Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu) (273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.467
Cevap
82
Favori
608.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Note 4x kullanıcısı olarak note 4x öneririm. Batarya olarak 3-4 gün bekleme ile yaklaşık 9 saat, yoğun kullanımda 10+ saat alıyorum. 3-32 olan modellerden yani global sürüm olan modelden alırsanız 4g konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Kendim global olmayan modeli kullanıyorum hattım Turkcell şuana kadar 4g çekmeyen yer daha yaşamadım. 4g problemi sadece Vodafone hatlarda yaşanıyor. Telefon çok stabil kasma donma takılma vs hiç olmadı şimdiye kadar. Bundan önceki telefonum xiaomi note3 pro idi ondada hiçbir sorun yaşamadım. P2 kullanmadım onun için karşılaştırma yapmayacağım. Kendi düşüncem 300-400tl farka değecek bişey yok p2 de bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evrenselbarish

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay_d

Merhaba arkadaşlar, telefonun kulaklık sesi az geliyor, daha önceki telefonumun sesini engineer mod a girip yükseltmiştir, fakat P2 de bu moda giremiyorum, engineer moda girmenin bir yolu yok mu?

Yada sesi yükseltmenin ?

Play store'dan "stellio" indirin.

Teşekkür ederim, daha önce kullanıp kaldırmıştır, sesi bozuyor yada ben doğru ayarlayamadım.

Amaç sadece müzik dinlemek değil, YouTube, bein connect, film dizi v.s. gibi uygulamaları yoğun kullanıyorum, ve bunlarda da ses çok az çıkıyor gibi, genel olarak kulaklık çıkışının sesini yükselmenin bir yolu var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: exper26

quote:

Orijinalden alıntı: ismail4444

P2 bi telefon değil arkadaşlar. Ben şahsen aldığıma pişman oldum. Keşke Xioami Mi5s felan almış olsaydım. Fiyat bandı olarak da aynılar.

Nesinden memnun değilsiniz?

Hoparlör sesi çok kalitesiz.

Bazı uygulamalarda çözülemeyen bildirim sorunu var.

Ekranı çok ıncık çok çabuk kırılıyor ve servislerin elinde ekran yok ayrıca bazen temin bile edemiyorlar.

Telefonun kendine ait bir müzik playerı ve galeri uygulamasi yok.

Gürültülü ortamlarda çekilen videoların sesi çok kötü.

Bu sorunlar bir çırpıda aklima gelen sorunlar. Zorlasam 3 5 sıkıntı daha çıkar.

• Arkadaşlar selam. 10 aydir p2 kullaniyorum garantisi devam ediyor.. 1 hafta önce telefonu acik bir sekilde gece sarja taktim 3 gibi ve sabah 7 gibi uyandim cihaz inanilmaz sicakti ve kapanmisti. Tekrar acilmadi format atmayi denedim yinede olmadi. Sarja takiyorum sarj işareti yanip sonuyor,devamli yanmiyor. Telefonu servise yolladim istanbula teleservise bana cikardiklari fiyat 405 lira ve tuketici hatasi denildi. Sorunda cihaz yamulmuş ve batarya arada sarj oluyor olmuyor denildi,bende reddettim yaptirmadim. Ankarada yasiyorum ve şuan askerdeyim 60 gunum kaldi telefonu geri ankaraya eve yolladim acayip zor durumdayim. Arkadasin telefondan yaziyorum şuanda. Müsteri hizmetleri ile gorusuyorum robot gibiler diyorum ki bu fiyati kabul etsem,ne degiscek mekanik olarak duzelcetilcek vs.. e diyorum batarasimi şisti ya da ekranimi gitti hayir diyolar bende yaptirmadim yazik o paraya. Sizce ne yapmaliyim? Telefon ne acilmiyor 7.0 yukluydu.

• quote:

quote:

quote:

P2 bi telefon değil arkadaşlar. Ben şahsen aldığıma pişman oldum. Keşke Xioami Mi5s felan almış olsaydım. Fiyat bandı olarak da aynılar.

Ekranı çok ıncık çok çabuk kırılıyor ve servislerin elinde ekran yok ayrıca bazen temin bile edemiyorlar.

Siz telefonu nereden almistiniz? Dikkatimi birsey cekti de.(sonuna yazdim). Memnun olmadiklariniz hakkinda bazi seyler ile ilgili farkli dusuncelerim var.

