Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 derece gibi yüksek sıcaklıktaki bir ortamda değilseniz bu sıcaklıklar normal değil hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SaveMartha S kullanıcısına yanıt
    Yaşadığım şehir şu an 40 derece civarında hocam. Nispeten havadar bir odada kullanım gerçekleştiriyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mobilephone456 kullanıcısına yanıt

Termal macunu düzgün sürülmemiş gibi geldi bana ama yanlış da yönlendirmeyeyim hocam. Bence aynı modelin testlerine bir bakın ona göre değişim de isteyebilirsiniz Amazon' dan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

lenovo utility diye bir program ile oluyordu sanırım.

Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone456

Merhabalar, legion 5 için yazıyorum ama genel anlamda kullanıcı deneyimlerini öğrenmek istedim. Sıcaklık değerleri dikkatimi çekti. Oyunda işlemci 96-97 dereceyi ekran kartı 95 dereceyi görüyor. Bu normal midir? Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

Normal değil hocam. İşlemci için boostu kapatıp çözülür ama ekran kartı için hiç normal değil.

• ekran kartı sıcaklığı için gpu ve hot spot olarak 2 farklı değer var. hangisine bakıyoruz? oyunda cpu max 89c gpu max 79c hotspot gpu max 87c.

• Bende fan gürültüsü ilk zamanlara göre bir hayli arttı turboyu kapattım sıcaklıklar baya bir düştü fps kaybı ise hiç yok.Ancak yinede fan sesi ciddi derecede var sanırım macunu yenilemem gerekiyor.Sizin cihazlarda durum nedir fan sesi sizdede rahatsız ediyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 18 Temmuz 2021; 13:12:20 >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt

Bendede fan sesi baya bir arttı ama sıcaklıkların artışı göz önüne alınca bana normal gibi geliyor.

Geçen hafta bir kaç kere olmuştu şuanda chromeda gezerken başıma geldi. 1 saniye kadar bozuk ekran görüntüsü oluşuyor. Dün falan oyun oynadığımda problem yaşamadım.

Chrome ile alakalı olma ihtimali var mı acaba? Yada gün içinde chrome daha çok açık onda mı denk geliyor. Birde herhangi pc zorlayan uygulama açıkken olmadı boştayken oldu hep o yüzden saçma geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 18 Temmuz 2021; 18:27:52 >

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    Ben oyun oynarken ekranda problem yaşadım görüntü bozulduydu sıcaklıklar 95 derecelere çıkmıştı anlamadım neden öyle oldu stant üzerindeydi bilgisayar sonrasında resetleyince hem sıcaklık normale döndü hemde ekran.Böyle oluncada macun yenileme işine başlayamadım korktum bozulur bir şey olur kalır elimizde

Boşta masaüstünde sıcaklıklar nasıl sizde?

Bende chrome vs her şey kapalı halde. CPU 53-57 arası gidip geliyor GPU 45-47 derece arasında. (Balance modda)

Chrome u açında 78-80 derecelere geliyor anlık ama fanı çalıştırayım soğutayım yok laptopda bu çok sinir bozucu.

Bu arada sizdeki laptopda legion 5 pro değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 18 Temmuz 2021; 19:48:2 >
  • Shiftlenbik kullanıcısına yanıt

bendekide pro evet cpu 40 gpu 35 derecede ancak stant üzerinde kullanıyorum cihazı

Ben masa üzerinde kullanıyorum. Benimki çok yüksek geldi bana şimdi.

• Bu laptopların ısınma sorununu ne zaman çözecekler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalın bir laptop yaparlarsa bu sorun çözülür ama o zaman da kullanıcı "Bu ne böyle takoz gibi" der. Mobility için doğal olarak mümkün olduğunca ince bir laptop tasarlıyorlar ve bu laptopun termal kapasitesi de ancak bu kadar oluyor hocam.

Laptopun arkasını yükseltecek bir stand kullanılmazsa laptop gerçekten de alev alıyor ne yazık ki. Aslında Lenovo eşekliği bırakıp manuel turbo fan modu getirse ısı değerleri biraz daha iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaveMartha -- 19 Temmuz 2021; 14:31:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaveMartha

Kalın bir laptop yaparlarsa bu sorun çözülür ama o zaman da kullanıcı "Bu ne böyle takoz gibi" der. Mobility için doğal olarak mümkün olduğunca ince bir laptop tasarlıyorlar ve bu laptopun termal kapasitesi de ancak bu kadar oluyor hocam.

Laptopun arkasını yükseltecek bir stand kullanılmazsa laptop gerçekten de alev alıyor ne yazık ki. Aslında Lenovo eşekliği bırakıp manuel turbo fan modu getirse ısı değerleri biraz daha iyi olacak.

Acaba fanlar bozulmasın diye mi hız ayarı yaptırmıyorlar?

• ilkbilir İ kullanıcısına yanıt

Muhtemelen o amaçla manuel fan ayarı getirmemişler hocam.

• Legion 7i 11. Nesil intel versiyon listelenmiş. Amerikada kendi sitesinden alınca 2500 dolar civarına geliyor rtx 3080 versiyonu. Bizde 35bin falan olur bu gidişle

• Wirm kullanıcısına yanıt

Ben Legion 7 almayı düşünüyorum, ancak 35k olursa MSI 17.3" qhd RTX 3080'e yönelebilirim onun da fiyatı 35k

• digi_boy2006 D kullanıcısına yanıt

Legion 7i Msidan daha iyi hocam aynı fiyata gelirse Lenovo tercih ederim.

• Wirm kullanıcısına yanıt
    https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-msi-ge76-raider-11uh-437xtr-i7-11800h-32-gb-1-tb-ssd-rtx3080-17-3-qhd-notebook-fiyati,1276061344.html

Lenovo bu pc'den iyi mi dersiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.