Şimdi Ara

Lenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TL (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
445
Cevap
6
Favori
36.140
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İkincisi. Mesele bir daha olduğunda kaçırmamakLenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TL 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam alınacak laptop da yok.

Her laptopun kendine göre sıkıntısı var.

25 bine Omen var. Thunderbolt koymuş power delivery desteklemiyor.

Arada sırada legion 5 düşüyor ram kötü wifi kartı kötü.

Gerçekten çok rahatsız edici fiyatlar var

• Murat Burç M kullanıcısına yanıt

Hocam oyun için alıyorsanız bence kaçırmadiniz. Çünkü slim kasalar oyun için hep bir soru işaretidir kafamda. Ben oyun için laptop bakıyorum bir süredir bu indirime de yetiştim ama yabancı forum sitelerinden yaptığım araştırmada laptopda ısınma sorunu olduğuna dair fazlaca şikayetler gördüm. O nedenle oyun için alacaktiysaniz bir şey kaçırmadınız diye düşünüyorum.

• cumali_y C kullanıcısına yanıt

Oyun değil hocam. Video edit, yazılım ve emin olun yaptıklarım oyunlar kadar donanım kaynağı harcıyor. Bir şekilde kullanıyorum o kaynağı. Güçlü donanım olsun yeter ama kalkıpda acer nitro falan almak istemiyorum onlar da ucuz değil zaten.

Fiyatlar dediğim gibi çok yüksek Allah sonumuzu hayretsin.

Macbook Pro 14" e bakıyorum ancak arm ve macos soru işareti

• undy1ng kullanıcısına yanıt

Hocam 100 w üstü dediğiniz ekran kartı mı olacak bu maç Q nedir 100w altında mı böyle şeylerden fazla anlamadığım için soruyorum kusura bakmayın.

• Sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum.

Lenovo Legion 5 Gaming AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD 3060 WQHD 165Hz Freedos 15.6 Taşınabilir Bilgisayar 82JU00FNTX

22.999,00 

https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-5-gaming-amd-ryzen-7-5800h-16gb-1tb-ssd-3060-wqhd-165hz-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-82ju00fntx-p-HBCV00001OIS1L

Evet kasası plastik olmasın, mux switch olsun, 144hz olsun, ekran kartı düşük watt olmasın diye diye fiyat zaten 17-18 bin civarından başlıyor. Ram veya depolama yine bir şekilde halledilir de o parayı vermek insanın içinden gelmiyor. 1000 serisi ekran kartları çıktığında 5-6 bin civarına içinde 1080 olan üst seviye kasa toplanabiliyordu. Yine 2-3 sene öncesinde 1050-1050ti olan bir laptop 4-5 bin aralığındaydı o fiyat o zaman bile çok geliyordu. Şimdi muadilini almak için 12-13 bin vermek gerekiyor.

Açıklama da 500 nit parlaklık demiş nasıl ki almaya değer mi

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata 3070lisi satildi. Valla fiyatlar cok artmis ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam yeni nesil ekran kartlarında artık her şey TDP dediğimiz güç çıkışı ile alakalı bir durum. Bu konu önemli çünkü 3070 max-q ile 3060 max p neredeyse oyunlarda aynı performansı veriyor ya da yaklaşıyor diyebiliriz. 3070 max q genelde 100W çekerken 3060 max p 130W çekiyor. Max-q terimi en düşük verimlilikte çalışan ve kolay kolay ısınmayan modeller diyebiliriz aslında. Bu değerlere genelde ilgili modelin kod numarası kullanılarak web'te(üreticinin kendi sitesi) ulaşmak mümkün. Ya da direk ürünü satın aldığınız mağaza ya da yorumlar kısmında mağaza'nın ürün ile ilgili soru/cevap kısmında da bulabilirsiniz.

3060 max-q ile 3060 max-p arasında ki performans farkına şu videodan inceleyebilirsin.

Lenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TLBarkın Tufanyoutube
    NVIDIA RTX 3060 MAX -Q VS 3060 MAX -P | Test in 10 Games ! 1080p Ultra Settings Benchmarks fps test testing games. Please do not forget to subscribe to my Channel : https://bit.ly/38SSKQ5 NOTE: Graphics card performance may vary depending on laptop manufacturer. Games : Intro - 0:00 CYBERPUNK 2077 - 0:22 Call Of Duty Black Ops Cold War - 1:55 Red Dead Redemption 2 - 3:34 Assassin's Creed Valhalla - 4:31 Forza Horizon 4 - 5:36 Horizon Zero Dawn - 6:35 Valorant - 7:42 Death Stranding - 8:20​ Metro Exodus - 9:15 Outro - 10:15 ----------------------------------------­­­­­------------------------------------­-­-­-­-­- If you like the video and want to support it, you can subscribe to the channel, if you like the video, you can like it and express your opinion in the comments. I Love You All. Hope to see you in the next video. ----------------------------------------­­­­­------------------------------------­-­-­-­-­- SPECİAL THANKS FOR THE; "Naoya Sakamata - Dissociation" is under a Creative Commos license (CC BY 3.0). Music promoted by BreakingCopyright: http://bit.ly/2PjvKm7 content support to my video: https://bit.ly/3tdvaX0 ----------------------------------------­­­­­------------------------------------­-­-­-­-­- Rynez©
    https://www.youtube.com/watch?v=g_QgAiV7yzw&t=416s

Max q genelde (3060 için) 85W gibi bir TDP değerinden başlar ve 130W'a kadar çıkar. 100W dediğimiz ortalama bir performans sağlar.

2K ekranı var ve benim bu konuda ki düşüncem belli -)

Trendyolda 25500'e 11800h 140w 3070li hp omen 17 var

2K'dan feraget eder bunu alırdım

Ekran FHD ama bu cihazlar mecburen prize bağlı kullanıyor. Bir nevi taşınabilir masaüstü cihazlar(windowsda performanslı laptopların hemen hemöen hepsi böyle) İleride düzgün bir monitörle desteklenebilirler.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt

Hocam kafam iyice karıştı ne zormuş bu iş dolar yükseliyor sürekli bekli de bu fiyatlara bile bulmak imkansız olacak.

Tamam teşekkür ederim yani 100w altında olmaması lazım diyorsunuz yani. Şuan kafam allak bullak oldu inanın

Soru cevap kısmında ekran kartı ile ilgli şöyle bir bilgi verilmiş.

Soru: ürün ekran kartı kaç watt ?

Ahmet Çelik2 Mart 2022

Cevap: Değerli Müşterimiz, Ürün özelliği aşağıdaki gibidir. 85 W TDP

Muhtemelen max -p 3060 ekran kartına sahip bir laptop kendisinden daha çok FPS verecektir.

Max p ne demek hocam 100w üstü mü

Hocam kusura bakmayın şimdi iş görmesi için 100w altında mı olması lazım veya 100 ve üzerinde mi bana öyle cevap verirseniz anlamam daha iyi olacak. Yoksa her şey birbirine karıştı 😁

• Fırsat: Omen by HP Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS 144 Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce RTX 3060, 512 GB SSD, Windows 10 Home, Mika Gümüşü, 39C45EAhttps://www.amazon.com.tr/dp/B099NSDFD4/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_dl_45B3SKFZ5NS2TBX3BKGC

Kaçıranlar için yakın bir alternatif olabilir TDP 100w

• Hiçbir ürün fiyatı ideal değil arkadaşlar, biraz daha erteleyerek fiyatların düşürülmesini sağlamalıyız.

3060 ekran kartı için Max-P demek maximum performans demektir. Bu değer 130W TDP

3060 ekran kartı için Max-Q demek maximum verimlilik demektir. Bu değer 70W-75W TDP değerinden başlar.

Amacınız güçlü bir bilgisayar almaksa ve oyunlarda yüksek FPS ve ultra ayarlarda oynayacaksan max-p olanı alacaksın. (130W)

Amacınız ısınmayan, pil tüketimi uzun süreler gidebilen ve oyunlarda ortalama bir FPS almaksa max-q olanı alacaksın.(70-75W)

Ekran kartının TDP değeri 130W'a yaklaştıkça daha çok FPS alırsın. Ekran kartı TDP değeri ne kadar düşükse o kadar az FPS alırsın.

100W TDP dediğimiz olay ortalama bir performansa sahiptir.

Örneğin; Lenovo IdeaPad Gaming 3 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 512GB SSD RTX 3060 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 82K200JUTX

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-gaming-3-amd-ryzen-7-5800h-16gb-512gb-ssd-rtx-3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82k200jutx-p-HBCV00000BDM24

Bu ürünün Ekran kartı gördüğün üzere 90W TDP değerine sahip. Yani çok iyi bir performans beklememelisin.

Lenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TL
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.