Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.646
Cevap
39
Favori
188.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar İzmir' de yetkili servis varmı yoksa İstanbulamı ürün gidecek ? Cihaz garantide.
  • Öncelikle herkese merhabalar.

Konuya yazmayalı çok uzun zaman oldu.Ben bu bilgisayarı ilk alanlardanım.1 seneyi geçmiş bile olabilir.Ben alırken 2 korkum vardı.

1- Kronik klavye sorunu
    2- Marka fark etmeksizin yaşanan IPS ekran ışık sızması

Allaha şükürler olsunki ikisinide yaşamadım.Bende 1050 Tİ 16 GB Ram versiyonu var.Bilgisayarı aldım alalı çok memnunum hatta ilk zamanlar soğutma sistemine inanamıyordum.Kışın 57 derecede GTA 5 oynadığımı bilirim

Bilgisayarda tek sorun yaşadığım süreç oldu oda 4KCN44WW kodlu BİOS sürümünde kaynaklandı.Sürümde sıkıntı olmuş olacakki siteden daha sonra Lenovo bile kaldırdı.Sonrasında ise 4KCN40WW kodlu sorunsuz sürüme dönünce tekrar düzeldi sorunlar FPS Drop vs

Peki size sorum var 2 ay önce 4KCN45WW versiyonu çıkmış deneyeniniz oldumu.Baktım sitesindede hala duruyor

BİOS artık ha diyince güncellemeye korkuyorum çünkü tüm bilgisayar işleyişini etkiliyor.

Bu arada sizlere bir tavsiye veriyim.Ekran kartını NVİDİA çok güncelleme çıkardığı için üstüne güncellemeyin.Driver Display Unistaller ile öncekini güvenli modda kaldırıp sanki PC'ye format atılmış gibi yeni ekran kartını sıfırdan kurun.

Çünkü inanın öncekini kaldırmadan üstüne kurulum yapıncada FPS Drop tarzı sorunların yaşandığı olmaktadır.

Ayrıca son sayfalarda ne çok şikayet varya benim aldığım zamanlar tek şikayet kronik klavye sorunuydu.Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplarım.

• Y520 Kullanıcıyım i5 7300hq 1050ti 4 gb 16gb ram 128ssd 1tb hdd tık sorunum yok powera basarım 8 saniyede açılır.Pubg felanda oynuyorum tık demez çok iyi memnunum.Ne klavyesinde bir sorun var nede başka bi yerinde mutlu mesut geçiniyorum.O yüzden i7 1060 6 gb versiyonu bulsam alacam legion olacak şart bu (:
    Herkese laptap ile mutluluklar (=
  • bende can sikintisindan mac os sierra kurdum imovie indirim videolari derlemek için. Ana islerimi burada kullanmak istiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MehmetHAN042 M kullanıcısına yanıt
    Bende legion y720 var istersen satabilirim. i5 7300hq gtx 1060 1TB HDD 256GB wd black nvme 8gbs ssd RAM de 8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emn5805 -- 12 Mart 2019; 13:8:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetHAN042

Y520 Kullanıcıyım i5 7300hq 1050ti 4 gb 16gb ram 128ssd 1tb hdd tık sorunum yok powera basarım 8 saniyede açılır.Pubg felanda oynuyorum tık demez çok iyi memnunum.Ne klavyesinde bir sorun var nede başka bi yerinde mutlu mesut geçiniyorum.O yüzden i7 1060 6 gb versiyonu bulsam alacam legion olacak şart bu (:
    Herkese laptap ile mutluluklar (=
    Satmadan nasil yükselticen saticaksan alabilirim

• Lenovo Y520 ESC ve FN tuşları çalışmamaya başladı, garantiye gönderdim. Yapılan testlerde üst kasada sorun olduğu tespit edilmiş. 2 günde Üst Kasa' yı komple değiştirip yolladılar.
  • 1050 ti'ın 1290-1392, 1463-1620 lik iki modeli var bu hangisi. msi afterburner ile 1300'lerden 1800'lere çıktım da o yüzden soruyorum. eğer birincisi ise program oc rekoru kırdı galiba laptobumda :)

• laptop'un monitorünün driverı var mı? driver yükleme programı kurdum, bu 2006'dan kalma dedi ve günceli kurdum, ekran parlaklığı butonu gitti. driverı geri yükleyince buton geldi ama ayar hala değişmiyordu. bunu ben yaşamış olamam sadece. standart aygıt yöneticisindeki driverı kurdum, ona rağmen böyle. netteki regedit'den yapılması gereken işlemleri de yaptım bu arada. yok mu laptopun ekranıyla ilgili bildiğiniz bir driver?

