Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.646
Cevap
39
Favori
188.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi oyunlarda Fps Drop yaşıyorsunuz ve daha önce varmıydı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Segefendi

Hangi oyunlarda Fps Drop yaşıyorsunuz ve daha önce varmıydı ?
    Csgo ve nbade diğerlerini çok deneme şansım olmadı ve pcyi yeni aldım henüz 1 hafta olmadı i7 modelini özellikle csgoda bu düşüş çok can sıkıyor pubg ssd kurulu pubde şuana kadar bi sıkıntı yaşamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben sadece assasin creed originsi yukledim en dusuk ayarlarda bile surekli fps dusuyor oyundami bi problem var pc demi anlayamadim zamanim olmadigi icin baska bir oyunda deneyemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende i5 1050 ti modeli mevcut şuan performans açısından bir sıkıntı görmedim herhangi bir drop vs. en azından nfs payback, my summer car ve cs-go
    Ama cs-go da full ayarda da en düşük ayarda da 160 civarı fps alıyorum
    bir de şarjı hiç dayanmıyor gibi yaptığım ayarlardan dolayı mı sizlerde durum nasıl
  • Masaüstü ölçeklemesini kaçta kullanıyorsunuz ? Bende bazı programlarda bulanıklık mevcutta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oziboyz

Masaüstü ölçeklemesini kaçta kullanıyorsunuz ? Bende bazı programlarda bulanıklık mevcutta.
    %100

• balkes73 kullanıcısına yanıt
    Çok ufak olmuyor mu hocam?
  • quote:

Çok ufak olmuyor mu hocam?
    İlk başta öyle geliyor ama alışıyorsun 1-2 güne sıkıntı çekmiyosun

• quote:

Masaüstü ölçeklemesini kaçta kullanıyorsunuz ? Bende bazı programlarda bulanıklık mevcutta.
    %124

• quote:

Orijinalden alıntı: balkes73

Nasıl çözeceğizki bu olayı çok can sıkmaya başladı 10dakkada bir oluyor 2-3 saniye fps yok oluyor bildiğin

Alıntıları Göster
    Fps dropların ve anlık takılmaların sebebi windows kaynaklı arkadaşlar. 2-3 sayfa geriye bakarsanız benzer sorunları yaşadım ben de. Gerçi benimki oyunlarda takılmıyordu ama arayüzde anlık takılmalar oluyordu. Araştırma yaptım İntel Hd graphics 630la ilgili bir uyuşmazlık falan diyorlar forumlarda.
    Gelelim çözüme:
    Ben birçok yöntem denedim olmadı en son çare Windows 10 1607 sürümüne temiz kurulum yaptım. Güncellemeleri kapadım. Şuan anlık takılma vs hiçbir sorun yok.
    Windows yeni güncelleme ile kasılmaları takılmaları önleyecekmiş. Belki giderilmiş bile olabilir.
    Sorun yaşayan arkadaşlar bir denesin 1607 sürümüne dönmeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuRo_123

Fps dropların ve anlık takılmaların sebebi windows kaynaklı arkadaşlar. 2-3 sayfa geriye bakarsanız benzer sorunları yaşadım ben de. Gerçi benimki oyunlarda takılmıyordu ama arayüzde anlık takılmalar oluyordu. Araştırma yaptım İntel Hd graphics 630la ilgili bir uyuşmazlık falan diyorlar forumlarda.
    Gelelim çözüme:
    Ben birçok yöntem denedim olmadı en son çare Windows 10 1607 sürümüne temiz kurulum yaptım. Güncellemeleri kapadım. Şuan anlık takılma vs hiçbir sorun yok.
    Windows yeni güncelleme ile kasılmaları takılmaları önleyecekmiş. Belki giderilmiş bile olabilir.
    Sorun yaşayan arkadaşlar bir denesin 1607 sürümüne dönmeyi.

Alıntıları Göster
    Sağolasın hocam güncellemeyi bekleyelim o zaman yine olmadı senin dediğini yaparız

• Benim sorunum SSD ile.

Bilenler vardır garantiye yolladım bilgisayarı ekran kusurlu diye. Garantide bana SSd yükseltmesi yaptılar. Tabi ben uyarıda bulumdum içindeki ssd'nin samsung ssd olduğunu en hızlı ssd'lerden olduğunu. Yükseltme yapılacaksa eşdeğer bir şey isterim dedim tabi dediler. İçerisinie Toshiba'nın 256gb olan THNSN5256GPUK model M2 PCIe versiyonunu takmışlar. Okuma yazma hızı: 1500/760 MB/s hızlarında. Yani samsung kadar olmasa da gayet başarılı. Ama gel gelelim ki HDtune programı ile ölçüm yaptım aman allahım sonuç felaket. HD tune sonuçlarını akşam yüklerim buraya şuan yanımda yok.
    Temsili olarak buna benzer bir sonuç vardı ekranda.
    Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu

Yani ilk start yaptığımda 1100mb civarı rakamlara ulaşıyor sonra 400 mb'ın altına iniyor ve genel olarak 200mb civarında aşırı dalgalı bir sonuç veriyor. Test sonucunda otalama hız:288mb/sn idi. Gerçekten şok oldum ya. Ya bir driver eksik kurdum. Ya da hatalı kurulum yaptım. Ya da bu ssd sıkıntılı.

