Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-msi-ge76-raider-11uh-437xtr-i7-11800h-32-gb-1-tb-ssd-rtx3080-17-3-qhd-notebook-fiyati,1276061344.html

Lenovo bu pc'den iyi mi dersiniz?

Evet daha iyi. Ama ülkeye ne zaman girer bilmiyorum daha düz 7 bile gelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric13

legion 5 pronun 3070 gpularıın bazılarında samsung bazılarında micron kullanıldığı yazıyor . Doğruluk payı var mı ? Micronlar daha kötü oc oluyormuş

Evet bu doğru. 30 serisi laptop gpu larının hepsinde olabilir. Bende başka bir marka laptopta rtx 3060 ile yaşadım. Mikron vram olan model bendeydi. +850mhz üzeri vram oc yaptığımda çökme oluyordu. Ancak aynı modelin şansa samsung vram denk gelen arkadaşlar hiç çökme yaşamadan +1500mhz frekans arttırabiliyorlar. Henüz çok yaygın bilinmiyor bu durum sanırım. Ama nvdia laptop 30 serilerinde samsung vram kesinlikle daha stabil ve daha yüksek performanslara çıkabiliyor.

• Tek Han kullanıcısına yanıt
    Cihazın hangi marka vram olduğunu nereden öğrenebiliriz hocam?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone456

Afterburnerdan +1500 memory oc dene hocam crash yemiyorsan Samsungdur.

• Ben de aranıza 5600H + RTX3060 modeli ile katıldım arkadaşlar yanlız bir sorum var. Ben bu modeli öğrenci indirimi ile 1100€ civarına aldım ancak 250€ daha ekleyerek 5800H + 3070 e geçebiliyorum. Sizce değer mi? Bu parayı çok zor kazandım ve açıkçası 2500 liralık fark a değer mi değmez mi bilemedim...

• Sagiri kullanıcısına yanıt
    Valla bence değer. Çünkü fark cidden azmış ama vereceğiniz parayı daha önemli şeylere harcayacaksanız kalsın.

Meraktan nereden aldınız bu fiyata, bayağı uygunmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuray_x -- 29 Temmuz 2021; 22:39:4 >

Değer.

Lenovo Almanyada mı bu fiyat?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wirm -- 30 Temmuz 2021; 1:15:42 >
    Nerden aldınız acaba, 1 aydır bekliyorum hala stok yok?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @digi_boy2006 @Wirm @samuray_x Okulun kendi portalından aldım, her öğrenci mailine 1 tane indirim kodu veriyorlar, herhangi bir Lenovo Europe satış mağazasında kullanabiliyorsunuz.

Karar konusunda emin misiniz, siparişi değiştirmek için max 1-2 günüm kaldı tam emin olamadım. Türkiye şartları için fark ucuz aslında ama yüzdelik üzerinden hesaplayınca yaklaşık %20 daha fazla para veriyorsunuz. Sadece ekran kartını arttırabilsem arttırırdım aslında ama CPUyu arttırmak zaten termal limitasyonlar nedeniyle akıl karı gelmiyor. Rica etsem tam olarak neden dediğini düşündüğünüzü benimle paylaşabilir misiniz? Laptobu 3 yıl sonra satmayı düşünüyorum bu arada...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sagiri

@digi_boy2006 @Wirm @samuray_x Okulun kendi portalından aldım, her öğrenci mailine 1 tane indirim kodu veriyorlar, herhangi bir Lenovo Europe satış mağazasında kullanabiliyorsunuz.

Karar konusunda emin misiniz, siparişi değiştirmek için max 1-2 günüm kaldı tam emin olamadım. Türkiye şartları için fark ucuz aslında ama yüzdelik üzerinden hesaplayınca yaklaşık %20 daha fazla para veriyorsunuz. Sadece ekran kartını arttırabilsem arttırırdım aslında ama CPUyu arttırmak zaten termal limitasyonlar nedeniyle akıl karı gelmiyor. Rica etsem tam olarak neden dediğini düşündüğünüzü benimle paylaşabilir misiniz? Laptobu 3 yıl sonra satmayı düşünüyorum bu arada...

Hocam hangi okul o ben de Legion 7i 3080 alacağım kod bulayım 

3 yıl kullanacaksanız, oyun amaçlı düşünüyorsanız mutlaka 3070. Lenovo l5 pronun ekranı 1600p 165hz, 3060 o ekran için zayıf kalıyor. Üstelik işlemci farkı da cabası. Düz L5 alıyor olsaydınız gerek yok diyebilirdim

• Hocam işlemci de çabası demişsiniz de zaten gerek yok ki, 5800H ile 5600H arasındaki performans farkı %3 den az :D Ona için yanıyor işte, yoksa sadece 3070e çıkartsa direk alırım. Normal Legion 5 ile 5 Pro arasında 70 euro fiyat farkı çıkıyor sadece, o yüzden 5 pro aldım. Ekranına 700 lira değer bence. Okuduğum okul TU Delft, Hollanda da :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

Evet daha iyi. Ama ülkeye ne zaman girer bilmiyorum daha düz 7 bile gelmedi.

Alıntıları Göster

neye göre daha iyi hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkan3407

neye göre daha iyi hocam ?

Alıntıları Göster

Hocam özelliklerine baksanız yeter. Soğutması, kasa kalitesi, ekranı, g-sync vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone456

GPU Z programı yardımı ile öğrenebilirsin. Programda vram bölümünde parantez içerisinde yazar. (samsung), (micron), (hynix) gibi.

• Tek Han kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• AMD Ryzen 7 5800H vs Intel i7-11800H

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

AMD Ryzen 7 5800H vs Intel i7-11800H
    11800H almayı çok istiyordum ama aynı özelliklerde 5800h çok ciddi fiyat avantajı yaratıyordu. Bu yüzden R7 5800h almak zorunda kaldım ama şuan için memnunum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 11500tlye amazon avrupadan legion 5 5600h 3060 120hz versiyonu alınır mı sizce? 5800hdan 5600h a düşmek değil de 120hz ekranı biraz kötü diyorlar renk tutarlılığı falan.Aslında pro değilim çok umursamam ama idare eder bi kalitesi olsun istiyorum.Diğer opsiyonum trden 5800h 3060 100wlı omen almak.Sizce hangisi?

• PERFECTION kullanıcısına yanıt
    Amazon es bakın, legion 5 ve 5 pronun stoğu var. Biraz tuzlu gerçi. Hp omen da fena değil bence sizin kararınız.

• canlee89 kullanıcısına yanıt

İnceleme de bazı güç durumlarına göre Intel öne geçiyor ama burada avantaj olarak fiyat ve batarya kullanım süresi etken galiba. Yoksa kullanımda Intel tarafında %10 ve üzeri fark olursa Intel tercih etmek gerekiyor.

45 w güç değerinde AMD mantıklı görünüyor.

İyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 31 Temmuz 2021; 14:19:9 >
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.