Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
8.090
Cevap
101
Favori
541.102
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Lenovo >> Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)
Giriş
    136 Mesaj

bu lenovo ya özel bi durum değil malesef.
    galaxy s2 çıktığında almıştım 1000+ fiyatlardaydı ekranı kırdım 450 lira vermiştim o vakit kvk ya

ekran kırılması kullanıcı hatasına sokuluyo ve en pahalı parça konumunda

babama s3 mini aldım 360 liraya daha senesi dolmadı . ekranını kırdı 250 civarı istediler orjinaline. gittim 80 liraya yan sanayi taktırdım.

Bende P2 kullanıyorum olurda ekran kırılırsa çinden falan ekran bulmaya çalışırım heralde. garanti devam etmesede olur derim(o parayı vermek içimi acıtır). şuan yan sanayi ekran varmı piyasada bi araştırmak lazım

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    djangobjk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hocam telefonun değeri ile kıyaslama yapıldığında bu miktar oldukça anormal. Sebebi temin sıkıntısı benim arastirmadigim yer kalmadı maalesef yan sanayi bile bulsan 400 diyorlar. Çünkü ekranın orjjnal fiyatı yüksek. Neymiş dolar bilmem ne. Stok yok en büyük problem bu. Yine diyorum telefonun sıfırı fiyatına bakınca bir ekran bu kadar pahalı olmamalı. Ve artık piyasa öyle tek tük telefonla dönmüyor. Binlerce çeşit var. Maalesef yok bulamadım varsa hurda çıkmış teşhir cihaza bile razıyım.

• Yarbay
    3820 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

Hocam telefonun değeri ile kıyaslama yapıldığında bu miktar oldukça anormal. Sebebi temin sıkıntısı benim arastirmadigim yer kalmadı maalesef yan sanayi bile bulsan 400 diyorlar. Çünkü ekranın orjjnal fiyatı yüksek. Neymiş dolar bilmem ne. Stok yok en büyük problem bu. Yine diyorum telefonun sıfırı fiyatına bakınca bir ekran bu kadar pahalı olmamalı. Ve artık piyasa öyle tek tük telefonla dönmüyor. Binlerce çeşit var. Maalesef yok bulamadım varsa hurda çıkmış teşhir cihaza bile razıyım.
    quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

Bir ss atabilirmisin bakalım ekran ne durumda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1665 Mesaj

Yan sanayisi Dr kıt. Bulunsa dahi yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yan sanayisine bile fahiş paralar isteniyor. Bu telefonun ikinci el değeri en temizi ile 700 750 lira iken ekranına istenen paralar insanla dalga geçmek gibi. Diğer marka cihazların da ekranı servislerinde pahalı ama piyasada gereğinden fazla yan sanayisi olduğu için 150 200 lira civarlarında bulunabiliyor.

Yan sanayi parça bile az bulunuyorsa bunun tek sebebi telefonun tutmaması ve satış adetlerinin çok düşük kalmasıdır. Piyasada yeteri kadar P2 bulunsa ithal edecek firma çok olurdu.

|
    |
    izzmarit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam serviste olduğu için maalesef gönderemiyorum

|
    |
    ne diyorum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    238 Mesaj

gg da 430 a var. Orjinal diyor. CepteTeb kartla alirsan 30tl iade alirsin 400 e gelir. Orjinalse fiyat cok iyi bence.

|
    |

Servis dışında orijinal parça Lenovo için olacağını sanmam. Gg da ne alsan orijinal diyorlar.

Zamanında Xperia Z2 için batarya ve arka kapak almıştım. Sözde %100 orijinaldi ama nedense telefonun üzerindeki 3.5 yıllık bataryanın yarı performansında bile değildi.

|
    |
    thecool1981 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sifir siyah hala 1389-1399 bandinda

Ben eylul 2017 de 1399 a almistim hala fiyati ayni hic dusmemis. 1400 tl lik telefon icin amoled ekran 400tl cok iyi fiyat tabi orjinal ekransa. Bu arada amoledler her zaman normal ips ekranlara gore en az %30 daha pahali oluyor. Amoled teknolojisi itibariyle ips den daha maliyetli bir urun. Haliyle samsung telefonlarin ekranlari da genelde amoled oldugundan telefonun yarisi kadar ekran ucreti cikiyor. P2 de amoled oldugundan ekrani pahali. İps olsaydi emin ol daha ucuz olurdu.

|
    |
    ismail4444 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet gg da oyle bir durum var ne yazikki o yuzden mesaj atip sormak lazim. yan sanayi ise iade edecegim diye. Yazili olursa almak zorunda kalir zaten. Sans isi orjinalde cikabilir.

|
    |

Orijinalden alıntı: thecool1981

Evet gg da oyle bir durum var ne yazikki o yuzden mesaj atip sormak lazim. yan sanayi ise iade edecegim diye. Yazili olursa almak zorunda kalir zaten. Sans isi orjinalde cikabilir.
    quote:

Almak zorunda kalması diye birşey yok zaten almak zorundalar. Mesafeli satış sözleşmesi gereği iade etmesi kolay.

Almadan önce dediğiniz şekilde mesaj atıp orijinal değilse iade ederim boşa ugrastirmayin diye açık açık söyledim ve kesinlikle orijinal diye geri dönüş yaptı satıcı.