• Bir insan 2 defa aynı hatayı yaparmı yaparmış.

Lenovo sen bi zahmet Bios güncellemesi yapma ve bizde Bios'u güncellemeyelim.Arkadaşlar Daha önce 1-2 ay boyunca Bilgisayarda Fps Drop tarzı sorunlar yaşadıktan sonra Bios'u 40 kodlu sürüme geri dönerek sorunu çözdüğümü belirtmiştim.

Hatta o bana ve birçok kişiye sorun yaşatan Bios öyle sorunluyduki Lenovo sitesinden kaldırdı.

Şimdi ise yaklaşık 2 ay önce yeni Bios güncellemesi çıkarmışlar normalde o güncellemeyi yapmayacaktım aynı sorunları yaşamıyım diye hatta forumada yazdım beyler dedim 45 kodlu sürümü kullanan oldumu bir Allahın kulu dönmedi.

Bende dedimki 2 ay olmuş çıkalı sorun olsa şimdiye öbürü gibi kaldırırlardı.Demez olaydım resmen 2 defa üst üste aynı hatayı yapmış olduk.

Siz siz olun 40 kodlu sürümlü Bios'u güncellemeyin.Çünkü anladımki Bilgisayar ne kadar iyi olursa olsun Bios sıkıntılıysa o Bilgisayar tam performansta çalışmıyor.

O yüzden inşallah yine eski sürüme dönmeyi sorunsuz bir şekilde başarırımda bir dahada Bios felan güncellemem.

Dipnot: Sonrada araştırınca gördümkü Lenovo forumlarında birçok şikayet var bu bios güncellemeleriyle ilgili.Herkes bende dahil şuan 40 kodlu Bios güncelleme dosyasını arıyor keşke yedeği olsaydı elimde.Elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Segefendi -- 23 Mart 2019; 11:33:2 >

• C diskinde otomatik oluşturulmuş BIOS klasörü içinde eski sürümlerin mevcut olması lazım. Bende 40 ve 45 sürümü var. Şuan 45 sürümünü kullanıyorum daha bir sorunla karşılaşmadım.
  • 45 kodlu bios kullanıyorum güncelledim sonra sıfırlamak zorunda kaldım mavi ekran veriyordu düzgün bi şekilde bios güncellemek genelde olmuyor hata oluyor sıfırlama gerektiriyor suan gta5 den tutun da apex e kadar cs16 dan tutunda go ya kadar hepsinde kasıyor kullanılmaz halde notebok oyunlarda sıfır performans çok denedim ama bahsettiğiniz gibi bios kaynaklı sorun herhalde denediklerim
    1- laptop yüksek performans sarja takılı
    2- ekran kartı en güncel sürümde
    3- windows güncellemeleri yapılı
    4- nvidia denetim masası ayarları normal ve yapılı halde denedim gene olmadı
    5- oyunlar optimize edilmiş halde geforce experience tarafından
    6- daha başka bir çok şey denedim olmuyor cs 1.6 da bile köpek gibi kasıyor ne yapacaz bu durumu arkadaşlar 40 kodlu bios a geçersek düzelir mi var mı dosyası nasıl doğru olarak geçeriz bilen biri tavsiyesi olan biri vardır elbette teşekkürler
  • ayrıca kayıt defteri temizliği yaptım ve virüs yok köpek gibi kasıyor bütün oyunlarda acil yardım bekliyoruz bilen arkadaşlardan
  • mustafa346 M kullanıcısına yanıt
    Ben birkac ay önce satin aldim laptopı ve hiç bios güncellemesi yapmadım, sanırım şuan 40 kodlu bios sürümü yüklü ve cs go da falan 200 fps alıyorum bir sorunum yok, burada yazilanlari duydukça bios güncellemeyi düşünmüyorum bir yenisi daha gelene kadar, siz de geçebiliyorsaniz eskisine geçin bir yöntemle.