Biraz uzun oldu ama bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum teşekkürler.

• Önemli değil. Benim hala sorunlarım var :) Bi hevesle bilgisayar aldık 4000TL para saydık hala adam akıllı kullanamadık. Arkadaş bu kadar zor mu sorunsuz bilgisayar sahibi olmak. İlk defa bir bilgisayara 4000TL para verdim. Bu kadar para verince insan en ufak pürüz bile olmasına tahammül edemiyor haliyle. Ama bırak ufak pürüzü arka arkaya yaşadığım sorunlar yüzünden kör talihli olcak adım. Geldiği gibi ekran sorunlu çıktı. Garantiye yolladık ekranı hallettik. SSd yükseltmesi aldık hadi bakalım bu sefer ssd sorunları yaşamaya başladım. Bu nedir ya.
  • quote:

Önemli değil. Benim hala sorunlarım var :) Bi hevesle bilgisayar aldık 4000TL para saydık hala adam akıllı kullanamadık. Arkadaş bu kadar zor mu sorunsuz bilgisayar sahibi olmak. İlk defa bir bilgisayara 4000TL para verdim. Bu kadar para verince insan en ufak pürüz bile olmasına tahammül edemiyor haliyle. Ama bırak ufak pürüzü arka arkaya yaşadığım sorunlar yüzünden kör talihli olcak adım. Geldiği gibi ekran sorunlu çıktı. Garantiye yolladık ekranı hallettik. SSd yükseltmesi aldık hadi bakalım bu sefer ssd sorunları yaşamaya başladım. Bu nedir ya.
    Hocam ben bu sorun hariç oldukça memnunum cihazdan daha çok korkuyordum ışık sızması ısınma fan klavye vesaire, hiç çıkmadı,ışık sızması hele hiç yok ekranımda ben yine az ışık sızmasına okey kafasıyla almıştım ama bu konuda şanslı çıktım baya ama dediğin gibi bu kadar para saydığımız makineleri bu kadar korkarak almak kullanmak sorun yaşamak çok can sıkıcı ama artık devirmi diyelim ne diyelim bu sorunlar bitmiyor her marka her modelde olabiliyor tamamen şansa kalmış bir olay bence pc almak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkes73 -- 4 Haziran 2018; 14:16:28 >

• Galiba bir ipucu buldum sorunla ilgili.
    Formattan sonra lenovonun sitesindeki driverları kurduydum. SSd ve hdd için firmware yazanları da kurduydum. Sİtedeki o firmware'ler samsung ssd içindi.

Benimki ise toshiba. O yüzden olmuş olabilir mi acaba sıkıntı.? Peki o firmware'leri nasıl kaldırabilirim, yeniden mi format atacağım?
    Bir de bu toshiba'nın firmware'sini nerden bulcam. Ne ıvır zıvır iş bunlar yaw.
  • Arkadaşlar cihazın 1050ti i5 yada i7 modelini alacağım eskiden hp pavilion vardı. o cihazda ısınma problemi yaşıyordum zahmet olmazsa cihaz sahiplerinden biri cpu grap testi yapıp max performansa işlemcinin kaç dereceye cikdigini söyleyebilirmi?

• Arkadaşlar HD tune programında health sekmesinde hiçbir şey yazmıyor. Boş gözüküyor. Biostan S.M.A.R.T. özelliğini açın demişler forumlarda ama biosta öyle bir ayar göremedim. Rica etsem bakabilir misiniz sizin biosunuzda öyle özellik var mı diye? Bir de HD tune ile siz de bakabilir misiniz health sekmesi sizde de boş mu gözüküyor. Bu ssd'nin tam performans vermemesi çok moralimi bozdu.

Testi başlatıyorum, 700-800mb hızına çıkıyor 1-2 saniye sonra 200 mb civarına iniyor ve sürekli dalgalı bir hızda test ilerliyor. Test sonucunda ortalama okuma hızı 250mb/sn civarında cıkıyor.

Bilgisayarımın içine taktıkları SSD Toshiba THNSN5256GPUK model 1500Mb/760Mb hızlarında fabrika verisi var. Ama ben bu hızı nerdeyse hiç göremiyorum.

Ne yapmam gerek anlayamadım. Garantiye tekrar mı göndersem acaba.
    Temisili olarak bu fotoğrafı koyuyorum ama nerdeyse aynı böyle sonuç alıyorum ben de işte. Maximum hız ile minimum hız arasındaki fark aynen böyle. SSd bozuk mudur acaba????

• Evet arkadaşlar bilgisayar yine servise gidiyor. Aradım SSd olayını anlattım. Çözüm bulamadılar. Servis yolu göründü. Aldık ama daha hiçbir tat alamadım bilgisayardan
  • quote:

Evet arkadaşlar bilgisayar yine servise gidiyor. Aradım SSd olayını anlattım. Çözüm bulamadılar. Servis yolu göründü. Aldık ama daha hiçbir tat alamadım bilgisayardan
    Geçmiş olsun hocam durumdan haberdar edersiniz

• İşlemci hızının böyle olması normal mi

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.