Hoparlor sesi yuksek. Yuksek diye kaliteli denilemez. Bas tiz midlerde frekanslarda doygunluk ve ayrintilarda nasil oldugu onemlidir. Acaba siz p2 mi kullaniyorsunuz. Sasirdim. Bu acidan cok guzel bir hoparlore sahip. Bir moto g de gordum bu sesi, bir sony z2 de. Bir de bunda. Hatta k6 power in sesi de cok guzel. Yani ya sizin telefonun hoparlor bozuk olabilir. Bir garantiye gondermelisiniz.

Bildirim sorun olayi garip bir olay. Ben hic rastlamadim ama rastlayan da var. Ama bildirim sorunu kronik denecek kadar degil.

Ekrana katiliyorum. Cabuk kiriliyor. Neyseki para iade yapiyorlar. Servisi guzel o acidan. Keske ekrani daha saglam olsaydi.

Telefon saf androide yakin. Kendi dosya yoneticisi olsa ne olmasa ne. Ben hicbir zaman kendi programlari kullanmadim telefonun. En temeli sunar ayrinti vermez. O yuzden gereksiz yer kaplar hatta. Olmamasi daha bile iyi.

Gurultulu ortamda ses cekiminde bazi telefonlarda vardi sorun. Android 7 ile cozduler. Bende yok mesela. Hangi surumu kullaniyorsunuz? 6,7?

Tabi xiaomi de guzel telefon. Dediklerinizin bir kismina katiliyorum ama kafama en cok takilan soru sunlar; Butun hepsi bir uretim mi acaba? Mesela turkcell de satilanlar farkli. Mediamarktan alanlarda sorun yok gibi. Onun disinda alinanlarda bazi sorunlar var. Kaynagi ne acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ascani

quote:

quote:

quote:

Siz telefonu nereden almistiniz? Dikkatimi birsey cekti de.(sonuna yazdim). Memnun olmadiklariniz hakkinda bazi seyler ile ilgili farkli dusuncelerim var.

Hoparlor sesi yuksek. Yuksek diye kaliteli denilemez. Bas tiz midlerde frekanslarda doygunluk ve ayrintilarda nasil oldugu onemlidir. Acaba siz p2 mi kullaniyorsunuz. Sasirdim. Bu acidan cok guzel bir hoparlore sahip. Bir moto g de gordum bu sesi, bir sony z2 de. Bir de bunda. Hatta k6 power in sesi de cok guzel. Yani ya sizin telefonun hoparlor bozuk olabilir. Bir garantiye gondermelisiniz.

Bildirim sorun olayi garip bir olay. Ben hic rastlamadim ama rastlayan da var. Ama bildirim sorunu kronik denecek kadar degil.

Ekrana katiliyorum. Cabuk kiriliyor. Neyseki para iade yapiyorlar. Servisi guzel o acidan. Keske ekrani daha saglam olsaydi.

Telefon saf androide yakin. Kendi dosya yoneticisi olsa ne olmasa ne. Ben hicbir zaman kendi programlari kullanmadim telefonun. En temeli sunar ayrinti vermez. O yuzden gereksiz yer kaplar hatta. Olmamasi daha bile iyi.

Gurultulu ortamda ses cekiminde bazi telefonlarda vardi sorun. Android 7 ile cozduler. Bende yok mesela. Hangi surumu kullaniyorsunuz? 6,7?

Tabi xiaomi de guzel telefon. Dediklerinizin bir kismina katiliyorum ama kafama en cok takilan soru sunlar; Butun hepsi bir uretim mi acaba? Mesela turkcell de satilanlar farkli. Mediamarktan alanlarda sorun yok gibi. Onun disinda alinanlarda bazi sorunlar var. Kaynagi ne acaba?

Telefonum Hepsiburada dan alınma hocam. Hoparlör sesi oldukça yüksek haklısınız fakat bu kaliteli olduğu anlamına gelmiyor, tabiri caizse boş bir tenekenin içinde gibi geliyor ses. Tiz bakımından yüksek seslerde ise cızırtı yapıyor. Şimdi bana gelen telefonda sorun olduğunu söyleyeceksiniz ama öyle olduğunu sanmıyorum. Kaldı ki bu sorunları yaşayan çok kişi olduğunu netten araştırarak görebilirsiniz. Yakın arkadaşım benden sonra telefonu mediamarkttan aldı tüm sıkıntılar hemen hemen ondada mevcut. Hatta o servise yolladı hoparlör değişti ama sorun parça değişimine rağmen aynen devam ediyor.

