüksek ihtimal ama diretin! Kullanıcı hatası değil üretim hatasıdır, ayıplı üründür. İsterse 3. veya 4. senede oluşsun. Siz telefonu düşürmemiş ekrana bir şey yapmamışsınız. Zaten onu kendiniz oluşturamazsınız. Ücretlendirilme çıkarılırsa reddedin ve faturalandırma isteyip onu da isteyin ve belgeyi alıp tüketici hakem heyetine gidin. Ücretsiz değiştirilmesi gerektiğini eğer olmazsa ücret iadesi istediğinizi bildirin. Hakem heyeti 3-4 ay sonra sizi haklı bulur ve büyük ihtimal iade karar verilir. Tabi garantiye vermeden telefonun fotoğraflarını her açıdan çek. Fotoğrafların üstünde tarih de yazsın telefondan ayarla onu. Bunları da ver. Bakın ben düşürmedim kırık çizik yok maksadıyla bulunsun.
    |
    |
    motomurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yaklaşık 2 Yıldır P2'yi kullanıyorum, 4GB Ram 1080P çözünürlük 5100 mAh bataryasıyla ne kadar cazip geliyor değil mi ? Telefonun fiyatı günümüz özellikleriyle günümüzde aynı fiyata bu özellikleri de bulamıyoruz doğuru.

Çok sevdim telefonu gerçekten. 2017'de besin zehirlenmesi geçirdiğimde 1 Hafta boyunca şarj etmedim ve 7 günün sonunda şarjı %37 idi.

Ancak günümüze geldiğinde anladım ki telefonu sadece bataryası için almışım. Pil daha sonrasında haliyle öldü.

Hala iyi telefonlardan birisi, ne yazık ki artık satışta değil, 3 yıllık bir ürün.

General Mobile Discovery Elite Modelini Üvey evlat olarak ilan ettiyse Lenovo'da aynı şeyi P2'ye yaptı.

Android sürümleri yükselir ve telefonlara destek verilirken, P2 7.0 takıldı kaldı. KVK Teknik servis desen allaha emanet. 2 Yılda, 3 kez göndermeme rağmen Test ok diyip gönderdiler batarya ölü hale geldi.

ABD'de kanuna göre bir üretici 5 yıl boyunca bir ürüne güncelleme desteği vermek zorunda. Lakin P2 kaç yıldır 7.0'da

Lenovo Ürününe sahip çıkmıyorken teknik servis neden çıksın?

Mayıs ayında garanti bitiyor, bu ay gönderdiğimde yine aynı şeyi uyguladılar ve artık canıma tak dedi ve konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyorum.

Yeni cihaz arıyorum, aklımda Xiaomi Black Shark 2 var, ülkemizde satışa girmesini bekliyorum.
    Lakin telefonun özelliklerine bakınca günümüz markaların modelleri aşağı yukarı aynı özelliklere sahip. bazen bir kaç yıl daha böyle mi kalmalıyım diye düşünüyorum ama böyle babacan bir telefona yapılanlar aklıma geldikçe tadım kaçıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaN. -- 29 Mart 2019; 2:44:37 >
    |
    |
    Pil konusunda bende aynı şekilde ilk aldığım zamanlarda 3 gün gidiyordu, son zamanlarda 2 günü zor çıkartıyordu. Ayrıca hızlı sarj sıkıntısı yaşıyordum bazen hiç yapmıyordu bazen arada kafasına göre bir hızlı bir normal sarj oluyordu.
    Bu konuya geçen haftalarda yazmıştım, ekranım kırıldı , kvk ya gittim 520 TL fiyat verdiler, dokunmatik full çalışıyordu ancak işte görüntü kötüydü.
    Ekranı verirken hızlı sarj ve pil iyi değil artık diye söylemiştim, pili garanti kapsamında değiştirdiler.
    Şimdi yine 3 gün gidiyor sarjı ve 11 saat ekran süresi alıyorum. ( eski pil ile 8 saat civarındaydı )

1100 TL ye aldığım telefonu ( N11 ,11.11 indirimleri ile ) 600 TL ekran değişimine verdim ( kredi kartına taksit yaptırdım vade farkı aldılar )
    Fiyat çok gelmişti ama bu haliyle boşa çıkan telefonu neredeyse sıfır gibi oldu ve bu model gibi bir telefon bulmak zor gibi şu an.