Sonuç gelen malzeme orijinal değil ve iade ettim. Bosyere kargo bekle, iade etmek için uğraş, para iadesi yapildimi diye takibet.

|
    |

• Binbaşı
    1665 Mesaj

220 liraya S5 için ekran değiştiren biliyorum. S5 de amoled ekran. Olay ekranın maliyetli olusu değil. Olay arz talep durumundan dolayı malzeme azlığından ederinden yüksek fiyata satılması.

|
    |

Onu bende gördüm fakat citali değil yani sadece cam sanırım citali vardı 475 e oda kalkmış n11 de 600 den başlıyor

|
    |
  • Teğmen
    238 Mesaj

Katilmiyorum. Elimde s3 ve s4 ekrani kirik 2 dinazor cihaz var. Bulsana bana 220 ye orjinal ekran? Bulamazsin hic bosuna arama cok aradim ben.

yan sanayi s3 ekran 180-220 arasina

Yan sanayi s4 ekran 200-250 arasina satiliyor.

Orjinaller 300 den basliyor.

Piyasada s3 s4 mu yokta kara borsaya dusmus bu ekranlar. Piyasada s3 s4 ten bol telefonmu var. Telefonun 2.eli 300 tl ama ekranida 300tl aciklarmisin nasil oluyor bu is :)

Yanlis anlama sakin inatlasmak degil niyetim ama arz talepin yaninda baska faktorlerde var fiyata etki eden.

|
    |

Cita olayinda haklisin. Citan saglamsa citasiz alabilirsin ama 200tl verip orjinal almak daha mantikli. Yan sanayiler sikintili. İsigi az renkleri sonuk cozunurluk bir garip bi sure sonra isinan parcalar ekranda leke birakiyor. yan sanayi tavsiye etmem ama orjinalde biraz yuksek iste. Ya bu deveyi gudecen ya bu diyardan gidecen. Orjinal Ekrana o kadar para vermek mantikli gelmiyorsa o sekilde sat gitsin. Benim s3 ve s4 u koydum satiliga ama s4 e 100 s3 e 50 tl veriyorlar :)

|
    |

Hocam kim alır bunu bu şekilde. Ben ekranı bulamazken haksızlık olur ahlaklı olmaz bu şekilde satmam:)
    Yaptırsam ikinci el o kadar edecek zaten. Kullanmayı da düşünmüyorum artık xiaomi tercih ediyorum ;) bekleyelim bakalım

|
    |
  • Yüzbaşı
    583 Mesaj
    Cihaz serviste gg de 50
    Çek var 30 cepteteb güzel kombin olacak ta citali mi çıtası olur mu emin olamadım

• Teğmen
    238 Mesaj

350 ye gelecek valla super hic kacirma bence. Citasizda olsa al. Taktirirsin yada biraz anliyorsan elin yatkinsa sende takabilirsin. Orjinal yada degil goruntuden memnunsan kullanirsin memnun olmazsan satarsin.

|
    |

Bu çıta dediği kenarları mi :)

|
    |
  • Teğmen
    238 Mesaj

Metal kasa ile ekran arasindaki ince plastik. Ekran kenarina dikkatli bakinca belli oluyor. cam plastik citali parcanin uzerine oturuyor. Sonra bunu metal kasaya oturtuyorsunuz. Citali olsaydi direk eskiyi cikar yeniyi tak olacakti ama citasizsa eger. Kirik ekrani plastik citali cerceveden ayiracaksiniz sonra yeni ekrani cercevenin icine yerlestireceksiniz en sonundada metal kasaya takacaksiniz. Normalde boyle oluyor p2 dede aynidir tahminim.

|
    |

Katilmiyorum. Elimde s3 ve s4 ekrani kirik 2 dinazor cihaz var. Bulsana bana 220 ye orjinal ekran? Bulamazsin hic bosuna arama cok aradim ben.

Piyasada s3 s4 mu yokta kara borsaya dusmus bu ekranlar. Piyasada s3 s4 ten bol telefonmu var. Telefonun 2.eli 300 tl ama ekranida 300tl aciklarmisin nasil oluyor bu is :)

Yanlis anlama sakin inatlasmak degil niyetim ama arz talepin yaninda baska faktorlerde var fiyata etki eden.
    quote:

Bahsettiğim fiyatlar orijinal ekran için değil yan sanayi ekran içindi. Ayrıca o takılmış yan sanayi ekranlı telefonu bende kullandım ve orijinalden bir farkını görmedim.

Şu an S4 gibi bir telefona 300 TL verip cam taktırmak elbet gereksiz çünkü dediğiniz gibi telefonun ikinci eli o fiyatlarda. Benim dediğim fiyat 2 yıl önce olan fiyatlar yani telefonun fiyatı 900 1100 arası olduğu dönemlerde. S4 ve s5 ekrani su an kacadir bilmiyorum.

P2 ekranini ithal eden doğru dürüst firma olmayınca ne yazikki kara borsa gidiyor. Ekran sayısı az ihtiyaç çok olunca ne olacağı da aşikar, firsatcilara gün doğuyor yani.

Bir diğer konu ise bazen parasını fazla fazla veriyor olsanız da P2 ekranına istediğiniz zaman ulasamayabilir olusunuz. Resmi serviste bile günlerce parça bekliyor kullanıcılar ne yazikki.

|
    |

Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.