Şimdi Ara

Lenovo legion y530/730 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
8
Favori
34.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler i5+1050 Ti olan versiyon var. Alalı 1 hafta olmadı. Arada ekran 1 saniyeden kısa süreliğine gidip geliyor. Göz kırpar gibi. Bazı arkdaşların ekranı tamamen gitmiş. Acaba bu sorunun habercisi mi diye düşünüyorum. Ekranı giden arkadaşlar öncesinde böyle bir şey yaşadı mı? Cevaplarsanız sevinirim.
  • Servise gönderin ...gpu fazla ısınıyordur yada panelin elektirigınde problem vardır
  • Lenovo Legion Y530 i7-8750H 16GB 2TB HDD + 256GB GTX1050Ti 4GB, 81FV001KTX
    Bu modeli almak istiyorum. Kullanım amacım autocad, 3ds Max kullanıp render almak, photoshop, lumion ile render almak. Bu ve bunların benzeri programlar kullanmak. Bunların dışında dizi, film izlemek olur. Bu model ne kadar işi mi görür? Ya da bunu alana kadar şu al diyeceğiniz bir model var mı?

Dell Gaming G315 FB75D256F161C,
    Dell Gaming G315 6B75F161256C,
    Dell Gaming G515-FB75W161256C
    Dell Gaming G515-FB75D256W161C
    Lenovo Legion Y530
    81FV001KTX
    bunlardan hangisi sizce ya da ekleyeceğiniz başka model var mı?

Bu 81FV001KTX modeli kullananan arkadaşlar memnun mu?
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Çok sıkıntı olmuyor belki ama rahatsız ediyor. Bataryası çabuk ölür diye düşünüyorum.

Fanları gayet iyi.

Frostpunk ve rainbow six oynadım gayet stabildiler grafik ayarlarını veya FPS değerlerini bilmiyorum doğrusu. Zira pek de umrumda değil. 60'ın üstü olduğu belli. Onun dışında bilemiyorum.
    Lityum bataryaların en sağlıklı halleri orta dolulukta olması. Hatta aşırı şarj iyi bir şey değil. %90'da kalması, sürekli %100'de kalmasından daha iyidir batarya ömrü açısından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelmisine

Yani böyle üst klasman bir üründe bu ekranı hangi akla hizmet kullanıyorlar aklım hayalim almıyor. Üst düzey bi zeka (!) örneği göstermiş Lenovo.
    Ürün üst klasman değil ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelmisine

Büyük ihtimalle bu cihazda kullanılan işlemcide bir problem var donanımsal olarak olmasa da yazılımsal olarak kesinlikle var.

Bu arada uzun uğraşlar sonucunda nVidia resmi destek ile iletişime geçtim ve gpu driverindeki problemle ilgili bir sonuca ulaşabildim: GTX1060'lı modelde standart driverler Lenovo tarafından bilinçli olarak uyumlu donanımlar listesine ekletilmemiş. Lenovo bu cihazda yeni driver sistemi olan DCH'nin özellikle kullanılmasını istemiş bir nevi DCH driver pilot cihazı diyebiliriz.
    i5-8300H + 1050ti + 16GB RAM olan versiyonu almayı düşünüyorum. Bu modelde de aynı durum geçerli mi acaba?
  • Merhaba arkadaşlar, laptopun usb-c portuna usb çoklayıcı bağladım çoklayıcıya da klavye mouse ve soğutucuyu bağladım.
    ancak bilgisayarı kapattığımda klavye mouse ve soğutucu çalışmaya devam ediyor biostan "usb always on" u kapattım ama yine de faydası olmadı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  • Arkadaşlar sayfadaki tüm yorumları okudum, aklımda kalan sorunlar:

-Ekran kalitesi vasat (kişiye göre değişken).
    -Hoparlör kalitesi pek iyi değil (kişiye göre değişken).
    -Bazı kişilerde ısınma sorunu mevcut (Daha çok i7 işlemcili modelde).
    -Bazı kişilerde ekran arızası yaşanıyor.
    -Harddiski sesli çalışıyor.
    -Yüksek güç çeken modellerde adaptörün beslediği güç yeterli gelmiyor.
    -Bilgisayar yük altında değilken, fanlar belli aralıklarla anlık olarak yüksek devirde çalışıyor.
    -Touchpad'in tuşları sesli çalışıyor.

Fiyatı göz önünde bulundurulunca ufak tefek şeyleri çok sorun etmem, sonuç olarak bu notebook alınmalı ne dersiniz?

i5 8300h 1050ti 16GB RAM Freedos kombinasyonunu hepsiburadadan almayı düşünüyorum. Yaklaşık 5900 lira. Normalde monster en ucuz olur, bu cihaz şu an monsterlarla aynı fiyat.
  • ben de takipteyim. ekran sorunu beni de korkuttu hocam onun haricinde küçük detaylara pek takılmıyorum.
  • Merhabalar Arkadaşarlar

Konuya bir hort benden gelsin.
    Hem kendi kişisel kullanımım(doktora ve akademi) hem de oyun için dizüstü bir cihaz arıyordum.
    En taşınabilir ve güçlü cihaz olarak HP ve Lenova'nın Legion seri y530'u buldum. Açıkçası Tost makinesi gibi bir şey almak istemiyor.
    Çünkü yanımda taşımak pek mümkün olmaz. y530 dışında önerileriniz mevcut mudur? :)
    Şuan için y530 fiyatı bu durumda
    LENOVO Legion Y530 Intel®Core ™i7-8750H-16GB-2TB+256GB-GTX1050Ti 4GB-15.6"FHD-Win10-Siyah 81FV001KTX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turker03 -- 25 Mart 2019; 11:23:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turker03