Şu an tek sıkıntı , ekrana 2 kez arda arda dokununca açılma özelliği çalışmıyor, çok kullanıyordum
    hala alışkanlık deniyorum açılmıyor, götürsem sanırım bunun için yardımcı olabilirler.
    |
    |
  • Benimde garanti bitmesine 10 gün kala elimden düştü baya kalın kılıfda fayda etmedi ön camda hiçbirşey yok LCD ekran kırıldı sanırım .garantiyr yolluycam bakalım .yaptırıp yaptırmamakta kararsızım.bu tarz telefon yok maalesef .aptal Lenovo bi p3 çıkarsa hemen alırdım.malesef yerine alacak telefon yok .powerbanklı günler bekliyor sanırım beni :)o kadar özellik koyup 3000 pil koyuyor denyolar.oppo Rx 17 pro fena değil gibi Onuda yamyam lar satıyor. Kötünün iyisi Asus pro alıcam
    yada pwerbank taşıtacak başka tel.

4 bine kadar telefon önerilerinize açığım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killcrushdestroy -- 29 Mart 2019; 20:39:18 >

|
    |

Orijinalden alıntı: Killcrushdestroy

Benimde garanti bitmesine 10 gün kala elimden düştü baya kalın kılıfda fayda etmedi ön camda hiçbirşey yok LCD ekran kırıldı sanırım .garantiyr yolluycam bakalım .yaptırıp yaptırmamakta kararsızım.bu tarz telefon yok maalesef .aptal Lenovo bi p3 çıkarsa hemen alırdım.malesef yerine alacak telefon yok .powerbanklı günler bekliyor sanırım beni :)o kadar özellik koyup 3000 pil koyuyor denyolar.oppo Rx 17 pro fena değil gibi Onuda yamyam lar satıyor. Kötünün iyisi Asus pro alıcam
    yada pwerbank taşıtacak başka tel.

4 bine kadar telefon önerilerinize açığım:)
    Hocam M20 var alternatif arıyorsan 1600 TL olması lazım.
    |
    |

Ülkemize yeni gelmiş olan Xiaomi Redmi Note7 tavsiye ederim. Fazla para vereceğim derseniz de Nokia 7 Plus. Bir telefona 3.000 TL den fazla para verilmesine karşıyım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Killcrushdestroy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3795 Mesaj
    Efsane birşey demeye gerek Yok 16 aylık p2

|
    |

|
    |
    KVK umarım Lenovo ile anlaşmasını devam ettirir. İleride batarya veya herhangi bir parça sıkıntısı olursa kullanıcı ağırlığı açısından sıkıntı olmaması için devam eder KVK umarım. Zira p2 den vazgeçmek mümkün değil büyük rahatlık.

ben de çok memnunum ama dün teli kapatırken fazladan bi tuşa basmışım ve fastboot modu ekranı var şuan. çıkamıyorum da, kapatıp açsam da aynı ekran geliyor. güvenlik amaçlı sanırım. belki çözümü tuşlara basmaktır kenardaki ama kombinasyonu bilmiyorum. bilginiz var mıydı bu konuda?

|
    |
    ne diyorum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Xda'daki mesajınızda da ayrıntı verseydiniz keşke. Ses tuşlarıyla start yazısını görene kadar ilerleyin ve güç tuşuna basıp açın.

|
    |
    0rmantik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

start işlemiyor hocam, bastığımda Locked'in altı ve üstündeki 2 kısım yanıp sönüyor. barcodes ve poweroff aktif. onlar kullanılıyor.
    tabletle çektiğim için net değil pek ama ekran bu :https://i.hizliresim.com/NnQWja.jpg

|
    |
    Ext4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
haberler
seo paketleri
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.