Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

lenovo sitesinden indirdiğim ile kuruyorum hocam. Bakalım windows 11'i bekliyorum nasıl olacak. Keşke lenovo 11için de bir imaj hazırlasa da temizce kurabilsek.  

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Nedense Windows 11 için .iso dosyası hazırlayacağından şüpheliyim hocam  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SaveMartha S kullanıcısına yanıt

Ben de  

• Herkese iyi günler en ucuz ve güvenilir nerede bulabilirim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • oonel O kullanıcısına yanıt

Şuan TR piyasasında yok. Alacaksanız yurt dışı seçeneklerine bakmak lazım. Benim tecrübem yok o konuda. Ama tavsiyem 11800H intel işlemcili olan legion 5 pro 'lara bakın. Oyunlarda daha performanslı AMD ye göre. Bazen diyorum acele etmeyip bekleseydim keşke. Acaba 32GB ramli 1/2TB HDD'li 11800H RTX3070 modelleri de TR'ye gelir mi ? ve kaça olur.

Hocam bu type-c ile neler yapabiliyoruz sadece dosya aktarımı için mi kullanılabiliyoruz?

• Görüntü aktarımı, güç girişi ve klasik USB girişi fonksiyonları.

Teşekkür ederim hocam bir siz birde Yazılımcı Online sorulara önderlik vazifesi gerçekleştiriyorsunuz  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 23 Eylül 2021; 0:36:48 >
  • İki tane usb-c portu var alette. Arkadaki üstünde de yazdığı gibi aynı zamanda PD(Power Delivery) fonksiyonu var. Yani type-c 'den 100watt'a kadar şarj edilebilme desteği sunuyor. Ağır oyunları oynarken falan elbette yetmez ama kapalı haldeyken şarj etmeye faydası olur.

Ayrıca DisplayPort 1.4 arayüzünü destekliyor. HDMI gibi görüntü aktarabiliyorsun, enerjisi normal USB'den daha fazla olduğu için gücü type-c den alan harici ufak monitörleri de ayrı gir adaptör olmadan çalıştırabiliyorsun.

2 type-c portu ve hdmi ile 3 monitöre kadar bağlayabiliyorsun cihaza.

Bunun dışında standart usb portu özellikleri var elbette. type-c 3.2 nesil destekli bir bellek alırsan ya da harici ssd alırsan onu da yüksek hızlarda kullanbilirsin.

Gerçi bir çok usb 3.2 yazan bellek araştırdım. Yorumlarda hep yavaş olduğu yazıyordu. Kalitelisini bulmak mesele bunların da.

• Type C ile Dp 1.4 kullanabilmek süper bir rahatlık. Aletin ekranı inanılmaz iyi olsa da 27 veya 32”lik bir monitörde masaüstü oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz. İstersem laptop ekranıyla istersem monitörle kullanıyorum. Çok yorgun olduğumda kucağımda laptop ekranıyla oynamak gerekirse alıp Tvye bağlamak vs. Anlayamazsınız

6800xtli masaüstümü sattığımda arkadaşlarım yapma etme demişti ama gerçekten iyi bir laptopun çok yönlülüğü hayat kalitesini artırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wirm -- 23 Eylül 2021; 10:40:54 >
  • Faiz düşürmüşler arkadaşlar bu saatten sonra doların 9a yolu var alabilen en kısa zamanda alsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

İki tane usb-c portu var alette. Arkadaki üstünde de yazdığı gibi aynı zamanda PD(Power Delivery) fonksiyonu var. Yani type-c 'den 100watt'a kadar şarj edilebilme desteği sunuyor. Ağır oyunları oynarken falan elbette yetmez ama kapalı haldeyken şarj etmeye faydası olur.

Ayrıca DisplayPort 1.4 arayüzünü destekliyor. HDMI gibi görüntü aktarabiliyorsun, enerjisi normal USB'den daha fazla olduğu için gücü type-c den alan harici ufak monitörleri de ayrı gir adaptör olmadan çalıştırabiliyorsun.

2 type-c portu ve hdmi ile 3 monitöre kadar bağlayabiliyorsun cihaza.

Bunun dışında standart usb portu özellikleri var elbette. type-c 3.2 nesil destekli bir bellek alırsan ya da harici ssd alırsan onu da yüksek hızlarda kullanbilirsin.

Gerçi bir çok usb 3.2 yazan bellek araştırdım. Yorumlarda hep yavaş olduğu yazıyordu. Kalitelisini bulmak mesele bunların da.

Usb bellek degil de tsinabilir SSD aldim ben Samsung t5 tavsiye ederim hiz konusunda 3.1 gen2 hizini tamamen kullaniyor

• loses kullanıcısına yanıt

Güzelmiş hocam, ben de bir ara taşınabilir nvme alsam diyordum sonra fiyatlar fırlayınca vazgeçmiştim  

• Arkadaşlar herkese merhaba. Konu sahibi arkadaşla bu laptop ön sipariste oldugu zamanlardan beri konudayim. Medimarkta geldiginde office 2021 paketiyle beraber laptobu aldim 32gb versiyon. Fakat yurtdisinda surekli islerim oldugu icin oyun oynamaya firsat bile olmadi . Bu yüzden kucuk hafif is bilgisayari aldim bu laptobuda satmayi dusunuyorum. Sadece windows kuruldu totalde 3 kere actim 🤣 bide ustune yurtdisinda 120 euroya bu laptobun orjinal sırt çantasını aldim. Ustune bide corsair dark core rgb pro SE(0.5ms) gaming mouse aldim oda sıfır. Komple seti izmir içi satmayi dusunuyorum, şuanda turkiyedeyim 2 hafta sonra 1 ay olmicağım.

Legion 5 pro 32gb + office 2021 1 yillik + Lenovo legion sırt çantası( Legion recon)+ Corsair Dark Core Rgb Pro SE(0.5ms)(2021) almak istiyenler iletisime geçebilir.
    (Sahibinden vs ilan acmadim dh da öncelik) alan kisi komple set almak zorunda cunku bu çanta bu laptop icin benim isime yaramaz)

• death44 kullanıcısına yanıt

Çanta o kadar pahalı olmasa satın almak isterdim  

Evet biraz pahalıya geldi banada. Stocklarda yok dünyada sanırım ondan fiyatlarda yükseliyor. Ben Tam bir Set yapmak istedim mouse u çantası laptop'u. Bir Tek kulaklık kalmıştı onuda alıcaktım aslında ama sonra düşündüm kullanmıyorum neden yatırım yapıyorum diye. Sanırım Oyun oynama yaşım geçmiş.

120 birim ya arkadaş kafayı yememek elde değil, düştüğümüz şu duruma bak  

Hocam 120 Euro her halükarda pahalı...

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.