Şimdi Ara

Lenovo Moto G4 - 799TL (HB içerir) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
7
Favori
21.542
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lenovo k5 plus ile aynı özellikleri, neden 200 daha fazla verip bir de fırsat diyorsunuz ki ? 670 falandı k5 plus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

lenovo k5 plus ile aynı özellikleri, neden 200 daha fazla verip bir de fırsat diyorsunuz ki ? 670 falandı k5 plus.

K5 plus özellikleri aynı değil.İşlemci dahil çok fark var.
  • 2 ay önce 1100 liraydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pcbuilder kullanıcısına yanıt
    işlemci dışında tek bir fark söyleyin?

kaldı ki işlemci de nerdeyse aynı, benzer frekanslar 1.5ghz *8
  • vestelin telefonları bile 500 den başlarken,bu telefon kur fiyatlarına bakarsak bedava benceteknosa kampanyasından vipe s1 aldım 630 a, yoksa bunu alırdım

• quote:

İşlemci dışında en önemli fark ki işlemciler neredeyse aynı zaten, Moto G4 güncel işletim sistemi, ve güncellenecek. Saf android önemli olan bu. Bu paraya güncel telefon almak yani
  • quote:

Ekran boyutu,batarya,modem,çift led flaş,wlan a bandınıda destekliyor,and. sürümü vs.Avantaj/dezavantajları var ama sonuçta aynı özellikte telefonlar değil.Çok farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M-D-Luffy

artık xaomi ler bu kadar uygun fiyattayken geri kalanlar kim ne derse desin çöp

yok iki ay önce şu kadar dı falan boşver onları şimdiki fiyatına bak özelliklerine bak öyle konuş

800 e redmi note 4 , 1000 e mi5 gibi cihazlar alabiliniyorsa pek kasmaya gerek yok

sen alımışsın kullanıyorsun kazığı yemişsin maalesef kusura bakma

niye telefon alacak insanların midesini bulandırıyorsun

not: satıcı değilim, ağır çin kore japon fanatiğiyim

mi 6 bi an evel çıksa bari hocam.

• Pcbuilder kullanıcısına yanıt
    hocam güzel konuşmuşsun ama;

5inç full hd ekran, 8çekirdek benzer frekans işlemci, 2 gb ram, benzer çok performans beklenmemesi gereken kameralar, benzer batarya k5 plus var 690 tl ye.

şimdi 800-900 vermek istediğin an telefon elenir çünkü gm5 plus gibi saf android 3gb ram ve daha hızlı işlemci, gorilla glass ön kamerada flaş gibi şeyler sunan markalar var.

keza çekle bonusla mi5 var.

yani fiyat bandı çok kötü yerde, 620 ye k5(sadece ekranı hd ki bence şarj ömrünü arttıracak, o inçe hakkaten yetiyor bile)
    680 lere k5 plus alanı anlarım,

zaten 800-900 lere çıktın mı gm5 plus darmadağın ediyor 3gb rami, saf androidi, önde flaşı, ön kamerada otofokusu ile.

ön kamerada otofokusu ve flaşı hafife almayın 1500 liralık telefonlarda hala yok.
  • Garantisiz bile olsa 700-750 lere Xiaomi Redmi Note 3 Pro gibi bir canavar varken moto g4 un bu fiyatini firsat gibi gormek biraz abes geliyor bana...

• Vatan bilgisayarda moto g4 (plus)modeli 899 tl

• NFC YOK ÇÖP
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanos

quote:

İşlemci dışında en önemli fark ki işlemciler neredeyse aynı zaten, Moto G4 güncel işletim sistemi, ve güncellenecek. Saf android önemli olan bu. Bu paraya güncel telefon almak yani

yahu güncellenmese ne olur :D yapmayın allah aşkına, neymiş güncellenecekmiş. güncellenince ne olacak ? kuş mu konduracak telefon ? he saf android olunca uzaya roket gönderecek diyorsan eyvallah

• Bizim burada şok mağazası k5 note satıyor 849 liraya, 3gb ram kaldı aklımda. Sizce nasıl telefon?