Dosya yöneticisi demissiniz de ben dosya yöneticisi yok demedim ki benim dediğim cihazda bu cihaz için hazırlanmış bir müzik, video player ve galeri yada albüm uygulaması yok. Google fotoğraflar ise bu konuda bence yetersiz. Marketten indirip kur kardeşim diyecek olursanız bi sürüsünü kurup kaldırdım ama iyisine rastlamadım. Ha neye göre rastlamadım; bundan önceki telefonun sony Xperia Z2 idi onda mevcut olan programlar gayet iyiydi. Yani bu tür programları marketten indirip çeşitli sorunlarla, hatalarla neden uğraştım yahut reklam falan neden göreyim. Sonuçta çok çok daha ucuz telefonlarda bu tür eksiklikler yok.

Yukarda da dediğim gibi önceki telefonum Z2 idi ve Z2 ile bu cihazı ses ve arayüz olarak kiyaslarsam P2 yakınından bile geçemez Z2 nin.

Ben cihazimi alır almaz 7 ile güncelledim hatta sonrasında fabrika ayarlarına da sıfirladim ama gürültülü ortamlarda video cekimlerindeki sorun hala devam ediyor.

Sürekli telefon değiştiren elindeki telefondan sıkılan biri degilim. Elimdeki telefonu canını cikartana kadar kullanırım ki Z2 yi 3 yıl 10 ay kullandım hiçbir sorun olmadan.

• tuncay_d T kullanıcısına yanıt
    Kernel yükleyerek mümkün ancak ses kalitesi bozulabilir. Maalesef root gerekir.

https://forum.xda-developers.com/lenovo-p2/development/kernel-magma-kernel-lenovo-p2-kuntao-t3690430

Ekleme: Dandik bir kulaklıkla denedim, sesi arttırıyor ve bozmadı gibi geldi. Lenovo galiba yazılımla donanımın gücünü kısmış.

Not: Kernel Adiutor ile ayar yapılabileceğini yazmayayım nasılsa denenmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exfat -- 28 Aralık 2017; 4:32:1 >
  • Arkadaslarim sorunum var yukarda yazdim,varmi akliniza gelen birsey yardimci olabilirmisiniz
  • okanjk kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun,
    Lenovo şikayet hattını ararsanız onlar çözüm bulurlar. (0212)375 50 68
  • Tesekkur ederim.Tamam ariyorum

• ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    Evet Z2 nin sesi çok güzel. Dosya yöneticisi vs de iyiydi. Ben uygulamaları satın aldığım için reklam görmüyorum. Dediğiniz kısmını düşünmemiştim haklısınız. Listenit var aslında kendi müzik programı ama neden yüklü gelimiyor anlamış değilim. Shareİt Cloneİt yüklü mesela.

İnternette vardır z2 dosya yöneticisi müzik programı onu indirip kurmayı deneyin. Hoparlör konusunda sesi en sona getirince dikkat ettim de dediğiniz gibi. Bir iki tık kısınca gayet kaliteli ama hak yemeyelim. Moto G bu konuda en iyisiydi ama.

Diğer konularda da sorun yaşayanlar olduğunu biliyorum. Yok değil. Ses kaydı güncellemeden sonra hemen hemen herkeste çözüldü gibi çok az tek tük kaldı. Onlar da mağdur bu konuda. Tüketici hakem heyetine başvurmaları gerekiyor. Hoş bir durum değil ama orada sorun çözülüp para iadesi alınıyor. Ya da tekrar servise gönderip konuşunca detaylı olarak o şekilde de iade alan çok var.

