Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lenovo discord kanalında cpu+gpu ayarları. Fan hızı için bir kaç program vs gördüm. işe yarar bir şey var mı kullandığınız acaba?

Birde birisi bir macun sürmüş maşallah her yana yayılmış. 

• Son durum nedir Türkiye'ye gönderim yapan yer yok mu? Sitesinde 3060 1500dolara geliyor (2tb olanı sanırım gaming bundle ile) daha önce uyguna satılmış ama artık ne Amazon yolluyor ne de fiyatı uygun. 2. el satmak isteyen varsa görüşebilirim :D

• Şu an amazon.de üzerinde mevcut ancak türkiyeye gönderim yok.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mobilephone456 kullanıcısına yanıt

Evet gönderimi yok ve biraz bütçemin üstünde, fiyatları artmış. 3060 olanı da yok Pro modelin.

• Antocio kullanıcısına yanıt
    Karaborsa oldu cihaz, bulunmaz hint kumaşı bile daha yaygındır sanırım.

• mobilephone456 kullanıcısına yanıt

Amerika fiyatları hafiften düşüyor ama hala bir tık pahalı maalesef. Ve getirtmesi büyük sorun.

• Antocio kullanıcısına yanıt
    mediamarkt.de üzerinde 3060 modeli var aslında ama işte gönderim yapan yer bulmak imkansız sanırım şu dönem.

• Arkadaşlar bu mux switch anladığım kadarı ile daha fazla fps almamızı sağlıyor peki bunu nereden aktif edebiliriz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.el cihazları sahibinden.com'da 22500'e satıyorlar, sizce alınır mı, yoksa Eylül'ü mü bekleyelim?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

2.el cihazları sahibinden.com'da 22500'e satıyorlar, sizce alınır mı, yoksa Eylül'ü mü bekleyelim?

Acil ihtiyacın varsa biraz pazarlıkla alınır hocam.

• Wirm kullanıcısına yanıt
    Acil ihtiyacım yok açıkçası, bu fiyatlara sıfır alabiliriz diye düşünüyorum, 20 bin altına bulursam alabilirim, olmazsa sıfır bekleyecez artık, hayırlısı...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bios'da adı D-gpu olarak geçer onu aktif ederek ya da vantage programından hibrit modu kapatarak. Laptop fabrika ayarlarında d-gpu açık hibrit mod kapalı olarak geliyor.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Hocam full parlaklıkta chrome üzerinden netflix de dizi, film izlerken karanlık sahnelerde ekran parlaklığı düşüyor gibi geliyor. windowsda vs bir ayar falan var mı acaba ekran parlaklığını kendi kendine koruma amacıyla yükseltip düşüren acaba?

Yada ekrana alıştım ve psikolojik olarak mı bana öyle geliyor acaba. 

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt

HDR.

• legion 5 pronun 3070 gpularıın bazılarında samsung bazılarında micron kullanıldığı yazıyor . Doğruluk payı var mı ? Micronlar daha kötü oc oluyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

legion 5 pronun 3070 gpularıın bazılarında samsung bazılarında micron kullanıldığı yazıyor . Doğruluk payı var mı ? Micronlar daha kötü oc oluyormuş

Var. Benimki microndu ve +850nin üzerinde crash yiyordum. Samsung olanlar +1500 stabil alabiliyordu.

• SaveMartha S kullanıcısına yanıt

HDR kapalı hocam.

• Dolby Vision' un Chrome' da çalışmadığını ve HDR' ın da kapalı olduğunu düşünürsek size öyle geliyor olma ihtimali yüksek hocam  

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt

Bunu sadece HDR'de yapması lazım. Dolby vision'da böyle yapmaz. Dolby vision için de DHCP destekli izletici lazım bunun için de Netflix uygulaması, edge ya da explorer olmalı ayrıca üst paket netflix hesabı olmalı. Bunlar dışında HDCP protokolü yoksa 720p üstü çözünürlük ve üst paket yoksa da dolby aktif olmuyor.

HDR'de ise siyah kısımlarda parlaklık düşer, beyazlarda artar. Ama diğer bir ihtimal ise dahili GPU kullanıyorsan güç tassarufunu aktif etmiş olabilirsin. Bu sistemde de siyahlarda parlaklığı düşürür beyaz yoğunluklu yerlerde arttırır.   Dahili 'de var da harici GPU'da bu ayar var mı bilmiyorum.  

• Arkadaşlar durum nedir? ne zaman geliyor bu modeller? yurt dışından internet üzerinden getirebilecegimiz uygun yer var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.