Şimdi Ara

Lenovo legion y530/730 (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
8
Favori
34.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar y530 i5 8300h gtx1050ti modelini almış bulunmaktayım soruları olan varsa elimden geldigince cevaplayabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Msevinc

Evet arkadaşlar y530 i5 8300h gtx1050ti modelini almış bulunmaktayım soruları olan varsa elimden geldigince cevaplayabilirim
    Nasıl hocam tavsiye eder misin bende almayı düşünüyorum genel hatlarıyla görüşlerin neler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Msevinc

Evet arkadaşlar y530 i5 8300h gtx1050ti modelini almış bulunmaktayım soruları olan varsa elimden geldigince cevaplayabilirim
    aynı ürünü aldım ışık sızması var bakalım servise gönderip değişim isticem sanırım
  • bilisim91 kullanıcısına yanıt
    SYNCCRYS S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu gün ikinci gün şu ana kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı genel anlamda çok memnun kaldım ayrıca hepsiburada'dan efsane cuma indirimi ile 5519'a aldım bu fiyata şu piyasada fiyat bana iyi geldi. Windows kurul süreci diğer pc den buna dosyaları felan atayım derken bütün gün açıktı ve ugraştım bu kullanımda herhangi bir ısınma sorunu yaşamadım maksimum 50-52 dereceleri gördü, oyun konusunda daha deneme şansım olmadı ama şu anda pubg ve witcher 3 iniyor onlarla ilgili deneyimimi en geç yarın akşam yazarım spesifik olarak soracağınız bir şey varsa sorun elimden geldiğince bakayım ayrıca daha önceki sayfalarda sorulmuş içindeki ssd nasıl diye nvme ssd crystaldiskmark okuma hızı 1400/1500 mb yazma hızı 400-600 mb arasında değişen değerler. Hocam sizdeki ışık sızması ne derecede bilmiyorum benim sağ üst tarafta ve sol köşede var ama beni rahatsız etmiyor, ips olupta ışık sızmasız ekrana denk gelmek çok büyük şans sizi etkilemiyorsa boşa ugraşmayın muhtemelen gelecek olan pc de ışık sızması olma ihtimali çok yüksek tabi karar sizin.@SYNCCRYS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Msevinc -- 28 Kasım 2018; 20:28:55 >
  • Merhaba bende i5 modelini aldım lakin monitorunde ilk başta sorun olmamasına rağmen 2 saat sonra monitorden ışık gelmemeye başladı.Birde arada fark ettim monitorun aldında kalan yer çok ısınmıştı biraz şüphelenmiştim. Sonradan da ekran hiç ışık vermemeye başladı (black screen) telefon ışığı tuttuğumda birşeyler görebiliyordum.
  • Msevinc kullanıcısına yanıt
    Masallah hocam ne güzel aciklamissin :)
    Hocam peki kasasi nasil saglamligi menteseleri uzun ömürlü olur mu?
    Fiyat iyi bence suan 6300 civarinda hb de :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilisim91

Masallah hocam ne güzel aciklamissin :)
    Hocam peki kasasi nasil saglamligi menteseleri uzun ömürlü olur mu?
    Fiyat iyi bence suan 6300 civarinda hb de :)
    kasası ısı performansı hherşeyi panel kalitesi son derece iyi
    Fotoğraflardan daha güzel göründü benim gözüme pc :D menteşeler saglam duruyor(tabi uzun kullanımda göreceğiz) kasada iyi şu ana kadar beğenmediğim yada alışımadığım desem karar veremedim ama klavyenin numpad kısmı bana hoş gelmedi resimlerde görmüşsünüzdür ama bir kaç güne alışırım muhtemelen numpad kısmındaki "enter" tuşunun eksiliğini bu kadar hissedeceğimi hiç düşünmemiştim :D yarın akşam oyun performansı nasıl onu yazarım gün içinde biraz işim var, birde pc harbiden hiç 15.6 gibi durmuyor.ve şu ana kadar gördüğün kadarı ile fanlar 45° civarında çalışmaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Msevinc -- 28 Kasım 2018; 23:2:23 >
  • Msevinc kullanıcısına yanıt
    Hocam valla ne güzel yazıyorsun:)
    Klavye olayi benimde dikkatimi çekti hocam ama şöyle bir çözüm dusundum keytweak vs gibi programlarla + yerine enter yapılabilir

3 saatlik pubg maratonu sonunda benim sıcaklıkla ilgili deneyimim olumlu oldu, oyunu orta ayarlarda vsync açık 60fps de oynadım sıkıntısız herhangi drop felan yaşanmadı 3 saat boyunca ayrıca gpu max 64-65 dereceleri gördü ortalama olarak 58-60 derecelerdeydi, cpu ise anlık olarak 94 derece yazdıgı oldu maximuma bakarsanız ama bu 1-2 defa ve çok anlık birşeydi genel aralık olara 78-84 derece aralarında dolaştı. Bunların hepsinde fanlar turbo moda 2-3 belki geçti onlardada 10-15 saniye çalışıp geri yavaşlıyor ki bence tubosu bile bir oyun bilgisayarı olarak düşünürsek fan sesi konusunda iyi turboya geçmedigi durumları yazmama gerek bile yok açıkçası ben bu kadar beklemiyordum beni gayet tatmin etti hem ses hemde bu sese rağmen ısı yönünden de witcher 3 denediğim zaman edit yaparız artık.

