Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu) (385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.467
Cevap
82
Favori
608.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vuysal

CrDroid ve LineageOs yükledim ben (Android 9 Pie)
    CrDroid daha kullanışlı gibi geldi.

Alıntıları Göster
    Ne gibi buglar var hocam şuan crdroid'de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angry Toad

Ne gibi buglar var hocam şuan crdroid'de?

Alıntıları Göster
    Çalışmayan birşey yok şimdilik gördüğüm kadarı ile
    https://forum.xda-developers.com/lenovo-p2/development/rom-crdroid-5-0-t3858744

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam takip ediyorum ben de yorumları buradan ama sinir bozucu ufak tefekte olsa buglar var mı demek istemiştim ben. Yoksa herkes gayet stabil diyor ama s3 zamanından sinir bozucu şeyler hatırlıyorum neredeyse kusursuz diyebileceğim rom pek yoktu o yüzden.

• quote:

Alıntıları Göster
    Şarjda fark etti mi olumlu ya da olumsuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: filozof86

Şarjda fark etti mi olumlu ya da olumsuz?

Alıntıları Göster
    Şarj süresi aynı hocam
    ama orjinal romdaki güç tasarrufu modunu aramıyor değilim
    yandaki tuşu yukarı çıkarıp aktif etme büyük kolaylıkmış.

diğer romlarda manuel olarak yapmak zorunda kalıyoruz o tuş işlevsiz kalıyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angry Toad

Hocam takip ediyorum ben de yorumları buradan ama sinir bozucu ufak tefekte olsa buglar var mı demek istemiştim ben. Yoksa herkes gayet stabil diyor ama s3 zamanından sinir bozucu şeyler hatırlıyorum neredeyse kusursuz diyebileceğim rom pek yoktu o yüzden.

Alıntıları Göster
    Birkaç sürüm öncesinde kamera çalışmadı sonrasında güncellemeler ile düzeldi bende
    onun dışında bug/hata ile karşılaşmadım ne yalan diyim.
  • Otg ile sıkıntısı olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A84B2128D

Arkadaşlar ara ara arandığımda telefon açık olduğu halde kapalı gibi gözüküyor ya telefonu yeniden başlatmam ya da birisini aramam gerekiyor ki telefondan bana yeniden ulaşılabilir olsun.

Bu tarz problem yaşayan var mı? Servise mi versem, şebekeden mi kaynaklı telefondan mı bilemedim, ne yapsam bilemedim.

Bu tarz bir sorun yaşayan ve çözüme ulaşabilen varsa yazar mısınız?
    Şebeke seçimini manuel yapın ve 3g yi seçin sorununuz düzelir. Sırf bu sorundan P2 yi KVK ya yolladım ve cihazı iade aldılar. P2 den sonraki 2 telefondada aynı sorunu yaşadım. Bende ilk sim karttan suphelendim ama sorun yoktu. Sonra netten bu sorunu ararken birinin yazdığını okudum. 3g ve 4g nin aynı anda olduğu bazı yerlerde 4g sinyali olması gereken kalitede değilse cihaz 3g yi yada 4g yi seçme konusunda kararsız kalıp boşluğa düşüyormuş. Ondan sebep böyle imiş. Ben P2 sonrası 2. Cihazda bu şekilde yaptım sorun anında düzeldi. KVK da P2 yi boş yere iade almış oldu.

• ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    3/4 gün önce bu dediğiniz aklıma geldi ve denemek için yaptım. Annemin kullandığı telefon olduğu için internet 4.5 g kullanılmıyordu. Sıkıntı şimdilik yok gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dediğiniz şebeke sorunu sebebi kesinlikle bu. Ve bu olmayan sorundan KVK cihazı iade aldı. Gerçekten bozuk cihazları ise surundurup duran KVK.

• Daha önce de sordum. Tekrar sorayım ekran yanığı ile ilgili tecrübesi olan var mı? Yani garanti kapsamında onarım yapılıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

Daha önce de sordum. Tekrar sorayım ekran yanığı ile ilgili tecrübesi olan var mı? Yani garanti kapsamında onarım yapılıyor mu?
    Ekran yanıklığı nedir ghost screen ise bende de aynı sorun oluştu.

• steganography kullanıcısına yanıt
    Evet doğrudur. Sanırım telefon kullanıcıları buna "ghost screen" diyor. Biz Plazma TV kullananlar daha çok ekran yanığı "screen burn" diyoruz buna. Benim telin alt bari resmen görünür oldu. Çok umursadigim bir şey değil. Lakin garanti kapsamında onarım yapılıyor ise göndermek istiyorum. Ayrıca bu durum uzun süredir var. Fakat başka telefonum olmadığı için bir türlü gonderemedim.

• motomurat kullanıcısına yanıt
    İlk 6 ayda yaktığımdan uzun tecrübelerim var. Garantinin karşılayacağını sanmadığımdan göndermeye çalışmadım. Bkz: Kullanıcı hatası. Zaten yine olacak. Sadece daha fazla olmamasını diliyorum.

