Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.646
Cevap
39
Favori
188.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam 4800e aldım ben 1050li modelini 1000tl fazla vermenin anlamı yok 5 fps fazla almak için 5900e indirimlerde msi 6gb 1060 ekran kartlı modeli satılıyor ekranı 14inç olan o fiyatlara çıktıktan sonra o alınır.Kontrolleri yaptım ürün fazlasıyla tatmin etti beni her konuda iyi ki almışım dedim.Güncel oyun olarak forza apex i denedim ultrada normal yarışlarda gayet akıcı oynadım tek bir yarışta yağmur efekti vardı orda ara sıra fps düşüşleri yaşamadım değil ama belki oyundan kaynaklıda olabilir.Bilgisayar hiç ısınmıyor fan en yüksek seviyede çalışsa bile sesi rahatsız etmiyor bilgisayarın hoparlörleri çok iyi kapatıyor.Lenovonun geliştirdiği yazılım hoşuma gitti online oyunlarda direk interneti oyuna veriyor diğer internet kullanan herşeyi kesiyor ayrıca laptopda 802.11ac desteği var heralde modemim 5ghz hattına bağlandım eski laptopta 30-40 mbit arası hız alırken y520de 50mbit aldım.Klavyesi çok rahat tuşların dizilimi olsun hissiyatı olsun.Ekran kalitesi iyi
    Ses çıkışıda 2 hoparlör olduğu halde başarılı laptop benim baya hoşuma gitti amam 5800 civarında alınmaz bunun hakkı bizim aldığımız fiyat civarı 4500-4800 arası olmalı belki yakında büyük mağazalar dışında ebrar gibi internetten satan mağazalara gelirse fiyatı düşecektir.

• S A M C R O kullanıcısına yanıt
    Hocam yaparsında çift slot var 8+8 şeklinde ramler yani maliyeti yüksek olur.Şuan 16gb ram yeterli tabi programlarda render görüntü alacaksan başka.Ayrıca alt kapak rahat sökülüyor herşeyi ortada sende takabilirsin youtubeda videolarını incelemiştim almadan.7567 bende merak ettim ekran kalitesi düzeldi mi diye inceleme videolarını açmam ile kapamam bir oldu rezalet ötesi benim eski 6 senelik laptopun bile ekran kalitesi 7567den iyidir.
  • M.K.T kullanıcısına yanıt
    Hocam çünkü y520 heryerde yok bende şans eseri gördüm vatan indirimlerine bakarken ama o ekran kalitesi ile alınmaz ayrıca ssdsi 128gb alsan windows yarısını kaplar.
  • pardonya P kullanıcısına yanıt
    Hocam ısınmıyor merak etme bugün forza apex oynadım 2 saat hiç ısınma yok hissedilen y700den daha iyi soğutması var malesef zamanında azda y700 alcaktım dedim biraz daha bekleyim yeni ekran kartları gelsin diye.
  • skywalker06 kullanıcısına yanıt
    Hocam şu internetinizden birazda bana verseniz ya :D 3mbit ile indiriyorum, şuanda GTAV iniyor deneme amaçlı ama 2 gün var inmesine :D :D 2 gün sonra fps bilgisini veririm.

Ama rise of tomb raider herşey ultrada fullhd 28+ fps veriyor.

LOL 150+ yine herşey ultra full hd

CS:Source 150+ yine herşey ultrada full hd

Farcry Primal herşey ultrada 35+ fps full hd

Dead by daylight ultra 35+ fps full hd

Şimdilik bu kadar deneyebildim. GTAV insin ardından CS:GO denerim, sonra Crysis falan derken baya birşeyler yüklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozmn amazon.de deki i5 li yi almak aslinda en mantiklisi

• maresal52 kullanıcısına yanıt
    O neden hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skywalker06

Hocam yaparsında çift slot var 8+8 şeklinde ramler yani maliyeti yüksek olur.Şuan 16gb ram yeterli tabi programlarda render görüntü alacaksan başka.Ayrıca alt kapak rahat sökülüyor herşeyi ortada sende takabilirsin youtubeda videolarını incelemiştim almadan.7567 bende merak ettim ekran kalitesi düzeldi mi diye inceleme videolarını açmam ile kapamam bir oldu rezalet ötesi benim eski 6 senelik laptopun bile ekran kalitesi 7567den iyidir.

Hocam benim aldığımda sadece 8 var. Tek slot sekiz koydularsa benim bir 8 daha almam lazım. 16 olsa uğraşmazdım

Sadece ekrani kotu. Kasa kesinlikle y520 den daha kaliteli. 1050ti de cabasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thonci08

Sadece ekrani kotu. Kasa kesinlikle y520 den daha kaliteli. 1050ti de cabasi.

Y520 de de ti var.

• Thonci08 kullanıcısına yanıt
    Y520de de 1050ti var. Kasa konusunu cok bilmiyorum ama 7567 daha guzel gozukuyor bana gore ancak yine de ekran degistirilmedigi surece kullanilacak gibi durmuyor. 1050ti olmasinin anlami kalmamis resmen.

İncelemelerde de ekran yuzunden cok elestiri almis. Redditte degistirip rehber yapan vardi alan herkes degistiriyor. Keske 20 dolar daha pahali yapip kaliteli bir TN panel veya IPS kullansalardi. Diger laptoplarin yuzune bakan olmazdi.

I7 sinde yok Türkiye'de.
  • Thonci08 kullanıcısına yanıt
    Eğer yanlış girmedilerse buyrun Y520 i7 1050Ti, ayrıca ben bu bilgisayarı alırken msi ile kıyasladım kaldı ki Dell 7567 görüntü konusunda ikisindende zayıf, tabi bu benim görüşüm ben MSI GE62 Apache alacakken sırf görünüşü yüzünden vazgeçip bunu aldım. 1050Ti olamasından başka artısı yok bence..
  • Forumdan bir arkadaş mediamarkttaki cihaz 1050 demişti.
  • Fiyat olarak 4000 altinda oluyor onun icin dedim

• https://www.amazon.com/Lenovo-Legion-Y520-Gaming-Laptop/dp/B06XWFCKYX

Arkadaslar ozellikleri dehset yeni kurla 4200 tl ye alinirmi tek sıkıntı aamazon olmasi sizce ne yapmaliyim

http://www.sinerji.gen.tr/dell-7567-b7700d128f161c-i7-7700hq-16gb-1tb128ssd-gtx1050ti-156-dos-pmu404404

Birde bu var aklimda

Iyi forumlar

• Bu yanlis beylikduzunde magazaya gittim sordum. Cihazi da gordum. Eleman yanlis yazilmis siteye dedi.

Bence bilerek 1050ti yazdilar tabi cakallik. Elaman 1050 ti hakkinda su an ne zmn gelecek yada gelecekmi belli degil dedi.

• cs go fullde 180 fps ile oynuyorum fps düşmesi bile olmuyor ayrıca oyunu hoparlörden oynarken yıllardır cs go oynadığım halde hiç duymadığım oyunun seslerini duydum mermi ıslığı gibi benimde kota bitti 3mbit ama superonline nedense gece torrent açsam bile 6-7mb/sn ile indirme yapıyor
    hocam ben olsam paraya kıyar 16 gb alırım uzun süre ram ihtiyacı hissetmezsin
    anabaşlığına baktıysan 7567de herkes kasanını renklerinden falan şikayet etmiş.Galiba klavye ışıklandırmasıda beyazmış bence y520yi varsa şehrinde mağazada incele derim.Ben öyle yaptım ikna oldum ondan sonra siparişi verdim.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.