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

quote:

quote:

yahu güncellenmese ne olur :D yapmayın allah aşkına, neymiş güncellenecekmiş. güncellenince ne olacak ? kuş mu konduracak telefon ? he saf android olunca uzaya roket gönderecek diyorsan eyvallah

En sevmediğim zihniyet, böyle bir zihniyetle laf dalaşına girecek değilim. Tek bir cevap veriyim sorduğun soruya, Hayır uzaya roket göndermeyecek, fakat bir çok kişi güncel yazılımları kullanmayı ve deneyimlemeyi seviyor. Tabi size göre doğru olmayan kimseye göre olmamalı değil mi, siz telefon alırken uzaya gönderdiği şeylere bakarak alırsınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: Quartamin

Bizim burada şok mağazası k5 note satıyor 849 liraya, 3gb ram kaldı aklımda. Sizce nasıl telefon?

Burada 4gb olduğu söyleniyor özelliklere bakarsak o fiyata çok iyi, yalnız güncelleme konusunu bilemem, sizin için önemli değilse özellikleri oldukça iyi.

http://www.gsmarena.com/lenovo_k5_note-7878.php
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

quote:

quote:

En sevmediğim zihniyet, böyle bir zihniyetle laf dalaşına girecek değilim. Tek bir cevap veriyim sorduğun soruya, Hayır uzaya roket göndermeyecek, fakat bir çok kişi güncel yazılımları kullanmayı ve deneyimlemeyi seviyor. Tabi size göre doğru olmayan kimseye göre olmamalı değil mi, siz telefon alırken uzaya gönderdiği şeylere bakarak alırsınız...

valla senelerdir telefon kullanırım, her güncelleme androidi fişekleyecek zeki müren de sizi görecek diye çıkıyor ortaya. sonuç ? 512 ramden 6-8 gb rame çıkan bir android var ve anca bu şekilde gelişti. pc işlemcileriyle yarışacak işlemci kullanmayla gelişti. yeni yazılım deneyimlemeye zamanı yok kimsenin, burda dur ya 4.4 beni hiş tatmin etmiyor, bi 5.0 kurayım da elemanlr ne değişikik yapmış nasıl kodlamış diye bakmıyor kimse. arıyor mu internete giriyor mu bildirim geliyor mu diye bakıyor.

güncellemelerle yeni uygulama desteği kaybedecek ömrü de yok zaten, 2 sene sonra herkes telefon değiştirmenin peşine düşüyor. hani o telefona android 10 da versen kimse kalmıyor o telefonda. he bunu yapanlar da var da %10 değildir. alo alo demekten, facebokta yazışan instagramda çift tıklayan insanı daha çok güncelleme alan telefon var diye diye daha pahalı modellere yönlendirmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: M-D-Luffy

artık xaomi ler bu kadar uygun fiyattayken geri kalanlar kim ne derse desin çöp

yok iki ay önce şu kadar dı falan boşver onları şimdiki fiyatına bak özelliklerine bak öyle konuş

800 e redmi note 4 , 1000 e mi5 gibi cihazlar alabiliniyorsa pek kasmaya gerek yok

sen alımışsın kullanıyorsun kazığı yemişsin maalesef kusura bakma

niye telefon alacak insanların midesini bulandırıyorsun

not: satıcı değilim, ağır çin kore japon fanatiğiyim

hocam keşke xiaomi türkiye ye gelse resmi distrbütör olarak almazsam şerefsizim:)
  • quote:

hocam güzel konuşmuşsun ama;

5inç full hd ekran, 8çekirdek benzer frekans işlemci, 2 gb ram, benzer çok performans beklenmemesi gereken kameralar, benzer batarya k5 plus var 690 tl ye.

şimdi 800-900 vermek istediğin an telefon elenir çünkü gm5 plus gibi saf android 3gb ram ve daha hızlı işlemci, gorilla glass ön kamerada flaş gibi şeyler sunan markalar var.

keza çekle bonusla mi5 var.

yani fiyat bandı çok kötü yerde, 620 ye k5(sadece ekranı hd ki bence şarj ömrünü arttıracak, o inçe hakkaten yetiyor bile)
    680 lere k5 plus alanı anlarım,

zaten 800-900 lere çıktın mı gm5 plus darmadağın ediyor 3gb rami, saf androidi, önde flaşı, ön kamerada otofokusu ile.

