Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.646
Cevap
39
Favori
188.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    i5 7300hq
    1050 Ti
    16G RAM ve 128G SSD'li versiyonuyla katıldım. Dün birkaç küçük sıkıntı yaşadım format sonrası ama şuan çözüldü gibi.

Üründen şuan çok memnunum, klavye sorunundan haberdarım. Umarım çıkmaz ama çıksa dahi aynı üründen alıp aynı sıkıntıyla teknik servise gitmiş bir arkadaşım var. O konuda içim rahat.

Birkaç sorum olacak:
    1-Bu fanların turbo modda çalışması kendiliğinden mi oluyor yoksa biz de bir tuşla tetikleyebiliyor muyuz ?
    2-Bazen pil seviyesi azalıyor ve belli bir seviyede örneğin %99 da ise %100 e dolmuyor. ''Prize takılı, dolmuyor'' ibaresi çıkıyor pil simgesinin üzerinde. Bu normal midir ?
    3-Bir de sanki bazen ekranın ortasındaki yazılar hafif bi bulanıklaşıyor. Nvidia denetim masasından ölçü,ölçek vs gibi bir özellik aradım bunu düzeltmek için ama göremedim. Bildiğiniz bir yer var mı bunu halledebileceğim ?

• Kvothea kullanıcısına yanıt
    1-Fanlar otomatik devreye giriyor fakat kisayol tusuylada kendimiz calistirabiliyoruz.

2-Lenovo vantage programini calistirin orda pil ayarlarinda pil tasarrufu secenegi isaretlidir buyuk ihtimalle pili korumak icin %95 den sonra sarz etmeyi durduruyor, o tiki kaldirirsaniz tam dolum yapabilir.

3-Masaustu cozunurluk ayarlarinda cozunurlugu %124 olarak yapin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackk001 kullanıcısına yanıt
    %124 ?! İlginç ama gerçekten çözdü sorunu
    Çok teşekkür ederim. Bu turbo kısayolu nedir acaba?
    Lenovo vantage programı yüklü değil, yükleyip bakayım madem.

Bir de sanırsam oyunlarda değilken entegre ekran kartından faydalanıyor işlemcinin.
    Bu bir sorun oluşturmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kvothea -- 20 Nisan 2018; 10:2:46 >
    Kisayol tusu Ctrl+shift+0, lenovo vantage ve lenovo nerve center i windows magazasindan indirip kullabilirsin ihtiyacin olabilir, hayir sorun olusturmaz. :)

Rica ederim.

• Merhaba arkadaşlar bu lenovo nun sitesinde hangi yazılımları indirdiniz acaba mutlaka indir dediğiniz birşey varmı sitesinde nerve center hariç
    Hayırlı olsun hocam kaça ve nereden aldınız cihazı bide cihaz freedos mu yoksa windowslu muydu

• Son durum bilgilendirmesi,

Cihazı alalı 1 ay belki daha fazla olmuştur.Durum hala aynı cihazdan çok memnunum klavye vs sorunu yaşamadım.Oyunlarda ise aynı şekilde ortalama 64-65 derece ısıda oynuyorum ve bu değerler turbo fanı açmadan çünkü gerek yok.

Takip edenler bilir ilk zamanlar bu ısı değerleri karşısında baya heyecanlanmıştım haliyle 1 ay geçince alıştım artık

Dün arkadaşlar Vatan Bilgisayara gittim bu bilgisayarın bi düşük ekran kartlısı yani 1050 olan 5100 liraydı yuh dedim.Arkadaş ise helal olsun iyi ucuza almışsın dedi

Son olarak FPS Drop vs gibi sorunlarda yaşamadım.Cihaz ne yalan söylüyüm ateş eder gibi oynatıyor.Sadece Euro Truck gibi optimizasyon sorunu olan oyunda çok nadirde olsa ani 1 saniyelik FPS düşmesi oluyor o kadar.

Herkese İyi Günler

• Bilgisayarı alalı 1 yıldan biraz fazla oldu şimdiye kadar bir sorun yaşamadım laptopun sevdiğim bir özelliği şu oldu eğer recoveryden bilgisayarınızı sıfırlarsanız windowsun en son nasıl bıraktıysanız öyle kurması oldu ekran kartına kadar yani eskisi gibi 1 senelik güncelleme indirmesini beklemek zorunda kalmadım.Bu acayip kolaylık sağlıyor.

Fan konusunda altındaki ızgaraları arada sırada ekran temizleyici madde yada kolonya peçeteye sıkıp temizlemenizi tavsiye ederim bir süre sonra tozlar orda takılı kalıp hava geçmesini engelliyor buda fanların devreye erken girmesine sebep oluyor. Temizleme olayını yaptığınız takdirde ilk günkü gibi kullanıyorsunuz 2. sene dolmaya yakın laptopu servise verip komple temizliğini yaptırın garanti bittikten sonrada yılda 1 kere fan macunu yaptırın laptopun kullanım ömrünü uzatmanız için tavsiye önceki laptopu bu sayede 6.5 sene kullandım halada çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skywalker06

Bilgisayarı alalı 1 yıldan biraz fazla oldu şimdiye kadar bir sorun yaşamadım laptopun sevdiğim bir özelliği şu oldu eğer recoveryden bilgisayarınızı sıfırlarsanız windowsun en son nasıl bıraktıysanız öyle kurması oldu ekran kartına kadar yani eskisi gibi 1 senelik güncelleme indirmesini beklemek zorunda kalmadım.Bu acayip kolaylık sağlıyor.

