Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
2.605
Cevap
48
Favori
162.637
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Lenovo (IBM) >> Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1671 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aet1995

Hocam ısınma her bilgisayarda var diğer modellere ek olarak msi ın da ortası ve touchpad i aşırı ısınıyordu ondan dolayı iade etmiştim. Şu an ki kullandığım acer de ise pek bi sıkıntı hissetmedim. Ortada biraz ısınma var ama oda bi kaç saat sonra biraz yükseliyor en yüksek gördüğüm sıcaklık 75 80 arası ve beni de rahatsız etmedi. Çünkü performans da hiç düşüş yaşamadım. Tabi ısınma bana göre normal başkasına göre rahatsız edici olabilir :).

Nitro da sıcaklığın 90 derecelere ulaştığını söyleyenler var 70 80 arası kabul edilebilir fakat 80-90 arası aşırıya kaçıyor

Buarada y520 i5 1050ti versiyonu hb teknorya da 3800'e düşmüş alacaklara duyurulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kool Giancana -- 19 Şubat 2018; 14:44:1 >

• Yüzbaşı
    253 Mesaj

Lenovo yu aradığımda inceledik ürünü ama ıps olup olmadığını anlamadı teknik destekteki arkadaş da . Kullanan var mı 3800 lük olanı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kool Giancana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: TheScarp

Lenovo yu aradığımda inceledik ürünü ama ıps olup olmadığını anlamadı teknik destekteki arkadaş da . Kullanan var mı 3800 lük olanı ?

Satıcıyla konuştum ips olduğunu söylüyor öte yandan y520'nin tn panelli versiyonu var mı ki hiç rastlamadım

Teknik destekdeki arkadaş aşırı derece şüpgeli konuştu donanıma göre değişiyor dedi o yüzden kafamda soru işareti oluştu

|
    |

İlk aldığım Acer nitro 5 de güç kesilme sorunu vardı direk kapanıyordu. O iade alınıp kapalı kutu verilmişti. Bu seferde bu bilgisayarda bi kaç gün sonra aynı sorun çıktı ama ısınma sorunu yok test ettim 70-80 arası gidip geliyor. Ek olarak ne zaman kapanacağı belli olmuyor bazen yarım saati geçip kapanıyor. Bazen 10 dakika sonra kapanıyor bazen 1 saat sonra kapanıyor. Ne zaman kapanacağı hiç belli olmuyor. Şaştım kaldım gerçekten. Almayın desem diyemem çünkü başka kullanıcı yorumlarını okudum hepsi memnun diyor. Bugün iade veya değişim için gitti. Neymiş sorunu merak ediyorum. Çünkü gayet performanslı bir ürün de böyle bir sorun nasıl olabilir anlayabilirmiş değilim. Belki Lenovo alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aet1995 -- 19 Şubat 2018; 19:47:51 >
    |
    |

Heyecanla bekliyoruz hocam :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    S A M C R O kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öncelikle öğrenciyim. 4000₺ gibi bir bütçem var. Daha önce asus n53sn model bi notebook sahibiydim. İ7 2630HQ işlemcisi vardı ve ben ona 128 gb lık samsung sata 3 ssd takmıştım ve o pc beni 7 sene götürdü ama anakartta arıza çıktı ve yeni pc almam gerekiyor. 2 model arasında kaldım. Lenovo y520 serisi ikiside. Arasında donanım farkı olarak şunlar var:

Biri: i5 7300HQ işlemcili- 16gb ram- gtx 1050 ti fiyat:3849₺( hepsiburada)

Diğeri: i7 7700 HQ işlemcili- 8gb ram- gtx 1050 fiyat:3989₺ (hepsiburada)

Asıl amacım beni eski bilgisayarım gibi uzun sene götürmesi. Çok fazla oyun delisi değilim hiç olmadım. En fazla 2-3 oyun oynarım oynarsam( ev arkadaşlarım yüzünden, cs go, pubg, lol gibi). Ram sonradan yükseltilen bir donanım biliyorum ve ekstra bi 8 gb 2400mhz bi ram fiyatı yaklaşık 500₺. Öyle çok fazla render filanda yapmam. Genelde film arşivi yaparım. Yaklaşık 3 tb yakın bluray film arşivim var. Yani kısacası i5 ile i7 arasında bi fark var mı? Sizce hangisini tercih etmeliyim? Dediğim gibi uzun süre kasma donma takılma problemi yaşamak istemiyorum. Yeri geldiğinde chrome da 20-30 sekme açık kullanıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

• Yarbay
    5163 Mesaj

I7 ile i5 arasinda fark cok az ve i5 daha serin . I5 te hyper threading yok ve pratikte de islevini gormedim desem yeridir. Ama 8 gb extra ram ileri vadede kafanizi rahat ettirir. Benim tavsiyem ssdli hangisiyse onu al olurdu ama galiba ssd yok ikisinde de. Simdi i7 onerecekler de var ram cikabilir degisebilir ama cpu lehimli diye . Nispeten tamam ama fark yuzde 5 ya da 15 ve degmez. Ram a para vermekten kurtulursunuz ddr4 bu da boru degil.