ön kamerada otofokusu ve flaşı hafife almayın 1500 liralık telefonlarda hala yok.

Hocam yanlış bilgilendiriyorsunuz insanları.Her şeyi aynı dediğiniz k5 plusun arka kamerasını bizzat denediniz mi hiç?Ben denedim hem ön kamerası hem arka kamerası çok kötü.Bataryasının yetersiz kaldığını söylüyor ana konuda kullanıcılar buda ayrı mesele.Hadi her şeyi geçtim kamera başlı başına çoğu insan için tek başına tercih sebebiyken kameraları benzer diyip insanları yanlış yönlendirerek çoğu insanın yanlış bir alışveriş gerçekleştirmesine sebep olabilirsiniz.

GM 5 Plusa hiç girmiyorum zaten bu forumda Ana konusunda konuşulan sorunlar yetmeyip birde bu sorunlara özel sorunlar ana konusu açılan tek telefondur herhalde bu telefon.Yazık günah insanlara örnek verdiğiniz telefonun ana konusuna bir girin bakın ana konuda bilgi paylaşımı yapılmıyor herkes sorun paylaşımı yapıyor.3 gb ram,32 gb dahili hafıza olsa ne olur ön kamerada flaş olsa ne olur telefonu kullanamadıktan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanDar05 -- 25 Ocak 2017; 1:44:16 >

• Merhabalar,

3 gün önce ben de 799'dan bu telefonu aldım.

Daha iki ay önce aynı fiyattan satılan Lenovo Vibe K5 Plus ile Vibe S1 Lite arasında kalıp, kamerasından dolayı S1 Lite modelini 650'ye almıştım. Ama telefon beni hiç tatmin etmedi ve ufak tefek yazılımsal problemler sebebi ile iyice soğudum. Ben s1 lite alırken Moto G4 1000 liraydı. Aradaki farka değmez diye almamıştım. 800'e inince aldım ve çok memnunum.

Xiaomi, One Plus, Meizu, Huawei gibi markalar ile kıyaslarsanız elbette bu cihazlar f/p olarak sizi daha çok tatmin edebilir. Stabilite ve güven arıyorsanız, ithalatçı garantisi kafanıza takılıyorsa, rom yüklemek ile uğraşmak istemiyorsanız, sar değeri sizin için önemli ise bilindik markalara yönelip Moto G4'ü tercih edebilirsiniz. General Mobile f/p olarak ülkemizde çok tuttu ama malzeme kalitesi bana pek güven vermiyor diye tercih etmedim. Bunlar benim kişisel kanaatim.

Motorola, Amerikan pazarında tutulan bir marka. Ancak Apple yüzünden istediği karı yakalayamadı ve Lenovo tarafından satın alındı. Lenovo, Motorola'nın çizgisini bozmadan onu gelişmiş ülkeler pazarında kullanmak istiyor. Kendi modellerini ise Çin, Hindistan, Orta Doğu vb. teknoloji harcaması ve alım gücü düşük pazarlara öncelikli olarak satıyor.

Moto G4, saf android deneyimi sunuyor ve kendi segmentinde nougat alacak nadir cihazlardan. Yazılım ve donanım kağıt üstünde olduğu kadar gerçekte de çok iyi performans gösteriyor. Daydream bildirim arayüzü çok kullanışlı. Kamera yeterli. Plus modelinde ise sınıfının en iyisi.

Bana göre 800 lira edebilecek ve kullanıcısını üzmeyecek bir model. Ama bizim ülkede tutmaz. Zira Motorola'nın prestiji ülkemizde düşük -cem uzan sağolsun. Samsung halen daha peynir ekmek gibi satılıyorken çok az kişi dönüp bakar. Fiyat olarak da Xiaomi vb. markalar müşteriyi kapıyor. E zaten Motorola da bunun farkında ve 3 gb ram olan 32 gb modellerini Türkiye'ye getirmedi bile. Moto Z ise modları olmadan dikkat çekmez ve bizde kimse moda para vermez. Dolayısıyla, bizim pazarda olmalarının tek sebebi Lenovo'nun pazarlama stratejileri.

Sorusu olan varsa mesaj atabilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.