• Ext4 E kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanıcı hatası denebilecek bir durum değil bu durum aslında. Ama dediğiniz gibi ülkemizde maalesef böyle oluyor. Mesela plazma TV lerimizin kullanım kılavuzlarinda, aynı yerde uzun süre duran ikon vb. Ekranda alıkonulabilecegi konusunda uyarılar var. Bu yüzden sürekli kanal değişimi yapılır veya ekran zoom edilip bu durumun önüne geçmeye çalışırdık. Tabi şimdi pek umursamiyoruz o ayrı. Lakin bu telefonun alt barinda sanal tuşlar var. Öyle tasarlanmış bizim suçumuz ne yahu. Sanal tuşlar fiziksel sel tuşa döndü Yedek telefon olsa inanın gönderip olacaklara bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 24 Mart 2019; 21:40:39 >
  • Telefonu alalı 1 yıl oldu ama benim batarya öldü galiba. Başlarda 3 günü çıkarıyordu şimdi 2 günü zar zor çıkarıyor. Sabah 100'den alıp elimden düşürmediğim zaman bile gece %30 kalıyordu şimdi %2 kalmış durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thor10dor

Telefonu alalı 1 yıl oldu ama benim batarya öldü galiba. Başlarda 3 günü çıkarıyordu şimdi 2 günü zar zor çıkarıyor. Sabah 100'den alıp elimden düşürmediğim zaman bile gece %30 kalıyordu şimdi %2 kalmış durumda.
    Benim de 1.5 sene oldu neredeyse 12 saat falan ekran süresi verirdi 10 buçuk falan oluyor artık ama yeter de artar. Batarya bulabilsem alırdım direk.
  • motomurat kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı hatası diyip ücretlendirme yapmaları yüksek ihtimal ama diretin! Kullanıcı hatası değil üretim hatasıdır, ayıplı üründür. İsterse 3. veya 4. senede oluşsun. Siz telefonu düşürmemiş ekrana bir şey yapmamışsınız. Zaten onu kendiniz oluşturamazsınız. Ücretlendirilme çıkarılırsa reddedin ve faturalandırma isteyip onu da isteyin ve belgeyi alıp tüketici hakem heyetine gidin. Ücretsiz değiştirilmesi gerektiğini eğer olmazsa ücret iadesi istediğinizi bildirin. Hakem heyeti 3-4 ay sonra sizi haklı bulur ve büyük ihtimal iade karar verilir. Tabi garantiye vermeden telefonun fotoğraflarını her açıdan çek. Fotoğrafların üstünde tarih de yazsın telefondan ayarla onu. Bunları da ver. Bakın ben düşürmedim kırık çizik yok maksadıyla bulunsun.
  • Bu konuya uzun süre yazdım ve imzasını da kullandım.
    Yaklaşık 2 Yıldır P2'yi kullanıyorum, 4GB Ram 1080P çözünürlük 5100 mAh bataryasıyla ne kadar cazip geliyor değil mi ? Telefonun fiyatı günümüz özellikleriyle günümüzde aynı fiyata bu özellikleri de bulamıyoruz doğuru.

Çok sevdim telefonu gerçekten. 2017'de besin zehirlenmesi geçirdiğimde 1 Hafta boyunca şarj etmedim ve 7 günün sonunda şarjı %37 idi.

Ancak günümüze geldiğinde anladım ki telefonu sadece bataryası için almışım. Pil daha sonrasında haliyle öldü.

Hala iyi telefonlardan birisi, ne yazık ki artık satışta değil, 3 yıllık bir ürün.

General Mobile Discovery Elite Modelini Üvey evlat olarak ilan ettiyse Lenovo'da aynı şeyi P2'ye yaptı.

Android sürümleri yükselir ve telefonlara destek verilirken, P2 7.0 takıldı kaldı. KVK Teknik servis desen allaha emanet. 2 Yılda, 3 kez göndermeme rağmen Test ok diyip gönderdiler batarya ölü hale geldi.

ABD'de kanuna göre bir üretici 5 yıl boyunca bir ürüne güncelleme desteği vermek zorunda. Lakin P2 kaç yıldır 7.0'da

Lenovo Ürününe sahip çıkmıyorken teknik servis neden çıksın?

Mayıs ayında garanti bitiyor, bu ay gönderdiğimde yine aynı şeyi uyguladılar ve artık canıma tak dedi ve konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyorum.

Yeni cihaz arıyorum, aklımda Xiaomi Black Shark 2 var, ülkemizde satışa girmesini bekliyorum.
    Lakin telefonun özelliklerine bakınca günümüz markaların modelleri aşağı yukarı aynı özelliklere sahip. bazen bir kaç yıl daha böyle mi kalmalıyım diye düşünüyorum ama böyle babacan bir telefona yapılanlar aklıma geldikçe tadım kaçıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaN. -- 29 Mart 2019; 2:44:37 >

• Merhabalar,
    Pil konusunda bende aynı şekilde ilk aldığım zamanlarda 3 gün gidiyordu, son zamanlarda 2 günü zor çıkartıyordu. Ayrıca hızlı sarj sıkıntısı yaşıyordum bazen hiç yapmıyordu bazen arada kafasına göre bir hızlı bir normal sarj oluyordu.
    Bu konuya geçen haftalarda yazmıştım, ekranım kırıldı , kvk ya gittim 520 TL fiyat verdiler, dokunmatik full çalışıyordu ancak işte görüntü kötüydü.
    Ekranı verirken hızlı sarj ve pil iyi değil artık diye söylemiştim, pili garanti kapsamında değiştirdiler.
    Şimdi yine 3 gün gidiyor sarjı ve 11 saat ekran süresi alıyorum. ( eski pil ile 8 saat civarındaydı )

1100 TL ye aldığım telefonu ( N11 ,11.11 indirimleri ile ) 600 TL ekran değişimine verdim ( kredi kartına taksit yaptırdım vade farkı aldılar )
    Fiyat çok gelmişti ama bu haliyle boşa çıkan telefonu neredeyse sıfır gibi oldu ve bu model gibi bir telefon bulmak zor gibi şu an.

Şu an tek sıkıntı , ekrana 2 kez arda arda dokununca açılma özelliği çalışmıyor, çok kullanıyordum
    hala alışkanlık deniyorum açılmıyor, götürsem sanırım bunun için yardımcı olabilirler.

• 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.