Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Panel modeline nasıl bakacağımı bulamadım şuan gösterirseniz bir bakayım hocam.

bende dark mode açık siyah üstüne beyaz o bir fark oluşturur mu bilemiyorum.

Genel olarak %100 parlaklıkta kullanıyorum evet. Şimdi operadan dark mode kapalı beyaz arkaplanda deneyeceğim olacak mı bakalım

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt

Yok olmadı hocam denedim 4-5dk bende. Nette legion ve legion 5 pro için ghost screen aradım ama hiç bulamadım. Panele aygıt yöneticisinden bakabilirsin.

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/2gmd020f38qzy0d0.exe

monitör driverını kur, çıkar sonra. Ya da windows monitör ayarlarından renk profillerine bakarsan. TPLCD _1600 gibi bir kod vardır.

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 5 Kasım 2021; 0:48:39 >

• 3 farklı panel var legion 5pro ve 7'de. X-rite kalibrasyonu hakikaten her cihaza ayrı yapılmış. Paneli tanıyıp, buluttan indiriyor x-rite kurulunca. 0985 'in renk profillerini atmıştım benimkine. Saçma sapan olmuştu renk kalibrasyonu.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Her cihaz için ayrı ayrı yapılmış durumda değil kalibrasyon, bende cihaz var evet kötü bir kalibrasyonu yok ama tam olması gereken şekilde ayarlanmış değil.Zannediyorum ki bir seferde aynı panelden 1000 tane alıp birine kalibrasyon yapıp hepsini aynısı veriler diye düşünüyorum.1000 rakamı mecazi anlamsa tabi :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Cihazdan kastım spyderx laptop değil

• luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt

Ayrı dediğim seri olarak işte. Yanlış kelime oldu :D Belli sayıda bir cihaza kalibrasyon yapıp, bu değerler bu seri için iyi deyip referans olarak kaydetmişlerdir. Ya da panel ve cihaz seri numarası ile ilişkilidir bilemeyeceğim. Benim 22" %100SRGB monitörüm var onunla renk kalibrasyonu bire bir tutuyor beyaz tonu falan. Tabi öteki eski olduğu için kontrast oranı biraz kötü bir de TN panel. Telefonum S10e, AdobeRGB nin %90'nını kapsıyor, Beyaz dengesi falan onunla da bire bir. İlk defa bir fotoyu 3 ekranda da aynı gördüm :D Ama tabi bir yerlerden kalibrasyon cihazı olup ölçmek isterdim.

Sizin panel neydi hocam CSOT 1600'mü BOE mi ? Bazı panellerde lümen değeri de düşük. Bir de parlaklık artış oranı dahili ve harici grafikte fark yaratıyor. X-rite SRGB modunda 120nit diyor parlaklığı kısıyor mesela ve windows parlaklığı %64 'e düşüyor. Harici grafik seçiliyken %64 gerçekte 120nit mi bilmiyorum ama dahili grafik AMD seçiliyken %64 daha parlak. Telefonda lümen ölçücü ile, lümen değerini RTX3070 seçili ve x-rite SRGB açıkken %64 120nt ayarlı şekilde kalibre ettim. Telefonu panele tutunca 120lüx veriyordu zaten lux lümen ve nt aynıymış sanırım. Bir grafik hazırladım ve artışlar aşağıdaki gibi,

Bence RTX3070 harici seçiliyken nt değerleri daha doğru. Çünkü telefonda 232nt çıktığında yani lumen çıktığında çarpan düşürerek 120ye kalibre edemedim. TEeefonun lux değeri biraz fazla ölçüyor sanırım ya da yakınlık farkı var prof cihazlara göre, o yüzden x-rite 120nt dediği için %64 parlaklığa, onu referans aldım.

Tanıdık reklamcı olsa gidip meraktan baktıracağım ekrana ama yok işte Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) 

Aynı panel hocam sizinkiyle işin ilginci şu beyaz arkaplan olunca herhangi bir iz bırakmıyor çok saçma.