• Arkadaşlar Lenovo'nun en sorunsuz Bios sürümü 40 kodlu sürümdür.Bana sorarsanız 1 yılı aşkın süredir 1050Tİ sürümlü versiyonu kullanan birisi olarak 40 kodlu BİOS'u kullanın keyfinize bakın bu kadar basit.

40 kodlu sürümü bulmak ise oldukça basitmiş.Sitedeki 45 kodlu sürümü indirirken tarayıcıdaki 45 yerine 40 yazın 40 kodlu sürümü indirin.Daha sonra ise PC başlatırken BIOS menüsünde Bios back flash diye bi ayar olacak onu enabled yapın sonra ise bilgisayarı açıp normal kurulum yapar gibi indirdiğiniz 40 kodlu Biosu kurun bu kadar.

Sonra ise bir daha BIOS ellemeyin.Lenovo bu BIOS konusunda son dönemde biraz sıkıntılı.

Son olarak bunu yaptıktan sonra birde ekran kartınıda yeni versiyon cıkmıs DDU ile yani Driver Display Unistaller ile sanki format atmış gibi kaldırıp daha sonra ise yeni ekran kartı sürücüsünü kurun.

Çünkü bu sorunların BIOS kadar bir diğer sebebi varki ekran kartı üstüne kurulan ekran kartları.

Bu ikiisni yaptıktan sonra %90 sorunlarınız hallolacak.

• deneyeceğim hocam teşekkürler 40 kodlu bios başka yerden buldum ama cesaret edemedim yüklemeye sitedekini deneyeceğim inşallah olur oyun oynanmıyor şuan çünkü celeron işlemcili notebok gibi resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Segefendi

Arkadaşlar Lenovo'nun en sorunsuz Bios sürümü 40 kodlu sürümdür.Bana sorarsanız 1 yılı aşkın süredir 1050Tİ sürümlü versiyonu kullanan birisi olarak 40 kodlu BİOS'u kullanın keyfinize bakın bu kadar basit.

40 kodlu sürümü bulmak ise oldukça basitmiş.Sitedeki 45 kodlu sürümü indirirken tarayıcıdaki 45 yerine 40 yazın 40 kodlu sürümü indirin.Daha sonra ise PC başlatırken BIOS menüsünde Bios back flash diye bi ayar olacak onu enabled yapın sonra ise bilgisayarı açıp normal kurulum yapar gibi indirdiğiniz 40 kodlu Biosu kurun bu kadar.

Sonra ise bir daha BIOS ellemeyin.Lenovo bu BIOS konusunda son dönemde biraz sıkıntılı.

Son olarak bunu yaptıktan sonra birde ekran kartınıda yeni versiyon cıkmıs DDU ile yani Driver Display Unistaller ile sanki format atmış gibi kaldırıp daha sonra ise yeni ekran kartı sürücüsünü kurun.

Çünkü bu sorunların BIOS kadar bir diğer sebebi varki ekran kartı üstüne kurulan ekran kartları.

Bu ikiisni yaptıktan sonra %90 sorunlarınız hallolacak.
    tarayıcı indirme yerini sorarken o esnada 45 yazan yerini i 40 yapınca sadece dosya adı mı değişiyor 40 kesin oluyor mu hocam doğru mu anladım acaba