Fan konusunda altındaki ızgaraları arada sırada ekran temizleyici madde yada kolonya peçeteye sıkıp temizlemenizi tavsiye ederim bir süre sonra tozlar orda takılı kalıp hava geçmesini engelliyor buda fanların devreye erken girmesine sebep oluyor. Temizleme olayını yaptığınız takdirde ilk günkü gibi kullanıyorsunuz 2. sene dolmaya yakın laptopu servise verip komple temizliğini yaptırın garanti bittikten sonrada yılda 1 kere fan macunu yaptırın laptopun kullanım ömrünü uzatmanız için tavsiye önceki laptopu bu sayede 6.5 sene kullandım halada çalışıyor.
    Katılıyorum hocam.Bugün bi baktım alt kısım tozlanmış.Dediğinizi yaptım o toz içine girmeden temizledim.Tahminimce soğutucu ile kullanılırsa yerdeki toz direk pc ile temas etmeyeceği için fan toz kapmayacaktır.Misal benim şuan kaldığım ev çalıştığımdan dolayı fazla temizlenmemiş klasik öğrenci evi olmasına rağmen 1 ayda soğutucu sayesinde çok az tozlanmıştı.Onuda zaten temizledim.Birde bu bilgisayarda en sevdiğim şeylerden biriside fan kısmı dışardan rahatlıkla temizlenebilecek şekilde tasarlanmış.Yani dediklerinizle birlikte cidden düzenli alt temizlikle ilk günki gibi kullanılabilir diye düşünüyorum.

Son olarak dediğiniz diğer şeyede katılıyorum.Biz ne kadar temizlersek temizleyelim bir süre sonra o içindeki macunlar gidiyor.O sebepten en kötü yılda 1 macun değişimi vs uzun süreli pc kullanımı için şart.

• fanlar kuvvetli olduğu için tam güç bile çalışmasa tozlanıyor bende öğrenciyim ama 1 ayda temizledin mi bir sıkıntı olmuyor temizlemesende fps düşmesi falan değilde internette gezerken fan devreye girmeye başlıyor sessizlik için temizlik şart fan tasarımı cidden başarılı adamlar ızgaralarını öyle bir ayarlamışlarki toz içeri girmeden dışarda kalmasını sağlıyor lenovo kasa tasarımı konusunda başarılı bulduğum bir firma oldu.
  • Arkadaşlar size birşey sormak istiyorum.Ne yaparsam yapıyım Far Cry 5 oyununu ge force experiencede gösteremedim.Taranan yerlere tüm sürücüleri ekledim yinede gözükmüyor.Hani desemki oyun daha ge force hafızasına eklenmedi ee adamlar bu oyun için güncelleme bile çıkardı.

Yardımınızı bekliyorum..
  • Kısa bir araştırma yaptım ve i5 7300hq 1050ti modelinin birebir aynı olmasına rağmen 2 farklı koda sahip versiyonu var hb ' da:

1- 80WK01BWTX

2- 80WK01B4TX

İlk koda sahip olan modele ait yorumlar marttan itibaren yazılmış. Yani 2. Koda sahip modele göre daha güncel yorumlar. Ayrıca 2. Koddaki model 110tl daha ucuz.2 versiyonda birebir aynı olmasına rağmen kodlarının farklı olmasını tek bir sebebe bağlayabildim. 80WK01BWTX koduna sahip olan model diğerinin güncellenmiş hali olsa gerek. Yani bu koddaki modelde klavye sorunu giderilmiş olabilir o yüzden farklı bir kodla tekrar piyasaya sürülmüş olabilir.

Var mı bu konuda bir bilgisi olan?

• MuRo_123 kullanıcısına yanıt
    Dediginiz gibi olabilir hocam sorun giderilmiş olabilir bende o iki.modeli takip ediyorum bide birinde ki hard disk 7200rpm diğerinde 5200 bu farkta var

• Bu usb typ-c ne işe yarıyor iphone kulaklığı olur diye sevinmiştim ama olmuyor
  • gigok kullanıcısına yanıt
    Micro usb girişinin yeni formatıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak**

Dediginiz gibi olabilir hocam sorun giderilmiş olabilir bende o iki.modeli takip ediyorum bide birinde ki hard disk 7200rpm diğerinde 5200 bu farkta var
    Alcam bu bilgisayarı ama acaba indirim olur mu beklesem mi? Yoksa daha da artar mı fiyatı? Cok kararsız kaldım.

Valla şuan fiyatı iyi gibi an bunlarda işlerim sistemi yok onu biliyosunuz demi sıkıntı olmasın mağazalarda daha yüksek en az 1000tl daha fazla yanı alınır bana soracak olursan 200tl ye falanda windows alırsın tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak**

Valla şuan fiyatı iyi gibi an bunlarda işlerim sistemi yok onu biliyosunuz demi sıkıntı olmasın mağazalarda daha yüksek en az 1000tl daha fazla yanı alınır bana soracak olursan 200tl ye falanda windows alırsın tamam
    Onu biliyorum ya. O konuda sıkıntı yok. N11 ve birçok sitede Oem windows key'ler satılıyor. 20 Tl'ye kadar düşmüş fiyatları. Onlardan birini alıp mis gibi kullanırım. Mağazaarı gezdim haftasonu. Gerçekten en az 300-400 tl üstüne koyarak satıyorlar.
    Internetten almak daha mantıklı mağazalar üstüne fazla koyuyor dediginiz gibi key le de mis gibi kullanılır

• Acer an515 f2 (3099luk model) kararsiz kaldim elimde samsung 250 gb ssd var m.2 degil by hafta ici ya iade edicem yada acer alıp kullanıcam kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim sıcaklıklar nasıl acere kıyasla falan ssd iade edip bunu mu alsam iade etmesem hdd kullanamicam ikilemde kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.