Umarım sorunların çözülür. Çoğu ufak tefek sorunlar, video sorunu ciddi bir sorun sadece. Ses de yine de emin olun çoğu cihaza göre iyi. Telefona şu açıdan bakalım. Mesela sony z2 güzel telefon ama konuşurken karşı tarafa ses boğuk gidiyor. Asıl görevleriinden birisi. Sizde olmasa da kronik bir sorun. Ya da samsunglar şarj yönünden berbat.Bunun gibiler dışında bütün telefonlarda ufak tefek problemler olur. Birinde bildirim diğerinde başka birşey. Bu telefon çoğu olumlu özelliği beraber barındırıyor. Keşke sorunsuz olarak üretilseydi. Ben biraz daha üstünü vermeye razıydım. Mesela Xiaomi almak istiyorum ama garanti servisi sıkıntılı. İthalatçı olması ayrı bir dert. Huawei gayet düzgün üretiliyor ama o da çok pahalı. 4000 fiyat makul değil. Telefon firmasını savunmak istemedim Umarım anlamışsınızdır. Fiyat performans olarak bakıyorum daha çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ascani -- 28 Aralık 2017; 21:16:32 >

• Ascani A kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ustam Huawei dediğiniz gibi androidler arasında en alinasi marka. Fakat fiyat olarak p10 plus modelini baz alırsak örneğin iPhone 8 düzeylerinde. Huawei Ne kadar iyi olsa da kabul etmek gerek ki aynı parayi ödedikten sonra iPhone her şekilde daha mantıklı.

• Arkadaşlar Lenovo P2 aldım tr klavye nasıl yapılır ve kaç gün şarj gider sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cem650

Arkadaşlar Lenovo P2 aldım tr klavye nasıl yapılır ve kaç gün şarj gider sizce ?

Ben SwiftKey klavye kullanıyorum. Hiç Google klavye kullanmadım. SwiftKey indirirseniz onun ayarları çok kolay, o sizi yönlendirir. Batarya da kullanma alışkanlığınıza bağlı olarak iki günden az gitmez bence. Hayırlı olsun.

• bülent0909 B kullanıcısına yanıt
    bahsettiğim şeyler dışında herhangi bir sorun yaşamadım. nougat güncellemesini de yaptım, bildirimler de normal. Elinize ulaşmıştır büyük ihtimalle. umarım sizin cihaz da sıkıntısızdır.
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    Şarj kullanıma göre değişir.Ortalama 10-17 saat arası ekran süresi alırsınız. Çok telefon kullanan biri değilseniz 1 hafta rahat gider. Yoğun kullanımda dediğim gibi 8-10 saat arası ekran süresi alırsınız.Ama bunu fikriniz olsun diye yazdım yoksa sizin kullanımınız,yüklü uygulamalar,parlaklık ayarı,arka planda çalışan uygulama sayısı gibi bir çok değişkene bağlı.

Türkçe klavye için ayarlar-diller ve giriş-sanal klavye-Gboard-diller-klavye ekle-Türkçe
  • Walled kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim gece şarja taktım sabah aldım sırf şarj uzun gidiyor diye 6s plus telefonu bıraktım, klavye ise ekleye ekleye q da durdum sonra eskileri kaldırdım şuan türkçe klavyem var.

bu telefona 8 oreo güncellemesi gelirmi sizce ?
    Gelmeyecek ne yazık ki. Resmi olarak sitesinde yazıyor. Motorola nın üst modellerine gelecek sadece. Moto z Motog5s plus ve moto e4 plus(tam belli değildi en son)
    Çok kısa ve doğrudan olacak ama gelmez. En azından çok düşük bir ihtimal. Lenovo oreo alacak cihazlar listesinde yok. Lenovo pek istekli de değil güncelleme konusunda.Bence telefonun en büyük eksikliği yazılım desteğinin zayıf olması. Ama ben kendi adıma memnunum ,ufak tefek sorunlar dışında(başkaları için bunlar büyük sorunlar olabilir) bir problemim olmadı.Batarya için aldım teli ve benim 17 saat ekran süresi aldığım zamanlar oldu.Şu an gps ,bluetooth ,wifi,4g hepsi açık kullanıyorum,parlaklık otomatik full ve sürekli akıllı bileklik bağlı bluetooth ile ve 12-13 saat ekran süresi alıyorum,bazen düşebiliyor bu. Normalde pek tel görüşmesi yapmıyorum.100 üzeri uygulama yüklüdür ama 10-15 tanesinin arka planda çalışmasına izin veriyorum.Günde en az 1-2 saat müzik dinliyorum,genelde bluetooth kulaklık ile ve sesi de çok iyi alıyorum.Biraz karıştırmanız gerekiyor telefonu tam verimli kullanmak için. Iphone sonrası biraz karışık gelebilir.

• şuradan kesinlikle almayın denecek yerler var mı bu telefon için
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.