İnternette falan böyle bir durumla karşılaşanda göremedim. Eee milyonda bir hata bize mi vurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 5 Kasım 2021; 1:44:35 >

cs1600 bendeki panel yanlışda hatırlamıyorsam parlaklık 68de iken 120 nit oluyordu en azından bendeki panel

• Bugün bir şey fark ettim. Ben aldığımdan beri pili 3 belki 4 kere %100 yapmışımdır. Genelde %80 - 90 da şarjdan çekerim. ve sürekli de pil korumada kullanırım. Ayda 2 kere %60'dayken şarjdan çeker, bitirir pili doldur uyarısını verir %10'da ve şarja takarım. Sonra %90'a doldurur (tam döngü tamamlanmasın diye) pil korumayı açarım vantage'den ve şarjdan çekerim. Yine bitirir %15 civarı şarja takar pil korumada %60 ile devam ederim rutinime.

Fakat bu sistemde bile pil döngüsü işlemiş ve bugün baktığımda 19 diyordu, yine %90'dan %10'a düşürüp şarj ettim ve 20 oldu sayaç. Hangi aralığı baz alıyor acaba döngü için.

• legion 7, amd ve intel farkı. Bu amd pcı 4'ü nasıl gereksiz gördü ben onu anlamıyorum hala. Hem gpu da hem ssd 'de çok fark yaratırdı. Gerçi 4.0 hızlarında ssd'ler ısınıyor o ayrı konu ama güç tüketimini falan bahane etmişti lansmanda. Biraz hayal kırıklığı olmuştu benim için. Ama intel laptop olmayınca piyasada mecbur aldık :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 6 Kasım 2021; 0:58:17 >
  • https://www.computeruniverse.net/en/p/90841368

Arkadaşlar merhaba tekrardan fiyat oldukça iyi duruyor. Fakat almak istersek eğer nasıl bir yol izlemeliyiz

• gurkan3407 G kullanıcısına yanıt

KDV+gümrük vergisi+kargo fiyatı hariç yalnız bilginiz olsun.

"excl. VAT plus shipping costs"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 13 Kasım 2021; 20:53:31 >
  • Shiftlenbik kullanıcısına yanıt

sizce ne kadar ödeme çıkar hocam tahmini olarak. ( kdv + gümrük ) kargo için 78 euro gözüküyor sitede

ayrıca ürünü almanya'dan birisine aldırıp kutuyu açıp direkt olarak kargo şeklinde bize gönderse yine de kdv ve gümrük vergisi ödememiz gerekir mi ? (oraya seyahat için gittik ama pc yi orada unuttuk desek gibi)

Hocam kdv gümrük olaylarına artık benim kafam basmıyor her gün bir şeyler değiştiği için. Almanya'da tanıdık varsa kutusu açık şekilde kendi bilgisayarı gibi getirebilir.

Kutusuz olursa gelir ama kutulu yollanırsa gümrükte kalır muhtemelen.

Direkt lenovo sitesinden alan arkadaşlar var onlarda durum ne oldu bilmiyorum ama ben riske girmeye korkuyorum açıkçası. Pahalı falan media markttan aldık mecbur Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)  Yoksa legion pro fiyatına legion 7 aldılar Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) 

Ben Amazon İngiltere’den aldım. Lenovo’nın kendi sitesinden de Türkiye gönderim oluyor muydu ki?

• Vésselam kullanıcısına yanıt

"Wirm" sanırım lenovo sitesinden almıştı. öyle hatırlıyorum.

• Bizim laptopta çift ssd kullanan var mı ? Kimilerinde ikinci slot hızı keserken kimilerinde yine 4x olarak normal çalışıyormuş.

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)reddit
    Attention Lenovo Legion 7/5Pro/5 Owners Using Second SSD slot
    https://www.reddit.com/r/Lenovo/comments/o1vyc8/attention_lenovo_legion_75pro5_owners_using

Ben en tepe modeli Lenovo us sitesinden aldım. Arkadaşım getirdi, aldığımda dolar kuru 8.3 civarıydı. Ama Amazon İngiltereden almak Lenovodan daha ucuza geliyordu tek fark 5800h ve 16gb ramdi.

Güncel dolar kuruyla 27bin tl yapıyor tepe model benim aldığım fiyattan. Tabi ki stok yok. Ben aldığımda ciddi bir indirim de vardı lenovonun sitesinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.