edit:lenovo vantage ve neve sense yazılımlarını mutlaka kurun bunları kurunca isterseniz ctrl+shift+1 tuşları ile fanları turbo moda alabiliyorsuz oyunda birkaç defa denedim turboyu aaçınca gpu 53-55 derecelere cpu ise 70 derecelere kadar düşüyor 10-15dk turboda denedim degerler sabit kaldı daha uzun test etme fırsatım olursa tekrar yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Msevinc -- 29 Kasım 2018; 22:14:13 >
  • laptop 2 gün önce geldi.henüz bakabildim ve ilk dikkatimi çeken şey kasa gerçekten sağlam malzemeden yapılmış. menteşeler hiç oynamıyor. ekran oldukça net ve parlak.

ancak maalesef bir sorunum var, fan da sürtünme sesi var.internetten araştırdım kronik bir problem olduğundan bahsedilmiş lenovo forumlarında. sessiz bir anda fanlar çalıştığı anda sol taraftakinde tiz bir ses geliyor baya rahatsız edici.

hepsiburada dan iade talebi oluşturdum ancak kararsızım iade edip etmeme konusunda.bu fiyata bu özellikle bilgisayar bulmak zor, ama sıfır bilgisayarı da servis servis gezdirmek istemiyorum. siz ne yapmamı önerirsiniz ?

not: henüz windows kurulumu yapmadım. usb den çalışan bir linux dağıtımı(manjaro) ile test ettim. bunun fan kontrolüne bir etkisi olup olmadığından emin değilim.
  • piranhax kullanıcısına yanıt
    Bende almadan baya kontrol ettim ama böyle bir soruna denk gelmemiştim olabilir bende yok böyle bir sorun, düşük ihtimal ama dediğiniz gibi windows 10 kurup bir deneyin olmassa geri iade edebilirsiniz kurulum çok kısa sürüyor 10-15 dk civarı sonra sürücüleride yüklersiniz en fazla 45-60 dk sürer hepsini halletmeniz.
    tam olarak nasıl bir ses geliyor bende de garip bir ses geliyor biraz daha açıklar mısınız
  • Bende batarya takılı olmadığı zaman 1saatte bitiyor ve %95 in altında olmadığında prize takılı fakat sarj olmuyor yazıyor yeni aldığım laptopta bu sıkıntılar üzücü umarım çözülür ama performans konusunda memnunum bilgisayarda hoş ve şık tasarımlı.
    Bence değişim talep edin hocam çünkü bende yeni aldım bende sorun yok fanda

• Fan da bir cızırtı sesi var muhtemelen ya fan arızalı ya da bir kablo vs bir şeye sürtüyor. Sadece fanlar çalışmaya başlayınca duyuluyor ve soldaki fandan geliyor. Şimdilik iadeden vazgeçtim bir süre kullanıp servise göndereceğim, bilgisayar ihtiyacım olduğu için zaman kaybetmek istemedim.

Onun dışında memnunum beklentimi çok fazla karşıladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hygiei4 H kullanıcısına yanıt
    Hocam o şarj olamaması Lenovo vantege yazılımı yapıyor sanırsam batarya saglıgı için tam doldurmuyor eskiden sen ayarlıyormuşsun yazılımdan kaçta kalacagını yeni sürümlerde kendisi otomatik ayarlıuor onları arada tekrar sarj ediyor yabancı kaynaklardada aynısını diyordu bakmıştım bendede 3-4 gün %96 da tutty şarjı oyunda oynasam felan düşmedi ama sonra %100 yaptı gene sonra şebekeden yemeye devam etti bataryayı devre dışı bırakıyor

Fan konusunda bende bir sıkıntı yok degişim isteyin bir yerlere sürtüyordur muhtemelen ben çok memnun kaldım şu ana kadar pc den iyiki almışın sizde diger herşeyden memnunsanız degişim isteyin heleki black friday indiriminde aldıysanız benim gibi 5500 e bu özellikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Msevinc -- 3 Aralık 2018; 11:21:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SYNCCRYS S kullanıcısına yanıt
    ekran görüntüsü aatabilir misin?
  • gtx 1060 lı modeli gelmiş Mediamarkt'a ama konu ölmüş sanırım. Kimse yorum yazmıyor.
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt
    hocam internet sitesinde 11500 fiyatıyla satışta 1060 lı model indirimli diyor birde ben 1050ti modelini alalı neredeyse 3 hafta oldu şu ana kadar bir sorun yaşamadım çok memnun kaldım. Fiyatlar uçuk iyiki hb den almışım indirimde.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.