• Öncelikle herkese merhaba, lenovo y520 model notebokumda yaşamadığım sorun kalmadı son günlerde oyunlarda kasma donma oynayamıyordum apex 20 fps alıyorum üstüne donuyordu oynamanız imkansız yani cs 1.6 da bile kasıyordu her neyse diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek adına emre mor arkadaşımızın dediğini yaptım kendisine teşekkür ediyorum detaylı olarak açıklayayım nasıl düzelttim noteboku :: lenovo support girin seri nu algıla diyin ve sürücülere gelin orda bios seçin tıklayın indirirken tarayıcınızın üstünde yeni pencere açılıp bir adres belirecek o adresteki 45 yazanı 40 yapıp yazın indirin sonra bios girin f2 tuşu ile giriyor ordan configuration da herhalde hemen bulursunuz flashback mi ne var onu enabled yapın bende zaten enabled di sonra açın pc yi ve yönetici olarak bios dosyasını çalıştırın adımları takip edin yüklenirken ne tuşa basın ne mause a elleyin bilgisayar açılınca sorunsuz oldu ALLAHA çok şükür dsiplay driver unstil programına gerek kalmadan sorunum düzedi bir de 419.67 sürümü çıkmıs güvenli modda açıp önceki driver ve geforce exp. vb silin gpu seçip sağdan önerilen silmeyi yapın sonra normal moda geçin ve nvidia drivers yazıp internetten yükleyin isterseniz ben masaüstü uygulamasından indirmiyorum nedense :) tertemiz cillop gibi olsun notebok gpu işleriniz bir daha da biosa elleyeni sevsinler en sorunsuz bios: 40KCN40WW İNŞALLAH yardımcı olabilmişimdir bilgi paylaşınca güzel emre mor arkadaşımıza tekrardan teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa346

Öncelikle herkese merhaba, lenovo y520 model notebokumda yaşamadığım sorun kalmadı son günlerde oyunlarda kasma donma oynayamıyordum apex 20 fps alıyorum üstüne donuyordu oynamanız imkansız yani cs 1.6 da bile kasıyordu her neyse diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek adına emre mor arkadaşımızın dediğini yaptım kendisine teşekkür ediyorum detaylı olarak açıklayayım nasıl düzelttim noteboku :: lenovo support girin seri nu algıla diyin ve sürücülere gelin orda bios seçin tıklayın indirirken tarayıcınızın üstünde yeni pencere açılıp bir adres belirecek o adresteki 45 yazanı 40 yapıp yazın indirin sonra bios girin f2 tuşu ile giriyor ordan configuration da herhalde hemen bulursunuz flashback mi ne var onu enabled yapın bende zaten enabled di sonra açın pc yi ve yönetici olarak bios dosyasını çalıştırın adımları takip edin yüklenirken ne tuşa basın ne mause a elleyin bilgisayar açılınca sorunsuz oldu ALLAHA çok şükür dsiplay driver unstil programına gerek kalmadan sorunum düzedi bir de 419.67 sürümü çıkmıs güvenli modda açıp önceki driver ve geforce exp. vb silin gpu seçip sağdan önerilen silmeyi yapın sonra normal moda geçin ve nvidia drivers yazıp internetten yükleyin isterseniz ben masaüstü uygulamasından indirmiyorum nedense :) tertemiz cillop gibi olsun notebok gpu işleriniz bir daha da biosa elleyeni sevsinler en sorunsuz bios: 40KCN40WW İNŞALLAH yardımcı olabilmişimdir bilgi paylaşınca güzel emre mor arkadaşımıza tekrardan teşekkür ederim...
    Rica ederim kardeşim benim bunu her yerde söylüyorum sende bir kez daha kanıtlamış oldun.Bilgisayar ne kadar iyi olursa olsun BIOS dediğimiz şey sorunluysa o bilgisayara ne yaparsanız yapın tam randıman alamazsınız.

Ya zaten BIOS zırt pırt güncelleme gerektiren birşey değil.Bu 40 kodlu BIOS sürümüde sorunsuz olduğu için ellemeye vs gerek yok.

BIOS 40 sürümünde kalıp diğer geriye kalan Ekran Kartı vs güncel olduğu sürece herhangi bir sorun yaşanmaz.

Dipnot: Ben normalde pek konuya uğramam ama işte bazen böyle ufak şeyler yüzünden insanlar bu güzelim Laptopu karalıyor üzülüyorum.O sebepten dolayı aradı bir bilgilendirmek amacıyla giriyorum.

Herkese İyi Günler

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.