Merhabalar Arkadaşarlar

Konuya bir hort benden gelsin.
    Hem kendi kişisel kullanımım(doktora ve akademi) hem de oyun için dizüstü bir cihaz arıyordum.
    En taşınabilir ve güçlü cihaz olarak HP ve Lenova'nın Legion seri y530'u buldum. Açıkçası Tost makinesi gibi bir şey almak istemiyor.
    Çünkü yanımda taşımak pek mümkün olmaz. y530 dışında önerileriniz mevcut mudur? :)
    Şuan için y530 fiyatı bu durumda
    LENOVO Legion Y530 Intel®Core ™i7-8750H-16GB-2TB+256GB-GTX1050Ti 4GB-15.6"FHD-Win10-Siyah 81FV001KTX
    Ya bu ürün 144 Hz panelli mi değil mi bir türlü anlamadım. Özelliklerinde 144 Hz yazıyor, "81FV001KTX" modelini aratıyorum 60 Hz diyor. Yardımcı olabilecek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Valientee

Ya bu ürün 144 Hz panelli mi değil mi bir türlü anlamadım. Özelliklerinde 144 Hz yazıyor, "81FV001KTX" modelini aratıyorum 60 Hz diyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Alıntıları Göster
    Dostum bu bahsettiğin panelin hızı mı? Normalde benzer bilgisayarlarda hızı nedir?

Açıkçası görüntüsü daha klasik olduğu için benim hoşuma gitti. Ayrıca soğutma sistemi de iyi gözüküyor.
    Diğer oyuncu bilgisayarları çok büyük ve rengarek olduğu için hoşuma gitmedi.

• Valientee kullanıcısına yanıt
    81FV001KTX modelinde kullanılan panel 60hz.
  • gelmisine G kullanıcısına yanıt
    Ben de 60 Hz diye okudum ama MediaMarkt'a mail yoluyla sordum, aynı ürüne 144 Hz dediler. Ben de bugün iş çıkışı MediaMarkt'a gidip kesin bilgi edineceğim.
  • quote:

Ben de 60 Hz diye okudum ama MediaMarkt'a mail yoluyla sordum, aynı ürüne 144 Hz dediler. Ben de bugün iş çıkışı MediaMarkt'a gidip kesin bilgi edineceğim.
    Tamam dostum. Bana da bilgi verirsen çok sevinirim.
    Fiyat yükselir mi diye korkuyorum bir yandan ama Haziran'ı da beklemek istiyorum bir yandan.

Ekleme: Çeşitli incelemelerde ekranı 144 olarak belirtiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turker03 -- 26 Mart 2019; 17:55:14 >
  • turker03 kullanıcısına yanıt
    Gittim İstanbul Pendorya AVM'ye ürünü bizzat inceledim ürün maalesef 60 Hz. Oradaki yetkililere de söyledim bana müşteri hizmetleri 144 Hz dedi diye, onlar genel katalogdan bakmıştır dediler.
    Ben de Y530 almaktan vazgeçtim, bana HP Omen'in bir bilgisayarını önerdiler fakat orada 12500 TL'ydi. Veremem o kadar dedim 10500'e kadar indiler ama yine veremem, 8000 TL max bütçem var. Aynı bilgisayarı teşhir ürünü olarak buldum 7600 TL'ye ama satıcıya hiç güvenemedim, bozuk ürün yollamış defalarca.

Omen 15-CE002NT Linki

• quote:

Gittim İstanbul Pendorya AVM'ye ürünü bizzat inceledim ürün maalesef 60 Hz. Oradaki yetkililere de söyledim bana müşteri hizmetleri 144 Hz dedi diye, onlar genel katalogdan bakmıştır dediler.
    Ben de Y530 almaktan vazgeçtim, bana HP Omen'in bir bilgisayarını önerdiler fakat orada 12500 TL'ydi. Veremem o kadar dedim 10500'e kadar indiler ama yine veremem, 8000 TL max bütçem var. Aynı bilgisayarı teşhir ürünü olarak buldum 7600 TL'ye ama satıcıya hiç güvenemedim, bozuk ürün yollamış defalarca.

Omen 15-CE002NT Linki
    Omen ebat olarak daha büyük ve kaba sanırım. Yani resimlerden öyle anlaşıyor.
    Y530 gibi değil, değil mi dostum? Ben de haftasonu gidip bir inceleyeyim.

• turker03 kullanıcısına yanıt
    Evet Omen'in bu dediğim modelde kasası daha büyük, benim için pek farkeden bir şey değil ama incele tabi kendin gözle görüp test edince daima daha iyi oluyor.
  • Size şöyle söyleyeyim hangi markayı alırsanız alın sizi tatmin etmeyecek; piyasadaki tüm marka ve modellerde çeşitli sorunlarla karşılaşmanız muhtemel.

Marka bazında güven hiçbir şekilde kalmamış. Modellerin de tüm yorumlarını okuyup öyle alın hatta yabancı diliniz varsa ingilizce bilhassa rusça forumları okuyun.

Ama çok ince eleyip sık dokursanız da hiçbir ürünü alamazsınız ben Y530'un bu sayfadaki forumunu en başından beri takip ediyorum ve ürünle ilgili cevapsız hiçbir soru kalmadığını düşünüyorum. Donanımsal ve yazılımsal olarakta ürünle ilgili 3 aya yakın bir tücrübem oldu; forumda cevaplanmamış sorularınız olursa da yardımcı olurum.
  • Lenovo y530 i5 8300 H 16 gb 1tb+128 ssd gtx 1050 modelini bugun media marketten aldim. Urun gayet iyi ve performansli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.