|
    |
    AloNeWolF44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam ikisinde de 128 gb ssd var. Ben sadece farklarını yazdım. Ram yükseltilebilir ileride aslında. Benim kafamı kurcalayan i5 ile i7 arasındaki farklı gözle görür müyüm? Yani bi chromeda 20-30-40 sekme açık olarak rahatça gezebilir miyim? Etkiler mi?

|
    |
    expressimo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayır,ram daha çok etkili o konuda bence. Ama yine de yanıtları bekleyin derim.
    |
    |

1.olanı öneririm i5 ve i7 arasındaki fark 1050 ve 1050ti arasındaki farktan daha az. 8gbddr4 ram 450-500 tl arasında 2400mhzler. render edit falan yapmak için kullanmayacaksan kesinlikle ilkini öneririm.
    |
    |

Memnunmusun kardeşim istanbul bilişimdeki cihazdan

Gerçekten 1050ti mi ve w10 mu

|
    |
    Shadow Prince kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben bu laptop'u aldığım günden beri sorun yaşıyorum. İlk başta sol tocuhpad hafif içine çöktü ve temassızlık yapmaya başladı. 2 Kere garantiye gönderdim 2'sinde de red çıktı. En son gittiğimde teknik servis bdh'de ki arkadaş bu normal yaptırırsak para ödersiniz gibi saçma cevaplar verdi. Pc lazım olduğu için hakem heyetine gitme gereği duymadım. Şimdi de 5. ayın'da hoparlör den ve hdd'den sesler gelmeye başladı. 2'si için tekrar servise gönderdim hoparlör arızalıymış yurt dışından parça gelecek miş ama bu hdd sesi; vocaroo.com/i/s0BVsJtuyfTQ normal miş. Yahu bu ilk başlarda yoktu nasıl normal diyorım okuma hızı diyorlar. Düdüklü tencere gibi okuma hızı mı olur anlamadım arkadaşlar. Ve bu ses sürekli gidip geldiği için muhtemelen serviste yapmadı ve duymadılar. Ne yapmam gerekir sizce?

Çok memnunum bi ara satıp masaüstü toplarım diyordum ama ekran kartı fiyatları uçunca satmaktan vazgeçtim sana şöyle diyeyim witcher 3 gibi bir oyunu ultra ayarlarda kasmadan oynuyorum :)

|
    |
    izzet334 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

i7 7700HQ 16GB 2TB + 256GB SSD GTX1050Ti

i5 7300HQ 16GB 1TB + 128GB SSD GTX1050Ti

kardeşim biz 3 tane i7 7700hq 16gb 1tb+256ssd 4gb1050 aldık hiçbirinde sıkıntı çıkmadı 3.ayı doldurcaz
    |
    |
    woltaj_07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hdd sesi bendende geliyor fakat malesef genelde garanti sorunu olarak görmüyorlar. ıps ekranlarda ışık sızması gibi hdd lerde ses kaçınılmaz denecek kadar çok gerçekleşen bi olay sıkıntı etme sorun olmaz.
    |
    |
    TanerKnk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: veed4t

kardeşim biz 3 tane i7 7700hq 16gb 1tb+256ssd 4gb1050 aldık hiçbirinde sıkıntı çıkmadı 3.ayı doldurcaz

Üst üste iki tane y520 aldım birinin çerçeve çatur çutur oynuyodu diğerinde ışık sızması vardı ama öyle sıradan ufak tefek bi sızma değil ekran köşelerden ortaya doğru sapsarıydı resmen Artık sipariş vermeye korkuyorum yine sorunlu bi ürün denk gelecek diye

|
    |
    4000 liraya sevgililer gününe özel indirimden aldım çok memnunum şuana kadar. i5 7300hq 16gb ram 128gb ssd gtx 1050, gta 5 herşey full ayarda ısınma nedir görmedim. Hp 15au002nt modeli vardı bu kadar leş birşey olamaz vidaları kendiliğinden dökülür kasası aralandı garantiye gönderdim. lanet olsun hpmi bundan sonra lenovo dururken. Hp den bu saatten sonra kalem almam nedenmi sene 2005 ısınma sorunu var sene 2018 ısınma sorunu devam nasıl bir firmadırki hala yaptıkları pc dizini yakıyor inadınamı yapıyorlar anlamak güç. Yani oyunda ısınıyor sanmayın mozillayı açıyorum hpde fan bağırmaya başlıyor. O kadar asus, acer, msı değiştirdim sadece tarayıcı açınca aşırı ısınmayı hpde gördüm. Sakın almayın sevdiklerinize aldırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A1704EF2 -- 23 Şubat 2018; 1:4:17 >
    |
    |
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,663
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.